Meranie rýchlosti internetu

Meranie rýchlosti internetu vám poskytne informácie o stave a kvalite internetovej linky.

Zmerajte si rýchlosť pripojenia k internetu.

Dodávateľ Rychlost.sk

Aplikácia určená na meranie rýchlosti sťahovania,nahrávania,odozvy a jitter nevyužíva žiadne cookies.

Akú rýchlosť internetu potrebujete na streaming videá?

Meranie rýchlosti internetu je potrebné aplikovať na tom zariadení,na ktorom sledujete videá.

Ak chcete nerušene a bez sekania obrazu sledovať videá v prehliadači na YouTube alebo v externej aplikácii ako je napríklad VLC player alebo KODI potrebujete takéto minimálne rýchlosti sťahovania:

  • 4 megabitov za sekundu – minimálna doporučená rýchlosť pre video v najnižšej kvalite SD.
  • 6 megabitov za sekundu – minimálna doporučená rýchlosť pre video v strednej kvalite HD.
  • 25 megabitov za sekundu – minimálna doporučená rýchlosť pre video vo vysokom rozlíšenie ULTRA HD (4K)

Ako zvýšiť rýchlosť internetu.

Ak je k dispozícii sieťový kábel, použite pripojenie Ethernet.

Pripojenie k internetu pomocou kábla Ethernet je oveľa spoľahlivejšie ako bezdrôtové Wi-Fi a preto vždy, ak je to možné použite na pripojenie televízora,boxu alebo počítača výhradne sieťový kábel Ethernet.

Použite frekvenčné pásmo 5GHz Wi-Fi namiesto 2,4GHz.

Ak ste odkázaný na bezdrôtové pripojenie Wi-Fi,použite nové frekvenčné pásmo 5GHz a,c namiesto staršieho štandardu Wi-Fi IEEE 802.11b,g,n. Štandard Wi-Fi IEEE 802.11a,c pracuje vo frekvenčnom pásme 5GHz,ktoré je menej vyživované a preto je aj menej zarúšené. Ak váš router nepodporuje nový štandard Wi-Fi IEEE 802.11a,c – 5GHz,budete potrebovať zakúpiť nový router.

Na zvýšenie meranej rýchlosti internetu a preklenutie väčšej vzdialenosti použite Wi-Fi Repeater.

Rýchlosť internetu rapidne klesá,keď je medzi routerom a zariadením na stream videa prekážka, alebo väčšia vzdialenosť. Ak máte TV,Box alebo PC v inej miestnosti ako router použite zosilňovač Wi-Fi signálu Wi-Fi Repeater.

Ak nemôžete zvýšiť rýchlosť internetu ,zvýšte kapacitu Buffera.

Pretože rýchlosť internetu nie je konštantná a v niektorých prípadoch kolíše alebo má drobné výpadky,aplikácie na streamovanie videa majú takzvaný “BUFFER”. Je to dočasný ukladací priestor na videodáta. Kapacitu tohto priestoru je možné v niektorých prípadoch navýšiť a tak zabezpečiť hladké prehrávanie videa bez zasekávania.

Reštartujte hardvér.

Ak máte problémy s pripojením na internet, skúste odpojiť napájanie káblového / DSL modemu, routra a streamingového zariadenia na približne 10 minút. Potom znova všetko zapojte a skúste sa pripojiť. Týmto sa obnoví vaša sieť a vyrieši sa veľa problémov, ktoré sa môžu vyskytnúť.


Vylepšíte svoj internet – rýchlosť,stabilita,bezpečnosť a anonymita online.


Na ochranu svojej identity a súkromia zapnite VPN.

Aby ste sa počas surfovania a pri streamovani videí či inej činnosti na internete cítili bezpečne,chráňte svoje pripojenie k internetu pomocou kvalitnej služby VPN.

VPN na ochranu svojej identity a súkromia by ste mali aktivovať hlavne pri používaní bezplatných alebo lacných streamingových aplikácií a služieb.

Služba VPN maskuje vašu skutočnú IP adresu a vytvára zabezpečený šifrovaný tunel medzi vaším zariadením a internetom. VPN vás chráni pred sledovaním,Hackermi a Malware.

Pomocou VPN sa dostanete aj k obsahu,ktorý je ináč pre vás nedostupný.

VPN klienta alebo aplikáciu jednoducho nainštalujete do PC,Android boxu alebo mobilného zariadenia. VPN klienta môžete aktivovať aj v smerovači a takto zabezpečíte celú domácu sieť.

Meranie rýchlosti internetu vam pomôže vybrať rýchle VPN servery,ku ktorým sa budete pripájať.

Niektoré lacné služby VPN znižujú rýchlosť sťahovania, pretože vaša internetová prevádzka je smerovaná šifrovaným tunelom. Z tohto dôvodu je potrebné vybrať rýchlu VPN.

Najobľúbenejšou VPN medzi užívateľmi streamovacich služieb je Pure VPN z dôvodu ich vysokých rýchlostí a politikou neukladať žiadnych záznamov o používaní služby.

Pure VPN sa stala najdôveryhodnejšou VPN službou na svete.


Získajte prístup k väčšiemu obsahu a chráňte svoje súkromie.

Pripojte sa k internetu anonymne,schovajte svoju verejnú IP adresu a šifrujte prenášane údaje.

Pri streamovaní videa alebo hudby MUSÍTE POUŽIVAŤ VPN,čo je jediný spôsob ako získať prístup k ďalšiemu obsahu a zároveň zabezpečiť používanie KODI. Tu sú základné vlastnosti VPN:

Moja IP adresa

Informácie o vašom pripojení k internetu:

IP adresa:

Mesto:

Štát:

Operačný systém:

ISP:

Schovajte svoju IP adresu a chráňte dôležité údaje pri streamovaní obsahu a surfovaní po internete.

  • Získajte prístup k ďalšiemu obsahu – Väčšina doplnkov KODI sprístupňuje iba obsah na streamovanie z obmedzeného počtu krajín. Jediný spôsob ako obísť takéto geografické obmedzenia je zmena IP adresy pomocou služby VPN. Otvorte všetky doplnky KODI a streamujte všetok obsah knižnic pomocou VPN.
  • Vyhnite sa rizikám používania nelegálnych doplnkov – Množstvo doplnkov tretích strán sťahuje obsah z nelegálnych zdrojov,čo by vás mohlo dostať do právnych problémov. Okrem pirátského obsahu niektoré doplnky obsahujú nebezpečný malware. Ak chcete zabrániť ostatným v sledovaniu používajte VPN sieť,ktorá skryje všetko čo robíte v KODI a na internete. Pripojte sa na internet anonymne.
  • Zabraňte sledovaniu zo strany poskytovateľa pripojenia k internetu – Ak poskytovateľ internetových služieb uvidí že používate KODI,môže obmedziť vašu internetovú linku. Ak zisti že používate nelegálne doplnky môže vás upozorniť na porušenie autorských práv. Vyhnite sa týmto obmedzeniam šifrovaním prenášaných údajov pomocou VPN,aby nikto nemohol sledovať vaše online aktivity.

Existuje veľké množstvo VPN,no nie každá je vhodná pre KODI a stream ovanie. Potrebujete takú VPN,ktorá odblokuje akýkoľvek doplnok KODI a zároveň ochráni vaše digitálne súkromie.

Po otestovaní viacerých služieb VPN odporúčam najlepšiu NORD VPN,ktorá je lídrom na poli vývoja bezpečnostných aplikácií. Ako lacnejšiu alternativu odporúčam PURE VPN,ktorá nijak nezaostáva za prvou službou. Obidve služby VPN sú vhodné pre KODI,kladú veľký dôraz na súkromie používateľa a sú úplne legálnymi službami vo väčšine krajin sveta.

Vyskúšajte VPN bez rizika. Ak nebudete zo službou spokojný,môžete do 30 dní požiadať o vrátenie peňazí.