Close

KODI – Hurá,už mi SOSAČ funguje !!!

Sosač

KODI – Ako sprevádzkovať SOSAČ.

Určite aj vám sa stalo, že vám prestal fungovať Sosač. Ja som dlhšie nepoužíval KODI, tak som nevedel o dôležitej zmene, ktorá nastala a dozvedel som sa, že Sosač prestal fungovať až od čitateľov blogu,za upozornenie ďakujem.

Tak teda zapnul som Notebook,klikol som KODI,že si pozriem nejaký dobrý film a výsledok už asi tušíte.

Figu borovú nie film,Sosač nefunguje,presne ako ma na to upozornili niektorí verní čitatelia blogu a pýtali sa, či neviem čo je s tým doplnkom,prečo nefunguje,či nemám nejaké informácie.

Pravda že o ničom som ani netušil,tak som začal uvažovať čo môže biť príčinou nefunkčnosti doplnku Sosač.

Sosač

KODI – krátke predstavenie softvéru.

Pre tých čitateľov čo ešte sa nestretli zo softvérom KODI iba vysvetlím,že KODI je slobodný Open Source multimediálny softvér. Rovnako dobre funguje na rôznych platformách, tak je ho možné nainštalovať do akéhokoľvek televízora s operačným systémom Android, alebo do Android boxu.

Jednoducho ho nainštalujete z Google play do televízorov značky Sony alebo Philips. Práve tieto svetoznáme značky používajú vo svojich televízoroch operačný systém Android.

Okrem toho KODI môžete nainštalovať aj do počítača alebo notebooku a vôbec nezáleží či používate operačný systém Windows,Linux alebo Mac OS.

Aby ste mohli sledovať tisíce filmov a seriálov aj na cestách,na dovolenke a podobne,je možné KODI nainštalovať aj do Smart telefónu alebo do tabletu.

Spomínaný SOSAČ je iba plugin-doplnok do KODI,ktorý vám sprístupní veľkú databázu filmov a seriálov.

Pre viac informácií si prosím prečítajte článok:“ KODI – Ako sledovať filmy zadarmo “ a „KODI – Ako vytvoriť knižnicu„kde je podrobný návod ako za pomoci doplnku Sosač vytvoriť veľkú knižnicu filmov a seriálov.

KODI – Prečo nefunguje SOSAČ???

Po zhrnutí základných informácii o KODI znova nadviažem na tému prečo nefunguje Sosač.

Ako som už hore spomínal,bol som od čitateľov upozornený že nefunguje prehrávanie filmov z doplnku Sosač.

Zo začiatku som nemal ani potuchy čo sa stalo a aj niekomu som poradil nech vyskúša pre-skenovať operačný systém Windows,myslel som, že je to spôsobené nejakým vírom.

No keď som ja chcel popozerať nejaký pekný film v nedeľu poobede a Sosač mi nefungoval a to mám operačný systém Linux Mint,dal som sa do pátrania po príčine problému.

Keď nepomohlo pre-inštalovanie operačného systému Linux Mint na najnovšiu verziu 18.2 Xfce a nová inštalácia KODI a Sosača poobzeral som sa po rôznych fórach, kde ma čakalo prekvapenie.

Hurá,už mi SOSAČ funguje!!!

Na rôznych fórach o KODI som sa dočítal správu, ktorú som najmenej očakával a ktorej sa obával .

 Prevádzkovateľ spoplatnil používanie doplnku SOSAČ!!!

Podľa ostatných užívateľov doplnku Sosač niet inej cesty,iba zaregistrovať si Premium účet na stránke:

STREAMUJ.TV

Tak som teda sa zaregistroval na streamuj.tv a potvrdil registráciu v emaily,ktorý mi hneď aj prišiel.

Sosač-registrácia

Pri registrácii treba zadať prihlasovacie meno a heslo,ktoré si niekam poznačte, lebo neskôr ho budete potrebovať.

Aká je jednoduchá registrácia,prosím pozrite si prvé video.

Po registrácii a potvrdení e-mailu sa prihlásite do vášho VIP účtu a predplatíte si ľubovoľné obdobie.

Premium účet je možné zaplatiť na minimálne jeden deň pre českú republiku,pre slovákov je minimalne obdobie 7 dní.

Ďalej si Premium účet môžete predplatiť na obdobie 30,90,180 alebo 365 dní.

Čím dlhšie obdobie zvolíte,samozrejme vás to vyjde lacnejšie. Zvolil som 180 dní,čiže pol roka za cenu 14€, čo si myslím, že je to veľmi nízka super cena s porovnaním napríklad s niektorými satelitnými službami.

Zaplatiť je možné jednoducho zaslaním SMS správy,čo považujem za najlepší a najrýchlejši spôsob.

Okrem toho predplatiť si Premium účet je možné aj kriptomenou alebo prevodom či cez bránu PayPal.

Prosím pozrite si druhé video.

 

KODI – Nastavenie SOSAČA.

Ak už ste sa zaregistrovali a máte predplatený Premium účet na stránke “ STREAMUJ.TV “ ,je potrebné zadať vaše prihlasovacie meno a heslo, ktoré ste zadali pri registrácii do doplnku SOSAČ.

Postupujete tak, že po spustení KODI kliknete na SYSTÉM,potom DOPLNKY MOJE DOPLNKY. Vyberiete a kliknete na VIDEO DOPLNKY a SOSAČ. Tak kliknete na nastavenie doplnku SOSAČ. V nastaveniach vás budú zaujímať iba prvé dve položky. Nastavíte prihlasovacie meno a heslo,nič viac netreba nastavovať.

A teraz už môžete si smelo povedať “ Super – Už mi SOSAČ funguje – Hurá…

Pozrite si prosím posledné video.

 

Záverom.

Záverom ešte chcem pripomenúť, že ak je pre vás nezaujímavé zložito inštalovať KODI a doplnky ako je SOSAČ,môžete sledovať tisíce filmov aj priamo na stránke SOSAČ.PH. Stačí sa registrovať.

Čo tak si pozrieť napríklad bláznivú komédiu???

About Milan Tulenko

Píšem o všetkom čo zaujíma nie len mňa ale hlavne vás. Recenzie,návody a zaujímavosti z rôznych oblasti. Elektronika,televízory,satelity,IPTV,počítače,softvér,mobil,najnovšie internetové a Smart technológie. Veda,technika,medicína,životný štýl. Tvorba webu a SEO optimalizácia,online marketing. Pozrite si ma aj na sociálnych sietiach,lajkujte a zdieľajte články. Ďakujem.
Zdieľajte na sociálnych sietiach...

8 Comments on “KODI – Hurá,už mi SOSAČ funguje !!!

Peter Marincin
1. augusta 2017 at 23:45

Dobry den ja by som si chcel dat do Kodi epg,ale neviem ako na to…dakujem Vam za pomoc

Odpovedať
Milan Tulenko
2. augusta 2017 at 0:17

Zdravím vás Peter. Nainštalovať EPG do KODI je veľmi jednoduchá zaležitosť. Stačí v nastaveniach PVR IPTV Simple Client zadať tuto URL adresu: http://22century.cz/program.xml Ak neviete ako na to,prečítajte si článok: https://www.milantulenko.eu/2017/07/kodi-kde-hladat-free-play-listy.html a hlavne pozrite si na tejto stránke celkom dole posledné video. Dúfam že vam to pomôže… Milan

Odpovedať
fero
2. augusta 2017 at 11:31

pekný den neporadíte mi či sa da zrušit učet na streamuj tv ? nikde to tam nevidim .dakujem

Odpovedať
Milan Tulenko
2. augusta 2017 at 12:02

Zdravím vás Fero
Všeobecne podmienky užívania služieb serveru streamuj.tv sú na tejto adrese: http://www.streamuj.tv/terms
Z ostatnými otázkami prosím kontaktujte podporu na adrese: podpora@streamuj.tv.

Odpovedať
Martin
8. augusta 2017 at 15:25

Bolo by dobre pripomenut aj to, ze sluzba nie je legalna. Aby potom ludia neboli prekvapeni, ze platia za nelegalny obsah.

Odpovedať
Milan Tulenko
8. augusta 2017 at 17:34

Zdravím vás Martin. Úlohou blogu je predovšetkým informovať. Ja na blogu čitateľov informujem že nejaká služba existuje. Nie je mojou povinnosťou zisťovať či je alebo nie je služba legálna a nemám na to ani kompetencie,nie som kontrolný organ.
Ďalej myslím si že len tak jednoducho by asi nejaká firma nešírila nelegálny obsah verejne na internete a určite to majú dobre ošetrené po právnej stránke. Ak ste na pochybách,prosím obrate sa z otázkami priamo na: podpora@streamuj.tv.

Odpovedať
Rasti
13. augusta 2017 at 10:39

Dobry den,nemam problem si zaplatit predplatné sosac aj na 5 rokov dopredu..ale ako to nastavim v linuxovom satelitnom prijmaci Vu+ Solo2 alebo klasický dreambox beziaci na enigme2? Ďakujem moc…

Odpovedať
Milan Tulenko
13. augusta 2017 at 12:36

Zdravím vás Rasti.
Na Enigme 2 je to trošku zložitejšie. Ja osobne taký SAT nemám,tak nemôžem to vyskúšať. Neviem či už tam mate KODI. Ak nie je potrebne nahrať iný softvér. Pre Enigma 2 je to napríklad OpenPLi,image súbor stiahnete zo stránky: https://openpli.org/download/vuplus/Solo2/ alebo Openvix zo stránky: http://www.openvix.co.uk/index.php/downloads/vu-plus-images/,samozrejme existujú aj iné. Viac informácií sa dočítate aj na fóre,treba sa registrovať: http://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-kodi-na-enigma2

Ak mate SAT v záruke,neviem či je rozumne experimentovať!

Ak mate televízor Smart značky Sony alebo Philips,títo výrobcovia používajú OS Android a v niektorých už je KODI nainštalovaný alebo jednoducho doinštalujete z Google play alebo použite Android Box: https://www.esat.sk/hladanie?query=evolveo

Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *