Ako nainštalovať CZ/SK doplnky do KODI.

Viete ako nainštalovať CZ/SK doplnky do KODI? Prečítajte si ucelený podrobný návod ako prepnúť novú inštaláciu softvéru KODI z pôvodného anglického jazyka do slovenčiny. Ďalej sa v článku dočítate ako pridať URL adresu repozitára do KODI a ako repozitár nainštalovať. Nakoniec sa dočítate ako nainštalovať české a slovenské doplnky a ako aktivovať doplnok Sosáč.

Základné nastavenie multimediálneho centra KODI.

Kúpili ste si nový Android box alebo televízor z multimediálnym centrom KODI, či iné zariadenie a neviete nastaviť KODI a nainštalovať doplnky?

Bez doplnkov nemôžete sledovať slovenské a české filmy,seriály,dabované zahraničné filmy a seriály poprípade filmy s titulkami či hrať hry,počúvať rádia z celého sveta alebo sledovať iný multimediálny obsah.

Viacerí čitatelia blogu sa na mňa obracajú s prosbou o inštalovanie českých a slovenských doplnkov pre KODI do Android boxu alebo televízora značiek Sony či Philips z operačným systémom Android.

Hneď na úvod chcem informovať všetkých čitateľov, že podobné služby z časových a osobných dôvodov neposkytujem!

Aby ste na mňa nezanevreli,pripravil som pre vás tento podrobný návod aj s inštruktážnymi videami. Myslím si,že podľa týchto inštrukcií zvládne nainštalovať CZ/SK doplnky do KODI každý sám-jednoduchšie už to ani neide.

Ak chcete používať multimediálny softvér KODI,je potrebné, aby ste si sami osvojili a naučili sa ako inštalovať doplnky (ADDONS),bez ktorých si žiaden film ani seriál nespustíte.

Niekedy sa stáva, že doplnky prestanú fungovať alebo sú presunuté do iného repozitára, a tak je nutné znova doplnok nainštalovať.

Inštalácia CZ/SK doplnky do KODI nie je zložitá a určite ju zvládne každý, ak bude postupovať podľa tohto jednoduchého návodu.

Ak si kúpite úplne nový televízor s operačným systémom Android (Sony alebo Philips) alebo Android box, ktorý je možné pripojiť k ľubovoľnému televízoru vo väčšine prípadov v takýchto zariadeniach už je nainštalovaný softvér KODI. Iba pripomeniem, že KODI je možné inštalovať aj do počítačov,tabletou a iných zariadení stiahnutím z oficiálnej stránky KODI.

Ak chcete aby vám všetko fungovalo tak, ako v nasledujúcom videu,prečítajte si pozorne celý článok až do konca a uvidíte že inštaláciu zvládnete sami a doplnky budu fungovať presne tak ako v tomto videu.

Takto fungujú KODI CZ/SK doplnky.

Ako prepnúť KODI do slovenčiny alebo češtiny.

Hneď pri prvom zapnutí nového prístroja alebo po čerstvej inštalácii či resete KODI,je prostredie v anglickom jazyku a KODI neobsahuje žiadne doplnky potrebné pre prehrávanie obsahu. Je to takzvaná čistá inštalácia softvéru KODI bez doplnkov – addons.

Pretože budete potrebovať inštalovať tieto doplnky,ľahšie sa vám bude pracovať v rodnom jazyku a preto si KODI prepnite do slovenčiny,češtiny alebo iného vám zrozumiteľného jazyka.

Prepnutie prostredia KODI do iného jazyka pozostáva zo štyroch krokov:

 1. Po zapnutí zariadenia na hlavnom paneli KODI kliknite vľavo hore na ozubené koliesko-symbol nastavenia „Setting“
 2. V novom okne kliknite na Interface settings 
 3. V ďalšom kroku kliknite na Regional a na Language.
 4. V nasledujúcom okne zrolujte celkom dole a kliknite na vybraný jazyk,v našom prípade Slovak.

Po týchto jednoduchých krokoch a po kliknutí na Slovak sa prostredie KODI prepne do slovenského jazyka. Samozrejme si môžete vybrať aj česky alebo iný jazyk,ktorý zvolíte z rozbalenej ponuky jazykov.

AliExpress.com Product – world HD IPTV Subscribe 8000+ Adult IPTV Europe Spain tv box M3U Android IPTV smarter support 3 devices

Po prepnuti prostredia do slovenčiny sa vráťte späť na hlavný panel KODI dvojitým kliknutím na klávesu Esc alebo šípku späť (Domov

Pripravil som pre vás krátke inštruktážne video, aby ste videli aké je jednoduché prepnutie prostredia KODI z Angličtiny do Slovenčiny.

Ako prepnúť KODI do slovenčiny.

Ak už máte prepnuté prostredie do vám zrozumiteľného jazyka,bude pre vás inštalácia CZ/SK doplnky do KODI oveľa jednoduchšia ako v pôvodnom anglickom jazyku.

Pretože doplnky sú uložené v takzvaných repozitároch,inštalácia pozostáva z týchto troch krokov:

 1. Pridanie URL adresy repozitára
 2. Inštalácia repozitára
 3. Inštalácia doplnkov (Addons)

Doplnky je možné inštalovať aj inými metódami, ale nebudem ich v tomto článku opisovať,pretože sú trošku zložitejšie,možno v inom článku.

Ako pridať URL adresu repozitára do KODI.

Pred inštaláciou doplnkov do KODI je potrebné najprv stiahnuť repozitár alebo zadať URL adresu repozitára a až potom je možné z repozitára inštalovať jednotlivé doplnky.

Pre jednoduchosť a univerzálnosť som zvolil druhú možnosť a to prianie URL adresy repozitára do KODI.

Repozitár KODI CZ/SK obsahuje viac ako 50 českých a slovenských doplnkov do KODI,pozor niektoré sú už zastaralé a nefungujú. . Väčšina týchto doplnkov vám zadarmo sprístupni archív rôznych českých a slovenských televízií a iný audiovizuálny obsah. Iné doplnky z tohto repozitára sú určené pre náročnejších divákov, a preto sú platené,napríklad Stream Cinema CZ a SK alebo Sosač,ktorý obsahuje niekoľko tisíc filmov a seriálov z českým alebo slovenským dabingom. Ak by ste sa rozhodli Sosač vyskúšať,na konci tohto článku sa dočítate ako aktivovať tento skvelý doplnok, a preto pozorne čítajte ďalej.

Predpokladám, že okrem českých a slovenských doplnkov budete chcieť neskôr vyskúšať aj zahranične doplnky, a preto som pre vás vybral repozitár FUSION.

Repozitár FUSION je najväčší repozitár a spoločne zastrešuje viac repozitárov. Okrem repozitára KODI CZ/SK obsahújuci české a slovenské doplnky obsahuje aj stovky zahraničných doplnkov rôznych žánrov včetne Adult filmov pre dospelých. K zahraničným filmom je možné zapnúť titulky,ale najprv musíte aktivovať doplnok (Titulky.com)

Ak si chcete nainštalovať iba české a slovenské doplnky do KODI neinštalujte repozitár FUSION ale namiesto neho nainštalujte iba samotný CZ/SK repozitár doplnkov pridaním URL adresy zdroja https://repo.xbmc-kodi.cz/

AKTUALIZÁCIA

Doplnok STREAM CINEMA CZ SK v novom repozitári. URL adresa: https://cder.sk

Pretože s doplnkom Stream Cinema sú dosť často problémy hlavne pre veľké zaťaženie serverov WEBSHARE.CZ,doporuč ujem vám vyskúšať nové úložisko. Stačí sa zaregistrovať na stránke https://kra.sk/,zaplatiť poplatok a registračne údaje zadať v nastaveniach doplnku Stream Cinema.

Ak nechcete používať doplnok Stream Cinema,Vyskušajte alternativu Sosáč. Doplnok Sosáč funguje bez problémov a viac informácií sa dočitate v článku:
KODI – Hurá,už mi SOSAČ funguje !!!

Pridanie URL adresy repozitára je veľmi jednoduché,pokračujte podľa týchto krokov:

 1. Po zapnutí zariadenia na hlavnom paneli KODI kliknite vľavo hore na ozubené koliesko-symbol nastavenia „Setting“
 2. V novom okne kliknite na Správca súborov
 3. V ďalšom kroku dva krát kliknite na Pridať zdroj
 4. Potom kliknite na slovíčko Žiadne ktoré je v lomených zatvor kach
 5. Do poľa napíšte URL adresu na repozitár v tvare: http://fusion.tvaddons.co alebo https://repo.xbmc-kodi.cz alebo https://cder.sk/ a kliknite na OK
 6. Do poľa Zadajte názov pre tento zdroj médii napíšte Fusion alebo KODI CZ/SK alebo CDER a kliknite na tlačítko OK

URL adresu na zdroj médii máte pridanú,teraz sa vráťte späť na hlavný panel KODI dvojitým kliknutím na klávesu Esc alebo šípku späť (Domov)

Pre lepšie pochopenie,pozrite si druhé inštruktážne video.

Ako nainštalovať repozitár KODI CZ/SK.

 1. Po zapnutí zariadenia na hlavnom paneli KODI kliknite na Doplnky
 2. V novom okne kliknite na BOX-symbol rozbalenej krabice
 3. V ďalšom kroku kliknite na Inštalovať doplnky zo zip archívu

Otvori sa vám okno zo správou Zakázané,tak ako je to na obrázku.

Na tomto mieste trochu odbočíme od inštalácie,pretože vám chcem trošku vysvetliť, čo táto hláška znamená.

Multimediálny softvér KODI je z výroby nastavený tak,aby bolo možné inštalovať iba doplnky z oficiálneho repozitára KODI.

Pretože oficiálny repozitár KODI neobsahuje žiadne české ani slovenské doplnky,musíme použiť repozitár ne od tretej strany – Repozitár Fusion.

Pri inštalácii repozitárov a doplnkov z neznámych zdrojov vznikajú určité riziká,ktoré je možné úplne odstrániť inštalovaním služby VPN,o ktorej vás ešte poinformujem v tomto článku nižšie,tak čítajte pozorne ďalej.

Aby ste mohli pokračovať v inštalácií repozitára Fusion,je potrebné povoliť inštaláciu z neznámych zdrojov. Pokračujte následovne:

 1. Na karte Zakázané kliknite na Nastavenia
 2. V novom okne Nastavenia v časti Doplnky kliknite na Neznáme zdroje

Otvori sa vám okno z upozornením,také aké je na obrázku.

Pretože FUSION repozitár je bezpečný a používa ho milióny užívateľov KODI po celom svete,nemusíte sa báť tento repozitár použivať, ak máte nainštalovanú a aktivovanú službu VPN.

Best VPN

Pretože doplnky čerpajú obsah, ktorý stream-ujete z rôznych internetových úložísk,nie je zaručená 100% legálnosť obsahu.

Mnohé filmy a seriály chránené autorským právom sú ilegálne šírené internetom.

KODI upozornenie na VPN

Aby ste sa vyhli nepríjemnosti je potrebné použivať u službu VPN.

Služba VPN skryje vašu identitu na internete a zahladí všetky vaše online aktivity.

Okrem toho za pomoci VPN sa dostanete aj k obsahu,ktorý je pre vašu krajinu blokovaný, alebo cenzurovaný a otvorite si všetky doplnky v KODI aj tie,ktoré vám doteraz nefungovali.

Už nikdy sa vám namiesto filmu nezobrazí takáto hláška: This stream is not avaliable in your area – Tento stream nie je k dispozícii vo vašej oblasti.

Ak sa nachádzate mimo USA, môžete zvážiť prihlásenie na odber služby VPN, aby ste mohli plne využiť tento doplnok.

Za pomoci VPN budete na internete anonymný. Všetká komunikácia prebieha v silnom šifrovaní a otvori sa vám prístup na celosvetový internet bez obmedzení.

VPN vás chráni pred sledovaním,pred odcudzením vašich osobných údajov a hesiel,pred útokmi hackerov a pred kontrolou zo strany štátnych orgánov a polície.

