LBRY – alternatíva YouTube odolná voči cenzúre.


🔞 Obsah pre dospelých, iba pre osoby staršie ako 18 rokov. 🔞

Obsah iba pre dospelých. Ak ste osoba mladšia ako 18 rokov alebo obsah erotického charakteru vo vás vzbudzuje pohoršenie,prosím nečítajte tento článok a neinštalujte doplnok.

Prosím, NEZDIEĽAJTE tento článok na Facebook ani na iné sociálne siete, ďakujem.

LBRY je nová Open Source platforma na zdieľanie digitálneho obsahu. Je to populárna náhrada YouTube,ktorá je bez reklám a je odolná voči cenzúre.

Necenzurovaný obsah a videá, ktoré boli odstránené z YouTube sledujte v aplikácií LBRY pre stolné počítače a mobilné zariadenia alebo prostredníctvom doplnku v KODI. Ak sa vám nechce nič inštalovať pre jednoduchosť sledujte webovú aplikáciu na stránke odysee.com


LBRY – Decentralizovaná sieť.

LBRY je decentralizovaná sieť peer to peer na zdieľanie obsahu postavená na blockchaine, ktorá má vlastnú kryptomenu LBC (LBRY – credits).

Kryptomena je nevyhnutná na vytvorenie spravodlivého a otvoreného trhu a jej hlavnou črtou je peer to peer technológia decentralizovanej siete WEB 3.0 využívajúca blockchain.

Peer to peer distribúcia obsahu je technológia, pri ktorej sa obsah nenahráva na jeden centrálny server ako je to u YouTube, ale sa zašifruje a rozdelí na časti, ktoré sa replikujú a uložia medzi účastníkov siete.  Diváci si potom môžu dešifrovať a prezerať obsah prostredníctvom klienta LBRY, pomocou doplnku KODI alebo priamo na web-stránke odysee.com

Decentralizácia tipu peer to peer zabraňuje cenzurovanie obsahu tým spôsobom,že aj keď jeden subjekt odstráni obsah,tento obsah bude aj naďalej dostupný od ostatných účastníkov siete. Pretože systém je postavený na overovaní blokov (Blockchain) neexistuje žiadna možnosť pozmenenia obsahu a preto je systém stopercentne odolný voči cenzúre.

Videá môžete na sieti sledovať aj bez registrácie,ale keď sa zaregistrujete napríklad aj pomocou tohto pozývacieho odkazu,za zhliadnutia obsahu budete odmenený kryptomenou LBC.

Ako registrovaný člen komunity budete môcť pozývať ďalších členov a za každého nového registrovaného člena získate 1 LBC. Ďalej budete môcť lajkovať a komentovať obsah alebo nahrávať svoj vlastný obsah a zarábať ešte viac. Registráciou získate zadarmo krypto-peňaženku s odmenami a tak budete môcť sledovať aj obsah, ktorý tvorcovia podmienili platbou za zhliadnutia.

Do siete LBRY sa môžete zadarmo registrovať ak mate viac ako 13 rokov!

Pre jednoduchosť môžete prehrávať obsah v obľúbenej webovej aplikácií na stránke https://odysee.com. Ak chcete väčšiu rýchlosť a sledovať aj obsah pre dospelých,stiahnite si aplikácie pre stolné počítače a mobilné zariadenia.

Ak používate multimediálny softvér KODI,nainštalujte si LBRY KODI ADDON. Doplnok sa ľahko inštaluje a narozdiel od doplnku YouTube,nie je potreba zložito konfigurovať rozhranie API.


LBRY – Alternatíva YouTube bez cenzúry a reklám.

LBRY je bezpečná,otvorená,bezplatná a férová sieť pre digitálny obsah. Je to komunitou riadený digitálny trh kde si konečne obsah prezriete ako užívateľ a nie ako produkt.

Vychutnajte si najnovší obsah od svojich obľúbených tvorcov na decentralizovanej sieti,kde vás nikto nesleduje a neobťažuje cielenou reklamou. Tu nájdete aj videá a iný obsah,ktorý kvôli cenzúre bol natrvalo odstránený z liberálne zameranej video-platformy YouTube.

Video-platforma YouTube od polovice roku 2020 odstraňuje videá a kanály, ktoré nie sú v súlade s politickými názormi jej prevádzkovateľov. Neide tu už iba o politiku,Covid-19 a vojnu na Ukrajine,ale cenzúra odstraňuje všetko čo im príde do cesty.

Podobný osud postihol aj YouTube kanál KODI – info a nepomohlo ani odvolanie aj keď identických videí je na platforme veľká hromada. Nič to,zareagoval som včas a videá som presunul na novú bezpečnú decentralizovanú WEB 3.0 sieť LBRY – ODYSEE.

YouTube verzus LBRY - Odysee

Ak sú vám moje video návody nápomocne pri inštalácií KODI doplnkov,zadarmo sa prihláste na odber,aby vám už nič neuniklo.

Komunita LBRY pozýva každého, aby sa pridal pri budovaní slobodnejšieho a otvorenejšieho spôsobu zdieľania obsahu a informácií online.

Ako používateľ môžete platformu využívať na sledovanie videí,počúvanie hudby,čítanie elektronických kníh a na sťahovanie či zdieľanie zaujímavého obsahu. Tvorcov obsahu môžete povzbudiť lajkom,komentárom alebo podporiť kryptomenou LBC pripadne americkým dolárom.

Ako tvorca obsahu môžete na platforme zdieľať svoje videá,hudbu,obrázky,podcasty,ebooky a iný obsah bez obáv z toho,že vám váš obsah niekto cenzuruje a niekedy v budúcnosti odstráni. Samozrejme aj tu treba rešpektovať určité pravidlá,pretože za svoj obsah zodpovedáte iba vy. Ak chcete,tak môžete svoj obsah pre používateľov spoplatniť alebo vyžiadať si sprepitné.

Ak ste tvorca videa a máte svoj kanál na YouTube,urobte si zálohu na LBRY (odysee.com) jednoducho na jeden klik. Stačí sa zaregistrovať.

LBRY je férová platforma, a preto nezarába na používateľoch cielenou reklamou, ale naopak odmeňuje svojich členov kryptomenou LBC za zhliadnutia obsahu a inou činnosťou na sieti.

Vytvorte si účet na platforme LBRY, aby ste mohli zarábať kryptomenu LBC ( LBRY Credits ),ktorú môžete neskôr zameniť za inú kryptomenu alebo tzv. Fiat menu (Euro,USD a pod.)

Podobne ako iné kryptomeny aj LBRY Credits (LBC)môžete kúpiť,predať,získať,ťažiť,dostať od niekoho alebo poslať niekomu.

Pretože projekt je novinkou hodnota jedného LBC je niekoľko málo euro-centov, ale predpokladá sa že táto hodnota bude stále rásť. Spomeňte si akú hodnotu mal bitcoin pred desiatimi rokmi a porovnajte ju s dneškom.


Webová aplikácia odysee.

Pre jednoduchosť a ľahké preskúmanie novej decentralizovanej platformy a prípadne porovnanie s YouTube navštívte webovú aplikáciu.

LBRY - Odysee

Odysee je aplikácia na zdieľanie videa, ktorá je postavená na open source, decentralizovanej sieti LBRY založenej na blockchaine.

Od spustenia beta verzie v septembri 2020 a úplného spustenia v novembri 2020 sa Odysee stala najobľúbenejšou aplikáciou LBRY a už má milióny používateľov.

Odysee ponúka širokú škálu obsahu v kategóriách, ako sú návody,komentáre,životný štýl, financie,hudba, hry, správy, politika, technológie,veda a technika. Pomocou vyhľadávacieho nástroja nájdete aj obľúbené rozprávky,filmy a televízne seriály. Filmy pre dospelých iba v aplikácií LBRY pre stolné počítače a mobilné zariadenia.

Ak sa na platforme zaregistrujete,napríklad aj pomocou môjho pozývacieho odkazu,ihneď môžete si na publikovanie vytvoriť nový kanál,synchronizovať s kanálom YouTube alebo vysielať naživo. Okrem toho môžete zdieľať aj svoje fotografie,obrázky alebo blogové príspevky.


LBRY – Aplikácie pre stolné počítače a mobilné zariadenia.

Väčšiu rýchlosť,plynulejšie prehrávanie a prístup k obsahu pre dospelých získate pomocou aplikácie pre stolné počítače a mobilné zariadenia.

Aplikáciu pre váš počítač Windows,Linux alebo macOS si jednoducho stiahnete zo stránky a nainštalujete klasickým spôsobom.

LBRY - Aplikácie pre stolné počítače

Po inštalácií sa prihláste do aplikácie emailovou adresou a heslom,ktoré ste použili pri registrácií na stránke odysee.com Po prihlásení všetky údaje a stav vašej peňaženky synchronizujú s webovou aplikáciou.

Ak chcete sledovať spomínaný obsah pre dospelých musíte túto možnosť povoliť v nastavení doplnku. Ak zaškrtnete políčko”Zobrazovať obsah pre dospelých”získate prístup k obsahu, ktorý môže zahŕňať nahotu,sexuálne scény,vulgarizmy a iný mládeží neprístupný obsah. Táto funkcia je dostupná iba pre osoby staršie ako 18 rokov.

LBRY - obsah pre dospelých

Aplikáciu pre mobilné zariadenia Android sťahujte z Google Play alebo F-droid. Pre mobilné zariadenia iOS spoločnosti Apple navštívte App Store.


Ako nainštalovať LBRY doplnok do KODI.

Inštalovať doplnok LBRY do KODI je najlepšou voľbou,pretože odpadáva zložité nastavovanie a konfigurácia API ako je to v prípade inštalácie doplnku YouTube.

LBRY KODI ADDON

Pretože Addon LBRY je súčasťou oficiálneho repozitára KODI,inštalácia je veľmi jednoduchá.

Zapnite zariadenie s KODI a kliknite na doplnky. V ďalšom okne, ktoré sa vám otvorí kliknite na tlačidlo stiahnuť. Teraz vyhľadajte doplnok LBRY. V ďalšom kroku kliknite na tlačidlo inštalovať. V pravom hornom rohu sa vám zobrazí hláška o úspešnej inštalácií doplnku.

Po inštalácií nemusíte nič nastavovať iba si vyhľadať obsah,ktorý chcete sledovať.

Ak chcete sledovať aj obsah erotického charakteru ktorý je určený iba pre osoby staršie 18 rokov,v nastaveniach doplnku aktivujte Show NSFW.

Pozrite si video-návod inštalácie doplnku LBRY na KODI.

Všetky inštruktážne videá môžete sledovať na necenzúrovanej video-platforme postavenej na technológií blockchain.

Vychutnajte si tvorcov nezávislého obsahu.

Ak by ste mali nejaké problémy s inštaláciou,môžete vyskúšať aj nasledujúce zdroje.

KODI 19 MATRIXhttps://mirrors.mit.edu/kodi/addons/matrix/plugin.video.lbry/
KODI 18 LEIAhttps://mirrors.mit.edu/kodi/addons/leia/plugin.video.lbry/

Ak chcete sledovať aj obsah pre dospelých,v nastaveniach doplnku zapnite Show NSFW.

Show NSFW - obsah pre dospelých.

Získajte prístup k väčšiemu obsahu a chráňte svoje súkromie.

Pripojte sa k internetu anonymne,schovajte svoju verejnú IP adresu a šifrujte prenášane údaje.

Pri streamovaní videa alebo hudby MUSÍTE POUŽIVAŤ VPN,čo je jediný spôsob ako získať prístup k ďalšiemu obsahu a zároveň zabezpečiť používanie KODI. Tu sú základné vlastnosti VPN:

Moja IP adresa

Informácie o vašom pripojení k internetu:

IP adresa:

Mesto:

Štát:

Operačný systém:

ISP:

Schovajte svoju IP adresu a chráňte dôležité údaje pri streamovaní obsahu a surfovaní po internete.

  • Získajte prístup k ďalšiemu obsahu – Väčšina doplnkov KODI sprístupňuje iba obsah na streamovanie z obmedzeného počtu krajín. Jediný spôsob ako obísť takéto geografické obmedzenia je zmena IP adresy pomocou služby VPN. Otvorte všetky doplnky KODI a streamujte všetok obsah knižnic pomocou VPN.
  • Vyhnite sa rizikám používania nelegálnych doplnkov – Množstvo doplnkov tretích strán sťahuje obsah z nelegálnych zdrojov,čo by vás mohlo dostať do právnych problémov. Okrem pirátského obsahu niektoré doplnky obsahujú nebezpečný malware. Ak chcete zabrániť ostatným v sledovaniu používajte VPN sieť,ktorá skryje všetko čo robíte v KODI a na internete. Pripojte sa na internet anonymne.
  • Zabraňte sledovaniu zo strany poskytovateľa pripojenia k internetu – Ak poskytovateľ internetových služieb uvidí že používate KODI,môže obmedziť vašu internetovú linku. Ak zisti že používate nelegálne doplnky môže vás upozorniť na porušenie autorských práv. Vyhnite sa týmto obmedzeniam šifrovaním prenášaných údajov pomocou VPN,aby nikto nemohol sledovať vaše online aktivity.

Existuje veľké množstvo VPN,no nie každá je vhodná pre KODI a stream ovanie. Potrebujete takú VPN,ktorá odblokuje akýkoľvek doplnok KODI a zároveň ochráni vaše digitálne súkromie.

Po otestovaní viacerých služieb VPN odporúčam najlepšiu NORD VPN,ktorá je lídrom na poli vývoja bezpečnostných aplikácií. Ako lacnejšiu alternativu odporúčam PURE VPN,ktorá nijak nezaostáva za prvou službou. Obidve služby VPN sú vhodné pre KODI,kladú veľký dôraz na súkromie používateľa a sú úplne legálnymi službami vo väčšine krajin sveta.

Vyskúšajte VPN bez rizika. Ak nebudete zo službou spokojný,môžete do 30 dní požiadať o vrátenie peňazí.


Záver.

Decentralizácia je v poslednom čase atraktívnou novinkou, a preto postupne vznikajú nové služby a aplikácie, ktoré spoločne budujú takzvaný WEB 3.0 Okrem LBRY môžem spomenúť D-Tube alebo Bit Tube a ďalšie.

Okrem video-platforiem vznikajú aj decentralizované sociálne siete ako náhrada za Facebook,Twitter a ďalšie. Podobne vznikajú bezpečné decentralizované vyhľadávače ako napríklad PRESEARCH,ktorý na rozdiel od Google užívateľov nesleduje, ale platí im kryptomenu PRE za to, že ho používajú. Všetky zisky z reklamy sú spravodlivo rozdelené medzi používateľov.

Chcete byť na internete inkognito ? Na zdolanie cenzúry a ochranu súkromia často užívatelia internetu využívajú služby virtuálnych privátnych sietí. Lídrom na trhu je Nord VPN, ale kvôli lákavej cenovej ponuke sa stala veľmi obľúbenou služba Pure VPN. Stále ide o centralizované siete.

Pozor je tu novinka-decentralizovaná VPN,ktorú na rozdiel od predošlých používate úplne zadarmo a navyše, ak si kúpite správne hardvérové zariadenie podporujúce minig,zarábate krypto-peniaze .

Možno sa vám budú ceny týchto “Deeper Network Connect” zariadení zdať privysoké,ale treba zobrať do úvahy skutočnosť, že ide o jednorazovú investíciu a už nemusíte platiť žiadne mesačné alebo ročné predplatné. Vložené peniaze sa vám po určitom čase vrátia a potom vám bude zariadenie zarábať kryptomenu a chrániť vaše súkromie.


4.8/5 - (35 hlasov)

Ak sa vám príspevok páči a je pre vás prínosom poprosím o zdieľanie,ďakujem.

Zdieľanie je spolupráca.

Ak sa vám tento článok páči, prosím, zdieľajte ho so svojimi priateľmi a známymi. Vaša podpora je pre mňa veľmi dôležitá a pomôže mi dosiahnuť väčšiu čitateľskú základňu. Ďakujem!

Index