LG OLED65W7V – Televízor pre najnáročnejších divákov.


LG OLED65W7V upútal veľkú pozornosť nielen odbornej ale aj laickej verejnosti na medzinárodnom veľtrhu CES 2017 v  Las Vegas a tento televízor bol vyhlásený za jeden najlepší z najlepších.

Televízor LG SIGNATURE OLED TV W,získal najviac ocenení zo všetkých televízorov a okrem ceny Best of Innovation Award získal viac ako 40 ocenení pre jeho úžasný dizajn a neuveriteľný výkon.

Súper UHD televízor LG OLED65W7V využíva technológiu Nano Cell s perfektným obrazom a realistickým zobrazením farieb Active HDR z podporou Dolby Vision.

Televízor je doplnený najnovšou verziou inteligentnej televíznej platformy webOS, skvelým dizajnom a kvalitným priestorovým zvukom,ktorý ako prvý podporuje technológiu Dolby Atmos®.

CENA: € 7.999,00 Približná cena

POPIS A VLASTNOSTI PRODUKTU

Celkove hodnotenie

 

LG OLED65W7V

 

LG OLED65W7V – Design Picture-on-Wall – Wallpaper dizajn.

 

LG OLED65W7V má moderný bez-okrajový a super tenký Wallpaper dizajn, ktorý ľahko splynie zo stenou. Tento neuveriteľne tenký profil skrýva v sebe najnovšie bezkonkurenčné technológie aké môže ponúknuť iba televízor LG OLED65W7V .

 

LG OLED65W7V
LG OLED65W7V

Ocenenia CES 2017 v Las Vegas

 

 

Zapnite si televízor LG OLED65W7V a vyskúšajte si bezkonkurenčný obraz a zvuk s jedničkou na trhu,ktorý bol ocenený viac ako 40-tými oceneniami na medzinárodnom veľtrhu CES 2017 v  Las Vegas pre jeho úžasný Wallpaper tenký dizajn,výborný obraz,ohromujúci zvuk a vysoký výkon.

 

LG OLED65W7VDesign Picture-on-Wall je až neuveriteľne tenký profil, ktorý má iba 2,57 mm, vďaka čomu môže byť televízor primontovaný na stenu iba za pomoci magnetickej konzoly.

LG OLED65W7V

 

LG OLED65W7V  je jeden s televízorov vysokej kvality a užívateľského komfortu, ktorý okrem technológie zobrazovania ULTRA HD – Active HDR  a Dolby Vision™ podporuje aj  najnovšie audio Dolby Atmos®.

Vynikajúci zážitok zo sledovania televízie umocňuje okrem technológie Dolby Vision a Active HDR aj Soundbar s technológiou Dolby Atmos®,ktorý je s televízorom prepojený skoro neviditeľným káblom a je ho možné ľahko schovať-zamaskovať.

Zvláštnosťou u tohoto Soundbaru sú basové reproduktory – Subwoofery, ktoré smerujú nahor a tak nízke tóny sú ináč vnímané ako u klasických Subwooferov.

 

soundbar dolby atmos
Soundbar Dolby Atmos televízora LG OLED65W7V

 

 

LG OLED65W7V – Bezkonkurenčná technológia Nano Cell.

Spoločnosť LG prijala veľkú výzvu na plnenie čoraz náročnejších požiadaviek divákov a vyvinula úplne novú zobrazovaciu technológiu OLED Nano Cell,ktorú implementovala aj do televízora LG OLED65W7V.

Kvalita obrazu vďaka technológii Nano Cell je aj v porovnaní s displejmi Quantum Dot od spoločnosti Samsung absolútne bezkonkurenčná.

Quantum Dot displej od Samsungu je vysoko zdokonalená technológia displejov LED,ktoré sú ale tiež zo zadnej strany presvetľované a nikdy nedokážu už z princípu to čo displeje OLED.

OLED displej je celkom inej konštrukcie a nepotrebuje žiadny ďalší zdroj svetla,pretože OLED je sám zdrojom svetla.

Každý jeden bod (pixel) je tvorený 3-farebnou diódou LED. Ak svieti dióda LED v jednom čase rovnakou intenzitou na červeno,zeleno a modro,tieto 3 základné farby sa zmiešajú a vznikne biela.

Ak sa LED dióda celkom vypne vzniká čierny bod. Takto môže byť vedľa seba úplne čierny a biely bod, čo u presvetľovacích displejov nie je možné.

Preto OLED displej podáva bezkonkurenčne najostrejší obraz z prirodzeným podaním tak, ako ho nasnimala filmová kamera,bez akýchkoľvek skreslení.

Displej Nano Cell nemá kvantové body, ktoré fungujú ako ruleta a prepúšťajú buď viac alebo menej svetla pred farebným filtrom ako majú displeje Quantum Dot.

U technológie Nano Cell  kvantové body až trikrát menšie a dosahujú maximálnu veľkosť iba jeden nanometer, ktoré sú priamo integrované do farebného filtra.

Preto je výsledný obraz jemnejší, presnejší a umožňuje vykresliť viac farieb.

Priekopníkom vo vývoji a výrobe OLED displejov je práve firma LG a preto sa môžete stretnúť napríklad z telefónom Samsung alebo televízorom Sony,ktorý ma OLED displej od spoločnosti LG Electronics.

Televízor LG OLED65W7V má obrazovku s jemnosťou 4K rozlíšenia, pokročilým stupňovaním HDR a širokým uhlom pohľadu pre neuveriteľne kontrastné farby, ktorým sa bežné televízory ani zďaleka nepribližujú.

 

LG OLED65W7V
LG OLED65W7V -Rovnako kvalitný obraz spredu aj z boku.

 

Široké pozorovacie uhly a konzistentné farby bez skreslenia vidia rovnako diváci, ktorí sledujú obrazovku priamo, aj diváci ktorí sledujú zboku pod uhlom až do šesťdesiatich stupňov. Na hranici šesťdesiatich stupňov  bolo namerané maximálne skreslenie iba 5 percent, čo je perfektný obraz pri sledovaní televízie pod uhlom.

Všade sa totižto píše o širokých pozorovacích uhloch až do 178° ale iba málo kde sa uvádza skreslenie obrazu pri sledovaní televízie zboku pod uhlom.

LG OLED65W7V – Active HDR nie je iba obyčajne HDR.

Technológiu  High Dynamic Range známu skôr pod skratkou HDR používa už skoro každý výrobca televízorov.

S High Dynamic Range bude biela ešte belšia a čierna ešte čiernejšia.

Vďaka HDR sú displeje schopné zobrazovať značne rozšírený dynamický rozsah farieb aj kontrastu,ale pozor,nie je HDR ako HDR!

HDR10 a HLG (Hybrid Log Gamma) používa hocikto a HDR 1000,1500 a 2000 Nitov poznáme hlavne z televízorov QLED s displejom Quantum Dot od Samsungu.

Na najvyššej priečke stojí najkvalitnejší  Dolby Vision™ a v spolupráci  so špičkovou hollywoodskou spoločnosťou Technicolor bola vyvinutá aj bezkonkurenčná technológia Advanced HDR by Technicolor.

Spoločnosť LG kvôli kompatibilite všetky tieto HDR technológie zabalila do jedného balíčka Active HDR.

LG OLED65W7V

 

Active HDR  u televízora LG OLED65W7V nielen že je kompatibilné zo staršími HDR formátmi,ale táto technológia vkladá do každého snímku dynamické dáta tam, kde sú naozaj potrebné a nezáleží vôbec na tom,či už sú v pôvodnom HDR súbore obsiahnuté metadáta  statické,dynamické alebo dokonca žiadne.

Funkcia HDR Effect zvyšuje kvalitu farieb, jas a kontrast na úplne inú úroveň.

Televízor LG OLED65W7V dokáže reprodukovať 10 bitovú farebnú hĺbku podľa odporúčania Rec.2020

 

LG OLED65W7V – Dolby Vision – špičkový obraz priamo z Hollywoodu.

 

Spoločnosť Dolby sa na konferencii v juhokórejskom Soulu pochválila záujmom partnerov o nový štandard Dolby Vision.

Dolby Vision

 

 

Medzi prvými výrobcami televízorov s podporou Dolby Vision sa umiestnila aj spoločnosť  LG.

Okrem výrobcov televízorov sa čoraz častejšie zapájajú aj výrobcovia komponentov pre televízory a multimediálne centra ako napríklad  Nvidia,MediaTek, Adobe, Cisco alebo Amlogic.

Pre sledovanie najkvalitnejších filmov nestačí iba televízor s podporou Dolby Vision, ale je potrebný aj obsah,preto tá úzka spolupráca práve s Hollywoodom.

hollywood

Do projektu Dolby Vision sa zapojili popredné Hollywoodske štúdia ako napríklad  Sony Pictures,Paramount,Universal,Warner Bros, Lionsgate a MGM.

Kľúčová je aj distribúcia obsahu, a preto sa do projektu prihlásili aj také streamovacie služby ako je Netflix, Amazon Video a Vudu.

LG OLED65W7V je jeden z prvých televízorov na trhu s integrovanou technológiou Dolby Vision™.

 

Neprekonateľný zvuk Dolby Atmos.

Priestorový zvuk ako z kina k vám domov prináša neprekonateľná technológia  DOLBY ATMOS®. 

Televízor LG OLED65W7V má jedinečný a dokonalý zvuk, pre každý predmet v trojrozmernom priestore, ktorý vás uplne pohltí a dokáže vylúdiť iba najnovšia technológia DOLBY ATMOS®.

Dolby Atmos

Dolby Atmos nepoužíva dopredu nadefinovaný počet kanálov,napríklad 5.1 alebo 7.1 ako staršia technológia Dolby Digital od americkej spoločnosti Dolby Laboratories.

Dolby Atmos je najnovšia a zatiaľ neprekonateľná audio technológia, ktorá využíva jeden digitálny prúd, ktorý rozdelí až samotný dekodér podľa konkrétnej konfigurácie a priestoru, v ktorom je televízor nainštalovaný.

Jeden s prvých televízorov, ktorý využíva aj najmodernejšiu technológiu spracovania zvuku Dolby Atmos je práve televízor  LG OLED65W7V.

 

LG OLED65W7V ma novú verziu operačného systému webOS 3.5

Pretože bezpečnosť spotrebiteľov je prvoradá,spoločnosť LG vynaložila veľké úsilie na zabezpečenie aplikácií a  ochrany súkromia užívateľského prostredia webOS 3.5 a inštalovala ho do LG OLED65W7V.

LG OLED65W7V

Security Manager je bezpečnostný modul operačného systému webOS 3.5, ktorý obstal v náročnom teste podľa medzinárodnej normy ISO/IEC 15408, a preto užívateľské rozhranie LG webOS 3.5 získalo certifikát za spoľahlivé zabezpečenie.

Dôsledný proces overovania digitálnych podpisov zabraňuje inštalácii nebezpečných aplikácií.

Market LG App Store zároveň dohliada na generovanie podpisu, ktorý zabezpečí možnosť inštalovať iba bezpečné aplikácie.

Platforma LG WebOs 3.5 ako prvá získala certifikát kvalitného kybernetického zabezpečenia.

Okrem certifikácie kvalitného zabezpečenia, ktorú  obdržala platforma LG webOS 3.5, ako prvá vôbec získala tiež certifikát za efektívne metódy pri správe digitálnych práv (DRM) v rámci aplikácií pre chytré inteligentné Smart  televízory.

S aplikáciou Magic Remote a jedinečne zdokonaleným panelom na spúšťanie v systéme webOS 3.5 sa vám otvára nekonečný svet prémiového obsahu od najobľúbenejších poskytovateľov.

Televízor  LG OLED65W7V môžete ovládať aj univerzálnym TV ovládačom pre televízory LG, kombinovanou bezdrôtovou klávesnicou THOMSON ROC 3506.

Thomson klavesnica

 

Základné technické údaje televízora LG OLED65W7V        LG OLED65W7V

 • Modelový rad 2017
 • Smart TV Áno
 • Typ displeja OLED TV
 • Typ podsvietenia OLED
 • Veľkosť obrazovky (inch) 65
 • Veľkosť obrazovky (cm) 164
 • Lokálne stmievanie Áno (bodovo)
 • Rozlíšenie 3840 x 2160 px
 • DCI – Digital Cinema Initiatives 98.5%

Druhy príjmu signálu

 • Pozemné (terestriálny) príjem signálu DVB-T2 (H265-HEVC)
 • Káblový príjem TV signálu DVB-C
 • Satelitný príjem TV signálu DVB-S2
 • Príjem digitálnej TV Áno

Obraz

 • HDR 10 / Dolby Vision / HLG Áno / Áno / Áno
 • HEVC (H.265 kodek) / VP9 Áno / Áno
 • 4K upscaler Áno
 • Wide Color Gamut Perfect Color
 • Magic Zoom Áno

Zvuk

 • Systém reproduktorov 4.2
 • Hudobný výkon (Watt) 60W
 • DTS Dekodér / Dolby Atmos Áno / Áno
 • Bezdrôtová zvuková synchronizácia Áno
 • Magic Sound Tuning Áno

Smart TV

 • Internetový prehliadač Áno
 • Smart ShareLG OLED65W7V
 • Operačný systém webOS 3.5
 • Nahrávanie TV vysielania Áno
 • Pripojenie klávesnice, myši Áno
 • Magic Mobile Connection Áno
 • Bluetooth Áno

Sieť

 • WiDi Áno
 • DLNA (Filmy / Fotografie / Hudba) Áno
 • Miracast Áno
 • WiFi Áno
 • Konektory
 • RF vstup 3
 • Kompozitný vstup 0
 • Komponentný vstup 0
 • Scart 0
 • Optický výstup 1
 • LAN konektor 1
 • CI Slot 1
 • HDMI 3G 0
 • HDMI 6G 4
 • USB 2.0 2
 • USB 3.0 1
 • Slúchadlový výstup / Line out 1 / 1

 

TV príslušenstvo

 • LG OLED65W7VMagický ovládač Áno (MR16 / SP16) Súčasťou balenia
 • Štandardné ovládač Nie
 • Rozmery a hmotnosť
 • Rozmery TV – krabice (ŠxVxH) mm 1633 x 954 x 288
 • Rozmery TV – obrazovka (Š x V x H) mm 1450 x 825 x 3,85
 • Rozmery TV – AIO box (Š x V x H) mm 1260 x 78 x 198
 • Hmotnosť (čistá TV / AIO box / balenie) kg 7,6 / 10 / 33
 • Držiak na stenu / VESA Nie

Spotreba elektrickej energie (W)

 • Energetická trieda B
 • Pohotovostný režim 0,3W
 • Spotreba energie (On – továrenské nastavenia) 173W

 

Televízor LG OLED65W7V môžete kúpiť v týchto overených internetových obchodoch:

NAJDÔLEŽITEJŠIE PARAMETRE PRODUKTU

Operačný systém Najnovšia verzia WebOS 3.5
Modelový rad OLED TV 2017
Obrazovka 164 cm/65 inch OLED, Rozlíšenie Ultra HD 3840 x 2160 px,DCI - Digital Cinema Initiatives 98.5%
Podpora formatov HDR 10 / Dolby Vision / HLG - HEVC (H.265 kodek) / VP9 - 4K upscaler -Wide Color Gamut Perfect Color - Magic Zoom
Zvuk DTS Dekodér / Dolby Atmos, Bezdrôtová zvuková synchronizácia,Magic Sound Tuning,Systém reproduktorov 4.2,Hudobný výkon (Watt) 60W,
Smart TV Internetový prehliadač,Smart Share,Nahrávanie TV vysielania,Pripojenie klávesnice, myši ,Magic Mobile Connection ,Bluetooth
Sieť WiDi,DLNA ,Miracast,WiFi ,
Konektory RF vstup 3,Optický výstup 1,LAN konektor 1,CI Slot 1,HDMI 6G 4,USB 3.0 1,USB 2.0 2,Slúchadlový výstup / Line out 1 / 1
Magický ovládač MR16 / SP16 je súčasťou balenia
Rozmery a hmotnosť Obrazovka-1450 x 825 x 3,85 mm/7,6 kg , AIO box - 1260 x 78 x 198 mm/10 kg, Rozmery krabice - 1633 x 954 x 288 mm/33 kg

Reviews

Review LG OLED65W7V – Televízor pre najnáročnejších divákov.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *