Ako-nainstalovat cz-sk doplnky do kodi


POZOR! Po aktualizácií na KODI 19 MATRIX automaticky budú zakázané nekompatibilné kodi cz sk doplnky,naprogramované jazykom Python 2,ktorý v súčastnosti už nieje podporovaný.

Momentálne na novej verzií KODI 19Matrix funguje 23 kodi cz sk doplnkov. Z funkčných pre-programovaných doplnkov spomeniem obľúbený Stream Cinema,Sosáč a Skylink Live TV. Tieto a aj ďalšie perfektné slovenské a české Kodi doplnky sú umiestnené v repozitári cder-sk.

Ak by ste mali problém s doplnkom Sosáč vo verzií 1.4.1 ktorý je v repozitári,nainštalujte si najnovšiu verziu Sosáč 2.0.0.

Upravený doplnok „Sosáč 20.0.0“ ,ktorý funguje na novej verzií KODI 19 Matrix nieje v repozitári ale existuje samostatne. Nainštalujete ho klasickým spôsobom tak,že najprv pridáte URL adresu zdroja https://tv.sosac.to/addon a následne nainštalujete doplnok zo zip archívu.

Návod na inštaláciu v článku: Jednoduchá inštalácia doplnku SOSÁČ na KODI 19 MATRIX.

Repository cder.sk

Základné nastavenie multimediálneho centra KODI.

Kúpili ste si nový Android box alebo televízor z multimediálnym centrom KODI, či iné zariadenie a neviete nastaviť KODI a nainštalovať doplnky?

Bez doplnkov nemôžete sledovať slovenské a české filmy,seriály,dabované zahraničné filmy a seriály poprípade filmy s titulkami. Pomocou doplnkov môžete aj hrať hry,počúvať rádia z celého sveta alebo sledovať iný multimediálny obsah.

Viacerí čitatelia blogu sa na mňa obracajú s prosbou o inštalovanie českých a slovenských doplnkov pre KODI do Android boxu alebo televízora značiek Sony či Philips z operačným systémom Android.

Hneď na úvod chcem informovať všetkých čitateľov, že podobné služby z časových a osobných dôvodov neposkytujem!

Aby ste na mňa nezanevreli,pripravil som pre vás tento podrobný návod aj s inštruktážnymi videami. Myslím si,že podľa týchto inštrukcií zvládne nainštalovať kodi cz sk doplnky každý sám-jednoduchšie už to ani neide.

Ak chcete používať multimediálny softvér KODI,je potrebné, aby ste si sami osvojili a naučili sa ako inštalovať doplnky (ADDONS),bez ktorých si žiaden film ani TV seriál nespustíte.

Niekedy sa stáva, že doplnky prestanú fungovať preto,že sú presunuté do iného repozitára, a tak je nutné znova doplnok nainštalovať.

Inštalácia kodi cz sk doplnkov nie je zložitá a určite ju zvládne každý, ak bude postupovať podľa tohto jednoduchého návodu.

Ak si kúpite úplne nový televízor s operačným systémom Android (Sony alebo Philips) alebo Android box, ktorý je možné pripojiť k ľubovoľnému televízoru vo väčšine prípadov v takýchto zariadeniach už je nainštalovaný softvér KODI. Iba pripomeniem, že KODI je možné inštalovať aj do počítačov,tabletou a iných zariadení stiahnutím z oficiálnej stránky KODI.

Ak chcete aby vám všetko fungovalo tak, ako v nasledujúcom videu,prečítajte si pozorne celý článok až do konca a uvidíte že inštaláciu zvládnete sami a doplnky budu fungovať presne tak ako v tomto videu.


Kodi cz sk doplnky – ako prepnúť KODI do slovenčiny alebo češtiny.

Hneď pri prvom zapnutí nového prístroja alebo po čerstvej inštalácii či resete KODI,je prostredie v anglickom jazyku a KODI neobsahuje žiadne doplnky potrebné pre prehrávanie obsahu. Je to takzvaná čistá inštalácia softvéru KODI bez doplnkov – addons.

Kodi cz sk doplnky- Install Slovak Language

Pretože budete potrebovať inštalovať tieto doplnky,ľahšie sa vám bude pracovať v rodnom jazyku a preto si KODI prepnite do slovenčiny,češtiny alebo iného vám zrozumiteľného jazyka.

Prepnutie prostredia KODI do iného jazyka pozostáva zo štyroch krokov:

 1. Po zapnutí zariadenia na hlavnom paneli KODI kliknite vľavo hore na ozubené koliesko-symbol nastavenia “Setting”
 2. V novom okne kliknite na Interface settings 
 3. V ďalšom kroku kliknite na Regional a na Language.
 4. V nasledujúcom okne zrolujte celkom dole a kliknite na vybraný jazyk,v našom prípade Slovak.
Kodi cz sk doplnky- Languages

Po týchto jednoduchých krokoch a po kliknutí na Slovak sa prostredie KODI prepne do slovenského jazyka. Samozrejme si môžete vybrať aj česky alebo iný jazyk,ktorý zvolíte z rozbalenej ponuky jazykov.Po prepnuti prostredia do slovenčiny sa vráťte späť na hlavný panel KODI dvojitým kliknutím na klávesu Esc alebo šípku späť (Domov

Pripravil som pre vás krátke inštruktážne video, aby ste videli aké je jednoduché prepnutie prostredia KODI z Angličtiny do Slovenčiny.

Ak už máte prepnuté prostredie do vám zrozumiteľného jazyka,bude pre vás inštalácia CZ/SK doplnky do KODI oveľa jednoduchšia ako v pôvodnom anglickom jazyku.

Pretože doplnky sú uložené v takzvaných repozitároch,inštalácia pozostáva z týchto troch krokov:

 1. Pridanie URL adresy repozitára
 2. Inštalácia repozitára
 3. Inštalácia doplnkov (Addons)

Doplnky je možné inštalovať aj inými metódami, ale nebudem ich v tomto článku opisovať,pretože sú trošku zložitejšie,možno v inom článku.


Kodi cz sk doplnky – Ako pridať URL adresu repozitára.

Pred inštaláciou doplnkov do KODI je potrebné najprv stiahnuť repozitár alebo zadať URL adresu repozitára a až potom je možné z repozitára inštalovať jednotlivé doplnky.

Pre jednoduchosť a univerzálnosť som zvolil druhú možnosť a to prianie URL adresy repozitára do správcu súborov v aplikácií KODI.

Repozitár cder-sk obsahuje 22 a kodi cz sk 21 českých a slovenských doplnkov . V obidvoch repozitároch sú totožné doplnky a preto je jedno ktorý si nainštalujete.

Najnovšiu verziu doplnku Sosáč 2.0.0. si môžete nainštalovať aj priamo bez inštalácie repa. Tu je video-návod:

URL adresy repozitárov sú v nasledujúcej tabuľke:

ADDONREPOSITORYURL ADRESA ZDROJA
CZ/SK – AddonsCDER.SKhttps://cder.sk
CZ/SK – AddonsXBMC-Kodi CZ/SKhttps://repo.xbmc-kodi.cz
Sosáč – Addonhttps://tv.sosac.to/addon

Väčšina doplnkov z týchto repozitárov vám zadarmo sprístupni archív rôznych českých a slovenských televízií a iný audiovizuálny obsah.

Iné doplnky sú určené pre náročnejších divákov, a preto sú platené,napríklad Stream Cinema CZ a SK alebo Sosáč,ktorý obsahuje niekoľko tisíc filmov a seriálov z českým alebo slovenským dabingom.

Ak by ste sa rozhodli Sosač vyskúšať,na konci tohto článku sa dočítate ako aktivovať tento skvelý doplnok, a preto pozorne čítajte ďalej.

AKTUALIZÁCIA

Doplnok STREAM CINEMA CZ SK a Sosáč v novom repozitári. URL adresa: https://cder.sk

Pretože s doplnkom Stream Cinema sú dosť často problémy hlavne pre veľké zaťaženie serverov WEBSHARE.CZ,doporuč ujem vám vyskúšať nové úložisko. Stačí sa zaregistrovať na stránke https://kra.sk/,zaplatiť poplatok a registračne údaje zadať v nastaveniach doplnku Stream Cinema.

Ak nechcete používať doplnok Stream Cinema,Vyskušajte alternativu Sosáč.

Doplnok Sosáč funguje bez problémov a viac informácií sa dočitate v článku:
KODI – Hurá,už mi SOSAČ funguje !!!

Pridanie URL adresy repozitára CDER.SK

Pridanie URL adresy repozitára je veľmi jednoduché,pokračujte podľa týchto krokov:

 1. Po zapnutí zariadenia na hlavnom paneli KODI kliknite vľavo hore na ozubené koliesko-symbol nastavenia “Setting”
 2. V novom okne kliknite na Správca súborov
 3. V ďalšom kroku dva krát kliknite na Pridať zdroj
 4. Potom kliknite na slovíčko Žiadne ktoré je v lomených zatvor kach
 5. Do poľa napíšte URL adresu na repozitár v tvare: http://fusion.tvaddons.co alebo https://repo.xbmc-kodi.cz alebo https://cder.sk/ a kliknite na OK
 6. Do poľa Zadajte názov pre tento zdroj médii napíšte CDER a kliknite na tlačítko OK
Pridanie URL adresy na repozitár kodi cz sk doplnkov.

URL adresu na zdroj médii máte pridanú,teraz sa vráťte späť na hlavný panel KODI dvojitým kliknutím na klávesu Esc alebo šípku späť (Domov)

Pre lepšie pochopenie,pozrite si druhé inštruktážne video.


Ako nainštalovať repozitár.

 1. Po zapnutí zariadenia na hlavnom paneli KODI kliknite na Doplnky
 2. V novom okne kliknite na BOX-symbol rozbalenej krabice
 3. V ďalšom kroku kliknite na Inštalovať doplnky zo zip archívu

Otvori sa vám okno zo správou Zakázané,tak ako je to na obrázku.

Na tomto mieste trochu odbočíme od inštalácie,pretože vám chcem trošku vysvetliť, čo táto hláška znamená.

Multimediálny softvér KODI je kvôli bezpečnosti z výroby nastavený tak,aby bolo možné inštalovať iba doplnky z oficiálneho repozitára KODI.

Pretože oficiálny repozitár KODI neobsahuje žiadne české ani slovenské doplnky,musíme použiť repozitár ne od tretej strany – napríklad cder.sk

Pri inštalácii repozitárov a doplnkov z neznámych zdrojov vznikajú určité riziká,ktoré je možné úplne odstrániť inštalovaním služby VPN,o ktorej vás ešte poinformujem v tomto článku nižšie,tak čítajte pozorne ďalej.

Aby ste mohli pokračovať v inštalácií repozitára ,je potrebné povoliť inštaláciu z neznámych zdrojov. Pokračujte následovne:

 1. Na karte Zakázané kliknite na Nastavenia
 2. V novom okne Nastavenia v časti Doplnky kliknite na Neznáme zdroje

Otvori sa vám okno z upozornením,také aké je na obrázku.

UPOZORNENIE
4 – Prečítajte si UPOZORNENIE a ak s ním súhlasíte,kliknite – Áno


Pretože doplnky čerpajú obsah, ktorý stream-ujete z rôznych internetových úložísk,nie je zaručená 100% legálnosť obsahu.

Mnohé filmy a seriály chránené autorským právom sú ilegálne šírené internetom.

Aby ste sa vyhli nepríjemnosti je potrebné použivať u službu VPN vždy ak používate doplnky tretích strán.

Služba VPN skryje vašu identitu na internete a zahladí všetky vaše online aktivity.

Okrem toho za pomoci VPN sa dostanete aj k obsahu,ktorý je pre vašu krajinu blokovaný, alebo cenzurovaný a otvorite si všetky doplnky v KODI aj tie,ktoré vám doteraz nefungovali.

Už nikdy sa vám namiesto filmu nezobrazí takáto hláška: This stream is not avaliable in your area – Tento stream nie je k dispozícii vo vašej oblasti.

Za pomoci VPN budete na internete anonymný. Všetká komunikácia prebieha v silnom šifrovaní a otvori sa vám prístup na celosvetový internet bez obmedzení.

VPN vás chráni pred sledovaním,pred odcudzením vašich osobných údajov a hesiel,pred útokmi hackerov a pred kontrolou zo strany štátnych orgánov a polície.

Vyberte si jednu z najlepších VPN služieb pre KODI  PURE VPN a pripojte sa na bezpečný internet ešte dnes.

Pretože služba nie je zadarmo,najprv je nutné sa zaregistrovať na stránkePURE VPN a potom zaplatiť poplatok. Po zaplatení si Pure VPN jednoducho nainštalujete do Android boxu alebo televízora z obchodu Google Play. Existuje aj apka pre mobilne telefóny a tablety.

Pure VPN si môžete nainštalovať aj priamo do KODI podľa návodu: PureVPN Addon – Ako Nainštalovať Doplnok Do KODI . Doplnok funguje na Kodi 18 Leia.

Ak ste sa rozhodli, že službu VPN budete použivať,môžete smelo pokračovať v inštalácii repozitárov z neznámych zdrojov a doplnkov tretích strán.

Pokračujte v inštalácii Repozitára CDER.SK tak,že na karte UPOZORNENIE kliknete na tlačítko Áno. Týmto klíkom ste povolili inštaláciu z neznámych zdrojov. Pokračujte ďalej následovne:

 1. Kliknite 2 krát na klávesu Esc alebo šípku späť
 2. Znova kliknite na Inštalovať doplnky zo zip archívu
 3. Potvrdte upozornenie kliknutím na Áno
 4. Kliknite na CDER.SK
 5. Vyberte aktuálnu verziu repository.cder.sk-1.0.4.zip
 6. V pravom hornom rohu sa zobrazí informácia o úspešnej inštalácií repozitára

Týmito krokmi ste si nainštalovali repozitár CDER.SK , z ktorého si budete môcť inštalovať doplnky(Addons) z českým a slovenským obsahom.

Ako sa inštaluje repozitár CZ/SK doplnkov do KODI si pozrite vo videu.

Podľa vyššie uvedeného návodu si z repozitára Fusion môžete nainštalovať aj iné zahraničné repozitáre alebo Adult repozitár z videami pre dospelých.

Okrem repozitára Fusion existuje aj množstvo ďalších repozitárov,stačí hľadať na internete.

Pretože už máte nainštalovaný repozitár CDER.SK,poďme si nainštalovať z tohto repozitára doplnok SOSAČ,ktorý obsahuje niekoľko desiatok tisíc filmov a seriálov z českým alebo slovenským dabingom. Ostatné CZ/SK doplnky do KODI sa inštalujú rovnako ako SOSÁČ.


Ako nainštalovať SOSÁČ a iné kodi cz sk doplnky.

Posledným krokom je inštalácia CZ/SK doplnkov do KODI. Ak už máte nainštalovaný repozitár,inštalácia doplnkov je veľmi jednoduchá.

Inštalácia Sosáča pozostáva zo siedmich kliknutí,postupujte nasledovne:

 1. Na hlavnom paneli KODI kliknite na Doplnky
 2. Kliknite na box-symbol rozbalenej krabice
 3. Nainštalovať z repozitára
 4. CDER.SK
 5. Video doplnky
 6. Rolovaním smerom dole vyhľadajte a kliknite na Sosáč
 7. Vpravo dole kliknite na Inštalovať
Sosáč

Po krátkej chvíli sa vám Sosáč nainštaluje,uvidíte hlášku v pravom hornom rohu. Potom kliknite na klávesu Esc alebo šípku späť a môžete inštalovať ďalší doplnok. Takto si môžete postupne nainštalovať aj všetky kodi cz sk doplnky.

Pozrite si prosím ďalšie inštruktážne video.


Aktivácia doplnku Sosáč.

CZ/SK doplnky do KODI máte nainštalované, a preto hneď môžete sledovať videá úplne zadarmo. Tieto videá nie sú asi ničím zaujímavé a podobné nájdete aj na YouTube. No je ich strašne veľa.

Výnimku tvoria archívy českých a slovenských televízii a platené doplnky.

Výhodou platených doplnkov je to, že dostanete za málo peňazí veľa muziky.

Medzi platené doplnky patri napríklad Stream Cinema,Sosáč a ďalšie.

Sosáč považujem za jeden z najlepších, pretože obsahuje niekoľko desiatok tisíc filmov a tisice seriálov,to všetko v HD kvalite a z českou alebo slovenskou zvukovou stopou – DABING.

Ak máte nainštalovaný SOSAČ,ľahko si za pomoci scrapera vytvorite knižnicu s filmami a seriálmi,ktorá okrem postéru (obrazok) obsahuje krátky popis deja filmu a hodnotenie divákov. Viac sa dočítate v článku: KODI-Ako Vytvoriť Knižnicu.

Ak si zapnete Sosáč a spustite prehrávať akýkoľvek film alebo seriál,po úvodných nadpisoch asi do cca 1,5 minúty sa vám video zastaví,pretože nemáte aktivovaný účet na stránke www.streamuj.tv,z ktorej Sosáč streamuje obsah do KODI.

Aby sa vám filmy a seriály prehrávali bez prerušenia až do konca,je potrebné sa zaregistrovať na stránke www.streamuj.tv

Po registrácii vám príde email. Kliknite na modrý link v tomto e-maili pre potvrdenie registrácie.

Potom je potrebné uhradiť finančný obnos za použivanie služby. Aj keď je uvedená česká koruna,po kliknutí si vyberiete €, ak ste zo Slovenska.

Vyberte časové obdobie,za ktoré si hodláte obsah zo servera predplatiť. Premium na mesiac stoji menej ako 3€ Čim dlhšie obdobie zvolíte,v sumáre vás to bude menej stáť,preto najideálnejšie je zaplatiť na celý rok naraz – necelých 29€. S porovnaním zo satelitom, kde sa platí okolo 100€ a viac je to maličkosť-veľa muziky za malo peňazí.

Ak ste sa zaregistrovali a mate zaplatené STREAMUJ TV PREMIUM,filmy a seriály môžete sledovať aj bez inštalácie Sosača priamo na počítači,notebooku či v tablete cez  internetový prehliadač (CHROME,FIREFOX,OPERA a pod) na stránkach: SOSAC.TVONLINEFILMYKESHLEDNUTI.CZTV.PREHRAJ.ME,   a podobnýchstránkachktoré používajú služby STREAMUJ.TV

Po registrácii a zaplatení Premium účtu je potrebné vaše prihlasovacie údaje zadať do doplnku SOSÁČ,inač prehrávanie filmu sa preruší asi po jednej minúte.

Sosáč - Login a heslo

Ak zadáte vaše prihlasovacie údaje a reštartujete KODI,potom už sa budú prehrávať filmy až do konca bez prerušenia. Postupujte nasledovne:

 1. Po zapnutí KODI kliknite na Doplnky a vyhľadajte Sosáč
 2. Na Sosáč kliknite pravým tlačidlom myši alebo ekvivalentným tlačidlom na diaľkovom ovládači.
 3. Kliknite na Nastavenia
 4. Kliknite na StreamujTV Login,do poľa napíšte vaše prihlasovacie meno, ktoré ste zadali pri registrácii na stránke Streamuj.tv a kliknite na tlačítko OK
 5. Kliknite na StreamujTV Heslo,do poľa napíšte vaše heslo, ktoré ste zadali pri registrácii na stránke Streamuj.tv a kliknite na tlačítko OK
 6. Nič viac netreba nastavovať iba znova kliknite na tlačítko OK

Ako zadať do Sosača prihlasovacie údaje pozrite sa na ďalšie video.

Na záver si môžete povedať “Hurá už mi Sosáč funguje.”

KODI perfektne funguje aj v takom lacnom Android boxe z Číny. Dodacia doba 1 až 3 týždne,doprava zadarmo. Ozaj sa to oplatí…4.8/5 - (170 hlasov)