PureVPN Addon – ako nainštalovať doplnok do KODI


PURE VPN RECENZIA

Autor recenzie: Milan Tulenko

Pure VPN
Komerčnú službu Pure VPN prevádzkuje spoločnosť GZ Systems Ltd ktorá sídli na Britských panenských ostrovoch. Spoločnosť nesleduje užívateľov a nevedie žiadané denníky o používaní siete. Pretože bezpečnosť VPN siete je na prvom mieste služba ešte v minulosti získala certifikát No-Log Pure Vpn od nezávislého audítora IT Altius. V súčasnosti kontinuálne prebieha audit Always ON od KPMG.
Globálna sieť s 6500 servermi v 78 krajinách sveta.
Vyhradená IP adresa.
256-bitové šifrovanie AES.
Neobmedzený počet zariadení a 10 viacnásobných prihlásení.
Spustený úplne nový protokol WireGuard pre najväčšie rýchlosti a bezpečnosť.
Šikovný správca hesiel Pure Keep
Prijateľná cena a možnosť do 30 dní požiadať o vrátenie peňazí.
Najobľúbenejšia VPN medzi používateľmi aplikácie KODI.

ZHRNUTIE

Pure VPN je výbornou voľbou ochrany súkromia pri surfovaní,sťahovaní a stream ovani. Odblokuje Netflix,Hulu,Disney+,Amazon Prime Video,BBC iPlayer a množstvo doplnkov KODI.

4.8

Pure VPN – Najnovšie aktualizácie a inovácie.

Najobľúbenejšia Pure VPN medzi užívateľmi KODI okrem zmeny sídla a loga prináša aj ďalšie skvelé inovácie a funkcie nad rámec zabezpečenia VPN.

Pure VPN

 • Anonymné pripojenie k internetu.
 • Prístup k obľúbenému online obsahu.
 • Ľahko použiteľne aplikácie pre všetky vaše zariadenia.

Pure Keep

 • Generujte silné neprelomíte ľne hesla.
 • Uložte si vaše hesla na bezpečné miesto.
 • Synchronizujte hesla na svojich zariadeniach alebo zdieľajte zabezpečený trezor.

Pure Privacy

 • Zistite kde a ako unikajú vaše osobné údaje.
 • Monitorujte bezpečnosť online účtov
 • Bezplatná ochrana účtu na Facebooku.

Pure Encrypt

 • Šifrovanie súborov odolne voči falšovaniu.
 • Bezpečný cloud a lokálne úložisko
 • Vytvorte a uzamknite neobmedzený počet trezorov.

Zmena sídla spoločnosti.

✅ Spoločnosť GZ Systems Ltd,ktorá vlastni komerčnú službu Pure VPN sa začiatkom roka 2021 po 14 úspešných rokoch v Hongkongu presťahovala na Britské Panenské ostrovy.

Na Britských Panensky ch ostrovoch neexistujú žiadané zákony o povinnom uchovávaní údajov.


Odstránenie serverov z indie.

PureVPN odstraňuje servery z Indie v súlade s politikou bez protokolovania.

Indická vláda nariadila spoločnostiam VPN, aby zhromažďovali a odovzdávali používateľské údaje. Poskytovatelia VPN budú musieť túto zmenu efektívne implementovať od 27. júna 2022.

Vzhľadom na nedávne kroky proti používaniu VPN v Indii,spoločnosť Pure VPN vypne všetky fyzické servery v Indii a prejde na virtuálne servery. Používatelia v Indii a tí, ktorí chcú získať prístup k indickým IP adresám, v tom budú môcť pokračovať s Pure VPN virtuálnymi servermi v Singapure.

Pretože certifikovaná spoločnosť KPMG je zameraná na hodnotu, ktorá kladie predovšetkým dôraz na anonymitu, spoľahlivosť a slobodu výberu, PureVPN nikdy nebude zhromažďovať ani zdieľať vaše údaje s úradmi a preto pristúpila k týmto opatreniam.


Spustenie protokolu Wire Guard.

Od 1 februára 2022 Pure VPN spustil úplne nový protokol WireGuard. Tu je to, čo o tom potrebujete vedieť:

 • Je 100x ľahký ako iné protokoly, čo znamená spoľahlivejšie časy pripojenia, stabilitu a rýchlosť.
 • Už žiadne kompromisy v rýchlosti oproti bezpečnosti alebo naopak. WireGuard vám umožní vychutnať si oboje
 • Jednoducho aktualizujte Pure VPN aplikácie a užite si WireGuard bez ďalších nákladov!

WireGuard je to úžasná funkcia, ktorá pomôže vam využívať rýchlejší, bezpečnejší a demokratickejší internet! Viac informácií o WireGuard nájdete na tejto stránke.


Čo je to Pure VPN?

PureVPN je služba, ktorá vám umožní bezpečné a šifrované pripojenie na internet. Skratka VPN znamená, že ide o virtuálnu privátnu sieť,ktorá je tvorená stovkami až tisíckami serverov, strategicky rozmiestnených po celom svete. Konkrétne sieť PureVPN je tvorená viac ako 6 500 servermi,ktoré sú umiestnené na viac ako 96 miestach sveta.

Ak sa prihlásite do služby VPN,budete môcť jednoducho sa pripájať na akýkoľvek VPN server podľa vlastného uváženia. Týmto krokom si meníte zahraničné IP adresy a tak obídete akékoľvek obmedzenia na základe geografickej polohy,miesta kde sa momentálne nachádzate.

Vaša skutočná IP adresa bude zamaskovaná aby nikto nemohol sledovať vaše online aktivity. Všetke stopy po surfovaní budú starostlivo zahladené a zmazané.

Pomocou VPN porazíte internetovú cenzúru a sprístupníte si všetok online obsah z celého sveta. Už nikdy sa vám nezobrazí oznámenie,že tento obsah je vo vašej krajine zakázaný.

Odblokujete si rôzne online služby ako napríklad Netflix,Hulu,Disney+,Amazon Prime Video,BBC iPlayer a množstvo zaujímavých aplikácií alebo doplnkov KODI.

Budu aktivované všetky doplnky v KODI aj tie, ktoré vam doposiaľ nefungovali kvôli internetovej cenzúre a sú zablokované na základe polohy,kde sa momentálne nachádzate. 

VPN vám umožni aj lacnejšie nakupovanie v zahraničných internetových obchodoch. Skúste zmeniť geografickú polohu zmenou IP adresy výberom VPN servera a uvidíte ako sa zmení ponúkaná cena za tovar alebo službu.

VPN sieť umožňuje skryť vašu IP adresu a šifruje všetku komunikáciu,preto surfovanie sa stáva bezpečným a slobodným.

Nikto nikdy nezisti po akých stránkach surfujete,čo sťahujete alebo odosielate a čo  sledujete online. Vaša online aktivita bude úplne anonymná.

VPN skryje vašu online identitu na internete,šifruje prenášané údaje a tak vás chráni pred odcudzením vašich osobných údajov,podvodmi a pred útokmi hackerov.

VPN využijete ak pracujete z domu alebo študujete cez internet,čo sa veľmi osvedčilo hlavne teraz počas koróna krízy ,keď útoky zo strany hackerov pribudli na intenzite.

VPN by ste mali používať hlavne na cestách ak sa pripájate na nezabezpečené verejné FREE WI-FI siete v rôznych kaviarňach,reštauráciach,baroch a podobne.

Pure VPN môžete nainštalovať do akéhokoľvek zariadenia,ktoré sa pripája na internet(počítač,televízor,mobilný telefón,Router) Existujú aplikácie pre rôzne zariadenia a operačné systémy.

Už iba tieto tri kroky vás delia od súkromia a internetovej slobody!

1

Prihlásiť

Navštívte webové stránky a prihláste sa na odber služby PURE VPN

2

Nainštalovať

Nainštalujte si softvérovú aplikáciu do vášho zariadenia.

3

Pripojiť

Spustite aplikáciu,zadajte prihlasovacie údaje a pripojte sa k ľubovoľnému serveru Pure VPN.

Hlavné výhody a nevýhody služby Pure VPN

 • Anonymné surfovanie
 • Bezpečné Wi-Fi
 • P2P Torrent ochrana
 • WireGuard
 • Chýba bezplatná verzia
 • Nič

Zostaňte v bezpečí súkromí a anonymite online.

Nové vylepšenia rýchlosti servera 20Gbps spĺňajú požiadavku rýchlych 5G sieti.Potrebujem službu Pure VPN pre KODI?

PureVPN – Addon je perfektný bezpečnostný doplnok pre všetkých užívateľov KODI. Pomocou Pure doplnku zdoláte geografické obmedzenia a otvorite každý stream v doplnkoch KODI. Zároveň ostanete v bezpečí a anonymite.

KODI, alebo skôr nazývaný XBMC media player je jeden z najlepších multimediálnych prehrávačov,ktorý používa milióny ľudí po celom svete.

KODI je zadarmo a je úplne legálny na použivanie z doplnkami z oficiálnych zdrojov. Problém však nastáva ak inštalujete doplnky tretích strán. V takomto prípade nikdy neviete aký obsah streamujete. Preto sa môže ľahko stať,že prídete do konfliktu zo zákonom pre neoprávnené sledovanie obsahu chráneného autorským právom.

Jednoducho a zrozumiteľne povedané,že sledujete online filmy alebo seriály, za ktoré ste si nezaplatili a preto riskujete mastnú pokutu,ktorá je odlišná od regiónu.  

Ak inštalujete a používate iba doplnky z oficiálneho repozitára KODI,v takomto prípade službu VPN nemusíte mať aktivovanú.

V oficiálnom repozitári KODI je iba minimum obsahu, a preto neraz siahame aj po doplnkoch od tretích strán,ktoré neraz obsahujú ilegálny obsah. Podobne je to z free M3U playlistami,ktoré sťahujeme z internetu.

POZOR!!! Nikdy nepoužívajte free play-listy a neoficiálne KODI doplnky od tretích strán bez aktivácie VPN.

Väčšina užívateľov Kodi preferuje streamovanie s neoficiálnymi doplnkami Kodi, a preto odporúčame, aby ste nikdy nepoužívali Kodi bez VPN. Ďalším dôvodom odporúčania služby VPN je to, že keď streamujete, ste zraniteľní a mali by ste chrániť vaše súkromie.


Prečo práve Pure?

Existuje množstvo všelijakých VPN služieb a niektoré sú dokonca zadarmo. VPN služieb free,čiže zadarmo by ste sa mali zďaleka vyhýbať,pretože negarantujú 100% anonymitu a majú aj rýchlostné a dátové obmedzenia.

Konkrétne pre KODI je najlepších iba niekoľko VPN služieb. Pre optimálne parametre a cenovo výhodné ponuky sa najobľúbenejšou službou medzi užívateľmi stála práve PURE VPN.

Pripojte sa k VPN a odomknite si všetke KODI doplnky chránené geoblokaciou a využívajte úplnú slobodu streamovania.

PureVPN ma oveľa viac serverov a ponúka vynikajúcu zostavu aplikácií pre všetky hlavné operačné systémy vrátane Windows, Mac, Linux, iOS a Android.  

Aplikáciu môžete jednoducho podľa nižšie uvedeného návodu nainštalovať do KODI. Aby aplikácia perfektne fungovala,je potrebné v ďalšom kroku po inštalácii v nastaveniach zadať prihlasovacie údaje,ktoré získate po registrácii do služby PureVPN.


Inštalujeme Pure VPN do KODI.

Nainštalujte si najnovšiu verziu Pure VPN 2.0.0. od PureVpn (Kodi 18 LEIA)

Pure VPN doplnok najlepšie funguje na zariadeniach s operačným systémom Linux (Open Elec,Libre Elec a pod.) Ak Kodi prevádzkujete na iných platformách (Windows,Android,MacOS,iOS) stiahnite si pre váš OS aplikáciu.

Pure VPN Addon

Pure VPN Addon je možné nainštalovať do Kodi 18 LEIA. Zatiaľ neexistuje aktualizacia pre najnovšiu verziu Kodi 19 Matrix!

Existujú až 3 metódy,ako nainštalovať PureVPN doplnok priamo do KODI,vy si vyberte tú,ktorá je pre vás najlepšia a najjednoduchšia.

Tretia metóda inštalácie pomocou aplikácie Web Viewer je troška zdĺhavejšia a preto ju tu nebudem opisovať,za pochopenie ďakujem.

Celý proces aktivácie VPN pozostáva z inštalácie doplnku,registrácie služby a nastavenia Pure VPN doplnku.


Táto prvá inštalačná metóda pozostáva z 2 jednoduchých krokov:

Ako nainštalovať PureAddon – metóda 1

A: Pridanie URL adresy repozitára

B: Inštalácia doplnku

A) Pridanie repozitára PurVPN do KODI

 1. V hlavnej ponuke KODI vľavo hore kliknite na symbol ozubeného kolieska.
 2. V ďalšom okne vpravo dole kliknite na správca súborov.
 3. Potom kliknite dole na pridať zdroj.
 4. V okne pridať zdroj súborov kliknete na žiadne.
 5. Do ďalšieho okna napíšete adresu: https://purevpn-dialer-assets.s3.amazonaws.com/kodi/app/service.purevpn.monitor-2.0.0.zip a stlačíte OK .
 6. V poslednom okne si pomenujte zdroj Kodi-repo PureVPN a stlačte OK

Po pridaní repozitára sa znova vráťte do základnej ponuky KODI kliknutím  2 krát na klávesu Esc alebo späť.

B) Inštalácia doplnku Pure VPN

 1. V základnej ponuke KODI kliknite na doplnky.
 2. V ďalšom okne kliknite na symbol rozbalenej krabice.
 3. V ďalšom kroku kliknite na inštalovať doplnky zo zip archívu.
 4. Vyhľadajte Kodi-repo PureVPN alebo názov aký ste zadali pri pridaní repozitára.
 5. V repozitári PureVPN nájdite service.purevpn.monitor-2.0.0.zip,kliknite a nainštalujte.

Po nainštalovaní doplnku sa znova vráťte do základnej ponuky KODI kliknutím  2 krát na klávesu Esc alebo späť.

Nainštalovaný doplnok Pure VPN nájdete po kliknutí na doplnky a potom programové doplnky,tak ako je to na obrázku.

PureVPN - Programove doplnky

Pre názornosť a lepšie pochopenie inštalácie som pre vás pripravil inštrukčné video. Príjemné sledovanie.

Ako nainštalovať PureAddon – metóda 2

Metóda 2 je podobná metóde 1 iba s tým rozdielom,že nebudeme pridávať URL adresu repozitára,ale repozitár si priamo stiahneme do zariadenia.

Najlepšie na PureVPN je to, že ponúka špeciálny doplnok Kodi VPN, ktorý sa ľahko inštaluje. Ak chcete nainštalovať doplnok PureVPN, postupujte podľa pokynov uvedených nižšie.

Postup je nasledovný:

 1. Stiahnite si vpn Repository Zip fil e odtiaľto.
 2. Spustite Kodi > Kliknite na sekciu Doplnky .
 3. Teraz kliknite na  ikonu Box> Vyberte možnosť  inštalovať zo zip archívu.
 4. Zobrazí sa dialógové okno> Odovzdajte stiahnutý súbor zip> Počkajte niekoľko minút na inštaláciu . Hotovo.

Registrácia a nastavenie Pure VPN doplnku.

Po nainštalovaní VPN Addonu sú potrebné ešte dva jednoduché kroky,registrácia a nastavenie doplnku. Bez týchto dôležitých krokov nebude zabezpečený VPN tunel fungovať.

1. Registrácia do služby Pure VPN.

Kliknite na tlačítko REGISTROVAŤ  budete presmerovaný na stránku PureVPN.com  Na stránke postupujte nasledovne.

 1. Pokračujte rolovaním smerom dole.
 2. vyberte si dĺžku predplatného na skúšku 7 dni,alebo rovno rok,dva či päť rokov. Čim dlhšie obdobie zvolíte,dostanete väčšiu zľavu.
 3. vyberte si spôsob platby a zadajte platobné údaje.

 Po prevedení platby budete vyrozumený e-mailovou správou o úspešnej registrácii.


Nastavenie doplnku Pure VPN.

Nastavenie doplnku je veľmi jednoduché. Z hlavnej ponuky KODI kliknete na doplnky a potom na programové doplnky.

Ďalej je potrebné kliknúť na ikonku Pure VPN a potom na položku nastavenia. Zobrazí sa pole,do ktorého je potrebné zadať používateľské meno a heslo,ktoré ste získali pri registrácií do Pure-VPN.

Pure VPN Addon-Nastavenie

Po zadaní prihlasovacích údajov reštartujte KODI. Po novom spustení KODI v časti doplnky – programove doplnky kliknite na zelenú ikonku Pure VPN. Otvorí sa vám okno ako dole na obrázku.

Pure VPN Addon - Connect

Následne kliknite na ” Connect to Country. Otvory sa vám ďalšie okno. Tu si vyberiete server,na ktorý sa chcete pripojiť.

Ak ste v zahraničí a chcete sledovať slovenské IPTV programy,ktoré sú v zahraničí blokované,jednoducho sa pripojíte na slovenský VPN server a sledujete bez obmedzenia,ako keby ste boli práve doma na slovensku.

Pure VPN Addon - Výber servera

Podobne ak chcete zo slovenska sledovať zahraničné IPTV,streamovať Netflix,Disney Plus či iné služby alebo doplnky,jednoducho sa prípojite na americky server a sledujete bez obmedzenia ako keby ste zrovna boli v USA.

Ak chcete poznať vašu doterajšiu polohu a adresu IP,kliknite na zobraziť stav VPN.

Ak chcete vybrať server podľa svojho výberu kliknite na zmeniť alebo odpojiť VPN.

Po výbere servera sa opäť pripojíte na zabezpečené VPN.

Vychutnajte si sledovanie obsahu médií z celého sveta bez akýchkoľvek obmedzení v súkromí a anonymite.


Pozor! Pure VPN Addon je určený pre zariadenia s operačným systemom LINUX a preto na iných OS nemusi pracovať korektne.

Ak používate Windows,stiahnite si aplikáciu -Windows. Pre televízor Sony/ Philips a TV box s Androidom inštalujte App na Android TV. Pre mobilné zariadenia je určená aplikácia pre Android. Existujú aj ďalšie špeciálne aplikácie pre iné zariadenia a operačné systémy. Všetke ďalšie informácie v angličtine sú na stránkach spoločnosti PURE VPN.


Odpovede na najčastejšie otázky.

Je Pure rýchla VPN?

Pure je najrýchlejšou službou VPN vďaka protokolu WireGuard a ma výhodnejšie cenové ponuky ako konkurencia.

Môžem použivať VPN službu vo viacerých zariadeniach?

Na jeden účet môžete naraz pripojiť až 10 zariadení súčasne a tak chrániť nie len seba ale aj celú rodinu.

Môžem bezpečne sťahovať torrenty?

Áno. Pure VPN podporuje siete Peer to Peer(P2P) na rýchle zdieľanie veľkých súborov.

Môžem odblokovať stream a športové programy ?

Niektoré krajiny zavadzajú cenzúru na stream. Pomocou Pure VPN získate prístup k zablokovanému obsahu.

Môžem streamovať šport zadarmo?

Okrem platených služieb samozrejme existujú aj bezplatné ako je napríklad Stream2Watch,CricHD,Bosscast a ďalšie. Pomocou VPN si vychutnáte bezpečné streamovanie bez akýchkoľvek prerušení a načítavania do vyrovnávacej pamäte.

Môžem používať VPN službu aj v zahraničí?

Samozrejme. Zo zahraničia môžete napríklad sledovať domáce TV programy,ktoré bez VPN v zahraničí nefungujú.

Môžem Pure VPN vyskúšať zadarmo?

Neexistuje FREE verzia.Ak nebudete zo službou úplne spokojny,môžete do 30 dní požiadať o vrátenie peňazí.

Viac informácií o VPN sa dočítate v článku ” Pripojte Sa K VPN A Užívajte Si Online Slobodu.

4.8/5 - (102 hlasov)