Vyberte si jednu z najlepších VPN služieb pre KODI  IP VANISH VPN alebo PURE VPN a pripojte sa na bezpečný internet ešte dnes.

Pretože služba nie je zadarmo,najprv je nutné sa zaregistrovať na stránke IP VANISH a potom zaplatiť poplatok. Po zaplatení si IP Vanish VPN jednoducho nainštalujete do Android boxu alebo televízora z obchodu Google Play.

Ak sa rozhodnete pre službu PURE VPN,zaregistrujte sa na stránke PURE VPN a nainštalujte si aplikáciu. Pure VPN si môžete nainštalovať aj priamo do KODI podľa návodu: PureVPN Addon – Ako Nainštalovať Doplnok Do KODI

Ak ste sa rozhodli, že službu VPN budete použivať,môžete smelo pokračovať v inštalácii repozitárov z neznámych zdrojov a doplnkov tretích strán.

Pokračujte v inštalácii Repozitára Fusion tak,že na karte UPOZORNENIE kliknete na tlačítko Áno. Týmto klikom ste povolili inštaláciu z neznámych zdrojov. Pokračujte ďalej následovne:

 1. Kliknite skrat na klávesu Esc alebo šípku späť
 2. Znova kliknite na Inštalovať doplnky zo zip archívu
 3. Kliknite na Fusion
 4. Kliknite na Kodi-repos
 5. Kliknite na International
 6. Kliknite na Czech-repository.kodi-czsk-1.0.2.-zip

Týmito krokmi ste si nainštalovali repozitár KODI CZ/SK, z ktorého si budete môcť inštalovať doplnky(Addons) z českým a slovenským obsahom.

Ako sa inštaluje repozitár CZ/SK doplnkov do KODI si pozrite vo videu.

Ako nainštalovať repozitár KODI CZ/SK

Podľa vyššie uvedeného návodu si z repozitára Fusion môžete nainštalovať aj iné zahraničné repozitáre alebo Adult repozitár z videami pre dospelých.

Okrem repozitára Fusion existuje aj množstvo ďalších repozitárov,stačí hľadať na internete.

Pretože už máte nainštalovaný repozitár CZ/SK doplnkov do KODI,poďme si nainštalovať z tohto repozitára doplnok SOSAČ,ktorý obsahuje niekoľko desiatok tisíc filmov a seriálov z českým alebo slovenským dabingom. Ostatné CZ/SK doplnky do KODI sa inštalujú rovnako ako SOSÁČ.

Ako nainštalovať SOSÁČ a iné CZ/SK doplnky do KODI.

Posledným krokom je inštalácia CZ/SK doplnkov do KODI. Ak už máte nainštalovaný repozitár,inštalácia doplnkov je veľmi jednoduchá.

Inštalácia Sosáča pozostáva zo siedmich kliknutí,postupujte nasledovne:

 1. Na hlavnom paneli KODI kliknite na Doplnky
 2. Kliknite na box-symbol rozbalenej krabice
 3. Nainštalovať z repozitára
 4. Kodi CZ/SK doplnky
 5. Video doplnky
 6. Rolovaním smerom dole vyhľadajte a kliknite na Sosáč
 7. Vpravo dole kliknite na Inštalovať

Po krátkej chvíli sa vám Sosáč nainštaluje,uvidíte hlášku v pravom hornom rohu. Potom kliknite na klávesu Esc alebo šípku späť a môžete inštalovať ďalší doplnok. Takto si môžete postupne nainštalovať aj všetky CZ/SK doplnky do KODI.

Pozrite si prosím ďalšie inštruktážne video.

Ako nainštalovať Sosáč a iné doplnky do KODI

Aktivácia doplnku Sosáč.

CZ/SK doplnky do KODI máte nainštalované, a preto hneď môžete sledovať videá úplne zadarmo. Tieto videá nie sú asi ničím zaujímavé a podobné nájdete aj na YouTube. No je ich strašne veľa.

Výnimku tvoria archívy českých a slovenských televízii a platené doplnky.

Výhodou platených doplnkov je to, že dostanete za málo peňazí veľa muziky.

Medzi platené doplnky patri napríklad Stream Cinema,Sosáč a ďalšie.

Sosáč považujem za jeden z najlepších, pretože obsahuje niekoľko desiatok tisíc filmov a tisice seriálov,to všetko v HD kvalite a z českou alebo slovenskou zvukovou stopou – DABING.

Ak máte nainštalovaný SOSAČ,ľahko si za pomoci scrapera vytvorite knižnicu s filmami a seriálmi,ktorá okrem postéru (obrazok) obsahuje krátky popis deja filmu a hodnotenie divákov. Viac sa dočítate v článku: KODI-Ako Vytvoriť Knižnicu.

Ak si zapnete Sosáč a spustite prehrávať akýkoľvek film alebo seriál,po úvodných nadpisoch asi do cca 1,5 minúty sa vám video zastaví,pretože nemáte aktivovaný účet na stránke www.streamuj.tv,z ktorej Sosáč streamuje obsah do KODI.

Aby sa vám filmy a seriály prehrávali bez prerušenia až do konca,je potrebné sa zaregistrovať na stránke www.streamuj.tv

Po registrácii vám príde takýto email ako nižšie na obrázku. Kliknite na modrý link v tomto e-maili pre potvrdenie registrácie.

Potvrdenie registrácie

Potom je potrebné uhradiť finančný obnos za použivanie služby. Aj keď je uvedená česká koruna,po kliknutí si vyberiete €, ak ste zo Slovenska.

Vyberte časové obdobie,za ktoré si hodláte obsah zo servera predplatiť. Premium na mesiac stoji menej ako 3€ Čim dlhšie obdobie zvolíte,v sumáre vás to bude menej stáť,preto najideálnejšie je zaplatiť na celý rok naraz – necelých 29€. S porovnaním zo satelitom, kde sa platí okolo 100€ a viac je to maličkosť-veľa muziky za malo peňazí.

Streamuj-tv

Ak ste sa zaregistrovali a mate zaplatené STREAMUJ TV PREMIUM,filmy a seriály môžete sledovať aj bez inštalácie Sosača priamo na počítači,notebooku či v tablete cez  internetový prehliadač (CHROME,FIREFOX,OPERA a pod) na stránkach: SOSAC.TVONLINEFILMYKESHLEDNUTI.CZTV.PREHRAJ.ME,   a podobnýchstránkachktoré používajú služby STREAMUJ.TV

Po registrácii a zaplatení Premium účtu pokračujte následovne.

 1. Po zapnutí KODI kliknite na Doplnky a vyhľadajte Sosáč
 2. Na Sosáč kliknite pravým tlačidlom myši alebo ekvivalentným tlačidlom na diaľkovom ovládači.
 3. Kliknite na Nastavenia
 4. Kliknite na StreamujTV Login,do poľa napíšte vaše prihlasovacie meno, ktoré ste zadali pri registrácii na stránke Streamuj.tv a kliknite na tlačítko OK
 5. Kliknite na StreamujTV Heslo,do poľa napíšte vaše heslo, ktoré ste zadali pri registrácii na stránke Streamuj.tv a kliknite na tlačítko OK
 6. Nič viac netreba nastavovať iba znova kliknite na tlačítko OK

Ako zadať do Sosača prihlasovacie údaje pozrite sa na ďalšie video.

Aktivácia doplnku Sosáč

Na záver si môžete povedať „Hurá už mi Sosáč funguje.“

KODI perfektne funguje aj v takom lacnom Android boxe,ktorý som kúpil z Číny. Dodacia doba 3 týždne,doprava zadarmo. Ozaj sa to oplatí…

Written by 

Autor tohto článku nemá nijakú spojitosť s aplikáciou KODI ani s doplnkami tretích strán a preto nenesie žiadnu zodpovednosť za prípadnú ujmu pri inštalácií a používaní týchto doplnkov. Ak sa rozhodnete inštalovať a používať neoficiálne doplnky, robíte tak na vlastnú zodpovednosť!

Prečítajte si aj ďalšie podobné príspevky: