BACKUP ­čĺż Ako z├ílohova┼ą a obnovi┼ą KODI.


Programov├Ż doplnok BACKUP na z├ílohovanie a obnovu KODI datab├ízy a konfigura─Źn├Żch s├║borov pre pr├şpad hav├írie alebo po┼íkodenia s├║boru.

Ur─Źite u┼ż aj v├ím sa v minulosti stalo, ┼że sa v├ím po┼íkodila konfigur├ícia KODI alebo nie─Źo prestalo fungova┼ą tak, ako predt├Żm a na─Źo ste boli zvyknut├Ż. V takomto pr├şpade ste si ur─Źite priali ma┼ą z├ílohu KODI.

Teraz u┼ż m├┤┼żete z├ílohova┼ą a obnovi┼ą KODI na jeden klik. Ak si pod─ża n├ívodu uveden├ęho ni┼ż┼íie v tomto ─Źl├ínku nain┼ítalujete ofici├ílny doplnok Backup,budete m├┤c┼ą exportova┼ą datab├ízu,playlist,n├íh─żady,doplnky a konfigur├ície.

Z├ílohy budete m├┤c┼ą uklada┼ą na ak├ęko─żvek zapisovate─żn├ę medium alebo priamo do cloudov├ęho ├║lo┼żiska Dropbox manu├ílne na po┼żiadanie alebo automaticky pl├ínova─Źom z├íloh.

Z├ílohovanie KODI je potrebn├ę hlavne z t├Żchto dvoch d├┤vodov. Prv├Żm d├┤vodom je po┼íkodenie konfigur├ície alebo zlyhanie syst├ęmu . Druh├Żm d├┤vodom je prenos KODI v─Źetne konfigur├ície a doplnkov z jedn├ęho zariadenia na druh├ę zariadenie.

Z├ílohovanie je tie┼ż ve─żmi d├┤le┼żit├ę pred akouko─żvek aktualiz├íciou alebo zmenami, ktor├ę m├íte v ├║mysle vykona┼ą na KODI. Tento doplnok perfektne funguje na KODI 20 Nexus,19 Matrix ale aj na star┼í├şch verzi├ích.

Niekedy sa st├íva, ┼że nefunguj├║ niektor├ę doplnky ako napr├şklad Stream Cinema alebo Stream Cinema Comunity. V takomto pr├şpade nepom├┤┼że obnova zo z├ílohy,preto┼że porucha je pravdepodobne sp├┤soben├í pre┼ąa┼żen├şm serverov. ─îi s├║ serveri Stram Cinema Comunity v prev├ídzke zistite na tomto odkaze. Ak s├║ serveri pre┼ąa┼żen├ę je potrebn├ę p├ír hodin po─Źka┼ą a za ten ─Źas sledova┼ą ob─ż├║ben├ę filmy pomocou doplnku Sos├í─Ź alebo FastShare.


Ako nain┼ítalova┼ą Backup doplnok.

Aj ke─Ć existuje viacero postupov ako z├ílohova┼ą datab├ízu a konfigura─Źn├ę s├║bory KODI,pomocou doplnku Backup je to najjednoduch┼íie rie┼íenie a z├ílohu vytvorite alebo KODI obnov├şte na jeden klik.

Backup KODI

Preto┼że doplnok Backup je s├║─Źas┼ąou ofici├ílneho ├║lo┼żiska doplnkov KODI,in┼ítal├ícia je ve─żmi jednoduch├í a zaberie v├ím iba minimum ─Źasu. Spustite aplik├íciu KODI a postupujte n├ísledovne:

Potrebn├Ż ─Źas: 1 min├║ta

Ako nain┼ítalova┼ą Backup doplnok na KODI.

 1. Kliknite na Doplnky.

  Doplnky

 2. V okne Doplnky kliknite na Stiahnu┼ą.

  Stiahnu┼ą

 3. Vyberte Programov├ę doplnky.

  Programov├ę doplnky

 4. Kliknite na doplnok Backup.

  Backup

 5. Kliknite na In┼ítalova┼ą.

  In┼ítalova┼ą

Hotovo. Do p├ír sek├║nd sa zobraz├ş v pravom hornom rohu informa─Źn├í spr├íva o ├║spe┼ínej in┼ítal├íci├ş Backup doplnku.

Doplnok nain┼ítalovan├Ż

Ako nakonfigurova┼ą Backup doplnok.

E┼íte predt├Żm ako za─Źnete z├ílohova┼ą va┼íe KODI,je potrebn├ę ur─Źi┼ą ak├ę s├║bory chcete z├ílohova┼ą a kde bude z├íloha ulo┼żen├í ,pr├şpadne aj vykona┼ą ─Ćal┼íie nastavenia tohto skvel├ęho doplnku.

Ak sa v├ím podarilo nain┼ítalova┼ą doplnok pod─ża n├ívodu vy┼í┼íie,kliknite na Backup. Ak chcete sa k doplnku dosta┼ą z hlavn├ęho panela KODI kliknite na doplnky a potom programov├ę doplnkyBackup. V okne KODI Backup – Re┼żim kliknite na Open Settings. Otvor├ş sa v├ím okno Nastavenia.

Backup - Nastavenia

Ôä╣´ŞĆ – Nevid├şte niektor├ę nastavenia? Sk├║ste prepn├║┼ą z├íkladn├ę nastavenia na ┼ítandardn├ę,pokro─Źil├ę alebo expertn├ę.

V┼íeobecn├ę nastavenia doplnku Backup.

V ─Źasti v┼íeobecne spravidla ni─Ź nastavova┼ą nemus├şte. Ak chcete u┼íetri┼ą miesto na disku,m├┤┼żete zapn├║┼ą kompresiu do zip s├║boru. Ak budete ─Źasto z├ílohova┼ą,m├┤┼żete nastavi┼ą po─Źet najaktu├ílnej┼í├şch z├íloh a ostatn├ę star┼íie z├ílohy bud├║ automaticky zmazan├ę. Ak v tomto nastaven├ş ponech├íte 0 v┼íetky z├ílohy bud├║ zachovan├ę.

Vzdialen├Ż prie─Źinok.

Vzdialen├Ż prie─Źinok mus├şte nastavi┼ą e┼íte pred prv├Żm z├ílohovan├şm. V tomto nastaven├ş ur─Źite,kde sa bud├║ uklada┼ą va┼íe z├ílo┼żn├ę s├║bory. Z├ílohova┼ą m├┤┼żete do ─żubovo─żn├ęho prie─Źinka na va┼íom zariaden├ş alebo externe na USB flash,pam├Ą┼ąov├║ kartu ─Źi sie┼ąov├Ż disk. V tomto nastaven├ş m├┤┼żete prehliada┼ą vzdialen├║ cestu alebo ju m├┤┼żete rovno zada┼ą. Existuje aj mo┼żnos┼ą vyu┼żi┼ą na z├ílohovanie extern├ę slu┼żby ako je Dropbox alebo Google Disk.

Vo─żba s├║boru.

V tomto nastaven├ş si m├┤┼żete vybra┼ą ─Źo bude z├ílohovan├ę. V re┼żime Simple m├┤┼żete zapn├║┼ą alebo vypn├║┼ą z├ílohovanie d├ít doplnkov,konfigura─Źn├ę s├║bory,datab├ízu,game saver,playlist,profily,n├íh─żady-fanarty a u┼ż├şvate─żsk├ę doplnky. Pre pokro─Źil├Żch u┼żivate─żov jetu aj re┼żim Advanced.

Pl├ínova─Ź z├íloh.

V tomto nastaven├ş m├┤┼żete aktivova┼ą automatick├ę z├ílohovanie. Ak povol├şte pl├ínova─Ź,nastavte ─Źi sa ma KODI z├ílohova┼ą ka┼żd├Ż de┼ł,raz v t├Ż┼żdni,prv├Ż de┼ł v mesiaci alebo si vytvorte vlastn├Ż pl├ín a nezabudnite nastavi┼ą ─Źas spustenia z├ílohovania. Okrem toho je mo┼żn├ę nastavi┼ą vypnutie po skon─Źen├ş z├ílohy.


Ako manu├ílne z├ílohova┼ą KODI.

Okrem automatick├ęho z├ílohovania m├┤┼żete KODI ulo┼żi┼ą aj manu├ílne kedyko─żvek na po┼żiadanie. T├║to mo┼żnos┼ą vyu┼żijete hlavne vtedy,ak m├íte m├ílo miesta na z├ílohovanie a automatick├ę z├ílohy by v├ím r├Żchlo zaplnily disk.

Ak pou┼ż├şvate stabiln├║ verziu KODI a netestujete nov├ę v├Żvojov├ę verzie a ─Źasto nein┼ítalujete nov├ę doplnky,sta─Ź├ş v├ím KODI z├ílohova┼ą iba sporadicky. Z├ílohujte iba pred aktualiz├íciou KODI na nov┼íiu verziu alebo pred in┼ítal├íciou nov├Żch repozit├írov a doplnkov. Spravidla v├ím sta─Ź├ş ponecha┼ą si 1 a┼ż 3 najnov┼íie z├ílohy.

Ak ste nain┼ítalovali a nakonfigurovali doplnok Backup,manu├ílne z├ílohovanie je ve─żmi jednoduch├Ż proces.

 1. Spuste aplikáciu KODI
 2. Kliknite na polo┼żku Doplnky
 3. Kliknite na polo┼żku Programov├ę doplnky
 4. Kliknite na doplnok Backup
 5. Vyberte re┼żim Z├íloha

Po─Źkajte chv├ş─żu k├Żm sa z├ílohovanie KODI celkom dokon─Ź├ş a a┼ż tak m├┤┼żete vypn├║┼ą aplik├íciu KODI.

Zálohovanie KODI

Ako obnovi┼ą KODI zo z├ílohy.

Rovnako ako z├ílohovanie aj obnova KODI zo z├ílohy je ve─żmi jednoduch├í. Ak zistite, ┼że v├ím nie─Źo v KODI prestalo fungova┼ą tak ako predt├Żm,obnovte KODI z niektorej z posledn├Żch z├íloh. Ak to nie je mo┼żn├ę,├║plne odin┼ítalujte a znova nain┼ítalujte KODI+doplnok Backup. N├ísledne nastavte cestu k z├ílo┼żn├Żm s├║borom a obnovte KODI.

Doplnok Backup n├íjdete v ─Źasti “Programov├ę doplnky”,postup je n├ísledovn├Ż:

 1. Spuste aplikáciu KODI.
 2. Kliknite na polo┼żku Doplnky.
 3. Kliknite na polo┼żku Programov├ę doplnky.
 4. Kliknite na doplnok Backup.
 5. Vyberte re┼żim Obnova.
 6. Vyberte prie─Źinok z├ílohy.
 7. Vyberte s├║bory ktor├ę chcete obnovi┼ą a kliknite na tla─Ź├ştko OK.

Po─Źkajte chv├ş─żku na dokon─Źenie procesu obnovy. Ak obnova skon─Ź├ş re┼ítartujte KODI. Po op├Ątovnom spusten├ş aplik├ície KODI zistite, ┼że v┼íetko funguje tak ako predt├Żm,ke─Ć ste t├║to z├ílohu vytvorili.


Ako prenies┼ą KODI z jedn├ęho zariadenia na druh├ę zariadenie pomocou doplnku Backup.

Ak chcete prenies┼ą svoj Kodi z jedn├ęho zariadenia do druh├ęho, je potrebn├ę nain┼ítalova┼ą Backup doplnok na obe zariadenia. Z├ílohujte si Kodi na zdrojovom zariaden├ş, skop├şrujte z├ílo┼żn├Ż s├║bor do cie─żov├ęho zariadenia alebo Dropboxu a obnovte Kodi na cie─żovom zariaden├ş. Na prenos z├ílo┼żn├Żch s├║borov m├┤┼żete pou┼żi┼ą aj USB disk alebo pam├Ą┼ąov├║ kartu.

Pozor! T├íto met├│da nebude fungova┼ą, ak pou┼ż├şvate dve r├┤zne platformy, napr├şklad ako zdroj je po─Ź├şta─Ź so syst├ęmom Windows a cie─ż je zariadenie so syst├ęmom Android . V tomto pr├şpade budete musie┼ą skop├şrova┼ą adres├ír Kodi manu├ílne. Tie┼ż sa uistite, ┼że pou┼ż├şvate rovnak├║ verziu Kodi na oboch zariadeniach.

Z├şskajte pr├şstup k v├Ą─Ź┼íiemu obsahu a chr├í┼łte svoje s├║kromie.

Pripojte sa k internetu anonymne,schovajte svoju verejnú IP adresu a šifrujte prenášane údaje.

Pri streamovan├ş videa alebo hudby MUS├ŹTE POU┼ŻIVA┼Ą VPN,─Źo je jedin├Ż sp├┤sob ako z├şska┼ą pr├şstup k ─Ćal┼íiemu obsahu a z├írove┼ł zabezpe─Źi┼ą pou┼ż├şvanie KODI. Tu s├║ z├íkladn├ę vlastnosti VPN:

Moja IP adresa

Inform├ície o va┼íom pripojen├ş k internetu:

IP adresa:

Mesto:

Štát:

Opera─Źn├Ż syst├ęm:

ISP:

Schovajte svoju IP adresu a chr├í┼łte d├┤le┼żit├ę ├║daje pri streamovan├ş obsahu a surfovan├ş po internete.

 • Z├şskajte pr├şstup k ─Ćal┼íiemu obsahu – V├Ą─Ź┼íina doplnkov KODI spr├şstup┼łuje iba obsah na streamovanie z obmedzen├ęho po─Źtu kraj├şn. Jedin├Ż sp├┤sob ako ob├şs┼ą tak├ęto geografick├ę obmedzenia je zmena IP adresy pomocou slu┼żby VPN. Otvorte v┼íetky doplnky KODI a streamujte v┼íetok obsah kni┼żnic pomocou VPN.
 • Vyhnite sa rizik├ím pou┼ż├şvania neleg├ílnych doplnkov – Mno┼żstvo doplnkov tret├şch str├ín s┼ąahuje obsah z neleg├ílnych zdrojov,─Źo by v├ís mohlo dosta┼ą do pr├ívnych probl├ęmov. Okrem pir├ítsk├ęho obsahu niektor├ę doplnky obsahuj├║ nebezpe─Źn├Ż malware. Ak chcete zabr├íni┼ą ostatn├Żm v sledovaniu pou┼ż├şvajte VPN sie┼ą,ktor├í skryje v┼íetko ─Źo rob├şte v KODI a na internete. Pripojte sa na internet anonymne.
 • Zabra┼łte sledovaniu zo strany poskytovate─ża pripojenia k internetu – Ak poskytovate─ż internetov├Żch slu┼żieb uvid├ş ┼że pou┼ż├şvate KODI,m├┤┼że obmedzi┼ą va┼íu internetov├║ linku. Ak zisti ┼że pou┼ż├şvate neleg├ílne doplnky m├┤┼że v├ís upozorni┼ą na poru┼íenie autorsk├Żch pr├ív. Vyhnite sa t├Żmto obmedzeniam ┼íifrovan├şm pren├í┼ían├Żch ├║dajov pomocou VPN,aby nikto nemohol sledova┼ą va┼íe online aktivity.

Existuje ve─żk├ę mno┼żstvo VPN,no nie ka┼żd├í je vhodn├í pre KODI a stream ovanie. Potrebujete tak├║ VPN,ktor├í odblokuje ak├Żko─żvek doplnok KODI a z├írove┼ł ochr├íni va┼íe digit├ílne s├║kromie.

Po otestovan├ş viacer├Żch slu┼żieb VPN odpor├║─Źam najlep┼íiu NORD VPN,ktor├í je l├şdrom na poli v├Żvoja bezpe─Źnostn├Żch aplik├íci├ş. Ako lacnej┼íiu alternativu odpor├║─Źam PURE VPN,ktor├í nijak nezaost├íva za prvou slu┼żbou. Obidve slu┼żby VPN s├║ vhodn├ę pre KODI,klad├║ ve─żk├Ż d├┤raz na s├║kromie pou┼ż├şvate─ża a s├║ ├║plne leg├ílnymi slu┼żbami vo v├Ą─Ź┼íine krajin sveta.

Vysk├║┼íajte VPN bez rizika. Ak nebudete zo slu┼żbou spokojn├Ż,m├┤┼żete do 30 dn├ş po┼żiada┼ą o vr├ítenie pe┼łaz├ş.


In┼ítrukt├í┼żne video.

Aby som v├ím u─żah─Źil proces in┼ítal├ície,nastavenia,z├ílohovania a obnovy KODI,pripravil som pre v├ís toto in┼ítrukt├í┼żne video. Pridajte sa aj vy zadarmo na bezpe─Źn├║ platformu ODYSEE,aby v├ím u┼ż ni─Ź neuniklo.

V┼íetky in┼ítrukt├í┼żne vide├í m├┤┼żete sledova┼ą na necenz├║rovanej video-platforme postavenej na technol├│gi├ş blockchain.

Vychutnajte si tvorcov nez├ívisl├ęho obsahu.


Záver.

Programov├Ż doplnok Backup na z├ílohovanie a obnovu po┼íkoden├Żch s├║borov KODI je ve─żmi u┼żito─Źn├Ż pre ka┼żd├ęho u┼ż├şvate─ża. Kodi je n├íchyln├Ż na nestabilitu a m├┤┼że kedyko─żvek havarova┼ą hlavne vtedy, ak pou┼ż├şvate v├Żvojov├ę verzie.

Aj stabiln├í verzia KODI m├┤┼że po ─Źase pou┼ż├şvania vykazova┼ą nestabilitu. Rizikov├ę s├║ hlavne niektor├ę doplnky tret├şch str├ín,ktor├ę okrem mo┼żn├ęho po┼íkodenia syst├ęmu maj├║ pr├şstup aj k osobn├Żm ├║dajom ulo┼żen├Żm na zariaden├ş.

Na ochranu v├í┼ího zariadenia pred t├Żmito hrozbami sa okrem kvalitn├ęho antivirov├ęho rie┼íenia odpor├║─Źa aj ochrana VPN. Vysk├║┼íajte ob─ż├║ben├║ Pure VPN alebo Nord VPN,ktor├ę pon├║kaj├║ kompletn├║ ochranu s├║kromia na internete.

Ak si z├ílohujete KODI a budete pri stream ovani pou┼żiva┼ą sie┼ą VPN,m├┤┼żete si by┼ą ist├ş,┼że sa v├ím v bud├║cnosti ni─Ź hrozn├ę nem├┤┼że sta┼ą a v pr├şpade potreby si m├┤┼żete KODI ─żahko kedyko─żvek obnovi┼ą zo z├ílohy.

Ak bol tento ─Źl├ínok pre v├ís pr├şnosom a p├í─Źi sa v├ím,popros├şm o zdie─żanie,mo┼żno pom├┤┼że zo z├ílohovan├şm KODI aj va┼í├şm priate─żom na soci├ílnych sietiach. ─Äakujem.


4.8/5 - (42 hlasov)

Ak sa v├ím pr├şspevok p├í─Źi a je pre v├ís pr├şnosom popros├şm o zdie─żanie,─Ćakujem.

Zdie─żanie je spolupr├íca.

Ak sa v├ím tento ─Źl├ínok p├í─Źi, pros├şm, zdie─żajte ho so svojimi priate─żmi a zn├ímymi. Va┼ía podpora je pre m┼ła ve─żmi d├┤le┼żit├í a pom├┤┼że mi dosiahnu┼ą v├Ą─Ź┼íiu ─Źitate─żsk├║ z├íklad┼łu. ─Äakujem!

Index