M3U playlist zadarmo – vlastný zoznam TV programov pre KODI.

IPTV M3U Playlist

Posledná aktualizácia dňa by Milan Tulenko

Hodnotenie:

Jednoduchý návod ,ako si vytvoriť vlastný FREE IPTV M3U playlist výberom obľúbených televíznych programov zo širokej ponuky viac ako 8 000 programov z celého sveta.

Zrieknutie sa zodpovednosti.

Tento článok slúži iba na študijné účely.

M3U playlist je súbor obsahujúci URL adresy streamov televíznych alebo rozhlasových programov vysielaných cez internet. M3U playlist vám poskytne prevádzkovateľ IPTV služieb. Niektorí poskytovatelia IPTV nemajú povolenie na vysielanie cez internet a tak svoje služby šíria ilegálne. Rovnako aj playlist voľne stiahnutý z internetu je ilegálna kópia. Rozmnožovanie a šírenie kópií playlistov je zakázané.

Ak neviete s istotou či M3U playlist je stopercentne legálny na používanie,v takýchto prípadoch sa odporúča inštalovať sieť VPN. Používanie siete VPN pri streamovaní odporúčajú aj niektorí poskytovatelia IPTV služieb. Ak sťahujete playlisty z internetu,robíte tak na vlastnú zodpovednosť !!!Čo je to M3U playlist.

Playlisty vo formáte M3U sú bežné textové súbory,obsahujuce zoznam URL adries streamov. Pre IPTV sa vo väčšine prípadou používa takzvaná rozšírená verzia M3U. M3U playlist v rozšírenej verzii obsahuje okrem URL adries streamu aj URL loga TV programu,prípadne adresu EPG dát.

 Tieto súbory sú označené hlavičkou #EXTM3U na prvom riadku. Každý televízny program je tvorený popisujúcim riadkom # EXTINF:v tvare <tvg-id>,<tvg-name>,<tvg-language>,<tvg-logo>,<group-title>,<URL streamu> a zakončený je koncovkou .m3u8

Príklad rozšíreného M3U playlistu: Tento M3U playlist obsahuje TV programy-jednotka,dvojka a TA3.

M3U Playlist

Skadiaľ získať M3U playlist.

Na internete môžete zohnať M3U playlist z viacerých zdrojov:

A: Legálny poskytovatelia IPTV služieb zo slovenska alebo Čiech.

Ak nechcete nič riskovať a všetko chcete dosiahnuť legálnou cestou,M3U playlist si vyžiadajte od svojho poskytovateľa IPTV služieb. Ak žiadneho poskytovateľa zatiaľ nemáte,môžete vyskúšať napríklad Skylink Live TV,Sledovanie TV,Lepšia TV,Zapni TV,Antik Smart TV Box a ďalšie uplne legálne IPTV služby.

B: Poskytovatelia IPTV služieb zo zahraničia.

Na internete si môžete objednať aj rôzne zahraničné IPTV služby ako je napríklad IPTV Farm a ďalšie,ktoré vám sprístupnia okolo 10 000 programov z celého sveta. V M3U playliste okrem svetových televíznych programov sú zahrnuté aj slovenské a české TV programy a nechýbajú tam ani také programy ako je skupina programov Filmbox,HBO či XXX.

Podobný M3U playlist môžete kúpiť aj v známom čínskom internetovom obchode Aliexpress.comU niektorých zahraničných IPTV služieb nie je vždy jasné či ide o legálnu službu. Aj keď sa môže na prvý pohľad zdať, že ide o legálnu službu,poskytovateľ nemusí mať povolenie na vysielanie cez internet a službu šíry ilegálne. Pre ochranu súkromia a vlastnej bezpečnosti sa pri sledovaní televíznych programov z týchto zdrojov všeobecne odporúča použivanie služieb VPN.

Viac o týchto službách sa dočítate v článku “ M3U playlist – tieto 5 sa oplatí vyskúšať zadarmo.

C: Zadarmo M3U playlisty voľne stiahnuté z internetu.

Pozor! Sťahovanie a používanie FREE M3U playlistov z internetu sa považuje za protiprávnu činnosť.

Stačí zadať do vyhľadávača Google kľúčové slovo M3U playlist alebo sk-cz m3u playlist a vyhľadávač vám ponúkne množstvo zdrojov. Väčšinou ide o M3U playlisty,ktoré fungujú iba 24 hodín,prípadne niekoľko dní. Ak viete dobre hľadať,nájdete aj playlisty zadarmo, ktoré fungujú aj niekoľko týždňov či mesiacov. Nechcem nikoho lákať na ilegálnu činnosť iba chcem podotknúť, že aj taká možnosť existuje.


Ako vytvoriť vlastný M3U playlist.

Často sa stáva, že po určitom čase prestanú fungovať niektoré programy obsiahnuté v playliste, a preto ich chcete odstrániť alebo nahradiť. Niekedy potrebujete iba preusporiadať poradie programov. Ak máte viac playlistov,môžete ich spojiť dokopy a vytvoriť tak jeden väčší M3U playlist. Niekto zase nepotrebuje mať v playliste tisícky programov z celého sveta, ale napríklad iba slovenské a české TV programy, poprípade športové, hudobné,fashion,erotické a podobne. V takomto prípade si vytvoríte vlastný M3U playlist.

M3U Playlist - Slovakia IPTV
M3U Playlist - Czech IPTV

Ak použijete k vytváraniu vlastného IPTV M3U playlistu FREE zdroje z internetu,bez kvalitnej služby VPN to radšej ani neskúšajte. VPN zamaskuje vašu skutočnú IP adresu a takto vás chráni pred sledovaním. Zmenou IP adresy odomknete obsah,ktorý je vo vašej krajine blokovaný.


Viac ako 8000 TV programov z celého sveta úplne zadarmo.

M3U playlist z viac ako 8000 TV programami z celého sveta je podobný tým čo ponúka napríklad už spomínaná služba Comstar TV alebo IPTV Farm. Tento M3U playlist sice neobsahuje Filmbox a HBO, ale aj tak je si z čoho vyberať a tak si vytvoriť vlastný M3U playlist.

Podľa nižšie opísaného návodu si môžete vytvoriť vlastný IPTV M3U playlist, ktorý bude zahŕňať programy,ktoré si samy vyberiete. Váš playlist môže obsahovať iba slovenské programy alebo aj české poprípade športové,hudobné,erotické alebo podľa štátov či žánrov, ktoré si samy vyberiete.

Ak sa vám článok páči,odporučte ho aj ostatným na sociálnych sietiach a otvorte si podrobný návod.

Zdieľať na odomknutie obsahuimage/svg+xml

Odomknite tento exkluzívny obsah pomocou jedného z tlačidiel na zdieľanie.

Written by 

Píšem recenzie,návody,zaujímavosti z elektroniky a IT.

Prečítajte si aj ďalšie podobné príspevky: