KODI 20 Nexus – Stabilná verzia na stiahnutie.


Stabilná verzia KODI 20 Nexus bola uvoľnená na stiahnutie z oficiálnej stránky dňa 15. januára 2023. Prečítajte si informácie o nových funkciách a vylepšení najobľúbenejšieho multimediálneho prehrávača na svete.

V tomto článku sa dočítate aj ako nainštalovať KODI 20 Nexus na rôzne zariadenia,ako aktualizovať a riešiť prípadné problémy s nefunkčnosťou doplnkov alebo ako sa vrátiť späť na predchádzajúcu verziu KODI 19 Matrix.

V súčasnosti najnovšia verzia multimediálneho softvéru pod typovým označením KODI 20 Nexus prináša okrem iného aj tieto nové funkcie a vylepšenia:

 1. Zlepšenie výkonu,stability a bezpečnosti KODI.
 2. Viaceré inštalácie binárnych doplnkov – táto funkcia umožňuje spustiť viac ako jednu inštaláciu doplnku.
 3. Podpora videa AV1 – aktualizovane rozhranie inputstram API pre hardvérové dekódovanie médií AV1.
 4. Titulky – dynamické umiestňovanie fontov,zmena farieb okrajov a pozadia,podpora viac jazykov.
 5. Savestate suport umožňuje kedykoľvek uložiť stav hry aj keď hra neposkytuje nativnu funkciu uloženia.
 6. Windows HDR – plná podpora pre platformu Windows Desktop.
 7. Vylepšenia v ovládaní kontextovej ponuky.

Ak požadujete lepší výkon a stabilitu alebo vás zaujali nové funkcie a vylepšenia vyskúšajte úplne novú verziu KODI 20 Nexus. Je iba na vašom rozhodnuti či si nainštalujete novú verziu alebo zostanete pri niektorej zo starších verzií.


Automatická aktualizácia na KODI 20 Nexus.

Možno sa vám stalo, že bez vášho zásahu prebehla automatická aktualizácia z KODI 19 Matrix na KODI 20 Nexus. Stalo sa tak preto,lebo táto funkcia je aktivovaná v obchode s aplikáciami.

Pri automatickej aktualizácií sa aktualizuje iba oficiálne úložisko doplnkov KODI a tak sa ľahko môže stať, že niektoré doplnky tretích strán prestanú fungovať. Tieto doplnky treba manuálne aktualizovať. Niektoré doplnky sú nekompatibilné s najnovšou verziou KODI a preto budú automaticky zakázané.

Oprava bežných problémov po aktualizácií na KODI 20 Nexus.

⚠️ POZOR! Ak po aktualizácií na KODI 20 Nexus nebudete môcť sledovať svoje obľúbené filmy pomocou doplnkov Stream Cinema,Stream Cinema Comunity,Sosáč,Fastshare a iných nespanikárte! Verte že tieto doplnky na KODI 20 Nexus fungujú,len treba ich manuálne aktualizovať alebo odstrániť cely repozitár a znova nainštalovať repo a doplnky. Nakoniec nezabudnite reštartovať aplikáciu KODI.

KODI 20 Nexus - Doplnky

ℹ️ Doplnok RTVS je potrebné aktualizovať na verziu 1.9.6 lebo v repozitári cder.sk je staršia verzia 1.9.1,ktorá na KODI 20 Nexus nefunguje.

ℹ️ Ak nefunguje doplnok Skylink Live TV je potrebné nainštalovať fix 2 doplnok.

ℹ️ Doplnok Stream Cinema Comunnity je potrebné úplne odinštalovať včetne repozitára a potom nanovo nainštalovať zo zdroja repository.hacky.zip a doplnok Stram Cinema Comunnity.

Ak nebudete s novou verziou KODI celkom spokojní,môžete prejsť späť na niektorú z predchádzajúcich verzií. V takomto prípade je potrebné zakázať automatické aktualizácie. Odinštalujte KODI 20 Nexus. Stiahnite a nainštalujte znova predchádzajúcu verziu. Nakoniec nainštalujte repozitáre a doplnky KODI.

Aby ste sa v budúcnosti vyhli podobnému problému,zakážte automatické aktualizácie.

Ako zakázať automatickú aktualizáciu na KODI 20 Nexus.

Automatické aktualizácie aplikácií v obchode Google play deaktivujete nasledujúcim spôsobom:

 1. Na vašom zariadení s KODI otvorte aplikáciu obchod Google Play.
 2. Vpravo hore kliknite na profilovú ikonku.
 3. Prejdite do sekcie nastavenia.
 4. Kliknite na položku automatické aktualizácie.
 5. Zaškrtnite možnosť neaktualizovať aplikácie automaticky.

Ako sa vrátiť k predchádzajúcej verzií.

Ak ste zakázali automatické aktualizácie v obchode Google Play,teraz už môžete odinštalovať najnovšiu verziu KODI a manuálne nainštalovať predchádzajúcu staršiu verziu. Postup je následovný:

 1. Na vašom zariadení s KODI otvorte aplikáciu obchod Google Play.
 2. Uistite sa,že mate zakázané automatické aktualizácie.
 3. Odinštalujte aplikáciu KODI. [V systéme Android prejdite do Nastavenia > Aplikácie > KODI 20 – Kliknite na KODI a vyberte možnosť Odinštalovať.]
 4. V závislosti od platformy stiahnite inštalačný súbor z oficiálnej stránky zrkadiel KODI.
 5. Manuálne nainštalujte stiahnutú verziu aplikácie KODI. [ Pomocou ľubovoľného prieskumníka súborov v systéme Android spustíte súbor KODI 19.5 APK, povolíte „Neznámy pôvod“, ak ste ho predtým nepovolili, a v prípade potreby nainštalujete opätovným spustením súboru APK.]
 6. Nainštalujte potrebné repozitáre a doplnky.
 7. Reštartujte zariadenie.

Aby ste nemuseli znova inštalovať predchádzajúcu verziu KODI,repozitáre a doplnky,alebo v prípade že sa vám niečo pokazí výbornou voľbou je zálohovanie aktuálnej inštalácie KODI použitím doplnku Backup and restore KODI.


Ako manuálne nainštalovať KODI 20 Nexus.

Ak ešte nepoužívate skvelú zábavnú multimediálnu aplikáciu KODI rýchlo to napravte a nainštalujte si najnovšiu stabilnú verziu KODI 20 Nexus.

KODI je úplne legálny multiplatformový softvér,ktorý je možné inštalovať na rôzne kompatibilné zariadenia prostredníctvom oficiálnej stránky na stiahnutie.

Kodi je k dispozícii ako natívna aplikácia pre operačné systémy Android,Windows, Linux, Mac OS X a iOS, ktorá beží na najbežnejších architektúrach procesorov.

Inštalácia KODI na Android.

Aplikáciu KODI môžete nainštalovať do smart televízorov s operačným systémom Android TV. Ide o prevažnú väčšinu televízorov značiek Sony,Philips a TLC ale tento operačný system môže používať aj iný výrobca televízorov a niekedy sa môžete stretnúť aj z osekanou verziou Google TV.

Ak nevlastnite televízor alebo projektor s operačným systémom Android,výbornou voľbou je použitie takzvaného Android boxu. Takýto box ktorý pripojíte k akémukoľvek televízoru HDMI káblom je oveľa výkonejši a lepší ako aplikácia KODI nainštalovaná priamo do televízora. Nevýhodou je iba ďalší diaľkový ovladač od Android boxu.

KODI je možné nainštalovať aj do mobilných telefónov,tabletov a iných zariadení s operačným systémom Android.

Najjednoduchšou voľbou je inštalácia KODI pomocou stránky Google Play. Ak vlastnite zariadenie značky Huawei,KODI inštalujte zo stránky AppGallery. Samozrejme je možné stiahnuť aj inštalačny APK súbor.

Inštalácia KODI na Windows.

KODI môžete nainštalovať na rôzne počítače,notebooky a iné podporované zariadenia pod operačným systémom Windows s procesormi postavenými na 64 alebo 32 bitovej architektúre.

Inštalácia Kodi pre Windows je jednoduchá a ako väčšina ostatných aplikácií Windows. Jednoducho si stiahnite inštalačný program, spustite ho a postupujte podľa pokynov.

Inštalácia KODI na Linux.

O kvalitách operačného systému Linux nie je čo polemizovať. Hlavnou výhodou je fakt, že je úplne zadarmo včetne softvérových aplikácií. Ďalšími výhodami je vysoký výkon a bezpečnosť. Existuje veľké množstvo linuxových distribúcií. Najznámejšie desktopové distribúcie sú Linux Mint,Ubuntu,Debian a ďalšie. Existujú aj distribúcie Linux pre mobilné zariadenia alebo špeciálne pre satelitné prijímače. Ďalšie špeciálne multimediálne distribúcie tipu Libre Elec sú určené pre miny počítače typu Raspberry Pi.

Existuje viac možností ako na Linux inštalovať softvérové aplikácie.

KODI na Linux Ubuntu a jeho deriváty ako napr. Linux Mint,Kali Linux,Pop OS a podobne nainštalujete prostredníctvom terminálu. Otvorte terminál a vložte postupne nasledujúce príkazy:

sudo apt install software-properties-common
sudo add-apt-repository -y ppa:team-xbmc/ppa
sudo apt install kodi

Na Linux môžete KODI a iný softvér nainštalovať aj použitím správcu softvéru alebo správcu balíkov -Synaptic a pod. Operačný system Linux už od výroby majú nainštalovaný aj tieto notebooky.

Aby v KODI fungovali aj ďalšie funkcie,je potrebné nainštalovať binárne doplnky (PVR, audio dekodéry, audio kódovače, šetriče obrazovky, vizualizácie, audio DSP) prostredníctvom príkazov v termináli alebo jednoducho v správcovy softvéru.

Inštalácia KODI na macOS.

Kodi pre MacOS beží natívne na Mac OSX. Mac OSX môže poskytnúť hardvérové ​​dekódovanie videa pre H.264 a MPEG2 video, hoci väčšina CPU dokáže použiť softvérové ​​dekódovanie aj pre iné formáty v 1080. Počítače Mac môžu na ovládanie Kodi používať okrem iného diaľkové ovládanie Apple TV. Vyžaduje sa počítač Intel Mac so systémom OS X 10.13 alebo vyšším. Inštalátor sťahujte z oficiálnej stránky spoločnosti KODI.

Inštalácia KODI na iOS.

Ak chcete nainštalovať Kodi pre iOS alebo iPad OS a máte jailbreaknuté iDevice so systémom iOS 6.0 alebo vyšším (odporúča sa 8.0 alebo vyšší),stačí otvoriť svojho obľúbeného správcu balíkov a vyhľadať Kodi v úložisku BigBoss.Na inštaláciu KODI môžete v tomto prípade použiť správcu balíkov Cydie,iFile alebo Filzy.

Ak je vaše zariadenie bez jailbreaku a chcete naňho nainštalovať KODI,budete potrebovať platený účet na iOS dev. Pri bezplatnom účte budete musieť KODI pre inštalovať každých sedem dní čo určite nechcete.

Inštalácia KODI na Apple TV.

Ak chcete nainštalovať KODI na zariadenia Apple TV 4 – FHD budete potrebovať počítač s Windows + softvér Cydia Impactor a propojovací USB kabel. Apple TV 5 – 4K bohužiaľ nemá USB-C. Ak nie ste jailbreaknutý, jediným oficiálnym spôsobom, ako načítať Kodi do vášho zariadenia, je použiť Xcode na macOS s bezdrôtovým pripojením.

Pred začatím inštalácie musíte skonvertovať .deb súbor Kodi na .ipa. Je to preto, že Cydia Impactor akceptuje iba súbory .ipa a nie súbory .deb.

Ak používate bezplatný účet vývojára Apple, budete musieť tento krok vykonať každých 7 dní, preto si súbor IPA ponechajte vo svojom počítači.

Najjednoduchšie sa KODI inštaluje do jaibreaknutých zariadení od spoločnosti Apple. Jailbreaknuté zariadenia potom umožňujú inštalovať aplikácie, ktoré sú nedostupné cez oficiálny obchod App Store, pomocou neoficiálnych inštalátorov ako sú napríklad Cydia, Rock (zlúčené s Cydiou), Installous (IPA inštalátor najmä cracknutých App Store aplikácii) alebo konzolové apt-get, aptitude a samozrejme dpkg. Jailbreaknuté zariadenia môžu stále využívať aj App Store. Po Jailbreaku možné spraviť „unlock“ ktorý odstraňuje SIM obmedzenia, teda iPhone bude fungovať s ktoroukoľvek SIM kartou). Prečítajte si viac na stránke Wikipédia.

Proces jaibreaku alebo získania prístupu root je dosť zložitý pre začiatočníka a navyše môže sa stať, že pri tejto činnosti nenávratne poškodíte svoje zariadenie,ktoré už nikto neopraví.

Jailbreaknuté zariadenie umožňuje root prístup v rámci operačného systému a poskytuje právo na inštaláciu softvéru nedostupného cez App Store . Rôzne zariadenia a verzie sa využívajú pomocou rôznych nástrojov. Apple považuje útek z väzenia za porušenie licenčnej zmluvy s koncovým používateľoma dôrazne varuje vlastníkov zariadení, aby sa nepokúšali získať prístup root.


Je KODI 20 Nexus bezpečný?

Na otázku či je KODI 20 Nexus bezpečný sa dá jednoznačne odpovedať že je bezpečnejší ako predchádzajúce verzie. V novej stabilnej verzií sú vychytané a zabezpečené časti, ktoré by teoreticky mohol využiť hacker na nabúranie systému, ale pravda nič nie je stopercentne dokonalé.

KODI je multiplatformový softvér primárne určený na prehrávanie multimédií. Samotne KODI nemá žiadny obsah na prehrávanie. Prehrávať môžete vlastný obsah uložený na zariadení alebo na lokálnej sieti.

Exluzivitu KODI dodavajú doplnky,ktoré sprístupňujú obsah z internetu. Existujú dva druhy doplnkov a to oficiálne od spoločnosti KODI a doplnky tretích strán. Môžeme povedať, že oficiálne doplnky sú bezpečné.

KODI je vo svete najobľúbenejšia multimediálna aplikácia zrejme z tohto dôvodu,že ide o otvorený systém,do ktorého je možné okrem oficiálnych doplnkov inštalovať aj doplnky tretích strán, ktoré prinášajú nekonečnú zábavu.

Takými doplnkami sú aj vyššie spomenuté CZ/SK doplnky ako napríklad SC,SCC,Sosáč,Fastshare ale aj veľké množstvo zahraničných doplnkov. Väčšina doplnkov tretích strán sprístupňuje video steamy, alebo živé televízne vysielanie úplne zadarmo. Určite si kladiete otázku Prečo to robia a je to vôbec legálne?

Je asi ťažko zistiť či obsah doplnku a teda film je ilegálnou kópiou alebo voľné šírene dielo. Sledovať by sa mal iba legálny obsah aký šíri napríklad Netflix,HBO GO a podobne alebo staršiu produkciu,ktorá je označená ako voľne šírené dielo. Autor tohto článku nijako nenabáda a ani nesúhlasí zo šírením nelegálneho obsahu.

Doplnky tretích strán prinášajú bohatý obsah, ale na druhej strane môžu byť veľmi nebezpečné. Okrem toho, že niektoré šíria obsah bez licenčných povolení môžu ľahko získať prístup k vaším osobným údajom.

Kvôli bezpečnosti ma KODI v nastavení zakázané inštalovať doplnky tretích strán. Ak napriek tomu sa rozhodnete inštalovať a používať tieto doplnky,robíte tak na vlastnú zodpovednosť!

Pred inštaláciou doplnkov tretích strán,musíte prevziať na seba všetku zodpovednosť.

Ak chcete viacej bezpečnosti a súkromia skryjte svoju IP adresu a zašifrujte internetovú linku pomocou VPN aplikácie. Surfujte a sledujte obsah anonymne. Otvorte všetky webové stránky,aplikácie a doplnky KODI,ktoré sú blokované na základe IP adresy. Prekonajte internetovú cenzúru a zabraňte tomu,aby vás niekto online sledoval. Pripojte sa k internetu odkiaľkoľvek pomocou siete anonymných serverov VPN

Získajte prístup k väčšiemu obsahu a chráňte svoje súkromie.

Pripojte sa k internetu anonymne,schovajte svoju verejnú IP adresu a šifrujte prenášane údaje.

Pri streamovaní videa alebo hudby MUSÍTE POUŽIVAŤ VPN,čo je jediný spôsob ako získať prístup k ďalšiemu obsahu a zároveň zabezpečiť používanie KODI. Tu sú základné vlastnosti VPN:

Moja IP adresa

Informácie o vašom pripojení k internetu:

IP adresa:

Mesto:

Štát:

Operačný systém:

ISP:

Schovajte svoju IP adresu a chráňte dôležité údaje pri streamovaní obsahu a surfovaní po internete.

 • Získajte prístup k ďalšiemu obsahu – Väčšina doplnkov KODI sprístupňuje iba obsah na streamovanie z obmedzeného počtu krajín. Jediný spôsob ako obísť takéto geografické obmedzenia je zmena IP adresy pomocou služby VPN. Otvorte všetky doplnky KODI a streamujte všetok obsah knižnic pomocou VPN.
 • Vyhnite sa rizikám používania nelegálnych doplnkov – Množstvo doplnkov tretích strán sťahuje obsah z nelegálnych zdrojov,čo by vás mohlo dostať do právnych problémov. Okrem pirátského obsahu niektoré doplnky obsahujú nebezpečný malware. Ak chcete zabrániť ostatným v sledovaniu používajte VPN sieť,ktorá skryje všetko čo robíte v KODI a na internete. Pripojte sa na internet anonymne.
 • Zabraňte sledovaniu zo strany poskytovateľa pripojenia k internetu – Ak poskytovateľ internetových služieb uvidí že používate KODI,môže obmedziť vašu internetovú linku. Ak zisti že používate nelegálne doplnky môže vás upozorniť na porušenie autorských práv. Vyhnite sa týmto obmedzeniam šifrovaním prenášaných údajov pomocou VPN,aby nikto nemohol sledovať vaše online aktivity.

Existuje veľké množstvo VPN,no nie každá je vhodná pre KODI a stream ovanie. Potrebujete takú VPN,ktorá odblokuje akýkoľvek doplnok KODI a zároveň ochráni vaše digitálne súkromie.

Po otestovaní viacerých služieb VPN odporúčam najlepšiu NORD VPN,ktorá je lídrom na poli vývoja bezpečnostných aplikácií. Ako lacnejšiu alternativu odporúčam PURE VPN,ktorá nijak nezaostáva za prvou službou. Obidve služby VPN sú vhodné pre KODI,kladú veľký dôraz na súkromie používateľa a sú úplne legálnymi službami vo väčšine krajin sveta.

Vyskúšajte VPN bez rizika. Ak nebudete zo službou spokojný,môžete do 30 dní požiadať o vrátenie peňazí.


Záver.

KODI 20 Nexus ma oveľa viacej vylepšení a nových funkcií ako som opísal v tomto článku. Odporúčam zvážiť aktualizáciu,no keď vám nebude niečo fungovať podľa vašich predstav,stále môžete prejsť späť na predchádzajúcu verziu KODI 19 Matrix. Veľa šťastia a za zdieľanie článku vopred ďakujem.


4.8/5 - (56 hlasov)

Ak sa vám príspevok páči a je pre vás prínosom poprosím o zdieľanie,ďakujem.

Zdieľanie je spolupráca.

Ak sa vám tento článok páči, prosím, zdieľajte ho so svojimi priateľmi a známymi. Vaša podpora je pre mňa veľmi dôležitá a pomôže mi dosiahnuť väčšiu čitateľskú základňu. Ďakujem!

Index