ELEMENTUM – Streamujte torrenty v KODI.

()

Elementum je perfektný doplnok KODI,ktorý funguje veľmi dobre. Je určený na streamovanie a sťahovanie torrentov.

Veľkou výhodou tohto doplnku je technológia per to per pre rýchle sťahovanie veľkých súborov a vlastnosť okamžitého streamovania,takže nebudete musieť čakať na stiahnutie celého torrentu.

Ďalšou veľkou výhodou tohto doplnku je fakt,že sprístupňuje veľké množstvo video-obsahu. Pretože obsah nepochádza priamo z doplnku, ale z veľkého množstva permanentne aktualizovaných zdrojov,nájdete akýkoľvek televízny seriál alebo film, ktorý si môžete ihneď pozrieť alebo stiahnuť.

Doplnok disponuje webovým rozhraním WebUI na vzdialenú správu torrentov.

Elementum ma integrovaný doplnok opensubtitles.org pre titulky a voliteľnú funkciu automatického zobrazenia titulkov po zapnutí prehrávania.

Existuje aj možnosť vytvorenia knižnice filmov a seriálov v KODI.

Aj keď je doplnok Elementum trochu komplikovanejší,po správnom nainštalovaní a nakonfigurovaní môžete v KODI zadarmo sledovať filmy,televízne seriály a iný multimediálny obsah.

Elementum môžete nainštalovať z viacerých zdrojov alebo najnovšiu aktuálnu verziu stiahnuť priamo z oficiálnej stránky.

ADDONREPOSITORYURL ADRESA ZDROJA
ElementumOficiálna stránkahttps://elementum.surge.sh
1.zdrojLoonaticsasylumhttps://techecoyote.github.io/Install_LooNatics
2. zdrojGaiaKodihttps://repo.gaiakodi.com
3.zdrojSharkhttps://shark5588.github.io

Ako funguje Elementum

Elementum je paralela populárneho KODI doplnku Quasar. Doplnok Elementum používa torrenty na súčasné streamovanie a sťahovanie video-obsahu ako sú napríklad filmy a televízne seriály či iné videá.

Torrenty neposkytuje doplnok Elementum, ale takzvaní poskytovatelia,ktorý prehľadávajú internet a zháňajú odkazy na torrenty. Poskytovatelia sú stiahnutý z inštalačného a konfiguračného nástroja Burst,ktorý sa automaticky nainštaluje do KODI po inštalácií doplnku Elementum.

Elementum + Burst

Ak správne nakonfigurujete doplnok Elementum a Burst,po reštarte KODI kliknite v sekcií doplnky na ikonku Elementum. Zobrazí sa vám takéto okno,ako nižšie na obrázku.

Elementum - Menu

Z hlavného menu si môžete vybrať či chcete sledovať filmy alebo TV seriály. Ak máte na mysli konkrétny film alebo seriál,môžete ho jednoducho vyhľadať.

Filmy a seriály sú ďalej rozdelené do rôznych kategórií ako napríklad najpopulárnejšie,najlepšie hodnotené,IMDB Top 250, ale i jazyk a krajina.

Po kliknutí na ľubovoľnú kategóriu si môžete vyberať film. Vyber filmu na sledovanie je veľmi jednoduchý,pretože okrem názvu je zobrazený aj pomerne obšírny obsah,dĺžka trvania filmu a obrázok.

Elementum - Výber filmu

Po kliknutí na vybraný film poskytovatelia vyhľadajú torrenty a zobrazia ich ako dostupné streamy. Teraz si môžete vybrať kvalitu videa od HD READY cez FULL HD až po najvyššiu kvalitu 4K. Je možné v nastaveniach doplnku nakonfigurovať automatické spustenie najkvalitnejšieho videa.

Elementum - Dostupné torrenty

Ak kliknete na vybraný stream sa do niekoľkých sekúnd po načítaní buffera začne prehrávať video. Ak je to cudzojazyčný film automaticky sa zapnú aj titulky,pravda ak sú tak nakonfigurované.

Elementum - Buffering

Príprava KODI na Elementum.

Ako už bolo naznačené v úvode,doplnok Elementum je trošku viac komplikovanejší na inštaláciu a konfiguráciu. Práve z tohto dôvodu je potrebné pred samotnou inštaláciou povoliť inštaláciu doplnkov tretích strán a umožniť KODI komunikáciu s inými aplikáciami, aby mohol spolupracovať s torrentovým jadrom.

Povolenie inštalovať doplnky tretích strán

Aplikácia KODI je otvorený systém,do ktorého je možné inštalovať okrem oficiálnych doplnkov aj doplnky od nezávislých vývojárov. Takýmto doplnkom je aj Elementum a preto keď ho chcete nainštalovať musíte v nastaveniach povoliť inštaláciu doplnkov z neznámych zdrojov. Postupujte následovne.

 1. Kliknite vľavo hore na ozubené koliesko – Nastavenie
 2. V ďalšom kroku kliknite na ikonku Systém
 3. V časti Doplnky kliknite na Neznáme zdroje
 4. Zobrazí sa upozornenie,kliknite Áno

Aktivácia komunikácie KODI s inými aplikáciami

Aby mohla aplikácia KODI komunikovať s torrentovým jadrom je potrebné túto možnosť aktivovať v nastaveniach KODI. Postupujte následovne.

 1. Kliknite vľavo hore na ozubené koliesko – Nastavenie
 2. V ďalšom kroku na paneli systém kliknite na ikonku Servery
 3. V často Ovládanie povoľte diaľkove ovládanie z aplikácii v iných systémoch
 4. Skontrolujte či je povolené aj diaľkové ovládanie z aplikácií v tomto systéme
KODI-Diaľkové ovládanie

Aktivácia VPN – Je potrebná VPN pre Elementum?

Tak ako u všetkých doplnkoch od tretích strán aj použivanie doplnku Elementum si vyžaduje VPN. Samozrejme, že doplnok bude fungovať v obmedzenom režime aj bez služby VPN,ale v takomto prípade čelíte rôznym online nástrahám.

Elementum je skvelý doplnok,ktorý prináša veľké množstvo torrentových odkazov na stream ovanie bez čakania na úplne stiahnutie torrentu.

Pretože doplnok používa Burst na ťahanie torrentových odkazov od rôznych poskytovateľov torrentov,je používanie VPN nevyhnutnosťou.

Pre Elementum je potrebné použivať takú VPN,ktorá spolupracuje s torrentami.

Výbornou voľbou je IP VANISH alebo PURE VPN,ktorú môžete testovať celých 7 dní iba za 0,90 $.

Niektorí poskytovatelia pripojenia k internetu umelo obmedzujú rýchlosť sťahovania objemných dát a niektoré streamy sú blokované zo zahraničia.

Všetky tieto prekážky zdola kvalitná služba VPN,ktorá okrem toho ochráni vašu online identitu maskovaním IP adresy a zašifruje internetový prenos dát.

Existujú VPN aplikácie pre rôzne zariadenia a operačné systémy. Klientsku aplikáciu jednoducho nainštalujete do zariadenia a prihlásite sa do aplikácie heslom. Potom sa pripojíte k anonymnému VPN serveru podľa vlastného výberu.


Ako nainštalovať Elementum

Návod na inštaláciu doplnku ELEMENTUM do KODI 18.X LEIA

Aj keď Elementum môžete inštalovať z viacerých repozitárov,odporučam stiahnuť najnovšiu verziu z oficiálnej stránky a stiahnuty súbor zip nainštalovať do KODI.

Ak budete inštalovať z iných zdrojov ako z oficiálnej stránky,môže sa stať, že verzia Elementum nebude fungovať na 64 bitovej platforme.

Z oficiálnej stránky si môžete stiahnuť Elementum pre jednotlivé operačné systémy,no ak neviete aký súbor vybrať,odporúčam vám stiahnuť Univerzálny balík All in one. Počas inštalácie si systém automaticky vyberie potrebný súbor.

Inštalácia doplnku Elementum bude pozostávať z týchto krokov:

 1. Navštívte oficiálnu stránku Elementum – Tu kliknite
 2. Na oficiálnej stránke kliknite na All in one alebo vyberte požadovanú platformu
 3. Potvrdte uloženie zip súboru kliknutím na tlačítko OK
 4. Počkajte par sekúnd na stiahnutie súboru
 5. Zapnite KODI a kliknite vľavo hore na ozubené koliesko – Nastavenie
 6. Kliknite na ikonku – Doplnky
 7. Kliknite na – Inštalovať doplnky zo zip archívu
 8. Vyhľadajte priečinok do ktorého ste zip súbor stiahli – Download
 9. Kliknite na – plugin.video.elementum-0.1.66.zip

Za krátku chvíľku sa Elementum nainštaluje,o čom vás informuje hláška a následne sa zobrazí výzva na potvrdenie automatickej inštalácie doplnku Burst.

Elementum - Burst Install
 1. Kliknite na tlačítko OK
 2. Potvrdte prevzatie doplnku Burst

Doplnok Burst sa zachviľu nainštaluje a tým je inštalácia kompletná.

 1. Reštartujte KODI

Aby som vám proces inštalácie čo najviac zjednodušil,pripravil som pre vás inštruktážne video. Príjemné sledovanie.

KODI a Elementum perfektne funguje aj v týchto Android boxoch ktoré kúpite na Aliexpress.comAký užitočný bol tento príspevok?

Kliknutím na hviezdičku ho ohodnotíte!

Priemerné hodnotenie / 5. Počet hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Pretože sa vám tento príspevok stal užitočným,prosím zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

Možno že tento príspevok poteší aj vašich priateľov a známych. Ďakujem za zdieľanie.

Je mi veľmi ľúto, že príspevok pre vás nebol užitočný!

Vylepšime tento príspevok!

Povedzte mi, ako môžem tento príspevok vylepšiť?

Prečítajte si aj súvisiace príspevky...
The Crew – KODI Addon typu všetko v jednom.
The Crew - Ilustračný obrázok

The Crew je v súčastnosti jeden z najlepších doplnkov do KODI typu všetko v jednom. Neuveriteľne výkonný Addon vás prekvapí Read more

Openload ∞ CZ/SK Stream Addon do KODI.
OpenLoad

OpenLoad ∞,ležatá osmička symbolizuje nekonečný počet filmov na stránke Openload Movies. Server zhromažďuje viac ako 13 200 filmov a cez Read more