KODI-Ako vytvoriť knižnicu

Neviete ako nainštalovať VPN do KODI? Prečítajte si článok „ PureVPN Addon – Ako Nainštalovať Doplnok Do KODI „

KODI upozornenie na VPN

Vyberte si jednu z najlepších VPN služieb pre KODI  IP VANISH VPN alebo PURE VPN a pripojte sa na bezpečný internet ešte dnes.

IP VANISH VPNPURE VPN

KODI-Ako vytvoriť knižnicu filmov a seriálov.

POZOR!!!

Informácie uvedené v článku slúžia iba na študijné účely a autor článku nenesie žiadnu zodpovednosť za prípadné zneužitie čitateľmi. 

 

Nefunguje vám SOSAČ ??? Prečítajte si článok“Hurá už mi Sosač funguje. „

KODI-Knižnica filmov a serialov

Tento článok nadväzuje na predchádzajúce štyri články o multimediálnom centre KODI.
V prvom článku okrem iných spôsobov ako sledovať TV zadarmo je opísaný aj KODI – multimediálne centrum. Je dobré si pozrieť videá na stránke, aby ste mali predstavu o tom,čo je to KODI a ako sa dá pozerať zadarmo nielen online TV programová ponuka, ale aj veľké množstvo filmov a seriálov bez prerušovania otravnými reklamami.
 
V druhom článku „Ako pozerať TV zadarmo-KODI„sú popísane prvé kroky ako postupovať po inštalácii multimediálneho centra KODI.
Tretí článok je o tom ako nainštalovať Playlist Loader a štvrtý ako sledovať videa,filmy a seriály úplne zadarmo a to bez prerušovania otravnými reklamami.

Čo je to multimediálne centrum KODI.

Multimediálne centrum KODI je slobodný Open-source softvér, ktorý je možné úplne zadarmo stiahnuť zo stránky a nainštalovať do Smart televízora s operačným systémom Android a takto v pohode sledovať úplne zadarmo TV,filmy,seriály,videa a rôzne relácie,ktoré boli vysielane v televízii aj niekoľko rokov pozadu.

Operačný systém Android okrem mobilných telefónov a IPTV Android boxov používa aj väčšina televízorov značky Sony a Philips.
Okrem toho že multimediálne centrum KODI je možné nainštalovať do Smart TV s operačným systémom Android,Android boxu,Smart telefónu alebo Tabletu, je ho možné nainštalovať aj do ľubovoľného počítača alebo Notebooku z ľubovoľným operačným systémom a prepojiť ho z televízorom alebo projektorom a videá,filmy a seriály pohodlne sledovať na veľkej premietacej stene alebo na premietacom plátne.

Multimediálne centrum KODI  môžete nainštalovať aj do ľubovoľného hardvéru bez operačného systému. Napríklad Notebook bez OS.

Existujú aj mini počítače o veľkosti kreditnej karty a volajú sa „Raspbery PI“
Raspbery PI je veľmi výkonný počítač,postavený na 64-bitovej architektúre a je najlacnejším počítačom na trhu,stojí iba okolo 50€.

Inou variantnou sú počítače podobné USB kľúču, ktoré sa priamo pripájajú do HDMI konektora na televízore.

Do týchto zariadení sa okrem Windowsu inštalujú aj špeciálne verzie KODI s operačným systémom LINUX a volajú sa Open Elec a Libre Elec alebo Kodibuntu odvodenina od OS linux Ubuntu.
Open Elec a Libre Elec obsahujú jadro operačného systému Linux,preto je ich možné nainštalovať do akéhokoľvek hardvéru bez operačného systému, alebo napríklad aj do staršieho Notebooku alebo počítač, v ktorom je už nefunkčný a nepodporovaný  operačný systém Windows XP,Windows 2000.
O týchto špeciálnych distribúciach operačného systému Linux napíšem článok niekedy nabudúce.

Čo budeme potrebovať na vytvorenie knižnice v KODI.

V minulom článku „Ako sledovať filmy zadarmo“ som písal o tom, ako nainštalovať CZ/SK repozitár doplnkov do KODI a ako z tohto repozitára nainštalovať doplnok SOSAČ.

Ako už z minuleho článku viete,doplnok SOSAČ obsahuje veľké množstvo filmov a seriálov, ktoré môžete pozerať  úplne zadarmo a to neprerušovane bez otravných reklám na rozdiel toho ako je to bežne v televízii.

Pozor aktualizácia!!!

Momentálne už nie je možne sledovať filmy a seriály uplne zadarmo ale za prijateľný nízky poplatok,pretože prevádzkovateľ sledovanie spoplatnil. 

Ak chcete využívať SOSAČ a sledovať tisíce filmov a seriálov,najprv sa musíte zaregistrovať na stránke Streamuj.tv 

Potom si vyberiete na aké dlhé obdobie si chcete službu zaplatiť. Na výber mate od 1 do 365 dni.

Zaplatiť môžete platobnou kartou,SMS spravou,prevodom z účtu,cez PayPal,InterKassa alebo virtuálnou menou Bitcoin. Najrýchlejšia a najlepšia možnosť je SMS alebo platobnou kartou. Prevod z účtu trvá deň-dva,preto v takomto prípade musíte čakať. Ak už mate zaplatený PREMIUM,nič vám už nebráni vo využívaní služieb.

 

Streamuj-tv

Filmy a seriáli môžete sledovať aj priamo na stránke: SOSAC.TV 
Okrem toho, že z veľkého množstva filmov a seriálov si môžete vyberať podľa abecedy,existuje aj možnosť vytvoriť si veľkú knižnicu,databázu filmov a seriálov, ktorá okrem iného bude obsahovať fotografiu alebo umeleckú grafiku (Poster) k filmu,krátku ukážku z filmu(Trailer) popis,žáner,herecké obsadenie,rok natočenia,hodnotenie od divákov a iné dôležité informácie.
Pozrite si prvé video, kde je názorne ukázané ako knižnica filmov a seriálov vyzerá a ako jednoducho si vyberiete film, či už podľa abecedy,popisu,žánru,herca a podobne.

Možno vás trochu poplietlo nové prostredie Skin Estouchy  ktoré je súčasťou najnovšej stabilnej verzie KODI v 17.0″Krypton“ a testovacej non-stable v 18.0 „Leia“.

Ak chcete vidieť ako to vyzerá v staršej verzii KODI v 16.0″Jarvis“ z prostredím Confluence pozrite si druhe video na stránke “ Ako sledovať TV zadarmo„.

Ako jednoducho zmeniť prostredie-Skin Estouchy na ľubovoľne iné,napríklad aj nám už dobre známe Confluence píšem v článku „Ako zmeniť Skin„.

Na vytvorenie knižnice budete potrebovať okrem už spomenutého doplnku SOSAČ, ktorý si nainštalujete z CZ/SK repozitára aj takzvaný Movie Scraper.
Movie Scraperov je viac, ale najviac sa mi páči scraper, ktorý získava informácie o filmoch a seriáloch z ČSFD,IMDb,The Movie DB,Kinobox.cz a je to Baron Movie Scraper.
Baron Movie Scraper stiahnete v ZIP formáte a nainštalujete kliknutím nainštalovať zo zip archívu,podobne ako sa inštalujú iné doplnky do KODI a bolo to popísane v predchádzajúcich článkoch,preto to tu nebudem znovu opisovať. Prikladám iba druhé video.

 

Ak máte nainštalovaný doplnok SOSAČ a BARON MOVIE SCRAPER môžete začať vytvárať knižnicu filmov a seriálov v multimediálnom centre KODI.

Ako postupovať pri vytváraní knižnice v KODI.

Najprv si musíte vytvoriť dva prázdne priečinky-adresáre,jeden pre filmy a druhy pre seriály, do ktorých sa vám budú ukladať knižnice.
Postupujete tak, že kliknete na ozubené koliesko symbolizujúce nastavenie. Potom kliknete na „Správca súborov“ a „Pridaj zdroj„. Zadáte cestu k priečinku,kde chcete aby sa vam filmy a seriály ukladali,napríklad „Video„.
Potvrdíte OK a adresár pre filmy máte vytvorený. Podobne si vytvoríte aj druhý adresár pre seriály.
Ako vytvoriť adresár pre filmy si pozrite v krátkom treťom videu.

  Nastavenie Movie Scrapera.

Po vytvorení dvoch adresárov jeden pre filmy a druhý pre seriály si vyberiete aký chcete použiť Movie Scraper a nastavíte ho. V nastaveniach nezabudnite zmeniť jazyk na SK alebo CZ,ináč v knižnici budete mať popisy k filmom a seriálom v anglickom jazyku.
Postupujete tak, že kliknete na „Videa„-„Súbory„-„Pridať videa„. Potom kliknete na vyhľadať a zadáte cestu k Sosačovi-Movies alebo jednoduchšie je to ak po kliknutí“ PRIDAŤ VIDEA „zadáte tuto adresu:
special://profile/addon_data/plugin.video.sosac.ph/Movies .
Potvrdíte OK a v okne „Pridať obsah“ nastavíte aký chcete použiť Movie Scraper,v našom prípade Baron Movie Scraper. Nezabudnite kliknúť na „Nastavenia“ a nastaviť hlavne jazyk a ostatné veci, ktoré považujete za potrebné. Nakoniec kliknite na OK.
Podobne nastavíte aj Scraper pre seriály,len s tým rozdielom, že cesta bude k Sosačovi-seriály,to znamená že zadáte tuto adresu:
special://profile/addon_data/plugin.video.sosac.ph/TVShows .
Prosím pozrite si štvrté video o tom ako pridať obsah a nastaviť Scraper.
 
 

Pridanie filmov a seriálov do knižnice KODI.

Ak máte vytvorené adresáre,pridaný obsah a nastavený Scraper pre filmy a seriály, môžete pristúpiť
k poslednému kroku a to spustenie Scrapera, ktorý vám vytvorí knižnicu.
Postupujete tak, že kliknete na doplnkyvideo doplnky a vyhľadáte SOSAČ.
Pre vytvorenie knižnice z filmami kliknete pravým tlačidlom myši na Movies (Filmy)
a potom ľavým na Ad all to Library. (pridať všetko do knižnice)
Týmto krokom sa spustí pridávanie filmov a vytváranie knižnice.
POZOR!!! Po tomto kroku nechajte zapnuté zariadenie z KODI dovtedy,kým sa nevytvorí celá knižnica z filmami. Knižnica obsahuje niekoľko tisic filmov a preto táto operácia môže trvať aj viac hodín a záleží to od rýchlosti pripojenia do internetu.
 
Ak už bude knižnica filmov hotová,podobne si vytvoríte aj knižnicu zo seriálmi,v tomto prípade kliknete pravým tlačítkom myši na na TV Shows (Serialy) a potom ľavým na Ad all to Library.
Počas vytvárania knižnice vam v hlavnom menu na lište pribudnú tlačidla Filmy a Seriály.
Pozrite si prosím posledné piate video z ukážkou ako pridať filmy do knižnice KODI.
Potom je dobré čas od času aktualizovať knižnice alebo nastaviť automatické aktualizácie,takto sa vám do knižnice pridajú ďalšie nové filmy a seriály.
Ak bol pre vás článok zaujímavý,prosím zdieľajte ho ďalej. Ďakujem.

PS: Prečítajte si aj podrobný návod “ Ako Nainštalovať CZ/SK Doplnky Do KODI. „

Written by Milan Tulenko

Autor tohto článku nemá nijakú spojitosť s aplikáciou KODI ani s doplnkami tretích strán a preto nenesie žiadnu zodpovednosť za prípadnú ujmu pri inštalácií a používaní týchto doplnkov. Ak sa rozhodnete inštalovať a používať neoficiálne doplnky, robíte tak na vlastnú zodpovednosť!

Prečítajte si aj ďalšie podobné príspevky:

Tento text je chránený proti kopírovaniu !!!