Nikon D3400 recenzia

 

nikon d3400 recenzia

Nikon D3400

Nikon D3400 recenzia je na vysokokvalitnú a nenáročnú digitálnu jednookú zrkadlovku z vymeniteľnými objektívmi určenú hlavne pre začiatočníkov. Nový prepracovaný sprievodca fotografovaním začiatočníkovi napovie, ktorý režim a aké nastavenie zvoliť, aby dosiahol správne exponované a technicky kvalitné fotografie aj bez predchádzajúcich praktických skúsenosti.

Hlavné vlastnosti nového modelu digitálnej zrkadlovky Nikon D3400: 

 • + Najvyššia kvalita obrazu v tejto triede
 • + Možnosť natáčať FULL HD video až 50/60 obr./s.
 • + Nový DX snímač s rozlíšením 24,2MP
 • + Vymeniteľne objektívy s krokovým zaostrovacím motorčekom
 • + V balení dva objektívy 18-55mm f/3,5-5,6G a  70 – 300 mm f/4,5 – 6,3G
 • + Rozsah citlivostí ISO 100-25 600.
 • + Pohodová synchronizácia z mobilným zariadením.
 • + Najnovšie technológie firmy NIKON
 • + Vysoká vydrž batérie – až 1200 záberov na jedno nabitie

 

Description

Nikon d3400 recenzia – digitálna zrkadlovka pre začiatočníkov.

Nikon D3400 recenzia najlepšej digitálnej zrkadlovky pre začiatočníkov. Vďaka novému prepracovanému sprievodcovi fotografovaním a automatickému režimu nafotí brilantné snímky aj úplný začiatočník,ktorý nemá žiadne praktické skúsenosti s nastavením rôznych parametrov pri fotografovaním digitálnou zrkadlovkou.

nikon d3400 recenzia-nastavovacie prvky

Ak ste doteraz fotografovali iba kompaktným fotoaparátom,budete milo prekvapený excelentnými zábermi,ktoré dokáže zachytiť iba digitálna zrkadlovka a ten rozdiel v kvalite fotografie je opravdu veľmi veľký.

Digitálnu zrkadlovku Nikon d3400 využijete nielen na zdokumentovanie vašich zážitkov z dovolenky a najkrajších chvíľ s priateľmi a rodinou,  ale napríklad aj na profesionálne fotografovanie umeleckých diel a obrazov,fotografovanie produktov na e-shop, či vysokokvalitné fotografie na vaše webstránky, či blog.

Digitálnou zrkadlovkou Nikon d3400 zachytíte vynikajúce snímky aj za zníženej viditeľnosti a v úplnej tme. Milovníci turistiky si nafotia pekné obrázky z prírody, alebo západ či východ slnka.

Digitálnou zrkadlovkou Nikon d3400 urobíte aj pekné portréty osôb s hladkým rozostrením pozadia.

nikon d3400 recenzia - portret

 

Nikon D3400 recenzia – Vymeniteľné objektívy.

Veľkou devízou digitálnej zrkadlovky je možnosť výmeny objektívu. Digitálnu zrkadlovku Nikon D3400 si môžete kúpiť zo základným objektívom AF-P DX Nikkor 18-55mm f/3,5-5,6G VR, alebo set zo základným objektívom AF-P DX Nikkor 18-55mm f/3,5-5,6G VR a teleobjektívom AF-P DX Nikkor 70 – 300 mm f/4,5 – 6,3G VR.

Nikon D3400 recenzia - objektívy

Okrem týchto objektívov môžete použiť aj iné objektívy typu Bajonet Nikon F  zo širokej ponuky objektívov Nikkor.

Nikon D3400 recenzia – Najnovšie technológie.

Spoločnosť NIKON pri výrobe úplne nového modelu digitálnej zrkadlovky D3400 použila najnovšie špičkové technológie,ktoré boli pôvodne vyvinuté pre oveľa drahšie modely fotoaparátov značky Nikon.

Základom digitálnej zrkadlovky Nikon D3400 je vysokokvalitný veľký 24,2-megapixelový snímač formátu DX v kombinácii s výkonným obrazovým procesorom EXPEED 4 od spoločnosti Nikon. Tieto kvalitné komponenty spolu s vymeniteľným objektívom NIKKOR zaručujú vysoko kvalitné výsledky s bohatými detailmi,fotografie s pestrými farbami a ostrosťou obrazu bez šumu.

Automatické zaostrovanie u tohto modelu je veľmi rýchle a presné, a tak urobíte perfektné fotografie či už fotíte zblízka alebo vzdialenejšie objekty.  Akčné scény nasnímate rýchlosťou až 5 snímok za sekundu.

Vďaka optickému hľadáčiku vidíte cez objektív presne to, čo bude na fotografii a tak sa môžete plne sústrediť na svoj objekt, pretože vás neruší pritom okolité svetlo ako je to pri sledovaní objektu na displeji.

Okrem optického hľadáčika ma fotoaparát Nikon D3400 aj 3 palcovú bezdotykovú LCD obrazovku.

nikon d3400 recenzia-LCD obrazovka

Všetky ovládacie prvky sú mimo obrazovky rozmiestnené tak,aby bol k nim dobrý prístup v každej situácii. Menu je v slovenčine a tak si hravo s nastaveniami poradí každý,aj keď neovláda cudzie jazyky.

Nikon D3400 recenzia – aplikácia SnapBridge

Pomocou technológie Bluetooth a aplikácie SnapBridge jednoducho fotoaparát Nikon D3400 prepojite s vašim mobilným telefónom, alebo tabletom. Po prepojení okamžite môžete prostredníctvom internetu zdieľať vaše perfektné zábery z celým svetom. V priebehu niekoľkých sekúnd rozžiarte svoje kanály na sociálnych sieťach pomocou snímok s kvalitou digitálnej jednookej zrkadlovky!

Ako spárovať váš Nikon D3400 z mobilným zariadením si pozrite v nasledujúcom videu.

Hlavne výhody a nevýhody digitálnej zrkadlovky Nikon D3400

 • + Špičková obrazová kvalita v tejto triede
 • + Ľahká plnohodnotná zrkadlovka malých rozmerov 
 • + Možnosť výmeny objektívov zo širokej ponuky Nikkor
 • + Technológie z drahších modelov Nikon
 • + Skvelý pomer ceny a výkonu
 • – Slabší výkon vstavaného blesku 
 • – Nemá integrovane čistenie čipu
 • – Nemá integrovanú technológiu Wi-Fi

Kde výhodne kúpiť digitálnu zrkadlovku Nikon D3400

Viac o digitálnych fotoaparátoch sa dočítate v článku “ Ako vybrať správny fotoaparát„alebo si pozrite ceny iných digitálnych fotoaparátov v katalógu.

 

Zanechať Komentár