Lenovo IdeaPad Y520-15IKBN = Herný notebook na doma a na cesty.

 


Lenovo ideapad y520 15ikbn je lacný herný notebook,ktorý je osadený novou grafickou kartou,ktorá je až trojnásobne výkonnejšia ako staršia grafika z dielne nVidia. Aby toho výkonu nebolo primalo,notebook ma 4-jadrový procesor Intel,8 GB RAM DDR 4,HDD 1 TB  a 15,6 palcový FULL HD displej.  

Description

Herný notebook Lenovo ideapad y520 15ikbn.

 

  • Na špičkovom 15,6″ palcovom Full HD displeji vynikne každý detail

Užite si hranie hier bez problémov. Výkonná grafika NVIDIA GTX 1050 Ti a vynikajúca snímková frekvencia vyčaria perfektne jemný obraz na 15,6 palcovom FULL HD displeji o rozlíšení 1920 x 1080 obrazových bodov. Ohromujúce farby a perfektný kontrast umocnia zážitok nielen z hrania hier, ale aj zo sledovania videí vo vysokej kvalite.

Lenovo IdeaPad Y520-15IKBN

  •  Lenovo ideapad y520 15ikbn je herný notebook zo štýlovým dizajnom

Lenovo ideapad y520 15ikbn s hrúbkou iba 25,8 mm a hmotnosťou len 2,5 kg je tento odolný notebook ideálnym spoločníkom nielen pre domácu zábavu, ale aj na cesty.

Užívajte si vynikajúci herný mobilný výkon kdekoľvek sa práve nachádzate.

 

  • Zvuk Harman s technológiou Dolby Premium

Vysoko kvalitný zvuk Harman s 2X2W  stereo reproduktormi a technológiou Dolby Premium pre naozaj pôsobivý herný zážitok, alebo k notebooku Lenovo ideapad y520 15ikbn môžete pripojiť slúchadla.

 

  • Prispôsobujte a nahrávajte s Lenovo Nerve Sense

Ľahko prispôsobte si nastavenie reprodukovaného zvuku, kláves, chladenia a siete, aby ste sa mohli sústrediť iba na hru a aby vás nič nevyrušovalo.

Svoj herný výkon nahrajte a zverejnite na internete. S Lenovo Nerve Sense je to veľmi ľahké.

 

  • Zažiarte s červeno podsvietenou klávesnicou

Lenovo ideapad y520 15ikbn ma brilantnú karmínovo podsvietenú klávesnicu, a preto vám už nič nebráni hrať vaše obľúbené hry aj v úplnej tme. 

Červeno podsvietená klávesnica  je vybavená klávesami s 1,7 mm rozostupom, umožňuje ostré, presné a citlivé údery ideálne pre herné chatovanie a výbornú hrateľnosť.

Klávesnica (Rozloženie Slovenské – České – Anglické) ma aj numerickú časť a Touchpad.

Lenovo IdeaPad Y520-15IKBN

 

 

Notebook Lenovo ideapad y520 15ikbn má vysoký herný výkon.

 

  • Výkonný 4.jadrový procesor najnovšej 7. generácie  Kaby Lake Intel® Core i5-7300HQ. 

Herný notebook Lenovo ideapad y520 15ikbn poháňa 4.jadrový procesor najnovšej 7. generácie  Kaby Lake Intel® Core i5-7300HQ. 

Tento 64 bitový procesor s technológiou Turbo Boost ma vylepšený 14nm proces výroby a vďaka FinFET tranzistorom je možné základnú frekvenciu 2.50 GHz v prípade vyťaženia jedného jadra navýšiť až na 3.50 GHz. Zvláštnosťou tohto procesora je aj možnosť pod-taktovať a dokonca v prípade potreby aj vypnúť jednotlivé jadrá a takto šetriť energiu.

Vďaka až o 19% vyššiemu webovému výkonu a o 12% vyššej produktivite oproti minulej generácii procesorov si môžete smelo vychutnať aj online hranie.

 

  •      Výkonná grafická karta nVidia GeForce GTX 1050 Ti

Najdôležitejšou súčasťou herného počítača je okrem výkonného procesora vysoko výkonná grafická karta.

Pri hraní zložitejších hier je najviac vyťažená grafika a na počítači z integrovanou grafickou kartou si zložitú hru nezahrajete. Externé grafické karty sú aj niekoľkonásobne výkonnejšie ako integrované.

Práve kvôli grafickému výkonu Lenovo gaming notebook má externú grafickú kartu od spoločnosti Nvidia.

Pretože výrobca notebooku Lenovo ideapad y520 15ikbn chcel udržať čo najnižšiu koncovú cenu,rozhodol sa do Lenovo gaming notebookov inštalovať najlacnejšie, ale stále výkonné grafiky architektúry Pascal.

Notebook Lenovo ideapad y520 15ikbn používa najnovšiu externú grafickú kartu nVidia GeForce GTX 1050,ktorá pri hraní hier vo FULL HD rozlíšení je až trojnásobne výkonnejšia ako staršia grafická karta         nVidia GeForce GTX 650.

Niektoré notebooky Lenovo ideapad y520 15ikbn sú drahšie preto, že majú grafickú kartu GTX 1050 Ti,ktorá je o niečo výkonnejšia,pretože má až 4 GB video pamäte GDDR5 ,naproti tomu lacnejšia verzia GTX 1050 má iba 2 GB pamäte video RAM.

Obidve výkonné grafické karty sú vyrábané 14nm FinFET technológiou od Samsungu a pôvodne pre ich vynikajúce vlastnosti boli určené pre stolné počítače.

 

  •      Rýchla operačná pamäť RAM DDR4 a veľkokapacitný pevný disk

Herný Notebook Lenovo ideapad y520 15ikbn je osadený najnovšou rýchlou operačnou pamäťou DDR 4 RAM o celkovej kapacite 8192 MB (8 GB RAM)

Všetky svoje hry,videá,fotografie a iné súbory si uložíte na veľkokapacitný pevný disk HDD 1 TB.

 

  • Pokročilé odvádzanie tepla vďaka strategicky navrhnutým ventilátorom

Pretože vnútorné súčasti notebooku Lenovo ideapad y520 15ikbn sú vysokovýkonné produkujú aj nadmerné  teplo. Toto teplo je potrebné účinne odvádzať a tak chrániť citlivú elektroniku pred zničením nadmerným teplom. Najviac tepla produkuje procesor a grafická karta,preto sa tieto súčasti musia účinne chladiť.

Lenovo IdeaPad Y520-15IKBN

Lenovo ideapad Y520 15ikbn je navrhnutý tak, aby reguloval teplotu pomocou strategicky upravených ventilátorov a vetracích otvorov. Ventilátor sa nachádza v blízkosti grafickej karty a procesora, a tak udržiava horúci vzduch v pohybe, zatiaľ čo vzadu umiestnené termálne ventilátory horúci vzduch odstraňujú. Navyše môžete použiť Extreme Cooling s aplikáciou Lenovo Nerve Sense a zvýšiť tak výkon chladenia pri hraní veľmi náročných hier.

 

Vybavenie herného notebooku Lenovo ideapad y520 15ikbn.

K internetu sa pripojíte bezdrôtovo pomocou Wi-Fi a na prenos súborov využijete technológiu Bluetooth.

Notebook môžete pripojiť aj káblom k LAN sieti ( RJ-45).

Teraz už môžete hrať svoje obľúbené hry a sledovať videá vo veľkom. K notebooku Lenovo ideapad Y520 15ikbn, totižto môžete jednoducho pomocou HDMI kábla pripojiť váš televízor alebo projektor, a takto umocniť zážitok z hrania hier alebo zo sledovania videí na veľkom premietacom plátne či TV obrazovke. 

Okrem HDMI portu ma notebook Lenovo ideapad Y520 15ikbn aj DisplayPort.

Videotelefónovanie Skype môžete zahájiť vďaka zabudovanej HD web-kamere a mikrofónu.

Na pripojenie externých zariadení ma notebook jedno rozhranie USB 2.0 a tri rýchle rozhrania USB 3.0

Notebook nemá optickú mechaniku, ale čítačku pamäťových kariet.

Lenovo ideapad Y520 15ikbn ma nainštalovaný 64 bitový operačný system Microsoft  Windows 10 Home.

 

Herný notebook Lenovo ideapad y520 15ikbn môžete kúpiť v týchto internetových obchodoch.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *