Ako sledovať TV zadarmo – KODI

KODI

POZOR!!!

Tento blogový príspevok je viac ako rok starý a preto informácie uvedené v tomto článku nemusia byť aktuálne.


Hodnotenie:

Neviete ako nainštalovať VPN do KODI? Prečítajte si článok „PureVPN Addon – Ako Nainštalovať Doplnok Do KODI „

KODI upozornenie na VPN

Vyberte si jednu z najlepších VPN služieb pre KODI  IP VANISH VPN alebo PURE VPN a pripojte sa na bezpečný internet ešte dnes.

IP VANISH VPNPURE VPN

 KODI – sledovanie TV zadarmo.

POZOR!!!

Informácie uvedené v článku slúžia iba na študijné účely a autor článku nenesie žiadnu zodpovednosť za prípadné zneužitie čitateľmi. 

Tento článok nadväzuje na článok uverejnený ešte v auguste 2016 „Ako sledovať TV zadarmo
Ak ste ho ešte nečítali odporúčam vám ho prečítať a potom sa vráťte znova na tento článok.
 
Pozor zmena: Sledovať filmy a seriály cez doplnok SOSAČ už nieje možné úplne zadarmo ale iba za primerane nízky poplatok. Stačí sa vam zaregistrovať na stránke STREAMUJ.TV a zaplatiť za vybrané obdobie. Potom do SOSAČA zadáte prihlasovacie údaje zo stránky STREAMUJ.TV a môžete neobmedzene sledovať filmy a seriály za vami predplatené obdobie. 
 
Ak ste sa zaregistrovali a mate zaplatené STREAMUJ TV PREMIUM,filmy a seriály môžete sledovať aj bez inštalácie Sosača priamo na počítači,notebooku či v tablete cez  internetový prehliadač (CHROME,FIREFOX,OPERA a pod) na stránkach: SOSAC.TVONLINEFILMYKESHLEDNUTI.CZTV.PREHRAJ.ME a podobných stránkach ktoré používajú služby STREAMUJ.TV 

Čo je to KODI?

Úvodom ešte pripomeniem, čo je to Multimediálne centrum KODI alebo skôr označované XBMC media player.
 
 Multimediálne centrum KODI je multiplatformový slobodný open-source softvér, ktorý je možné zadarmo nainštalovať z marketu Google Play do všetkých SMART televízorov s operačným systémom Android alebo do Android boxov, Tabletov a mobilných telefónov z operačným systémom Android od verzie Android 5.0 a vyšších.

Ak nevlastnite televízor z operačným systémom Android alebo sa nechystáte ho v krátkej dobe kúpiť,na sledovanie tisicov filmov a seriálov uplne zadarmo vam postačí aj už spomenutý Android Box,vďaka ktorému zmeníte akýkoľvek,aj obyčajný televízor na Smart a budete môcť sledovať IPTV televíziu cez internet,
včetne rôznych televíznych archívov a služieb tretích strán.

Android box je mala krabička ktorá sa prípoji k ľubovoľnému televízoru alebo projektoru cez HDMI kábel. Nepotrebujete žiadnu anténu ani satelit ale neobmedzene a stabilne pripojenie na internet.

Android Box EVOLVEO
Android Box EVOLVEO

Ak sa nijako neviete zbaviť Windowsu a potrebujete takýto BOX okrem sledovania tisícok filmov a seriálov bez otravných reklám aj na hranie hier a prácu vo Windowse,existuje podobný box,ktorý splní všetko do botky.

 
Osobný počítač z Windows 10 a Multimediálne centrum z KODI to je Evolveo WIN PC X5 Quad Core.
 
Evolveo box k domácemu routeru pripojíte káblom alebo bezdrôtovo cez ViFi sieť. Android Box Evolveo H8 ma rýchly 8 jadrový procesor. Podporuje najnovší kodek H.265/HEVC. Ďalšie informácie si prečítajte na stránke predajcu multimediálneho prehrávača Evolveo Android Box H8,Octa Core.

Veľkou výhodou je už z výroby nainštalovaný Multimediálny softvér KODI.

TIP: Neviete sa rozhodnúť aký Androi box kúpiť? Potrebujete ďalšie dôležité informácie o tom,aky box je v vhodný pre stream ovanie videí z internetu a pre softvér KODI a na akom spustite aj hry náročné na výkon hardvéru? V tom prípade si prečítajte článok Android TV Box pre hry,multimédia aKODI.

Dobrým ťahom je pripojiť k Android Boxu projektor cez HDMI kábel
 a premietať na stenu alebo na premietacie plátno. Urobte si doma kino.
 
 
 
 
Aby ste bolí v obraze,prosím pozrite si toto video až do konca.

KODI – multiplatformový softvér.

Pretože Multimediálne centrum KODI je vyvinutý a naprogramovaný v jazyku C++ neziskovým konzorciom,nadáciou XBMC  a je to multiplatformový softvér pod licenciou GNU GPL,je ho možné úplne zadarmo stiahnuť zo stránky KODI.TV a nainštalovať do ľubovoľného počítača,HTPC,Android boxu,Notebooku,Tabletu,Smartphone či iného zariadenia s operačným systémom Windows,Linux,OSX,iOS,Raspberry PI a podobne pre 32 bit alebo 64 bit architektúru.

 
V súčasnosti (február 2017) je aktuálna stabilná verzia KODI v 17.0 “ Krypton “ a testovacia zatiaľ nestabilná verzia KODI v 18.0 “ Leia “ . 
 
Verzia KODI v 17.0 “ Krypton „je v pohode ale prostredie Skin Estouchy na mňa nezapôsobil,sa mi zdá dosť nepraktické a preto som si po inštalácii KODI v 17.0 Krypton zmenil prostredie,Skin Estouchy na Confluence ako je na obrázku.
 
KODI v 16.0 " Jarvis " s prostredím Confluence
KODI v 17.0 “ Krypton “ s prostredím Confluence
 
Na diaľkové ovládanie používam bezdrôtovú klávesnicu alebo Android mobil z aplikáciou Yats
 
Vzhľad KODI si môžete jednoducho zmeniť na nepoznanie výmenou prostredia takzvaný Skin.
 
Za pomoci rôznych pluginov od tretích strán a play-listov môžete sledovať online televízne vysielanie a online rádia z celého sveta včetne programového sprievodcu EPG.
 
Iné pluginy slúžia na sprístupnenie rôznych televíznych archívov z celého sveta a online streamovacím médiam, ako je napríklad Amazon Prime Instant Video,Crackle,Rhaspody,Spotify,Netflix,YouTube a veľa ďalších.
 
 
Z Multimediálnym centrom KODI máte vždy o zábavu vo voľnom čase postarané.

Aký televízor potrebujem.

Multimediálne centrum KODI môžete nainštalovať do ľubovoľného Smart televízora z operačným systémom Android. Na trhu je veľké množstvo Android televízorov. Android televízory vyrába firma SONY a PHILIPS.
 
 
 
 Sony KD-55XD9305
SONY
 

KODI – Prvé kroky alebo ako postupovať po inštalácii.

Ak si stiahnete a nainštalujete KODI,je jedno v čom a na akej platforme to máte nainštalované,vždy ovládanie a nastavovanie je identické a rovnaké, či je to v Android televízore,Android Boxe,počítači,Notebooku alebo na tablete či Raspbery PI.
 
Pri prvom spustení Kodi je prostredie v anglickom jazyku,preto je potrebné ho prepnúť do slovenčiny,prípadne do iného jazyka, ktorému rozumiete,na výber máte 75 jazykov.
 
 

Prepnutie do Slovenčiny KODI v 16.0 “ Jarvis “ s prostredím Confluence

Po spustení multimediálneho centra KODI kliknete na Systém,potom na ďalšej obrazovke kliknete na Interface a dostanete sa na ďalšiu obrazovku, kde kliknete na Regional. Potom kliknete na Language a z rozbaľovacieho menu si vyberiete Slovak alebo iný jazyk,kliknete a jazyk prostredia je nastavený. Ako na to si pozrite krátke video.
 

 

Prepnutie do slovenčiny KODI v 17.0 „Krypton“ alebo KODI v 18.0 „Leia“

KODI média centrum od verzie KODI 17.0 „Krypton“ prešla na nové prostredie s názvom Estuary a pre dotykové zariadenia Estouchy.
 
Po spustení multimediálneho centra KODI kliknite celkom hore na ozubené koliesko,symbol nastavenia. Potom kliknite na Interface settings a tak na Regional. Z rozbaľovacieho menu Language si vyberte Slovak alebo iný jazyk, ktorý chcete nastaviť. Pozrite si inštruktážne video.
 
 

KODI – Ako sprevádzkovať online televízie.

Po prvom spustení multimediálneho centra KODI hneď po čistej inštalácii vám ešte nepôjde nič prehrávať. Na prehrávanie vlastného multimediálneho obsahu potrebujete nastaviť cestu k multimediálnym súborom uložených vo vašom zariadení alebo na disku vo vašej domácej sieti.
 

Ak chcete sledovať multimediálny obsah z internetu potrebujete do multimediálneho centra KODI do-inštalovať zásuvné pluginy tretích strán z rôznych repozitárov a nastaviť ich.

Nastavenie PVR IPTV Simple Clienta

Na sledovanie online televízie potrebujete nainštalovať a povoliť addon PVR IPTV simple klient.
 
Potom musíte PVR IPTV simple klienta nastaviť a to tak, že mu určíte cestu k M3U playlistu, ktorý môže byť uložený vo vašom zariadení,na sieťovom disku alebo na internete.
 
Podobne určíte cestu k EPG dátam programového sprievodcu a k logám staníc a všetko uložíte.
 
Podľa toho aký playlist nastavíte,môžete sledovať aj niekoľko stoviek alebo tisícok televíznych programov nielen zo Slovenska a Čiech ale aj z celého sveta,lenže playlist nemôže byť zastaralý a musí byť funkčný. V niektorých play-listoch fungujú iba niektoré programy a v iných nič.
 

Miestna cesta k playlistu – playlist uložený v zariadení alebo na sieťovom disku.

Playlist je treba hľadať zadaním do Google slovné spojenia M3U playlist,M3U playlist download,CZ-SK M3U playlist a podobne alebo použiť playlist, ak vám ho dal váš poskytovateľ služieb IPTV.
 
 
 

Zhaňate play-list? Lacné M3U play-listy ponúka AliExpress. Vyžiadajte si 24 hodinovú skúšku úplne zadarmo.

 
Niektorý playlist je funkčný týždeň, no iný aj niekoľko mesiacov. Ak sa vám nechce stále zháňať funkčný playlist použite playlist nejakej platenej IPTV služby.
 
Či je playlist funkčný ľahko zistíte tak, že si ho stiahnete do počítača a spustite ho vo VLC playeri.

Ak bude M3U playlist fungovať vo VLC playeri bude fungovať aj v multimediálnom centre KODI.

Stiahnutý playlist sa vam väčšinou uloží do zložky “ Download“ Po spustení KODI musíte nastaviť PVR Simple Clienta tak, že mu nastavíte cestu k zložke z playlistom,v našom prípade „Download“.

Postupujete následovne. Kliknete na systémdoplnkymoje doplnkyPVR klientiPVR IPTV Simple Client. Ak je PVR Simple Client vypnutý kliknite na „Aktivovať“ a „Nastaviť„.

V nastaveniach zadáte cestu k zložke z playlistom. V hlavnom nastavení šípkami v prvom riadku vyberte miestna cesta. Potom kliknite na druhý riadok „Cesta k M3U zoznamu skladieb“. Pre-klikajte sa až k zložke z playlistom a kliknite na názov play-listu. Potvrdte OK a reštartujte KODI.

Po novom štarte KODI sa vám na lište medzi „Obrázky“ a „Video“ objaví nápis „TV“.
Kliknite na „TV“ vyberte si program a môžete sledovať televíziu online alebo počúvať rádio.

Ak sa vám na lište neobjaví symbol „TV“,niekde ste urobili chybu alebo máte starý nefunkčný playlist. Preto je dobré každý stiahnutý playlist vyskúšať či funguje v počítači vo VLC playeri. 

Pre lepšie pochopenie ako si stiahnuť playlist a nastaviť PVR IPTV Simple Clienta som pre vás pripravil krátke názorne video.

 

Vzdialený prístup k playlistu – Playlist uložený na internet

Zdieľať na odomknutie obsahuimage/svg+xml

Odomknite tento exkluzívny obsah pomocou jedného z tlačidiel na zdieľanie.

PS: Prečítajte si nový článok: 

KODI Playlist Loader.

 
Druhá možnosť na rýchle otestovanie funkčnosti nielen stiahnutých playlistov, ale aj otestovanie funkčnosti adries na playlisty uložené na internete je doplnok do KODI Playlist Loader.
 

V addone Playlist Loader môžete nielen testovať funkčnosť playlistov, ale aj sledovať online televízie. Na rozdiel od PVR simple klienta v Playlist loaderi môžete používať viac playlistov, ale bez elektronického programového sprievodcu EPG.

Viac o tomto zaujímavom doplnku pre KODI čítajte v článku „Ako nainštalovať Playlist Loader„.

Pozor!!! Viacerí sa ma pýtate na Slovenske a české programy. Preto vám oznamujem že ja momentálne žiadne funkčne play-listy nemám.

 Od Januára 2017 sa totiž FREE M3U playlist ťažko zháňa. Preto výhradne v KODI sledujem z archívov filmy,seriály a videa cez rôzne doplnky. Viac v článku: KODI-Ako sledovať filmy a seriály zadarmo.

 

Možno vás zaujme aj článok: “ Ako Nainštalovať CZ/SK Doplnky Do KODI. „

Aký užitočný bol tento príspevok?

Kliknutím na hviezdičku to ohodnotíte!

Priemerné hodnotenie / 5. Počet hlasov:

Prečítajte si aj ďalšie podobné príspevky:

16 Thoughts to “Ako sledovať TV zadarmo – KODI”

 1. Pavol

  Mám TV Samsung smart z vlastným operačným systémom, dá sa nainštalovať kody? Či iba na android?

  1. Zdravím vás Pavol.
   KODI sa dá nainštalovať z Google Play iba do TV z operačným systemom Android. Riešením vo vašom prípade buď nový TV z OS Android alebo pripojte Android box k Samsung Smart TV. Najlacnejšie kúpite Android box z dobrými parametrami v Aliexpresse. Viac info v článku:
   Android TV box pre hry,multimédia a KODI.

 2. Dušan

  Dobrý deň.
  Kupil som si box H96 pro s nainštalovaným KODI chcem vyskušat free test z cardshare.cc stiahol som si playlist na 2 hod a cez PRV clienta ho nainštaloval , vo VLC prehravaci ide ale v Kodi v boxe kde je operačný system android nejde.

  Viete mi poradit? dakujem

  1. Zdravím vás Dušan.
   Cardshare play-list som zatiaľ neskúšal. Používam Comstar TV a testoval som aj IPTV Farm. Keď mi prišla URL adresa v e-mailovej správe,asi až po 2 a pol hodine začal playlist fungovať vo VLC playeri. Keď som URL adresu dal v KODI do PVR IPTV Simple Clienta,niekoľko minút sa nič nedialo,vyzeralo to ako keby zamrzol hardware. Po dlhšej dobe sa playlist načítal a všetko fungovalo OK. Píšem o tom aj v článku: https://www.milantulenko.eu/2019/02/m3u-playlist-na-skusku-zadarmo.html

   PS: Skontrolujte čí mate správne opísanú URL adresu. http alebo https? Aj chýbajúca bodka.alebo pomlčka-,podtržnik_ alebo lomítko/ môže spôsobiť nefunkčnosť prehrávania. Ak je URL adresa v poriadku,vyskúšajte počkať 10-15 minút či sa playlist načíta.

 3. daniel

  Dobry den, chcel by som sa spytat. vcera som si instaloval kodi do pc aj do android boxu.. takze nemam s nim ziadne extra skusenosti. podla navodu som si rozbehol online tv. avsak mam taky problem ze pri pozerani mi mrzne obraz. na chvilku sa zastavi a v strede sa objavi kruh , kde sa zobrazuje ako keby nejaky casovac..vedeli by ste mi poradit ci to moze byt internetom /mam opticky od orange/alebo slabym android boxom /Alfawise H96 Pro+ TV Box – 3GB RAM + 32GB ROM/ . dakujem za radu

 4. Juraj

  Ahoj Milan.
  Chcel by som sa spýtať? Dá sa nastaviť v kodi tak aby som mohol sledovať ofiko skylink live tv?
  Ďakujem

  1. Ahoj Juraj. Skylink live tv je možné sledovať v mobile-tablete cez aplikáciu alebo v počítači priamo v prehliadači na stránke: https://livetv.skylink.sk
   Live tv je možné sledovať aj cez satelitný prijímač SAMSUNG EVO-S

   Pre KODI zatiaľ nie je žiadny plugin. Ak ho niekto naprogramuje určite o ňom bude zmienka na fóre: https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-skylink-live-tv-plugin

   1. Juraj

    Ďakujem za odpoveď.

 5. gamen

  no tv ikonka nezmizla ale vypisalo mi ze “ potrebujete tuner, backend softver a doplnok pre backend aby ste mohli pouzit PVR“ mam to v mobile cize android, za radu dakujem

 6. Dreamhost erbjuder marknadens absolut stabilaste iPTV. Hos oss så får du över 6000 kanaler världen över, tusentals VOD (video on demand) som ständigt uppdateras.

 7. Peter Marincin

  Dobry den ja by som si chcel dat do Kodi epg,ale neviem ako na to…dakujem Vam za pomoc.

  1. Zdravím vás Peter. Nainštalovať EPG do KODI je veľmi jednoduchá zaležitosť. Stačí v nastaveniach PVR IPTV Simple Client zadať tuto URL adresu: http://22century.cz/program.xml Ak neviete ako na to,prečítajte si článok: https://www.milantulenko.eu/2017/07/kodi-kde-hladat-free-play-listy.html a hlavne pozrite si na tejto stránke celkom dole posledné video. Dúfam že vam to pomôže… Milan

   1. Peter Marincin

    Dobry den pan Tulenko,to Epg som si nastavil,dakujem za pomoc.Niektorym telkam to funguje inym nie.A este by som Vas chcel poprosit ako na nastavenie loga kanalov v Kodi,lebo tomu asi nerozumiem.Ani to nikde sa mi zda neuvadzate,ako to nastavit.

    1. Zdravím vás Peter. Loga nájdete na: http://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-prirazeni-loga-televize-a-epg-k-cz-iptv

     Treba sa tam registrovať a získate veľa ďalších informácii od ostatných užívateľov KODI

 8. Lenka

  Ahoj vedel by si mi pomoct ako si stiahnem netflix do android boxu evolveo h8?skusala som rozne youtube navody ale zial neuspesne.

  1. Zdravím ťa Lenka. Netflix je platená služba ale na vyskúšanie prvý mesiac zadarmo. Ak chceš si to vyskúšať musíš sa najprv registrovať na stránke: https://www.netflix.com/sk/ a zároveň zadať svoje platobne údaje. Registráciu môžeš kedykoľvek zrušiť.
   Do televízora z operačným systémom Android alebo Android boxu nainštaluješ aplikáciu Netflix z google play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.netflix.ninja a pre mobilné telefóny Android je tato aplikácia: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.netflix.mediaclient
   Netflix nepoužívam a nemám z ním žiadne skúsenosti. Kto by ti mohol poradiť viac,nech píše do komentárov. Ďakujem…

Zanechať Komentár