Ako aktivovať a nastaviť doplnok PVR IPTV Simple Client.

PVR IPTV Simple Client

Ak chcete v multimediálnom centre KODI sledovať live vysielanie IPTV programov potrebujete do kodi nainštalovať doplnok Playlist Loader, alebo vám stačí iba aktivovať a nastaviť doplnok PVR IPTV Simple Client.

Prečítajte si podrobný návod:Ako aktivovať a nastaviť PVR IPTV Simple Client. V článku je aj niekoľko tipov na play-listy,EPG a loga TV staníc.


Čo je to KODI a PVR IPTV Simple Client.

PVR IPTV Simple Client - Loga+EPG

KODI je Open Source multimediálny softvér a môžete ho úplne zadarmo stiahnuť a používať. Aplikáciu KODI si môžete nainštalovať do Smart televízora s operačným systemom Android,čo je väčšina televízorov značiek Sony alebo Philips. KODI je možné nainštalovať iba do televízorov z operačným systémom Android.

Ak máte televízor od iného výrobcu,pripojte k nemu Android TV -box. Okrem televízora KODI môžete nainštalovať aj do počítača alebo tabletu, či iných zariadení. (Raspberry Pi a pod.)

PVR IPTV Simple Client je doplnok (Addon) do multimediálneho prehrávača KODI. Tento doplnok je súčasťou KODI a slúži na sledovanie živého televízneho vysielania. Nájdete ho v priečinku moje doplnky -PVR klienti.

Ako PVR IPTV Simple Client funguje,pozrite si vo videu.

Aby ste mohli začať sledovať živé televízne vysielanie v KODI,je potrebné aktivovať a nastaviť doplnok PVR IPTV Simple Client.

Ako aktivovať PVR IPTV Simple Client.

Pretože PVR IPTV Simple Client je súčasťou oficiálneho repozitára KODI,nemusíme inštalovať žiadne iné repozitáre,ale iba stačí aktivovať doplnok.

KODI Add-on repository

Ak chcete aktivovať PVR IPTV Simple Client postupujte následovne:

  1. Na hlavnom panely KODI kliknite na doplnky
  2. V ďalšom kroku kliknite na moje doplnky
  3. Kliknite na PVR klienti
  4. PVR IPTV Simple Client
  5. V poslednom kroku kliknite na aktivovať

Ako nastaviť PVR IPTV Simple Client

Po aktivácii je potrebné PVR IPTV Simple Client nastaviť. Základným nastavením doplnku je pridanie URL adresy na M3U play-list, ktorý je umiestnený niekde na internete.

Druhou možnosťou je stiahnuť play-list z internetu do zariadenia a zadať cestu k tomuto súboru.

Pred nastavovaním PVR IPTV Simple Clienta teda budeme potrebovať buď URL adresu na funkčný play-list, alebo mať stiahnutý play-list v zariadení.

Podľa toho aký play-list zoženiete,také programy budete sledovať. Jeden M3U play-list môže obsahovať napríklad desiatku slovenských televíznych programov a iný až niekoľko tisíc TV programov z celého sveta.

Skadiaľ zohnať funkčný M3U play-list

Ideálne je, ak mate zakúpený M3U play-list od operátora IPTV. Ak sa vám zdajú ceny privysoké,navštívte čínsky internetový obchod AliExpress.

Play-list Best World IPTV okrem slovenských a českých televíznych programov obsahuje aj viac ako 8 000 programov z celého sveta + Adult TV programy pre dospelých.

Play-list vám pošlú emailom aj zadarmo na otestovanie,nezabudnite napísať, že potrebujete M3U play-list do KODI a typ zariadenia, v ktorom je softvér KODI nainštalovaný.

Okrem toho v e-shope AliExpress je veľmi veľa lacného tovaru a vo väčšine prípadov je dovoz z Činy na Slovensko úplne zadarmo,iba na zásielku si treba počkať dva až tri týždne. Sám som asi pred pol rokom objednal veľmi kvalitný Android Box značky Tanix za necelých 50€.

Skadiaľ zohnať M3U play-listy zadarmo

Okrem platených M3U play-listov existujú aj takzvané FREE play-listy,ktoré sú zadarmo na stiahnutie z internetu, alebo môžete zohnať na takýto zdroj URL adresu.

Free M3U play-listy obsahujúce slovenské a české programy si môžete stiahnuť napríklad zo serverov ESOUBORY.CZ,FASTSHARE.CZULOŽ.TOIPTV SOURCE

URL adresy na FREE M3U play-listy nájdete na stránkach Gratis IPTV com a Fluxus Television.

Voľne stiahnuté free play-listy fungujú zvyčajne iba krátku dobu,v niektorých prípadoch týždeň, alebo iba jeden deň.

Dôležité UPOZORNENIE:

Voľné sťahovanie free play-listov z internetu je vo väčšine prípadov nezákonné .

(autorsky zákon,zákon o vysielaní a retransmisii)

Ak z internetu sťahujete a používate free play-listy,konáte tak na vlastné riziko a autor tohoto článku nemôže nijako ovplyvniť vaše rozhodnutie. Tento článok má slúžiť iba na študijné účely a nijako nenabádať na ilegálnu činnosť.

Podľa verejnej IP adresy,ktorú vám prideľuje váš poskytovateľ pripojenia do internetu sa ľahko dá vystopovať vaša činnosť na internete – po akých stránkach surfujete,čo sťahujete a čo naopak posielate na internet.

Ak chcete vašu činnosť na internete schovať pred celým svetom,pripojte sa na internet cez VPN sieť. Vyberte si jednú zo súkromných IP adries a celú komunikáciu z internetom zašifrujete neprelomiteľnym algoritmom.

Pre KODI je najlepšia IP Vanish VPN alebo PURE VPN.

A: Jednoduché nastavenie PVR IPTV Simple Clienta

Jednoduché nastavenie PVR IPTV Simple Clienta zahŕňa iba pridanie URL adresy na M3U play-listu umiestnený na internete alebo nastavenie cesty k play-listu,ktorý máte uložený na lokálnom disku v zariadení.

Ak ste si už aktivovali doplnok PVR IPTV Simple Client,pokračujte kliknutím na tlačítko nastaviťtak, ako vidíte dole na obrázku.

PVR IPTV Simple Client - Nastavenie
Kliknite na tlačítko nastaviť

V ďalšom kroku na panely hlavne si vyberiete umiestnenie play-listu.

Teraz máte na výber jednu z dvoch možností:

  1. Vzdialená cesta – Internetový prístup
  2. Miestna cesta – vrátane miestnej LAN siete
Zdieľať na odomknutie obsahuimage/svg+xml

Odomknite tento exkluzívny obsah pomocou jedného z tlačidiel na zdieľanie.

Na záver poďakovanie tvorcom softvéru KODI a doplnkov.

POZOR!!! Prečítajte si aj článok :

TV Program Do KODI – TV Guide Fullscreen.

Written by 

Autor tohto článku nemá nijakú spojitosť s aplikáciou KODI ani s doplnkami tretích strán a preto nenesie žiadnu zodpovednosť za prípadnú ujmu pri inštalácií a používaní týchto doplnkov. Ak sa rozhodnete inštalovať a používať neoficiálne doplnky, robíte tak na vlastnú zodpovednosť!

Prečítajte si aj ďalšie podobné príspevky: