Play to kodi – šikovné rozšírenie do prehliadača.

Play to Kodi

Play to KODI je šikovné rozšírenie do prehliadača Google Chromé alebo Mozilla Firefox. Pomocou tohto rozšírenia na jeden klik spustite prehrávanie videa na inom zariadení v sieti,v ktorom je inštalované KODI.

V mnohých prípadoch je oveľa jednoduchšie vyhľadávanie videí na počítači ako v samotnom multimediálnom centre KODI.

Tymto spôsobom si vyhľadáte na počítači akékoľvek video YouTube a jedným klikom ho spustite v KODI na veľkej obrazovke televízora.

Pomocou rozšírenia play to kodi okrem YouTube videa môžete poslať do KODI aj filmy zo stránky prehraj.to,online filmy ke zhlednuti.cz,seriály a filmy prehraj.me,filmy pw,sosáč.tv a z iných podobných video serveroch.

Aby ste mohli sledovať celé online filmy na všetkých týchto stránkach a v doplnku KODI bez akýchkoľvek obmedzení,je potrebný Premium účet. Stačí sa registrovať.

Play to kodi – ako to funguje.

Play to kodi slúži na jednoduché posielanie videí z počítača po sieti do televízora z aplikáciou KODI.

Play to Kodi

Predstavte si situáciu,že surfujete po internete na počítači alebo notebooku doma v svojej pracovni. Pri surfovaní vyhľadáte zaujímavé video alebo pekný celovečerný film. Kliknete na tlačítko PLAY a sledujete.

Po krátkej chvíľke sledovania zistite, že film je taký perfektný,že najradšej by ste si ho pozreli na veľkej obrazovke televízora v pohodlí vašej obývačky.

Ak máte počítač (notebook) a Smart televízor (projektor) z nainštalovaným multimediálnym softvérom KODI pripojený do jednej siete máte vyhraté.

 

V prehliadači kliknete na ikonku rozšírenia a cez domácu sieť sa spojite z KODI,ktorý je nainštalovaný v televízore alebo Android boxe. ( Televízor musí byť zapnutý) Potom kliknete na tlačítko “ Play now

Prehrávaný film sa v počítači zastaví a spusti sa vo vašom televízore s nainštalovaným KODI. Teraz môžete počítač vypnúť,prejsť do obývačky a dopozerať film na veľkej obrazovke televízora, alebo si môžete celé video spustiť odznova.

Týmto spôsobom môžete na počítači pridávať do fronty ďalšie videá a vytvárať celé play-listy z videami,ktoré sa budú postupne prehrávať vo vašom televízore.

Takto môžete napríklad naservírovať deťom rozprávky na televízor do detskej izby. Ak sa vám bude zdať, že sedia pri televízore pridlho,jednoducho na diaľku zo svojho počítača dáte rozprávkam stop,bez toho, aby ste museli vstúpiť do detskej izby.

Aby to všetko perfektne fungovalo,musí byť počítač aj televízor pripojený do tej istej siet, či už káblom alebo bezdrôtovo pomocou technológie Wi-Fi.

Nebude to fungovať, ak je počítač pripojený k jednému smerovaču (router) a televízor k inému routru alebo zosilňovaču Wi-Fi signálu (Extender, Repeater)

Ak chcete posielať videá po sieti do KODI, musíte mať v televízore s KODI nastavený DLNA zdieľanie videi + diaľkové ovládanie a v počítači nainštalované a nastavené rozšírenie do prehliadača Play to KODI.

I. Nastavenie KODI na zdieľanie videí v sieti pomocou DLNA.

DLNA (Digital Living Network Alicance) je sieťový protokol,akýsi súbor pravidiel určený na zdieľanie videa,fotografie a hudby. Okrem protokolu DLNA sa môžete stretnúť aj z jeho predchodcom UPnP.

Aby ste mohli posielať videá cez sieť do KODI pomocou rozšírenia play to kodi budete potrebovať poznať sieťovú IP adresu zariadenia (televízor,multimediálne centrum-box,projektor),v ktorom je softvér KODI nainštalovaný.

IP adresy zariadeniam v sieti prideľuje smerovač – router,presnejšie DHCP server. IP adresa je potrebná na identifikáciu zariadenia v sieti.

Nastavenie KODI na posielanie videí cez sieť bude pozostávať z týchto krokov:

A: Zistenie IP adresy zariadenia

B: Nastavenie zdieľania videí

A: Ako zistiť IP adresu zariadenia s KODI.

Aby ste zistili IP adresu zariadenia z nainštalovaným softvérom KODI postupujte podľa týchto jednoduchých inštrukcii:

  1. Na hlavnom paneli KODI kliknite na ozubené koliesko-symbol nastavenia ( Setup)
  2. Kliknite na ikonu systémové informácie
  3. V časti sieť si prečítajte IP adresu

IP adresa pozostáva zo štyroch číslic oddelených bodkou. IP adresu si niekam poznačte na papier,lebo neskôr ju budete potrebovať.

Systémove informácie

Po opisaní IP adresy kliknite na klávesu ESC alebo tlačidlo späť a dostanete sa na panel nastavenia. Potom budete pokračovať nastavením služby.

B: Nastavenie zdieľania videí

Nastavenie zdieľania videí je veľmi jednoduché. Pokračovať budete na paneli Nastavenia.

Zdieľať na odomknutie obsahuimage/svg+xml

Odomknite tento exkluzívny obsah pomocou jedného z tlačidiel na zdieľanie.

Kassi Share – Send to Kodi

Ak by vám z nejakého dôvodu nevyhovovalo rozšírenie Play to kodi,môžete si vyskúšať nainštalovať podobný alternatívny doplnok Kassi Share – Send to Kodi

Toto rozšírenie je možné nainštalovať do prehliadača Google Chromé a rovnako aj do prehliadača Firefox od spoločnosti Mozilla Corporation.

Inštalácia a nastavenie je podobné ako u rozšírenia Play to kodi.

Vyššie opísané rozšírenia do prehliadača sú veľmi užitočné a určite sa vám budú páčiť,preto môžeme vysloviť poďakovanie autorom doplnkov. Ak chcete,môžete mu aj prispieť finančným darom na Pay-Pal.

Written by 

Autor tohto článku nemá nijakú spojitosť s aplikáciou KODI ani s doplnkami tretích strán a preto nenesie žiadnu zodpovednosť za prípadnú ujmu pri inštalácií a používaní týchto doplnkov. Ak sa rozhodnete inštalovať a používať neoficiálne doplnky, robíte tak na vlastnú zodpovednosť!

Prečítajte si aj ďalšie podobné príspevky: