Reset KODI – Ako obnoviť výrobné nastavenia.

Reset KODI

POZOR!!!

Tento blogový príspevok je viac ako rok starý a preto informácie uvedené v tomto článku nemusia byť aktuálne.


Hodnotenie:

Ak používate multimediálny softvér KODI dlhšie obdobie a inštalujete stále viac doplnkov,nastane situácia že stratíte prehľad v týchto doplnkoch a repozitároch. Práve preto budete chcieť všetko zmazať a začať odznova.

V tomto článku je uvedený podrobný návod ako resetovať KODI do výrobných nastavení.

 

 

KODI VPN

Pred použitím KODI sa odporúča pripojenie k anonymnej sieti VPN na skrytie online identity a na sprístupnenie všetkých doplnkov chránených geoblokáciou.

Vyberte si jednu z najlepších VPN služieb pre KODI  IP VANISH VPN alebo PURE VPN a pripojte sa na bezpečný internet ešte dnes.

Viac informácií: Pripojte sa k VPN a užívajte si online slobodu.

V minulom roku 2017 som uverejnil na blogu 10 článkov na tému KODI,všetky si môžete prečítať po kliknutí na odkaz XBMC – KODI®

Pretože o KODI je stále veľký záujem a tieto články sú najčítanejšie na mojom blogu,pribudli aj nové aktualizácie,rozhodol som sa na túto tému písať ďalej.

V tomto článku je uvedený jednoduchý a podrobný návod ako zmazať všetko, čo ste si v minulosti nainštalovali do zariadenia s KODI.

Reset obnoví multimediálny softvér do výrobných nastavení. 

Čo je to KODI?

Kodi je najviac prispôsobiteľný multimediálny prehrávač na trhu,ktorý funguje na všetkých platformách a zariadeniach rovnako.

Môžete ho inštalovať do televízorov s operačným systémom Android,čo je väčšina televízorov značiek SONY a PHILIPS. Rovnako dobre funguje aj na tabletoch a mobilných telefónoch Android, Aplikáciu KODI pre Android zariadenia si môžete nainštalovať z marketu-Google play. 

Pre osobný počítač alebo notebook s Windows či Linux OS,zariadenia od spoločnosti APPLE zo systémom Mac OS,iOS,počítače RASPBERRY  alebo iný hardvér si môžete KODI zadarmo stiahnúť z oficialných stránok KODI.

KODI – Načo je potrebný RESET.

Reset KODI využije hlavne v nižšie popísaných prípadoch, a preto tento návod si uložte do svojich záložiek,určite sa vám niekedy v budúcnosti bude hodiť na obnovu KODI do výrobných nastavení.

 • Keď multimediálny softvér KODI používate dlhšie obdobie,neraz vás láka myšlienka inštalovať a skúšať nové doplnky,ktorých je na internete stovky a možno aj tisícky. Takto sa môžete dostať do situácie,že  ani nebudete vedieť, ktorý doplnok na čo slúži a či ho vôbec potrebujete. Skôr či neskôr stratíte nad doplnkami prehľad. V takejto situácii by ste si určite priali všetko zmazať a začať odznova.
 • Repozitáre a doplnky niekedy menia adresy, prestávajú pracovať a menia svoju funkčnosť. Všetky doplnky sú pravidelne kontrolované na nové aktualizácie. Čím viac mŕtveho obsahu a nefunkčných doplnkov máte, tým viac KODI vykonáva zbytočnú prácu a takto spomaľuje beh systému.
 • Nainštalovali ste si doplnky z nezaujímavým, ilegálnym alebo škodlivým obsahom a chcete sa ich natrvalo zbaviť.

Aj keď multimediálne centrum KODI používajú milióny ľudí po celom svete,zatiaľ vývojári tohto skvelého softvéru neimplementovali veľmi dôležitú funkciu RESET. Táto funkcia naďalej chýba aj v najnovších verziách KRYPTON a LEA.

Našťastie existuje viac možností ako úplne zmazať všetko, čo ste doteraz do KODI nainštalovali a vrátiť všetky zmeny do pôvodných nastavení tak ako po novej inštalácii multimediálneho softvéru KODI.

Pretože samotné KODI neobsahuje funkciu RESET,na obnovenie KODI do východiskového stavu budete potrebovať nainštalovať jeden z doplnkov.

Doplnok – Kodi Factory Reset/Fresh Start

Za pomoci doplnku Kodi Factory Reset/Fresh Start  zvládnete vymazať všetko naraz a  obnoviť KODI do výrobných nastavení rýchlo na jeden klik.

KODI-Fresh start

Po potvrdení Áno na FRESH START doplnok za malú chvíľku uvedie KODI do výrobných nastavení.  Týmto úkonom sa sa splnia nasledujúce požiadavky:

 • Zmaže všetky cesty,URL adresy,repozitáre a doplnky(addony),ktoré ste v minulosti inštalovali do KODI.
 • Odstráni všetky skiny a nastaví predvolený vzhľad-skin ESTUARY.
 • Odstráni všetky vlastné a rozšírené nastavenia načítané do vášho systému.

Po dokončení úkonu RESET je odporúčané vypnutie zariadenia a odpojenie od napájacieho napätia vybraním akumulátora alebo vytiahnutím sieťovej vidlice.

Po opätovnom pripojení a zapnutí zariadenia bude KODI presne v tom stave ako by bol iba teraz nainštalovaný.

Ako vykonať RESET a obnovenie KODI. 

Ako už bolo spomenuté vyššie,na RESET a obnovenie KODI do výrobných nastavení a na zmazanie všetkých doplnkov je potrebný doplnok Kodi Factory Reset/Fresh Start,ktorý je súčasťou repozitára DIMITROLOGY.

Reset KODI bude pozostávať z týchto troch nevyhnutných krokov:

A – Pridanie repozitára DIMITROLOGY do KODI

B- Inštalácia doplnku KODI FACTORY RESET/Fresh Start

C – Reset KODI

Zdieľať na odomknutie obsahuimage/svg+xml

Odomknite tento exkluzívny obsah pomocou jedného z tlačidiel na zdieľanie.

Ďalšie možnosti určené na reset KODI.

 1. Doplnok INDIGO je súčasťou rôznych repozitárov a nainštalujete ho napríklad aj z repozitára FUSION,ktorý je na adrese http://fusion.tvaddons.co INDIGO je doplnok určený na údržbu KODI. Vďaka doplnku INDIGO môžete jednoducho inštalovať alebo odstrániť doplnky, vylepšiť Kodi pre optimálny výkon, uložiť alebo prezrieť denníky udalostí a robiť rôzne ďalšie veci.
 2. Doplnok ARES WIZARD je alternatívou k indigu a môžete ho nainštalovať z repozitára ARES,ktorý je na adrese http://ares-repo.eu
 3. ÚPLNE ODINŠTALOVANIE A NOVÁ INŠTALÁCIA KODI – Táto možnosť je veľmi zdĺhavá a náročná,preto ju voľte iba v krajnom prípade.

Určite existujú aj ďalšie možnosti a doplnky, o ktorých neviem. Práve preto, ak o nejakej viete nenechajte to iba pre seba, ale podeľte sa s ostatnými čitateľmi blogu. Napíšte o tom krátky komentár. Ďakujem

KODI upozornenie na VPN

Vyberte si jednu z najlepších VPN služieb pre KODI  IP VANISH VPN alebo PURE VPN a pripojte sa na bezpečný internet ešte dnes.

IP VANISH VPNPURE VPN

Neviete ako nainštalovať VPN do KODI? Prečítajte si článok „ PureVPN Addon – Ako Nainštalovať Doplnok Do KODI

Po reštartovaní softvéru KODI do výrobných nastavení bude prostredie v anglickom jazyku. Budete potrebovať nainštalovať slovenčinu alebo iný vam zrozumiteľný jazyk a doplnky (Addons) bez ktorých si žiaden film ani seriál nepozriete. Preto prosím postupujte podľa podrobného návodu,prečítajte si článok “ Ako Nainštalovať CZ/SK Doplnky Do KODI.

Aký užitočný bol tento príspevok?

Kliknutím na hviezdičku to ohodnotíte!

Priemerné hodnotenie / 5. Počet hlasov:

Prečítajte si aj ďalšie podobné príspevky:

2 Thoughts to “Reset KODI – Ako obnoviť výrobné nastavenia.”

 1. Lucia

  Dobry den,chcela by som sa spytat ..

  Mam tv cez kodi program,zaplatila som si ucet na rok ale chcela by som si zmenit heslo. Viete mi poradit kde sa to robi?

  Dakujem vam. Lucia

  1. Dobrý deň Lucia.
   Predpokladám že ide o účet na streamuj.tv pre sledovanie filmov prostredníctvom doplnku SOSAČ. Heslo k účtu jednoducho zmeníte na stránke: http://www.streamuj.tv/my_profile
   Do prázdnej kolonky zadajte vaše nové heslo a opíšte ho pre potvrdenie do kolonky nižšie. Nakoniec zrolujte celkom dole na stránke a kliknite na tlačítko “ Update profile “

   PS: Nezabudnite si zmeniť HESLO aj v doplnku SOSAČ v aplikácii KODI.

Zanechať Komentár