Reset KODI – Ako obnoviť výrobné nastavenia.

Reset KODI

Posledná aktualizácia dňa by Milan Tulenko

Hodnotenie:

Ak používate multimediálny softvér KODI dlhšie obdobie a inštalujete stále viac doplnkov,nastane situácia že stratíte prehľad v týchto doplnkoch a repozitároch. Práve preto budete chcieť všetko zmazať a začať odznova.

V tomto článku je uvedený podrobný návod ako resetovať KODI do výrobných nastavení.

 

 

KODI VPN

Pred použitím KODI sa odporúča pripojenie k anonymnej sieti VPN na skrytie online identity a na sprístupnenie všetkých doplnkov chránených geoblokáciou.

Vyberte si jednu z najlepších VPN služieb pre KODI  IP VANISH VPN alebo PURE VPN a pripojte sa na bezpečný internet ešte dnes.

Viac informácií: Pripojte sa k VPN a užívajte si online slobodu.

V minulom roku 2017 som uverejnil na blogu 10 článkov na tému KODI,všetky si môžete prečítať po kliknutí na odkaz XBMC – KODI®

Pretože o KODI je stále veľký záujem a tieto články sú najčítanejšie na mojom blogu,pribudli aj nové aktualizácie,rozhodol som sa na túto tému písať ďalej.

V tomto článku je uvedený jednoduchý a podrobný návod ako zmazať všetko, čo ste si v minulosti nainštalovali do zariadenia s KODI.

Reset obnoví multimediálny softvér do výrobných nastavení. 

Čo je to KODI?

Kodi je najviac prispôsobiteľný multimediálny prehrávač na trhu,ktorý funguje na všetkých platformách a zariadeniach rovnako.

Môžete ho inštalovať do televízorov s operačným systémom Android,čo je väčšina televízorov značiek SONY a PHILIPS. Rovnako dobre funguje aj na tabletoch a mobilných telefónoch Android, Aplikáciu KODI pre Android zariadenia si môžete nainštalovať z marketu-Google play. 

Pre osobný počítač alebo notebook s Windows či Linux OS,zariadenia od spoločnosti APPLE zo systémom Mac OS,iOS,počítače RASPBERRY  alebo iný hardvér si môžete KODI zadarmo stiahnúť z oficialných stránok KODI.

KODI – Načo je potrebný RESET.

Reset KODI využije hlavne v nižšie popísaných prípadoch, a preto tento návod si uložte do svojich záložiek,určite sa vám niekedy v budúcnosti bude hodiť na obnovu KODI do výrobných nastavení.

  • Keď multimediálny softvér KODI používate dlhšie obdobie,neraz vás láka myšlienka inštalovať a skúšať nové doplnky,ktorých je na internete stovky a možno aj tisícky. Takto sa môžete dostať do situácie,že  ani nebudete vedieť, ktorý doplnok na čo slúži a či ho vôbec potrebujete. Skôr či neskôr stratíte nad doplnkami prehľad. V takejto situácii by ste si určite priali všetko zmazať a začať odznova.
  • Repozitáre a doplnky niekedy menia adresy, prestávajú pracovať a menia svoju funkčnosť. Všetky doplnky sú pravidelne kontrolované na nové aktualizácie. Čím viac mŕtveho obsahu a nefunkčných doplnkov máte, tým viac KODI vykonáva zbytočnú prácu a takto spomaľuje beh systému.
  • Nainštalovali ste si doplnky z nezaujímavým, ilegálnym alebo škodlivým obsahom a chcete sa ich natrvalo zbaviť.

Aj keď multimediálne centrum KODI používajú milióny ľudí po celom svete,zatiaľ vývojári tohto skvelého softvéru neimplementovali veľmi dôležitú funkciu RESET. Táto funkcia naďalej chýba aj v najnovších verziách KRYPTON a LEA.

Našťastie existuje viac možností ako úplne zmazať všetko, čo ste doteraz do KODI nainštalovali a vrátiť všetky zmeny do pôvodných nastavení tak ako po novej inštalácii multimediálneho softvéru KODI.

Pretože samotné KODI neobsahuje funkciu RESET,na obnovenie KODI do východiskového stavu budete potrebovať nainštalovať jeden z doplnkov.

Doplnok – Kodi Factory Reset/Fresh Start

Za pomoci doplnku Kodi Factory Reset/Fresh Start  zvládnete vymazať všetko naraz a  obnoviť KODI do výrobných nastavení rýchlo na jeden klik.

KODI-Fresh start

Po potvrdení Áno na FRESH START doplnok za malú chvíľku uvedie KODI do výrobných nastavení.  Týmto úkonom sa sa splnia nasledujúce požiadavky:

  • Zmaže všetky cesty,URL adresy,repozitáre a doplnky(addony),ktoré ste v minulosti inštalovali do KODI.
  • Odstráni všetky skiny a nastaví predvolený vzhľad-skin ESTUARY.
  • Odstráni všetky vlastné a rozšírené nastavenia načítané do vášho systému.

Po dokončení úkonu RESET je odporúčané vypnutie zariadenia a odpojenie od napájacieho napätia vybraním akumulátora alebo vytiahnutím sieťovej vidlice.

Po opätovnom pripojení a zapnutí zariadenia bude KODI presne v tom stave ako by bol iba teraz nainštalovaný.

Ako vykonať RESET a obnovenie KODI. 

Ako už bolo spomenuté vyššie,na RESET a obnovenie KODI do výrobných nastavení a na zmazanie všetkých doplnkov je potrebný doplnok Kodi Factory Reset/Fresh Start,ktorý je súčasťou repozitára DIMITROLOGY.

Reset KODI bude pozostávať z týchto troch nevyhnutných krokov:

A – Pridanie repozitára DIMITROLOGY do KODI

B- Inštalácia doplnku KODI FACTORY RESET/Fresh Start

C – Reset KODI

Zdieľať na odomknutie obsahuimage/svg+xml

Odomknite tento exkluzívny obsah pomocou jedného z tlačidiel na zdieľanie.

Ďalšie možnosti určené na reset KODI.

  1. Doplnok INDIGO je súčasťou rôznych repozitárov a nainštalujete ho napríklad aj z repozitára FUSION,ktorý je na adrese http://fusion.tvaddons.co INDIGO je doplnok určený na údržbu KODI. Vďaka doplnku INDIGO môžete jednoducho inštalovať alebo odstrániť doplnky, vylepšiť Kodi pre optimálny výkon, uložiť alebo prezrieť denníky udalostí a robiť rôzne ďalšie veci.
  2. Doplnok ARES WIZARD je alternatívou k indigu a môžete ho nainštalovať z repozitára ARES,ktorý je na adrese http://ares-repo.eu
  3. ÚPLNE ODINŠTALOVANIE A NOVÁ INŠTALÁCIA KODI – Táto možnosť je veľmi zdĺhavá a náročná,preto ju voľte iba v krajnom prípade.

Určite existujú aj ďalšie možnosti a doplnky, o ktorých neviem. Práve preto, ak o nejakej viete nenechajte to iba pre seba, ale podeľte sa s ostatnými čitateľmi blogu. Napíšte o tom krátky komentár. Ďakujem

KODI upozornenie na VPN

Vyberte si jednu z najlepších VPN služieb pre KODI  IP VANISH VPN alebo PURE VPN a pripojte sa na bezpečný internet ešte dnes.

IP VANISH VPNPURE VPN

Neviete ako nainštalovať VPN do KODI? Prečítajte si článok „ PureVPN Addon – Ako Nainštalovať Doplnok Do KODI

Po reštartovaní softvéru KODI do výrobných nastavení bude prostredie v anglickom jazyku. Budete potrebovať nainštalovať slovenčinu alebo iný vam zrozumiteľný jazyk a doplnky (Addons) bez ktorých si žiaden film ani seriál nepozriete. Preto prosím postupujte podľa podrobného návodu,prečítajte si článok “ Ako Nainštalovať CZ/SK Doplnky Do KODI.

AliExpress.com Product – H96 Max2 Smart TV Box Amlogic S905X2 Quad Core ARM Cortex A53 2GHz DDR4 4G/64G Android 8.1 2.4G/5.8GHz Wifi Family Set Top Box

Prečítajte si aj ďalšie podobné príspevky: