Sosač
XBMC - KODI®

KODI – Hurá,už mi SOSAČ funguje !!!

Hodnotenie:

Neviete ako nainštalovať VPN do KODI? Prečítajte si článok „ PureVPN Addon – Ako Nainštalovať Doplnok Do KODI „

KODI VPN

Pred použitím KODI sa odporúča pripojenie k anonymnej sieti VPN na skrytie online identity a na sprístupnenie všetkých doplnkov chránených geoblokáciou.

Vyberte si jednu z najlepších VPN služieb pre KODI  IP VANISH VPN alebo PURE VPN a pripojte sa na bezpečný internet ešte dnes.

Viac informácií: Pripojte sa k VPN a užívajte si online slobodu.

KODI – Ako sprevádzkovať SOSAČ.

Určite aj vám sa stalo, že ak ste chceli sledovať film v KODI,prestal vám fungovať doplnok Sosač.

Ja som dlhšie nepoužíval doplnok SOSAČ, tak som nevedel o dôležitej zmene, ktorá nastala a dozvedel som sa, že Sosač prestal fungovať až od čitateľov blogu,za upozornenie ďakujem.

Tak teda zapnul som Notebook že si pozriem nejaký dobrý film cez doplnok SOSAČ a výsledok už asi tušíte.

Figu borovú nie film,Sosač nefunguje,presne ako ma na to upozornili niektorí verní čitatelia blogu a pýtali sa, či neviem čo je s tým doplnkom,prečo nefunguje,či nemám nejaké informácie.

Pravda že o ničom som ani netušil,tak som začal uvažovať čo môže biť príčinou nefunkčnosti doplnku Sosač.

Sosač

KODI – krátke predstavenie softvéru.

Pre tých čitateľov čo ešte sa nestretli zo softvérom KODI iba vysvetlím,že KODI je slobodný Open Source multimediálny softvér. Rovnako dobre funguje na rôznych platformách, tak je ho možné nainštalovať do akéhokoľvek televízora s operačným systémom Android, alebo do Android boxu.

Aplikáciu jednoducho nainštalujete z Google play do televízorov značky Sony alebo Philips. Práve tieto svetoznáme značky používajú vo svojich televízoroch operačný systém Android.

Okrem toho KODI môžete nainštalovať aj do počítača alebo notebooku a vôbec nezáleží či používate operačný systém Windows,Linux alebo Mac OS.

Aby ste mohli sledovať tisíce filmov a seriálov aj na cestách,na dovolenke a podobne,je možné aplikáciu nainštalovať aj do Smart telefónu alebo do tabletu.

Spomínaný SOSAČ je iba plugin-doplnok do KODI,ktorý vám sprístupní veľkú databázu filmov a seriálov.

Pre viac informácií si prosím prečítajte článok:“ KODI – Ako sledovať filmy zadarmo “ a „KODI – Ako vytvoriť knižnicu„kde je podrobný návod ako za pomoci doplnku Sosač vytvoriť veľkú knižnicu filmov a seriálov.

KODI – Prečo nefunguje SOSAČ???

Po zhrnutí základných informácii o KODI znova nadviažem na tému prečo nefunguje Sosač.

Ako som už hore spomínal,bol som od čitateľov upozornený že nefunguje prehrávanie filmov z doplnku Sosač.

Zo začiatku som nemal ani potuchy čo sa stalo a aj niekomu som poradil nech vyskúša pre-skenovať operačný systém Windows,myslel som, že je to spôsobené nejakým vírom.

No keď som ja chcel popozerať nejaký pekný film v nedeľu poobede a Sosač mi nefungoval a to mám operačný systém Linux Mint,dal som sa do pátrania po príčine problému.

Keď nepomohlo pre-inštalovanie operačného systému Linux Mint na najnovšiu verziu 18.2 Xfce a nová inštalácia KODI a Sosača poobzeral som sa po rôznych fórach, kde ma čakalo prekvapenie.

Hurá,už mi SOSAČ funguje!!!

Na rôznych fórach o KODI som sa dočítal správu, ktorú som najmenej očakával a ktorej sa obával .

 Prevádzkovateľ spoplatnil používanie doplnku SOSAČ!!!

Podľa ostatných užívateľov doplnku Sosač niet inej cesty,iba zaregistrovať si Premium účet na stránke:

STREAMUJ.TV

Tak som teda sa zaregistroval na streamuj.tv a potvrdil registráciu v emaily,ktorý mi hneď aj prišiel.

Sosač-registrácia

POZOR! Pri registrácii treba zadať prihlasovacie meno a heslo,ktoré si niekam poznačte, lebo neskôr ho budete potrebovať.

Aká je jednoduchá registrácia,prosím pozrite si prvé video.

Po registrácii a potvrdení e-mailu sa prihlásite do vášho VIP účtu a predplatíte si ľubovoľné obdobie.

Premium účet je možné zaplatiť na minimálne jeden deň pre českú republiku,pre slovákov je minimalne obdobie 7 dní.

Ďalej si Premium účet môžete predplatiť na obdobie 30,90,180 alebo 365 dní.

Čím dlhšie obdobie zvolíte,samozrejme vás to vyjde lacnejšie. Zvolil som 180 dní,čiže pol roka za cenu 14€, čo si myslím, že je to veľmi nízka super cena s porovnaním napríklad s niektorými satelitnými službami.

Zaplatiť je možné jednoducho zaslaním SMS správy,čo považujem za najlepší a najrýchlejši spôsob.

Okrem toho predplatiť si Premium účet je možné aj kriptomenou alebo prevodom či cez bránu PayPal.

Prosím pozrite si druhé video.

KODI – Nastavenie SOSAČA.

Ak chcete sledovať tisíce filmov a seriálov z českým pripadne slovenským dabingom v KODI,je potrebne mať nainštalovaný doplnok SOSAČ. Doplnok SOSAČ nainštalujete z CZ-SK repozitára alebo FUSION repozitára pridaním adresy zdroja http://fusion.tvaddons.co. 

Ak už mate nainštalovaný doplnok SOSAČ,je potrebne ho aktivovať a nastaviť,preto pozorne čítajte ďalej aby ste to správne nakonfigurovali. Pre lepšie pochopenie si pozrite aj krátke video. 

Zdieľať na odomknutie obsahuimage/svg+xml

Odomknite tento exkluzívny obsah pomocou jedného z tlačidiel na zdieľanie.

Záverom.

Záverom ešte chcem pripomenúť, že ak je pre vás nezaujímavé zložito inštalovať KODI a doplnky ako je SOSAČ,môžete sledovať tisíce filmov aj priamo na webe bez nutnosti inštalácie KODI a SOSAČA.

Online filmy a seriály môžete sledovať na nasledujúcich stránkach:

Prehraj.me – tisíce online filmov a seriálov 

Movies.Sosac.tv – tisíce online filmov a seriálov 

Movies.filmy.pw – tisíce online filmov a seriálov 

Aby ste mohli sledovať cele online filmy na všetkých týchto stránkach a v doplnku SOSAČ-KODI bez akýchkoľvek obmedzení,je potrebný Premium účet. Stačí sa registrovať.

Viac informácii sa dočítate aj v článku: Online filmy

Čo tak si pozrieť napríklad bláznivú komédiu,western alebo HOROR???

 

PS: Ak Sosáč ešte nemáte nainštalovaný,ľahko si ho nainštalujete spolu z ďalšími českými a slovenskými doplnkami podľa podrobného návodu:

Ako Nainštalovať CZ/SK Doplnky Do KODI.

Hodnotenie:

Milan Tulenko
Píšem recenzie,návody,zaujímavosti z elektroniky a IT.
https://www.milantulenko.eu

20 Replies to “KODI – Hurá,už mi SOSAČ funguje !!!

 1. Zdravim Milan pouzivam sosac uz dlhší cas a na zaciatku som mal pri kazdom filme aj obrazok a popis k filmu neviem to nastaviť vedeli by ste ako nato? Dakujem kodi mam na smart tv philips s androidom.

  1. Zdravím vás Robert.
   Pravdepodobne mate na mysli knižnicu filmov Sosáč. Na vytvorenie knižnice potrebujete scraper,ktorý sťahuje do KODI obrázky a informácie k filmom z ČSFD alebo IMBD či iných zdrojov.
   Prečítajte si článok “ KODI-Ako Vytvoriť Knižnicu “ v ktorom je podrobne vysvetlený návod na inštaláciu. PS: Pozrite si aj videa.

   BBaron Scraper momentalne nefunguje,preto vyskušajte iný,napríklad Universal Movie Scraper

 2. Dobrý večer,ďakujem za super návod,všetko som podla neho nainštaloval,zaregistroval sa ,zaplatil premium,zadal údaje len bohužiaľ na mojom Sony android Tv mi beži film 2minuty a vypne ma.Pred spoplatnením sosač fungoval perfektne.Neviete mi prosím pomoct.Ďakujem.

 3. Dobry den,nemam problem si zaplatit predplatné sosac aj na 5 rokov dopredu..ale ako to nastavim v linuxovom satelitnom prijmaci Vu+ Solo2 alebo klasický dreambox beziaci na enigme2? Ďakujem moc…

  1. Zdravím vás Rasti.
   Na Enigme 2 je to trošku zložitejšie. Ja osobne taký SAT nemám,tak nemôžem to vyskúšať. Neviem či už tam mate KODI. Ak nie je potrebne nahrať iný softvér. Pre Enigma 2 je to napríklad OpenPLi,image súbor stiahnete zo stránky: https://openpli.org/download/vuplus/Solo2/ alebo Openvix zo stránky: http://www.openvix.co.uk/index.php/downloads/vu-plus-images/,samozrejme existujú aj iné. Viac informácií sa dočítate aj na fóre,treba sa registrovať: http://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-kodi-na-enigma2

   Ak mate SAT v záruke,neviem či je rozumne experimentovať!

   Ak mate televízor Smart značky Sony alebo Philips,títo výrobcovia používajú OS Android a v niektorých už je KODI nainštalovaný alebo jednoducho doinštalujete z Google play alebo použite Android Box: https://www.esat.sk/hladanie?query=evolveo

  1. Zdravím vás Martin. Úlohou blogu je predovšetkým informovať. Ja na blogu čitateľov informujem že nejaká služba existuje. Nie je mojou povinnosťou zisťovať či je alebo nie je služba legálna a nemám na to ani kompetencie,nie som kontrolný organ.
   Ďalej myslím si že len tak jednoducho by asi nejaká firma nešírila nelegálny obsah verejne na internete a určite to majú dobre ošetrené po právnej stránke. Ak ste na pochybách,prosím obrate sa z otázkami priamo na: podpora@streamuj.tv.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *