YouTube videa nefungujú? Nakonfigurujte API.


Ak sa YouTube videa nedajú prehrávať v doplnkoch KODI a zobrazuje sa vám v pravom hornom rohu obrazovky upozornenie YouTube: accessNotConfigured je potrebné nakonfigurovať osobný kľuč rozhrania YouTube API.

Momentálne je doplnok YouTube nastavený na verejný kľuč API,ktorý používa veľa ľudí a po prekročení nastaveného limitu prestane doplnok streamovať YouTube videa. Riešením tohto nepríjemného stavu je vypnutie verejného kľúča a na konfigurovanie a aktivácia osobného kľúča rozhrania YouTube API.

Celá činnosť je nenáročná na čas, ale vyžaduje sa zvýšená pozornosť a pre niekoho to môže byť veľmi náročnou až nezvládnuteľnou úlohou.

V tomto článku si prečítajte podrobný postup ako nakonfigurovať osobný kľuč rozhrania YouTube API. A ešte jedna dobrá správa,používanie osobného kľúča rozhrania API je úplne zadarmo.

POZOR NOVINKA: Aby ste nemuseli zložito konfigurovať rozhranie API a nastavovať doplnok,vyskúšajte si nainštalovať doplnok INVIDIOUS a sledujte videa YouTube bez reklám.

Video-platforma YouTube od polovice roku 2020 odstraňuje videá a kanály, ktoré nie sú v súlade s politickými názormi jej prevádzkovateľov.

Vyskúšajte LBRY-addon, jednoduchú alternatívu YouTube odolnú voči cenzúre.Predstavenie streamovacej služby YouTube

Streamovaciu službu YouTube asi netreba nikomu zvlášť predstavovať. Okrem sledovania YouTube videí je možné sledovať aj živé vysielanie a každý má možnosť aj YouTube videá na portál nahrávať. Každú minútu pribudne až neuveriteľných 500 hodín nového obsahu. YouTube videa sa nachádzajú na najväčších úložiskách dát na svete. Službu využíva viac ako 2 miliardy ľudí mesačne. Vznikol nový fenomén nevyčerpateľnej studnice zábavy po klasickej televízií.

YouTube videa je možné sledovať priamo na stránkach YouTube alebo streamovať pomocou aplikácie, či doplnku v multimediálnom centre KODI. Existujú stovky doplnkov do KODI,ktoré YouTube doplnok používajú ako závislosť. V takomto prípade sa pri inštalácií takéhoto doplnku nainštaluje automaticky aj doplnok YouTube. YouTube doplnok ako závislosť používa napríklad aj doplnok Fitness Blender o ktorom som písal prednedávnom.


Ako nainštalovať YouTube Addon do KODI.

V súčastnosti existujú dve verzie YouTube doplnkov do KODI a to oficiálna a neoficiálna verzia. Neoficiálnu verziu inštalujú mnohé doplnky automaticky ako závislosť.

Ak ešte nemáte v KODI doplnok YouTube a chcete sledovať YouTube videa v rámci KODI,môžete si nainštalovať oficiálnu verziu podľa tohto návodu:

 1. Na hlavnom paneli KODI kliknite na záložku Doplnky
 2. Na paneli Doplnky kliknite na záložku Stiahnuť
 3. V ďalšom okne kliknite na Video doplnky
 4. Na novej obrazovke rolujte smerom dole a kliknite na položku YouTube
 5. Kliknite na položku Inštalovať
 6. Vyberte verziu doplnku
 7. Potvrdte kliknutím na tlačítko OK
 8. V pravom hornom rohu vás hláška informuje o úspešnej inštalácií.

Ako nainštalovať YouTube Addon do KODI si pozrite vo videu. Príjemné sledovanie.

Pretože YouTube zablokoval môj video-kanál,všetky videa boli presunuté na novú bezpečnú platformu ODYSEE. Prihláste sa na odber môjho kanála aby ste boli vždy informovaný o najnovšom video-obsahu a sledujte aj ďalšie necenzurované videa od iných autorov.


Ako nakonfigurovať YouTube osobný kľuč rozhrania API.

Doplnok YouTube je nakonfigurovaný z verejným kľúčom rozhrania API. Tento verejný kľuč využíva veľa ľudí počas celého dňa a tak rýchlo vyčerpajú nastavenú kvótu prehraných videí. Po vyčerpaní tejto kvóty sa ďalej YouTube videa prehrávať nedajú. Riešením je použitie osobného kľúča rozhrania API.

Celý proces konfigurácie a aktivácie YouTube osobného kľúča rozhrania API pozostáva z dvoch krokov. Prvým krokom je vytvorenie poverovacích listín a aktivácia kľúčov na platforme Google Cloud Druhým krokom je inštalácia týchto kľúčov rozhrania API do do YouTube doplnku v aplikácií KODI.


A: Vytvorenie poverovacích listín a aktivácia kľúčov na Google Cloud Platform.

Nato, aby vam fungovali YouTube Videa bez obmedzení budete potrebovať tri alfa numerické reťazce:

 1. YouTube Data API v3 Key – API kľuč
 2. OAuth 2.0 Client IDs – Client ID
 3. Client secret
YouTube API

Tieto tri reťazce vygenerujete na stránke Google Cloud Platform. Postup je nasledujúci:

 1. Na stránke Google Cloud Platform kliknite na tlačítko My project
 2. V novom okne kliknite na NEW PROJECT
 3. Pomenujte projekt a kliknite na tlačítko CREATE
 4. Kliknite na APIs &Services
 5. Povoľte API kliknutím na +ENABLE APIS AND SERVICES
 6. V API knižnici vyberte YouTube Data API v3
 7. Zapnite YouTube Data API v3 kliknutím na tlačítko ENABLE
 8. V ľavom stĺpci vyberte položku Credentals
 9. Kliknite na tlačítko +CREATE CREDENTIALS
 10. V rozbalovacej ponuke kliknite na API key
 11. Zobrazí sa váš osobný API kľuč pre YouTube,skopírujte ho kliknutím na tlačítko Copy
 12. Otvorte ľubovoľný textový editor a prilepte skopírovaný API key
 13. Vráťte sa späť na stránku a kliknite na tlačítko RESTRICT KEY
 14. V rozbaľovacom menu zaškrtnite YouTube Data API v3 a kliknite na tlačítko SAVE
 15. Znova kliknite na tlačítko +CREATE CREDENTIALS
 16. V rozbalovacej ponuke kliknite na OAuth client ID
 17. Kliknite na tlačídlo Configure consent screen
 18. Začiarknite External a kliknite na tlačítko CREATE
 19. Vyberte aplikáciu API key2 a vašu emailovú adresu na overenie
 20. Kliknite na tlačítko Save
 21. Znova vyberte položku Credentials
 22. Znova kliknite na tlačítko +CREATE CREDENTIALS
 23. V rozbalovacej ponuke kliknite na OAuth client ID
 24. Začiarknite položku Other pomenujte aplikáciu a kliknite na tlačítko Create
 25. Zobrazia sa vám reťazce Client ID a Client Secret,skopírujte ich a kliknite OK

Alfanumerické reťazce API key,Client ID a Client Secret si vytlačte alebo starostlivo a presne bez chybičky opíšte na papier,budete ich potrebovať v druhom kroku pri zadávaní týchto údajov do YouTube doplnku v aplikácií KODI.


B: Inštalácia kľúčov rozhrania API do do YouTube doplnku v aplikácií KODI.

Aby sa vám YouTube videa streamovali bez obmedzení do KODI je potrebné do doplnku YouTube nainštalovať API key,Client ID a Client Secret podľa tohto návodu:

 1. Zapnite aplikáciu KODI
 2. Prejdite na Doplnky-Video doplnky – YouTube
 3. Pravým tlačidlom myši alebo odpovedajúcim tlačidlom DO kliknite na ikonu YouTube a vyvolajte kontextovú ponuku
 4. Kliknite na Nastavenia
 5. Prejdite na záložku API
 6. Vypnite verejné kľúče API kliknutím na Allov developer keys
 7. Kliknite na Povoliť osobné API kľúče
 8. Kliknite na položku API kľuč,zadajte ho do okienka a potvrdte OK
 9. Kliknite na položku API Id,zadajte ho do okienka a potvrdte OK
 10. Kliknite na položku API Tajomstvo,zadajte API Secret a potvrdte OK
 11. Nakoniec potvrdte správnosť všetkých troch reťazcov kliknutím na tlačítko OK

Ak ste pracovali obozretne a presne bez chýb,teraz už sa vám budú YouTube videá prehrávať nielen v doplnku YouTube, ale aj vo všetkých doplnkoch,ktoré streamuju YouTube videá a Addon YouTube používajú ako závislosť.

Ak ste sa v opisovaní zmýlili čo i len na jednom znaku alfanumerický ch reťazcov v pravom hornom rohu sa zobrazí hláška,ktorá vás informuje o nesprávnom nakonfigurovaní API kľúčov. V takomto prípade musíte všetko zmazať a pokračovať odznova.

Aby som vám celý proces generovania a inštalácie kľúčov rozhrania YouTube API čo najviac zjednodušil,pripravil som pre vás toto inštruktážne video. Príjemné sledovanie.

Pretože YouTube zablokoval môj video-kanál,všetky videa boli presunuté na novú bezpečnú platformu ODYSEE. Prihláste sa na odber môjho kanála aby ste boli vždy informovaný o najnovšom video-obsahu a sledujte necenzurovaný obsah.


Máte problém z YouTube aplikáciou v set-top boxe alebo televízore so systémom Android?

Nové aktualizácie aplikácie YouTube na starších Android boxoch a televízoroch spôsobujú nemalé problémy. Na odstránenie týchto nežiaducich problémov a nedostatkov vznikla aplikácia Smart YouTube TV.

Klient YouTube pre set-top boxy a televízory so systémom Android podporuje prehrávanie 4K YouTube videá. Aplikácia je určená pre veľké televízne obrazovky.

Pretože ide o neoficiálnu aplikáciu, ktorá beží bez služieb Google,pred inštaláciou budete musieť v nastaveniach systému povoliť inštaláciu z neznámych zdrojov.

Na siahnutie sú k dispozícií inštalačné apk súbory stabilnej verzie a beta testovacia verzia pre pokročilých užívateľov. Okrem toho existuje ešte špeciálna edicia YouTube pre deti a YouTube LIVE.


Smart YouTube

YouTube Videa -Záver.

Dúfam, že tento článok a inštruktážne YouTube videá vám pomôžu odstrániť problémy s doplnkami a aplikáciami YouTube. Ak sa vám článok páči a pomohol vám vyriešiť problém ,poprosím o zdieľanie na sociálne siete,možno rovnakú pomoc potrebuje niekto z vašich známych. Nakoniec chcem vysloviť poďakovanie všetkým tvorcom skvelých aplikácii a doplnkov.

4.7/5 - (37 hlasov)