KODI-návody. https://www.milantulenko.eu Sun, 16 Feb 2020 20:30:03 +0000 sk-SK hourly 1 https://www.milantulenko.eu/wp-content/uploads/2020/01/favicon-1.ico KODI-návody. https://www.milantulenko.eu 32 32 The Crew – KODI Addon typu všetko v jednom. https://www.milantulenko.eu/2020/01/the-crew-kodi-addon-vsetko-v-jednom.html Fri, 31 Jan 2020 07:30:05 +0000 https://www.milantulenko.eu/?p=10610 Hodnotenie: The Crew je v súčastnosti jeden z najlepších doplnkov do KODI typu všetko v jednom. Neuveriteľne výkonný Addon vás prekvapí obrovskou kombináciou rôzneho obsahu. V ponuke doplnku sú zahrnuté filmy,televízne seriály,športy,IPTV,rozprávky a relácie pre deti,na jedno kliknutie,kino,komédia,fitness,jedlo a nápoje,rádio,nástroje na vyhľadávanie. The Crew vám umožní sledovať okrem filmov a seriálov aj IPTV,veľa živých televíznych kanálov na celom svete včetne…

The post The Crew – KODI Addon typu všetko v jednom. appeared first on KODI-návody..

]]>
Hodnotenie:

The Crew je v súčastnosti jeden z najlepších doplnkov do KODI typu všetko v jednom. Neuveriteľne výkonný Addon vás prekvapí obrovskou kombináciou rôzneho obsahu. V ponuke doplnku sú zahrnuté filmy,televízne seriály,športy,IPTV,rozprávky a relácie pre deti,na jedno kliknutie,kino,komédia,fitness,jedlo a nápoje,rádio,nástroje na vyhľadávanie.

The Crew vám umožní sledovať okrem filmov a seriálov aj IPTV,veľa živých televíznych kanálov na celom svete včetne Slovenska a Českej republiky.

Ak si radi zacvičíte v doplnku nájdete fitness video-tréningy,strečing a jógu.

 Doplnok obsahuje športové hry,NFL, NHL,NBA,MLB,FIFA,Tenis,Formule 1 a veľa ďalších športov. 

The Crew je veľký balík rôznorodého obsahu,ktorý sa určite oplatí nainštalovať do KODI.


The Crew – 12 typov obsahu v jednom doplnku.

The Crew je úplne nový fantasticky doplnok typu všetko v jednom. Addon bol uvedený na trh 13.júla 2019 a po pol roku existencie môžeme skonštatovať že je to jeden z najlepších doplnkov tohoto druhu.

Prekvapí vás hlavne dobrá funkčnosť doplnku,množstvo obsahu rôzneho druhu a časté aktualizácie.

Už nebudete musieť inštalovať viacero doplnkov pre rôzny obsah,pretože veľa obsahu rôzneho druhu nájdete v doplnku The Crew.

Základná ponuka doplnku je rozdelená na 12 typov obsahu,ku ktorým patria filmy,seriály,šport,IPTV,deti,jeden klik,CC kino,komédia,fitness,jedlo a rádio plus nástroje,nastavenie a vyhľadávanie. Poďme si jednotlivé sekcie doplnku predstaviť bližšie….


1.Movies – Filmy

Priečinok Movies obsahuje veľkú zbierku filmov včetne fotografii a popisov. U niektorých filmov je popis v slovenskom jazyku. Po spustení filmu sa zapnú vybrané titulky automaticky,ale titulky treba zapnúť v nastaveniach doplnku. Viac o nastavení titulkov sa dočítate na konci tohto článku.

Pre ľahšie vyhľadávanie filmov je priečinok Movies rozdelený do viacerých podpriečinkov. Ak napríklad chcete vyhľadávať filmy podľa žánru,rozkliknite podpriečinok Genres,podľa roku natáčania-priečinok Year,podľa herca-People. Nové filmy sú v podpriečinku New Movies a oskarové filmy nájdete v podpriečinku Oscar Winners.

Okrem toho priečínok Movies má aj podpriečinky My Movies,In Theaters,Trending,Most Popular,Disney+,Trakt Lists,IMDB Lists,24/7 Movies,Box Sets,Box Office,,International a Most Voted.

Ak chcete vyhľadať konkrétny film podľa názvu alebo mena,môžete použiť nástroj na vyhľadávanie Search alebo Search People.

Po vybráni filmu vám doplnok The Crew vyhľadá niekoľko linkov na streamovanie filmu v rôznej kvalite obrazu,od 4K cez FULL HD,HD READY až po po SD. Ak niektorý link nefunguje,skúste iný.


2.TV Shows – TV seriály

Podobne ako filmy do podpriečinkov sú zaradené aj televízne seriály. V priečinku TV Shows sú aj podpriečinky na ľahké vyhľadanie nových seriálov a nových epizód. Ostatné je skoro totožné s priečinkom Movies a nechýbajú ani vyhľadávacie nástroje Search a Search People.


3.Sports – Športy

Doplnok do KODI The Crew vám sprístupni aj rôzne svetové športové podujatia či už naživo v LIVE vysielaní alebo zo záznamu. Ponuka je ozaj veľmi bohatá a určite uspokojí aj najnáročnejšieho diváka,fanúšika športu.

The Crew-Sports

Priečinok Sports obsahuje podkategórie rôznych športov -NFL,NHL,NBA,MLB,NCAAF,NCAAB,UFC/MMA,WWE,BOXING,FIFA,TENNIS,MOTO-GP,FORMULA1,PGA TOUR,LFL-LEGENS FOTBALL,MISC SPORTS,SPORTS REPLAYS. Stačí si vybrať a sledovať.


4.IPTV – Internetové televízia z celého sveta

Aj keď v doplnku The Crew je zatiaľ iba 5 IPTV služieb,ponuka je veľmi široká. Prostredníctvom IPTV môžete sledovať širokú ponuku televíznych programov rôznych žánrov z celého sveta.

Okrem voľných TV programov pomocou tohto doplnku získate prístup aj k prémiovým televíznym programom,preto pozor na legislatívu autorské práva. Sledovať a streamovať by sa malo iba to, čo máte zaplatené alebo patrí vám. Ilegálne sledovanie prémiového obsahu v niektorých krajinách sa považuje za trestný čin. Ak neviete o aký obsah sa jedná,odporúča sa pri stream ovani používať na ochranu dobrá sieť VPN.

Poďme si predstaviť jednotlivé IPTV služby podrobnejšie.

The Crew - IPTV

Swift Streams

IPTV Swift Streams obsahuje 39 položiek, v ktorých nesmie chýbať USA TV,UK TV,Canada TV,Germany TV,France TV,Italy TV ale aj Kids TV či Sports TV alebo Wildlife &Science a ďalšie.

Pomocou Swift Streams si pozriete nielen športové a spravodajské programy, ale aj detské programy a získate prístup aj k prémiovym programom,Cinemax, HBO,Discovery,Travel a veľa ďalších.

IPTV-ORG

IPTV – ORG vám prináša hromadu živých televíznych programov zo 161 štátov sveta,medzi ktorými nechýbajú ani české a slovenské televízne programy.

SK/CZ IPTV

V IPTV-ORG sú televízne programy radené podľa štátov a pre vás určite budú zaujímavé 25 české a 25 slovenské televízne programy.

Okrem rôznych programov z celého sveta aplikácia disponuje aj XXX programami pre dospelých. Tieto Adult TV programy sú určené iba pre dospelé osoby,staršie ako 18 rokov. Z tohto dôvodu sú tieto programy trošku skryté a nájdete ich pod položkou INTERNATIONAL.

IPTV – ORG je možné prepnúť na radenie TV programov podľa kategórii. Momentálne existuje 26 kategórii. Filmová kategória Movies obsahuje 128 TV programov,Music-243,News-330,Sport-181,Fashion-31,Kids-44 a ďalšie.

Fluxus TV

Fluxus TV je ďalšou IPTV,ktorá obsahuje 4 760 TV programov zo sveta.

Okrem toho ma Fluxus TV aj sekciu pre veriacich Fluxus-Faith. V tejto sekcii je 483 položiek rozdelených na jednotlivé vierovyznania ako je napríklad Catholicism,Judaism,Orthodoxy,Islam,Budhism a ďalšie.

Poslednou sekciou je Fluxus CCTV. Pomocou doplnku The Crew v sekcii Fluxus-CCTV môžete sledovať dianie pred 230 CCTV kamerami,umiestnenými hlavne na prestížnych univerzitách v USA, ale aj v ZOO,lesoparkoch,na križovatkách a podobne.

Stratus TV

Stratus TV ponúka 186 TV kanálov z USA,Arabské TV,Argentína TV,Brazília TV,Portugalska TV,Čílsku TV,Kolumbia TV,India TV,Pakistan TV a Španielsku TV.

Lodge TV

Lodge TV ponúka Anglické,Španielské a Arabské TV programy.


5.Kids – Rozprávky a detské programy

Nainštalujte si do KODI doplnok The Crew a o zábavu budú mať postarané aj vaše deti. Priečinok Kids obsahuje veľké množstvo video obsahu od rodinných filmov a seriálov pre deti cez animované až po 3D filmy. Samozrejmosťou je aj podpriečinok obsahujúci filmy Walt Disney,pesničky pre deti,relácie zamerané na učenie a veľa iného.


6.Na jeden klik

V priečinku 1.Click je niekoľko stoviek filmov z jednoduchým a rýchlym prístupom. Tieto filmy spustite jedným klíkom.


7.CC Collections

V priečinku CC Collections sú filmy zoradené do jednotlivých kolekcií. Nájdete tam napríklad komédie,akčné filmy,krimi,horor a ďalšie.


8.Stand Up Comedy

Priečinok pre milovníkov Comedy Central a interpretov Sarah Silverman,Amy Sehumer,Dane Cook,Georfe Lopez a ďalších.


9.Fitness

Ak ste sa rozhodli cvičiť a formovať si postavu,tento priečinok je práve pre vás. Nachádza sa tu obrovské množstvo video-obsahu cvikov pre každého.

Pomocou doplnku The Crew si pozriete videá a precvičíte fitness strečing či jogu. Video-tréningy sú rozdelené do štyroch kanálov.

Fitness kanal

Stretching – Strečing

Spolu 117 videí strečingových cvikov od jednoduchých na zahriatie až po tie zložitejšie na flexibilitu.

Targetted Workouts – Cielené cvičenia

Tu sú cielené cviky na kardio,chrbát,biceps a triceps.

Fitness Channels

Najväčšia zbierka fitness videí. Fitness Channels obsahuje 25 fitness kanálov a tak okrem Fitness Blender Channel, o ktorom som písal v minulom článku,môžete sledovať aj ďalšie.

Vyskúšajte napríklad BeFit Channel,Body Rock,Body Fit By Amy,Athlean-xx for Women,Femine Fitness,Gym Ra, Angie Fitness TV,Zuzka Light Channel,Sarah Fit alebo si zacvičte s Amandou Russel či Jenny Ford. Nainštalujte si doplnok The Crew a sledujte nekonečné množstvo fitness videí.

Pri niektorých cvikoch budete potrebovať rôzne náradie či náčinie na cvičenie ako napríklad podložku na cvičenie,gumu,fitness loptu,činku, či iné špeciálne náradie. Tieto pomôcky na cvičenie si kúpite na Slovensku napríklad v e-shope In Sport Line. Ak chcete ušetriť ,poobzerajte sa po týchto veciach v internetovom obchode Aliexpress.com

Yoga Channels

Yoga Channels je rozdelený do 10 kategórií,kde nájdete napríklad kategóriu Kino Yoga,Fightmaster Yoga,Sarah Beth Yoga,Tara Stiles Yoga,Yoga With Tim a ďalšie.


10.Food&Brews – Jedlo a nápoje

V tejto skupine sú zahrnuté videá,ktoré akokoľvek súvisia s potravinami a potravinovou sieťou. Ďalej je tu kanál o varení,TOP 50 najlepších reštaurácii na svete za rok 2019 a veľa ďalšieho obsahu.

Najedli sme sa do sýtosti,ideme na pivo. Pozrite si videá na tému pivo. Uvidíte tu všetko čo súvisí s pivom od varenia po jeho konzumáciu,od histórie po súčasnosť.


11. Rádio

Pomocou doplnku The Crew môžete počúvať aj rádio. Zo širokej ponuky žánrov a viac ako tisíc internetových rádií z celého sveta si určite vyberie každý to svoje.


12.Additional Addons

Ide o dodatočné doplnky na prehrávanie prevažne 4K obsahu. Pretože 4K filmy majú až 4 krát väčší dátový tok ako HD,sú stream ovane pomocou špeciálnych serverov. K tomuto účelu existuje najznámejšia služba Real-Debrid.

Real-Debrid je neobmedzený downloader, ktorý vám umožní rýchlo sťahovať súbory hostené na internete alebo ich okamžite streamovať do inovatívneho webového prehrávača alebo do KODI.

Real-Debrid je platená služba,kde ceny začínajú od 3€ za používanie po dobu 15 dní.

Bez registrácie na Real-Debrid môžete si v časti Additional Addons pozrieť Trailery k filmom.


Ako nainštalovať doplnok The Crew do KODI.

Inštalácia doplnku The Crew je podobná ako inštalácia iných doplnkov tretích strán a z neznámych zdrojov. Práve preto, že ide o doplnok tretej strany,je potrebné pred samotnou inštaláciou repozitára a doplnku povoliť inštaláciu z neznámych zdrojov v nastaveniach KODI.

Po povolení inštalovať z neznámych zdrojov pridáte do systému URL adresu repozitára,nainštalujete repozitár a v poslednom kroku nainštalujete doplnok The Crew.


A. Povolenie inštalovať doplnky z neznámych zdrojov.

Keď ste sa rozhodli nainštalovať doplnok The Crew do KODI,v prvom kroku musíte v nastaveniach KODI povoliť inštalovanie doplnkov z neznámych zdrojov. Po zapnutí KODI pokračujte podľa týchto krokov:

 1. Kliknite na ikonku ozubeného kolieska,symbol nastavení v ľavej hornej časti obrazovky
 2. Na ďalšej obrazovke kliknite na položku Systém
 3. V novom okne prejdite kurzorom na Doplnky a kliknite na položku Neznáme zdroje
 4. V ďalšom okne si prečítajte Upozornenie a ak s ním súhlasíte kliknite na položku Áno

Poznámka: Ak nesúhlasíte,kliknite na nie a skončíte inštalovať repozitáre a doplnky z neznámych zdrojov. Takto budete obmedzený iba na inštalovanie doplnkov z oficiálneho repoztára KODI.

Dôležité upozornenie.

Ak v nastaveniach KODI povolíte inštaláciu doplnkov tretích strán a z neznámych zdrojov,vystavujete sa rôznym online rizikám,o čom vás hneď aj informuje bezpečnostné upozornenie v aplikácii KODI.

Upozornenie

Pretože je KODI otvorený systém okrem overených a bezpečných doplnkov existujú aj doplnky, ktoré sú menej bezpečné a môžu obsahovať malver alebo iný nebezpečný kód. Obsah šírený prostredníctvom takýchto doplnkov môže ale nemusí byť ilegálny,teda taký, ktorý porušuje práva autorov diela.

Kvôli vyššie uvedeným dôvodom online bezpečnosti sa odporúča vždy pred streamovanim a počas používania doplnkov z neznámych zdrojov pripájať sa na internet pomocou anonymnej služby VPN.

Pre KODI existuje viacero VPN služieb,ktoré ochránia nielen vaše súkromie ale aj všetky vaše zariadenia pripojené k internetu a nielen tie v ktorých používate KODI, ale komplet všetky.

VPN klienta alebo aplikáciu jednoducho nainštalujete do zariadenia,vyberiete si VPN server a prípojite sa k internetu bezpečne a anonymne. Pomocou VPN odblokujete všetky doplnky KODI a všetke prenášané údaje budú šifrované a anonymizované. Dokonca budete mať aj anonymnú IP adresu.

Pre KODI vám odporúčam použiť Pure VPN alebo Ivacy VPN či IPVanish VPN. Jedna sa o platené služby ale do online bezpečnosti sa určite investovať oplatí. Okrem toho zakúpením služby VPN nepriamo podporite tento web,ktorý je súčasťou Affiliate projektu.


B. Pridanie URL adresy repozitára The Crew.

Ak ste v nastaveniach KODI povolili inštalovať doplnky z neznámych zdrojov a súhlasili ste s podmienkami teraz treba do systému pridať URL adresu repozitára. Postupujte podľa týchto krokov:

 1. Vráťte sa na obrazovku z nastaveniami a kliknite na položku Správca súborov
 2. Na ďalšej obrazovke kliknite na položku Pridať zdroj
 3. Na karte Pridať zdroj súborov kliknite na položku
 4. Na karte Zadajte cesty alebo vyhľadajte umiestnenia médii zadajte URL adresu repozitára https://team-crew.github.io a kliknite na tlačítko OK
 5. Na ďalšej karte do kolonky napíšte názov zdroja médii The Crew a kliknite na tlačítko OK

Zobrazí sa vám The Crew zdroj,vráťte sa o krok späť na stránku nastavenia a pokračujte inštaláciou repozitára.


C. Inštalácia repozitára The Crew.

 1. Na karte Nastavenia kliknite na položku Doplnky
 2. Na ďalšej karte kliknite na položku Inštalovať doplnky zo zip archívu
 3. Zrolujte smerom dole a kliknite na položku The Crew
 4. Kliknite na repository.thecrew.0.2.8.zip

V pravom hornom rohu obrazovky sa vam zobrazí oznam o úspešnej inštalácii repozitára.


D. Inštalácia doplnku The Crew

 1. Na karte prehliadač doplnkov kliknite na položku Nainštalovať z repozitára
 2. Rolovaním vyhľadajte a kliknite na položku THE CREW REPO
 3. Na ďalšej karte kliknite na Video doplnky
 4. Vyhľadajte a kliknite na doplnok The Crew
 5. Na novej karte kliknite na tlačítko Inštalovať
 6. Potvrdte inštaláciu prídavných doplnkov kliknutím na tlačítko OK

V pravom hornom rohu obrazovky sa vám zobrazí oznam o úspešnej inštalácii doplnku The Crew.

Doplnok The Crew je nainštalovaný a nájdete ho v položke Video doplnky.

Pre uľahčenie inštalácie a lepšie pochopenie úkonov som pre vás pripravil tento video-návod.

Pred použitím akýchkoľvek doplnkov z neznámych zdrojov nezabudnite kvôli bezpečnosti najprv zariadenie s KODI pripojiť k VPN serveru prostredníctvom VPN klientskej aplikácie.

Ivacy VPN

Nastavenie doplnku The Crew.

Doplnok The Crew funguje hneď po inštalácií perfektne. Aj keď ma doplnok neskutočne veľa možnosti prispôsobenia podľa vlastných predstav,zvyčajne nič nastavovať netreba.

Ak sa v KODI nastaveniach vyznáte lepšie,môžete vyskúšať rôzne nastavenia ale najprv musíte v KODI prepnúť na pokročilé alebo expertné nastavenia systému.

V nastaveniach doplnku The Crew po kliknutí na ikonu TOOLS môžete napríklad vypínať alebo zapínať jednotlivých poskytovateľov obsahu,autorizovať TRAKT,nastaviť RESOLVE URL,vymazať históriu vyhľadávania,vymazať cache,nastaviť titulky a veľa iného. Predpokladám, že najdôležitejšou časťou pre vás budú titulky, a preto toto nastavenie popíšem podrobnejšie.

Nastavenie titulkov v doplnku The Crew

Aby vám počas prehrávania filmov ,seriálov a iného obsahu fungovali aj titulky musíte ich zapnúť a nastaviť jazyk titulkov. Titulky zapnete a nastavíte podľa týchto krokov:

 1. V doplnku The Crew kliknite na ikonku TOOL
 2. V ďalšom okne kliknite na SETTINGS: Subtitles
 3. Zrolujte smerom dole a kliknite na položku Titulky
 4. Kliknite na položku Povoliť titulky
 5. Kliknite na položku Primárny jazyk,rolujte a vyberte jazyk ktorému najviac rozumiete.
 6. Kliknite na položku Sekundárny jazyk a vyberte náhradný jazyk,ktorý bude použitý vtedy,ak nebude dostupný primárny jazyk.
 7. Uložte nastavenia kliknutím na tlačítko OK
The Crew - nastavenie titulkov

Záver

Ako už bolo v úvode spomenuté,doplnok The Crev je jeden z najlepších doplnkov. Je to vysoko výkonný Addon obsahujúci veľmi veľa obsahu, a preto sa ho oplatí vyskúšať,budete veľmi prekvapení.

Na záver poďakovanie tvorcom takéhoto skvelého doplnku do KODI.

The post The Crew – KODI Addon typu všetko v jednom. appeared first on KODI-návody..

]]>
FITNESS BLENDER Addon – tréningy pre 👩 a 👨 zadarmo. https://www.milantulenko.eu/2020/01/fitness-blender-addon-treningy-pre-%f0%9f%91%a9-a-%f0%9f%91%a8-zadarmo.html Mon, 13 Jan 2020 13:10:51 +0000 https://www.milantulenko.eu/?p=10559 Hodnotenie: Fitness Blender je mix viac ako 500 bezplatných video tréningov,určených na chudnutie a formovanie postavy. Video tréningy sú o dĺžke od 10 do 85 minút. Tréningy sú rozdelené do viacero kategórií,určené pre začiatočníkov až po elitných atlétov,od HIT po Pilates a silový tréning. Bezplatné videá môžete sledovať na web stránke projektu, YouTube alebo pomocou oficiálneho doplnku KODI. Sledujte videa,cvičte…

The post FITNESS BLENDER Addon – tréningy pre 👩 a 👨 zadarmo. appeared first on KODI-návody..

]]>
Hodnotenie:

Fitness Blender je mix viac ako 500 bezplatných video tréningov,určených na chudnutie a formovanie postavy. Video tréningy sú o dĺžke od 10 do 85 minút. Tréningy sú rozdelené do viacero kategórií,určené pre začiatočníkov až po elitných atlétov,od HIT po Pilates a silový tréning. Bezplatné videá môžete sledovať na web stránke projektu, YouTube alebo pomocou oficiálneho doplnku KODI.


Sledujte videa,cvičte a formujte si postavu.

Dali ste si novoročné predsavzatia? Medzi nimi možno boli aj tieto:budem sa zdravo stravovať,budem cvičiť. Darí sa vám tieto predsavzatia aj plniť? Ak nie,možno vám pomôže Fitness Blender projekt.

Aj keď projekt má už niekoľko rokov činnosti za sebou,stále je veľmi zaujímavý a aktuálny.

Cieľom projektu FB je dosiahnúť to,aby zdravie a fitness bolo dostupné pre každého, a preto vznikli tieto video-tréningy dostupné úplne zadarmo na kanáli YouTube. Kanál ma v súčastnosti 5,88 milióna odberateľov.

Fitness Blender na YouTube

Manželský pár Daniel a Kelli si zaslúžia poďakovanie za tieto úžasné fitness cviky,ktoré sú určené pre ženy a mužov všetkých vekových kategórii.

FB to nie je len skupina videí na YouTube, ale projekt má aj vlastnú stránku na internete, ale hlavne širokú komunitu fanúšikov na Facebooku a iných sociálnych sietiach.


Zadarmo videá na cvičenie.

Zadarmo videá,ktoré môžete sledovať na YouTube alebo pomocou oficiálneho doplnku KODI sú roztriedené do 5 kategórií obťažnosti. Videá sú ďalej roztriedené na cvičenia pre ženy,mužov a na spoločné cvičenia obidvoch pohlaví.

Ďalej sú cviky rozdelené tak, ako pôsobia na jednotlivé časti tela. Triedenia podľa tipu cviku zahŕňajú zahrievacie cviky,Pilates,HIT,Joga,silový tréning,kardiovaskulárne cvičenia a ďalšie.

Viac ako 400 cvikov si zacvičíte bez potreby ďalších zariadení alebo náčinia. K ďalším cvikom budete potrebovať napríklad podložku na cvičenie, činku,Kettlebell,posilňovaciu gumu,Medicinbal-posilňovaciu loptu,švihadlo,lavicu a iné veci,ktoré výhodne kúpite napríklad v internetovom obchode inSPORTline.


Ako nainštalovať Fitness Blender Addon do KODI.

Okrem bezplatných videí YouTube existuje aj bezplatný doplnok pre multimediálne centrum KODI. Pretože je to oficiálny doplnok spoločnosti KODI,nebudete potrebovať VPN pri stream ovani týchto videí. Všetky videá stream ované týmto doplnkom sú 100% legálne.

Ak chcete nainštalovať video doplnok Fitness Blender do KODI postupujte podľa týchto krokov:

 1. Na hlavnej stránke KODI kliknite na záložku “ Doplnky„.
 2. Na ďalšej stránke kliknite na položku “ Stiahnuť „.
 3. Rolujte smerom dole,vyhľadajte a kliknite na položku “ Fitness Blender „.
 4. V ďalšom okne kliknite na „ Inštalovať „.
 5. Potvrdte inštaláciu prídavných doplnkov kliknutím na tlačítko “ OK „.

Ak všetko prebehlo v poriadku,v pravom hornom rohu sa vám objaví informačná hláška o úspešnej inštalácií. Pozrite si video-návod.


Fitness Blender Plus.

Okrem bezplatných videí existuje aj platená verzia Fitness Blender Plus,ktorá je každému záujemcovi šitá na mieru a určite to každý ocení.

FB Plus pridáva úplne nové funkcie, funkcie a nástroje, ktoré vám pomôžu vyťažiť maximum zo svojich tréningov.  Budete môcť si naplánovať vlastné tréningy,cvičebné programy a stravovacie plány.

Registrácia a všetky podrobné informácie v anglickom jazyku na webe https://www.fitnessblender.com

The post FITNESS BLENDER Addon – tréningy pre 👩 a 👨 zadarmo. appeared first on KODI-návody..

]]>
Ivacy VPN – Finančne nenáročná sieť ocenená za rýchlosť a kvalitu. https://www.milantulenko.eu/2019/12/ivacy-vpn-financne-nenarocna-siet-ocenena-za-rychlost-a-kvalitu.html Mon, 23 Dec 2019 20:00:10 +0000 https://www.milantulenko.eu/?p=10461 Hodnotenie: Ak ste sa rozhodli zabezpečiť si vaše zariadenia pripojené k internetu a hľadáte výhodné riešenie ochrany súkromia a chcete obísť internetovú cenzúru vyskúšajte Ivaci VPN. Nenechajte sa zmiasť veľmi prijateľnou nízkou cenou. Neznamená totiž ,že lacná služba je aj menej kvalitná. Práve naopak,Ivacy VPN bola v roku 2019 ocenená hlavnou cenou za rýchlosť a dvomi vedľajšími cenami za kvalitu.…

The post Ivacy VPN – Finančne nenáročná sieť ocenená za rýchlosť a kvalitu. appeared first on KODI-návody..

]]>
Hodnotenie:

Ak ste sa rozhodli zabezpečiť si vaše zariadenia pripojené k internetu a hľadáte výhodné riešenie ochrany súkromia a chcete obísť internetovú cenzúru vyskúšajte Ivaci VPN. Nenechajte sa zmiasť veľmi prijateľnou nízkou cenou. Neznamená totiž ,že lacná služba je aj menej kvalitná. Práve naopak,Ivacy VPN bola v roku 2019 ocenená hlavnou cenou za rýchlosť a dvomi vedľajšími cenami za kvalitu.


Ivacy VPN – Najrýchlejšia sieť VPN v roku 2019.

Stránka ProPrivacy.com,ktorá sa zaoberá bezpečnosťou internetových technológii používa nástroj,ktorý pravidelne každých 8 hodín testuje rýchlosť VPN sieti. Z výsledku týchto testov ktoré sa robia počas celého roka bolo určené,že Ivaci VPN je najrýchlejšou VPN sieťou v roku 2019.

Ivacy VPN - ocenená za rýchlosť v roku 2019

Okrem hlavnej ceny BEST SPEED – (najlepšia rýchlosť) sieť Ivaci VPN získala aj dva vedľajšie ocenenia BEST OVERALL-(celkovo najlepšia sieť) a BEST VALUE – (najlepšia hodnota).

Sieť Ivacy VPN je obľúbená aj medzi užívateľmi čo naznačujú recenzie a hodnotenia služby na stránke Trustpilot.com Zo 645 recenzentov až 88% označilo sieť najlepším hodnotením – Excellent.

Ivacy VPN Reviews
Hodnotenie užívateľov siete.

Mimoriadna novoročná zľava na Icacy VPN .

Využite tuto skvelú príležitosť a objednajte si Ivaci VPN ešte dnes. Mimoriadna novoročná zľava + darček zadarmo. Ak si objednáte VPN službu na 5 rokov,nielenže ušetrite až 90% nákladov, ale úplne zadarmo dostanete na jeden rok prémiovú službu “ Sticky Password Manager“. Vygenerujte si neprelomiteľné heslá.

Ivacy VPN 90% FREE

Nič neriskujete. Ivaci, spoločnosť sídliaca v Singapure dáva všetkým užívateľom možnosť požiadať do 30 dní o vrátenie peňazí,ak zo službou nebudete z akéhokoľvek dôvodu stopercentne spokojní.


Ďalšie prednosti siete Ivacy VPN.

Okrem už spomínanej rýchlosti a vysoko prijateľnej ceny ma sieť Ivacy VPN aj ďalšie prednosti:

 1. Ochrana pred malvérom – ochrana vašich zariadení pred škodlivým softvérom.
 2. 256-bitové šifrovanie vás ochráni pred hackermi,snoopermi a zlodejmi dát.
 3. Pokročilé VPN protokoly Open VPN, IPsec a IKEV
 4. Súkromie na internete a ochrana pred špehovaním zo strany ISP alebo úradov.
 5. Odstránenie cenzúry a odblokovanie celosvetového internetu.
 6. Neobmedzený stream zo serverov  Netflix, Hulu,Amazon Prime, ESPN, HBO, Disney+ a ďalšie.
 7. Podpora P2P a neobmedzené torrenty bez ukladania záznamov.
 8. Neobmedzená šírka pásma a vysoké rýchlosti pri sťahovaní súborov.
 9. Bezpečné hranie online hier a ochrana pred útokmi DDoS.
 10. Viac ako 1 000 serverov rozmiestnených po celom svete.
 11. Inteligentné pripájanie a automaticky vyber najrýchlejšieho servera.
 12. Ivacy Kill Switch – ochrana pred unikom IP adresy,zabránenie netesnosti DNS, IP a WebRTC
 13. Split Tunneling – možnosť uprednostniť aplikácie, ktoré potrebujú zabezpečenie.
 14. Dedi kované IP adresy – okrem dynamických IP adries možnosť vyhradenej IP adresy.
 15. Port Forwarding – možnosť presmerovania NAT firewall pri sťahovaní torrentov.
 16. Podpora až 5 zariadení pripojených k sieti VPN súčasne v rovnakom čase.
 17. Klientske aplikácie pre všetky základné operačné systémy.
 18. Vyhradená aplikácia pre KODI – XBMC Media Player.
 19. Žiadne protokoly-politika nulových záznamov.
 20. Vynikajúca spoľahlivosť pripojenia.
Ivacy VPN

Ivacy VPN odblokuje 7 hlavných regiónov spoločnosti Netflix vrátane USA, Francúzska, Japonska, Veľkej Británie, Austrálie, Nemecka a Kanady. Ivacy VPN odblokuje disney +


Ivacy bezpečnostné doplnky.

Spoločnosť ivacy vám k službe VPN ponúka aj ďalšie bezpečnostné doplnky:

Presmerovanie portov

Port Forwarding alebo presmerovanie portov je užitočná funkcia vďaka ktorej získate bezpečný prístup k svojim zariadeniam pomocou NAT Firewall + Port Forwarding. Brána NAT Firewall je priamo umiestnená na serveroch Ivacy,ktorá blokuje nevyžiadanú prichádzajúcu komunikáciu a zlé pakety.

Pomocou funkcie Port Forwarding ochránite všetky svoje zariadenia pripojené na internet pred škodlivým softvérom a pred útokmi Hackerov.

Bezpečnostný doplnok presmerovanie portov vás vyjde iba na 1 dolár mesačne.

Vyhradené IP

Kúpte si vlastnú súkromnú IP adresu a vyhnite sa zdieľaným IP adresám,ktoré často blokujú mnohé online služby na streamovanie videa.

Pomocou vyhradenej IP adresy si zabezpečíte online bankovníctvo,pretože k vášmu účtu sa nedostane nikto iba vy pomocou vašej jedinečnej súkromnej IP adresy.

Hlavný rozdiel medzi zdieľanou a vyhradenou IP adresou je ten,že zdieľanú IP adresu používajú viacerí užívatelia siete a vyhradenú statickú IP adresu používa iba jeden užívateľ.

Za vašu jedinečnú súkromnú IP adresu zaplatíte 1,99 USD za mesiac.


Ivacy pre všetke vaše zariadenia pripojené k internetu.

Ivaci VPN podporuje všetky bežné operačné systémy a zariadenia pripojené k internetu. Na jeden účet môžu byť v rovnakom čase súčasne chránené až 5 zariadenia pripojené na internet. Jedným účtom chránite nielen seba, ale aj svojich blízkych. Stačí do každého zariadenia nainštalovať VPN klientsku aplikáciu a o súkromie a online bezpečnosť máte postarané.

Ivacy VPN pre všetke zariadenia pripojené k internetu.

Teraz stačí iba sa prihlásiť do služby a pripojiť k VPN serveru. Na pripojenie máte k dispozícii viac ako 1 000 serverov z viac ako 100 miest z celého sveta. Ak sa neviete rozhodnúť ku ktorému serveru sa pripojiť,nechajte to na aplikáciu,ktorá vás vždy prípojí k najrýchlejšiemu serveru,ktorý je spravidla najbližšie a je najmenej zaťažený.

Aplikácia vyberie a nastaví najlepšie pripojenie aj v prípade sťahovaní torrentov a veľkých objemov dát.

Na svoje si prídu milovníci streamingu. Pomocou aplikácie Ivacy VPN sa ľahko pripojíte k takým svetovým streamingovym službám ako je napríklad Netflix, Hulu,Amazon Prime, ESPN, HBO, Disney+ a ďalšie.

Pomocou aplikácie Ivacy zdoláte internetovú cenzúru a otvoríte všetky blokované stránky či aplikácie.


Ivacy pre Windows

Ivacy pre Windows

Pretože Windows je najrozšírenejším operačným systémom na svete je aj najzraniteľnejší. Internetom sa šíria rôzne online hrozby,ktoré niekedy nezachytí ani spoľahlivý antivírový softvér. V takomto prípade prichádza na pomoc sieť VPN. Okrem zabezpečenia anonymity a šifrovania Ivacy VPN chráni vaše zariadenia z operačným systémom Windows pred škodlivým softvérom-malvérom.

Pre operačný systém Windows Ivacy vyvinula špeciálnu klientsku aplikáciu,ktorá je jednoduchá a intuitívna na ovládanie. Tato aplikácia zabezpečuje maximálne súkromie na jedno kliknutie.

Klientska aplikácia Ivacy najlepšie funguje na operačných systémoch Windows 10,8 a 7.


Ivacy pre Mac

Ivacy pre Mac

Na svoje si prídu aj majitelia počítačov a notebookov značky Macintosh od veľmi známej americkej spoločnosti Apple. Pre operačný systém macOS pripravila Ivacy klientskú aplikáciu,ktorá je na vlas podobná aplikácii pre počítače Windows.


Ivacy pre iPhone a iPad

Zabezpečte všetky svoje mobilné zariadenia z operačným systémom iOS. Nainštalujte si do svojho iPhone alebo iPadu šikovnú aplikáciu od Ivacy a zažite slobodný internet nielen doma, ale aj na cestách.


Ivacy pre Android

Operačný systém Android od Google používajú mobilné telefóny,tablety ale aj televízory a TV boxy na streamovanie video obsahu z internetu. Pretože operačný systém Android je najrozšírenejší systém pre mobilné zariadenia,nesmie chýbať ani Ivacy aplikácia na zabezpečenie týchto zariadení.

Mobilné zariadenia často používame na verejných nezabezpečených sietiach,kde je vysoké riziko úniku osobných údajov a iných dôležitých dát. VPN ochranu by ste mali vždy použiť ak sa k takýmtoFREE Fi-Fi pripájate,hackery monitorujú verejné WiFi siete a čakajú na vhodnú príležitosť.

Nainštalujte si Ivacy VPN aplikáciu z Google Play pre mobilné zariadenia alebo pre televízor z OS android alebo Android TV Box.


Ivacy pre Linux

Ivacy VPN pre Linux

Aj keď je operačný systém Linux najbezpečnejší a v mnohých prípadoch nepotrebuje ani antivírový program bez dobrej VPN sa predsa nezaobíde, ak vám ide o súkromie na internete.

Aplikácia Ivacy VPN pre Linux vytvára šifrovaný tunel k webovým stránkam,čim vám poskytuje väčšiu bezpečnosť a chráni vás pred online hrozbami.

Aplikácia podporuje 64 a 32 bitové počítače systému Linux Mint,Debian,Ubuntu,Fedora,CentOS a Arch Linux. Ak máte iné distro,jednoducho nakonfigurujete VPN pripojenie manuálne.


Ivacy pre hernú konzolu

Herná konzola

Hráči sieťových video-hier sú často blokovaný alebo obmedzovaný a presne toto rieši Ivacy VPN. Ak sa pripojíte na internet pomocou siete Ivacy VPN nielenže získate anonymitu, ale si zahrajete aj hry,ktoré sú vo vašom regióne blokované. Pomocou VPN znížite latenciu,zastavíte útoky DDoS a zablokujete hackerov. Ochránite svoju hernú konzolu pred škodlivým softvérom.

Ivacy dobre spolupracuje z hernými konzolami Xbox One,Xbox 360 od spoločnosti Microsoft a z konzolami Sony PlayStation PS3 a Sony PlayStation PS4.


Ivacy pre KODI

Ivacy VPN pre KODI

KODI je multimediálna softvérová aplikácia,ktorá rovnako dobre funguje na rôznych zariadeniach a operačných systémoch. Slúži hlavne na sledovanie živého televízneho vysielania,na stream ovanie filmov,seriálov, ale aj na prezeranie obrázkov,sledovanie počasia a počúvanie hudby.

KODI k svojej činnosti potrebuje zásuvné moduly takzvané addony-doplnky. Existujú dva tipy doplnkov pre KODI a to oficiálne od spoločnosti KODI a neoficiálne. Z veľkou obľubou si užívatelia inštalujú doplnky z neoficiálnych zdrojov,pretože tieto doplnky sprístupňujú podstatne väčšie množstvo video-obsahu- Live TV z celého sveta,najnovšie filmy a seriály.

U neoficiálnych doplnkov vzniká problém pri stream ovani,pretože tieto doplnky šíria aj audiovizuálny obsah bez príslušných povolení a tak steam ovanie z takýchto zdrojov porušuje autorské práva. V niektorých štátoch je stream ovanie z takýchto zdrojov trestným činom!

Práve z tohto dôvodu vždy pri stream ovani alebo sťahovaní obsahu z neznámych a neoficiálnych zdrojov sa odporúča vždy pripájať k internetu anonymne pomocou serverov VPN.

Najlepšiu ochranu súkromia a 265 bitové šifrovanie pri surfovaní a stream ovani či sťahovaní súborov vám zabezpečí Ivacy VPN,stačí sa zaregistrovať a stiahnuť klientsku aplikáciu pre vaše zariadenia.

Pomocou Ivacy sa vyhnete sledovaniu, ochránite vaše zariadenia pred Spyware a zdoláte internetovú cenzúru. Otvorite všetky doplnky KODI a dostanete sa na zablokované stránky a webové aplikácie.

Ak používate v televízore alebo TV-boxe či v PC aplikáciu KODI,najprv aktivujte klientsku aplikáciu Ivacy VPN,pripojte sa na VPN server a až potom spustite KODI.

Ivacy pre zariadenia Raspberry Pi

 Raspberry Pi

Pre užívateľov KODI v zariadeniach Raspberry Pi (Open ELEC) pripravila Ivacy Addon. Nainštalujete ho jednoducho pridaním URL adresy zdroja http://www.ivacy.com/kodi-addon/ a pokračujete obvyklým spôsobom. Po nainštalovaní doplnku zadáte prihlasovacie údaje a pripojíte sa na VPN server.

Ivacy pre Amazon Fire TV Stick

 Amazon Fire TV Stick

Pomocou aplikácie Downloader si KODI nainštalujete aj na Amazon Fire TV Stick a Ivaci VPN použijete na odblokovanie celosvetového video obsahu.

Ivacy pre smerovač – Router.

VPN Router
DD-WRT VPN Router

Ivacy VPN je možné aktivovať aj v smerovači a takto chrániť celú sieť a zariadenia,do ktorých sa nedá nainštalovať VPN-klientska aplikácia. Ivacy bude fungovať iba v takzvaných DD-WRT routeroch,ktoré podporujú VPN siete.

Ivacy VPN – Sprievodca nastavením a technická podpora.

Na stránkach Ivacy VPN sú vysokokvalitne spracované návody na inštaláciu aplikácií pre rôzne zariadenia a odporúčam pozrieť videonávody a prečítať si aj FAQ,odpovede na najčastejšie otázky uživateľov siete.

Ak budete mať akékoľvek problémy obrádte sa na technickú podporu,ktorá vam ochotne poradí 24 hodín denne a 7 dní v týždni na Live chate alebo vygenerujte lístok a nahláste problém.

Odblokujte si BBC iPlayer, Disney +, Amazon Prime, Hulu a 7 hlavných oblastí Netflix vrátane USA, FR, JP, UK, Aus, De & Ca. Vychutnajte si bezproblémové stream ovanie kedykoľvek a odkiaľkoľvek.


The post Ivacy VPN – Finančne nenáročná sieť ocenená za rýchlosť a kvalitu. appeared first on KODI-návody..

]]>
M3U playlist zadarmo – vlastný zoznam TV programov pre KODI. https://www.milantulenko.eu/2019/12/m3u-playlist-zadarmo-vlastny-zoznam-tv-programov-pre-kodi.html Sat, 14 Dec 2019 15:05:53 +0000 https://www.milantulenko.eu/?p=10431 Hodnotenie: Jednoduchý návod ,ako si vytvoriť vlastný FREE IPTV M3U playlist výberom obľúbených televíznych programov zo širokej ponuky viac ako 8 000 programov z celého sveta. Zrieknutie sa zodpovednosti. Tento článok slúži iba na študijné účely. M3U playlist je súbor obsahujúci URL adresy streamov televíznych alebo rozhlasových programov vysielaných cez internet. M3U playlist vám poskytne prevádzkovateľ IPTV služieb. Niektorí poskytovatelia…

The post M3U playlist zadarmo – vlastný zoznam TV programov pre KODI. appeared first on KODI-návody..

]]>
Hodnotenie:

Jednoduchý návod ,ako si vytvoriť vlastný FREE IPTV M3U playlist výberom obľúbených televíznych programov zo širokej ponuky viac ako 8 000 programov z celého sveta.

Zrieknutie sa zodpovednosti.

Tento článok slúži iba na študijné účely.

M3U playlist je súbor obsahujúci URL adresy streamov televíznych alebo rozhlasových programov vysielaných cez internet. M3U playlist vám poskytne prevádzkovateľ IPTV služieb. Niektorí poskytovatelia IPTV nemajú povolenie na vysielanie cez internet a tak svoje služby šíria ilegálne. Rovnako aj playlist voľne stiahnutý z internetu je ilegálna kópia. Rozmnožovanie a šírenie kópií playlistov je zakázané.

Ak neviete s istotou či M3U playlist je stopercentne legálny na používanie,v takýchto prípadoch sa odporúča inštalovať sieť VPN. Používanie siete VPN pri streamovaní odporúčajú aj niektorí poskytovatelia IPTV služieb. Ak sťahujete playlisty z internetu,robíte tak na vlastnú zodpovednosť !!!Čo je to M3U playlist.

Playlisty vo formáte M3U sú bežné textové súbory,obsahujuce zoznam URL adries streamov. Pre IPTV sa vo väčšine prípadou používa takzvaná rozšírená verzia M3U. M3U playlist v rozšírenej verzii obsahuje okrem URL adries streamu aj URL loga TV programu,prípadne adresu EPG dát.

 Tieto súbory sú označené hlavičkou #EXTM3U na prvom riadku. Každý televízny program je tvorený popisujúcim riadkom # EXTINF:v tvare <tvg-id>,<tvg-name>,<tvg-language>,<tvg-logo>,<group-title>,<URL streamu> a zakončený je koncovkou .m3u8

Príklad rozšíreného M3U playlistu: Tento M3U playlist obsahuje TV programy-jednotka,dvojka a TA3.

M3U Playlist

Skadiaľ získať M3U playlist.

Na internete môžete zohnať M3U playlist z viacerých zdrojov:

A: Legálny poskytovatelia IPTV služieb zo slovenska alebo Čiech.

Ak nechcete nič riskovať a všetko chcete dosiahnuť legálnou cestou,M3U playlist si vyžiadajte od svojho poskytovateľa IPTV služieb. Ak žiadneho poskytovateľa zatiaľ nemáte,môžete vyskúšať napríklad Skylink Live TV,Sledovanie TV,Lepšia TV,Zapni TV,Antik Smart TV Box a ďalšie uplne legálne IPTV služby.

B: Poskytovatelia IPTV služieb zo zahraničia.

Na internete si môžete objednať aj rôzne zahraničné IPTV služby ako je napríklad IPTV Farm a ďalšie,ktoré vám sprístupnia okolo 10 000 programov z celého sveta. V M3U playliste okrem svetových televíznych programov sú zahrnuté aj slovenské a české TV programy a nechýbajú tam ani také programy ako je skupina programov Filmbox,HBO či XXX.

Podobný M3U playlist môžete kúpiť aj v známom čínskom internetovom obchode Aliexpress.comU niektorých zahraničných IPTV služieb nie je vždy jasné či ide o legálnu službu. Aj keď sa môže na prvý pohľad zdať, že ide o legálnu službu,poskytovateľ nemusí mať povolenie na vysielanie cez internet a službu šíry ilegálne. Pre ochranu súkromia a vlastnej bezpečnosti sa pri sledovaní televíznych programov z týchto zdrojov všeobecne odporúča použivanie služieb VPN.

Viac o týchto službách sa dočítate v článku “ M3U playlist – tieto 5 sa oplatí vyskúšať zadarmo.

C: Zadarmo M3U playlisty voľne stiahnuté z internetu.

Pozor! Sťahovanie a používanie FREE M3U playlistov z internetu sa považuje za protiprávnu činnosť.

Stačí zadať do vyhľadávača Google kľúčové slovo M3U playlist alebo sk-cz m3u playlist a vyhľadávač vám ponúkne množstvo zdrojov. Väčšinou ide o M3U playlisty,ktoré fungujú iba 24 hodín,prípadne niekoľko dní. Ak viete dobre hľadať,nájdete aj playlisty zadarmo, ktoré fungujú aj niekoľko týždňov či mesiacov. Nechcem nikoho lákať na ilegálnu činnosť iba chcem podotknúť, že aj taká možnosť existuje.


Ako vytvoriť vlastný M3U playlist.

Často sa stáva, že po určitom čase prestanú fungovať niektoré programy obsiahnuté v playliste, a preto ich chcete odstrániť alebo nahradiť. Niekedy potrebujete iba preusporiadať poradie programov. Ak máte viac playlistov,môžete ich spojiť dokopy a vytvoriť tak jeden väčší M3U playlist. Niekto zase nepotrebuje mať v playliste tisícky programov z celého sveta, ale napríklad iba slovenské a české TV programy, poprípade športové, hudobné,fashion,erotické a podobne. V takomto prípade si vytvoríte vlastný M3U playlist.

M3U Playlist - Slovakia IPTV
M3U Playlist - Czech IPTV

Ak použijete k vytváraniu vlastného IPTV M3U playlistu FREE zdroje z internetu,bez kvalitnej služby VPN to radšej ani neskúšajte. VPN zamaskuje vašu skutočnú IP adresu a takto vás chráni pred sledovaním. Zmenou IP adresy odomknete obsah,ktorý je vo vašej krajine blokovaný.


Viac ako 8000 TV programov z celého sveta úplne zadarmo.

M3U playlist z viac ako 8000 TV programami z celého sveta je podobný tým čo ponúka napríklad už spomínaná služba Comstar TV alebo IPTV Farm. Tento M3U playlist sice neobsahuje Filmbox a HBO, ale aj tak je si z čoho vyberať a tak si vytvoriť vlastný M3U playlist.

Podľa nižšie opísaného návodu si môžete vytvoriť vlastný IPTV M3U playlist, ktorý bude zahŕňať programy,ktoré si samy vyberiete. Váš playlist môže obsahovať iba slovenské programy alebo aj české poprípade športové,hudobné,erotické alebo podľa štátov či žánrov, ktoré si samy vyberiete.

Ak sa vám článok páči,odporučte ho aj ostatným na sociálnych sietiach a otvorte si podrobný návod.

Zdieľať na odomknutie obsahuimage/svg+xml

Odomknite tento exkluzívny obsah pomocou jedného z tlačidiel na zdieľanie.

The post M3U playlist zadarmo – vlastný zoznam TV programov pre KODI. appeared first on KODI-návody..

]]>
Tesla mediabox pre virtuálnu káblovku ZAPNI TV. https://www.milantulenko.eu/2019/06/tesla-mediabox-pre-virtualnu-kablovku-zapni-tv.html Sat, 22 Jun 2019 11:38:51 +0000 https://www.milantulenko.eu/?p=10042 Hodnotenie: Tesla mediabox je úplne nové zariadenie určené na stream ovanie videa pomocou aplikácie KODI a na príjem internetovej televízie Zapni TV. O virtuálnej káblovke Zapni TV som vás informoval v predošlom článku pod názvom“ Zapni TV – Nainštalujte si oficiálny Addon KODI.„ Poskytovateľ IPTV spoločnosť Zapni TV donedávna predávala na príjem virtuálnej káblovky čínsky Android Box V88. Tento týždeň…

The post Tesla mediabox pre virtuálnu káblovku ZAPNI TV. appeared first on KODI-návody..

]]>
Hodnotenie:

Tesla mediabox je úplne nové zariadenie určené na stream ovanie videa pomocou aplikácie KODI a na príjem internetovej televízie Zapni TV. O virtuálnej káblovke Zapni TV som vás informoval v predošlom článku pod názvom“ Zapni TV – Nainštalujte si oficiálny Addon KODI.

Poskytovateľ IPTV spoločnosť Zapni TV donedávna predávala na príjem virtuálnej káblovky čínsky Android Box V88. Tento týždeň ale prišla dosť podstatná zmena a spoločnosť ohlásila predaj úplne nového mediaboxu.


Tesla mediabox – Zapni TV Powered by TESLA.

Spoločnosť TESLA Electronics spoločne z poskytovateľom internetovej televízie Zapni TV vyvinula a vyrába setopbox Zapni TV Powered by TESLA.

Zapni TV – Powered by TESLA.

Tesla mediabox je úplne nové a dostatočné výkonné zariadenie určené na príjem virtuálnej káblovky ZAPNI TV. Okrem aplikácie na sledovanie IPTV Zapni TV ma box pred-inštalovanú aj multimediálnu aplikáciu KODI.

Okrem týchto dvoch najdôležitejších aplikácií sú dostupné aj ďalšie chytré internetové aplikácie ,ktoré si môžete jednoducho nainštalovať z marketu Google Play.

Zariadenie Tesla mediabox podporuje sieťové funkcie Miracast, Airplay, Skype chatting, Picasa, Youtube, Flicker, Facebook, Online movies a další

Ovládanie mediaboxu je jednoduché a intuitívne aj vďaka šikovnému diaľkovému ovládaču,ktorým budete môcť ovládať aj váš televízor.

Tesla mediabox -diaľkove ovládanie.

Okrem tohto ovládača k zariadeniu môžete pripojiť aj bezdrôtovú klávesnicu,myš,gamepad a podobne.

Box je multilanguage. Z výroby je v mediaboxe nainštalovaný český jazyk, ale jednoducho si môžete na ovládanie zariadenia vybrať akýkoľvek iný jazyk z ponuky 24 jazykov.


Tesla mediabox – základné parametre.

Tesla mediabox riadi operačný systém Google Android 7.1.2 Sú podporované aktualizácie OTA celého systému.

Srdcom mediaboxu je švorjadrový procesor Amlogic S905W / ARM Cortex-A53 postavený na 64 bitovej architektúre a taktovaný na frekvenciu až do 2.0 GHz.

Z procesorom úzko spolupracuje grafika Mali-450 penta-core 750MHz+(DVFS) a operačná pamäť RAM-DDR3 o kapacite 2 GB.Tesla mediabox dokáže prehrávať Ultra HD 4K videá a podporuje vysoký dynamický rozsah nového formátu HDR 10. Pre ešte viac svetlejšie a tmavšie živé farby využíva technológiu HLD (Hybrid Log-Gamma).

Pri spracovaní obrazu mediabox používa najnovší video kodek VP9 a zvládne zobrazenie aj náročných video-súborov s kompresným formátom H.265/HEVC.

Na ukladanie súborov a dát Tesla mediabox disponuje vnútorným úložiskom typu FLASH o kapacite 16 GB. Toto úložisko môžete veľmi ľahko rozšíriť vložením pamäťovej karty TF CARD (microSDHC/SDXC) až do kapacity 32GB alebo pripojením USB Flash disku či USB HDD.

Tesla mediabox k internetu pripojíte klasicky sieťovým káblom LAN s konektorom RJ45 alebo bezdrôtovo pomocou technológie Wi-Fi IEEE 802.11 b/g/n na frekvencii  2.4GHz.

Tesla mediabox disponuje aj bezdrôtovou technológiou Bluetooth a tak si budete môcť jednoducho pripojiť slúchadla, či reproduktor bez použitia káblov.

Mediabox s televízorom prepojíte pomocou priloženého kábla HDMI 2.0b Okrem toho tento box má aj analógový AV výstup a tak môžete k nemu pripojiť aj úplne starý televízor cez CINCH-SCART kábel.

Kúpiť box Zapni TV Poweed by TESLA od výrobcu.


Kladné a záporné vlastnosti Tesla mediaboxu.

Aký v skutočnosti je Tesla mediabox,oplatí sa ho kúpiť? Prečítajte si tieto informácie,ktoré vám určite pomôžu v správnom rozhodnutí pred nákupom.

Zdieľať na odomknutie obsahuimage/svg+xml

Odomknite tento exkluzívny obsah pomocou jedného z tlačidiel na zdieľanie.


Cena boxu Zapni TV Poweed by TESLA.

Ak si teraz kúpite mediabox dostanete úplne zadarmo kredit v hodnote 300KČ (10€) na sledovanie virtuálnej káblovky Zapni TV.

Mediabox Zapni TV Poweed by TESLA si môžete objednať za cenu 1 699 Kč (66€) od poskytovateľa virtuálnej káblovky Zapni TV alebo priamo od výrobcu TESLA Electronics.

Spoločnosť TESLA Electronics z Českej republiky okrem multimediálnych centier vyrába aj DVB-T Set Top Boxy na príjem pozemnej digitálnej televízie,tlačítkové mobilné telefóny,sound-bary,robotické vysávače,elektrospotrebiče do modernej kuchyne a zabezpečovacie systémy. Celú produkciu si pozrite na webovej stránke spoločnosti TESLA.


Dodatočné informácie.

Ak chcete sledovať virtuálnu káblovku Zapni TV,nestačí vám kúpiť iba tento box, ale je potrebné sa zaregistrovať na stránke Zapni TV a objednať si jeden z balíčkov alebo vyskúšať test balíček úplne zadarmo.

Android box Zapni TV Poweed by TESLA si môžete objednať aj samostatne bez balička služieb Zapni TV a využívať ho na stream ovanie videí z portálu YouTube alebo pomocou aplikácie KODI či iných aplikácii.

Do KODI môžete inštalovať rôzne doplnky a vďaka nim získate prístup k nekonečnej zábave, ale treba si dávať pozor,ak budete použivať doplnky tretích strán a z neznámych zdrojov. V takomto prípade na ochranu pred malware a sledovaním sa pripájajte na internet anonymne prostredníctvom siete IPVanish VPN alebo Pure VPN,je to najlepšia ochrana pre KODI.

PS: Prečítajte si aj článok “ Android TV Box pre hry,multimédia a KODI.“

The post Tesla mediabox pre virtuálnu káblovku ZAPNI TV. appeared first on KODI-návody..

]]>
Zapni TV – Nainštalujte si oficiálny Addon KODI. https://www.milantulenko.eu/2019/05/zapni-tv-nainstalujte-si-oficialny-addon-kodi.html Fri, 31 May 2019 20:22:07 +0000 https://www.milantulenko.eu/?p=9994 Hodnotenie: Podobne ako Skylink Live TV aj virtuálna káblovka Zapni TV má okrem Android aplikácie aj oficiálny doplnok do KODI. Službu Live TV s archívom môžete 7 dní testovať úplne zadarmo. Addon Zapni TV je legálna aplikácia určená na sledovanie slovenských a českých televíznych programov pomocou multimediálneho softvéru KODI. Predstavenie služby Zapni TV. Virtuálnu káblovku môžete sledovať kdekoľvek v európskej…

The post Zapni TV – Nainštalujte si oficiálny Addon KODI. appeared first on KODI-návody..

]]>
Hodnotenie:

Podobne ako Skylink Live TV aj virtuálna káblovka Zapni TV má okrem Android aplikácie aj oficiálny doplnok do KODI. Službu Live TV s archívom môžete 7 dní testovať úplne zadarmo.

Addon Zapni TV je legálna aplikácia určená na sledovanie slovenských a českých televíznych programov pomocou multimediálneho softvéru KODI.

Zapni TV Live Addon


Predstavenie služby Zapni TV.

Virtuálnu káblovku môžete sledovať kdekoľvek v európskej únii a v krajinách EHS.

Aby vám služba perfektne fungovala potrebujete pripojenie k internetu o minimálnej rýchlosti 3 Mb/s pri SD kvalite streamu. Ak budete sledovať aj programy v HD kvalite,potrebujete rýchlosť pripojenia k internetu minimálne 6 Mb/s.

Vyskúšať službu hneď po objednaní akéhokoľvek balička môžete aj priamo v prehliadači,ak sa prihlásite na stránku moje zapni.tv. Aby vám služba fungovala je potrebné mať nainštalovaný Adobe Flash v9.0.115 a vyšší alebo k prehrávaniu použiť HTML5 player.

Zapni TV - Prepnutie na HTML5

Okrem tejto možnosti,je možné zo stránky stiahnuť M3U playlist a použiť ho vo VLC playeri alebo pomocou PVR IPTV Simple Clienta v Kodi.

Pre KODI ma spoločnosť Zapni TV oficiálny doplnok.

Virtuálnu káblovku môžete využívať na počítači, notebooku, tabletu alebo na smartfónu.

Pre užívateľov operačného systému Android je v Google Play aplikácia ZTVC,ktorú si môžete stiahnuť aj priamo zo stránky poskytovateľa služby.

Pozor! Aplikáciu ZTVC nie je možné nainštalovať do upravených zariadení s právami ROOT.

Pretože poskytovateľ IPTV musí dodržiavať určité licenčné podmienky,niektoré programy môžu fungovať iba na Smart TV alebo pomocou IPTV Boxu. Na ostatných zariadeniach v dosahu Smart TV môžu tieto programy fungovať iba ako služba multiscreen.

Virtuálna káblovka zapni TV funguje po registrácii a aktivácii.


V88 – Andoid Box pre službu Zapni TV.

Najvhodnejším riešením pre príjem slovenských a českých televíznych programov cez internet prostredníctvom služieb poskytovateľa Zapni TV je Android Box. IPTV Set-Top-Box ponúka poskytovateľ za cenu 1790 Kč (70€).

Android Box V88

Okrem IPTV Boxu ponúka spoločnosť na predaj aj prenosný Smart televízor za cenu 3999,- Kč 

Set-Top-Box pod označením V88 ma operačný systém Android 6.0 Je osadený 4-jadrovým procesorom RK3229,ktorý je taktovaný na frekvencii 1.5GHz Spolu s grafikou Mali-400 tvori základ lacného 4K Boxu.

Neviem prečo spoločnosť ponúka k službe práve box s tak malou kapacitou operačnej pamäte iba 1 GB a ROM 8GB rozšíriteľnú len do 16 GB.

Dnešné IPTV Boxy strednej triedy zo 4-jadrovým procesorom majú operačný systém Android 9.0 PIE. Bežne disponujú 4GB operačnej pamäte RAM,64 GB ROM. Box z takýmito parametrami stojí okolo 40€,samozrejme nie u nás ale v čínskom Aliexpresse. Viete koľko stoji V88? Set Top Box V88 v Aliexpresse kúpite iba za 20€ a poštovné z Číny na Slovensko máte úplne zadarmo. Nevýhodou je iba dlhá dodacia doba,väčšinou dva až tri týždne.

AliExpress.com Product – EU Plug V88 4K Android 6.0 Smart TV BOX RK3229 Quad Core 1.5GHZ 1GB+8GB 1080P WIFI Media Player Set-top Box DC 5V 2A TV Receiver

POZOR ZMENA!!! – ZAPNI TV v poslednom čase začala predávať uplne nový box,ktorý vyvinula spoločne zo spoločnosťou TESLA Electronics. Prečítajte si recenziu media boxu Zapni TV Powered by TESLA.

Ak sa neviete rozhodnúť aký Android Box kúpiť,prečítajte si článok“ Android TV Box pre hry,multimédia a Kodi„.


Registrácia do služby Zapni TV.

Predtým ako spustite televíziu je potrebná registrácia na stránke objednávka a registrácia. Registrácia pozostáva z troch krokov:

 1. Výber balička služieb – Test,Basic,Start,Standard,Sport
 2. Vyplnenie registračných údajov a potvrdenie objednávky
 3. Zhrnutie objednávky a registračných údajov

Po absolvovaní týchto troch krokov vám príde emailová správa od Zapni TV. Správu otvorte,opíšte si prihlasovacie údaje a kliknite na aktivačný link.

Aktivačný link a prihlasovacie údaje k službe Zapni TV

Po kliknuti na link budete presmerovaný na prihlasovaciu stránku,kde zadáte svoje prihlasovacie údaje a prihlásite sa do systému.

Od toho momentu môžete sledovať TV programy priamo v prehliadači pomocou Adobe Flash v9.0.115 alebo HTML 5.

S prihlasovacími údajmi aktivujete aj Android aplikáciu alebo doplnok Kodi.


Ako nainštalovať Zapni TV do KODI.

Spoločnosť Zapni TV ma oficiálny doplnok – Addon do KODI. Oficiálne doplnky sú bezpečné a preto vám nehrozí pri ich používaní žiadny postih alebo napadnutie hardvéru nebezpečným malvérom.

Práve preto, že oficiálne doplnky ako je tento sú bezpečné,nepotrebujete na ochranu pred sledovaním a malvérom používať anonymné pripojenie VPN.

IPVanish VPN alebo Pure VPN používajte iba vtedy,ak používate doplnky tretích strán a z neznámych zdrojov.

Inštalácia doplnku je veľmi jednoduchá pozostáva z týchto troch krokov:

A:Stiahnutie repozitára

B: Inštalácia repozitára

C: Inštalácia doplnku

Zdieľať na odomknutie obsahuimage/svg+xml

Odomknite tento exkluzívny obsah pomocou jedného z tlačidiel na zdieľanie.

PS: Službu som testoval v prehliadači Google Chromé a v KODI na počítači s operačným systémom Linux Mint.

Ak ste službu testovali,napíšte dole pod článok ako vam fungovala a podeľte sa z ostatnými čitateľmi o vlastnú skúsenosť. Ďakujem za komentáre.

The post Zapni TV – Nainštalujte si oficiálny Addon KODI. appeared first on KODI-návody..

]]>
KODI Repository – 10 najlepšie úložiska doplnkov. https://www.milantulenko.eu/2019/05/kodi-repository-10-najlepsie-uloziska-doplnkov.html Fri, 24 May 2019 17:57:22 +0000 https://www.milantulenko.eu/?p=9971 Hodnotenie: Existujú desiatky či možno aj stovky online uložiť Kodi repository a tisíce doplnkov-Addons. Pre tento článok som vybral 10 najlepších repozitárov. Tomu poslednému desiatemu sa budeme venovať najviac,pretože úložisko Lazy Kodi Repository je najväčšie a obsahuje až 45 repozitárov z veľkým množstvom doplnkov,skriptov a Kodi Builds. Ako nainštalovať Kodi úložisko. Na inštaláciu repozitárov máte dve možnosti. Buď zadáte URL…

The post KODI Repository – 10 najlepšie úložiska doplnkov. appeared first on KODI-návody..

]]>
Hodnotenie:

Existujú desiatky či možno aj stovky online uložiť Kodi repository a tisíce doplnkov-Addons. Pre tento článok som vybral 10 najlepších repozitárov.

Tomu poslednému desiatemu sa budeme venovať najviac,pretože úložisko Lazy Kodi Repository je najväčšie a obsahuje až 45 repozitárov z veľkým množstvom doplnkov,skriptov a Kodi Builds.


Ako nainštalovať Kodi úložisko.

Na inštaláciu repozitárov máte dve možnosti. Buď zadáte URL adresu repozitára alebo si repozitár stiahnete a inštalujete lokálne.

Či už použijete na inštaláciu repozitára prvú alebo druhú možnosť,vždy inštalujete súbory zo zip archívu.

Inštalácia repozitárov zo zip archívu

10 najlepších repozitárov.

Pre CZ/SK komunitu divákov je najzaujímavejšie úložisko číslo 1 – TV Addons Repository,ktorý poznáte aj pod menom Fusion Repo.

V tomto repozitári je aj repozitár Kodi CZ/SK,ktorý obsahuje desiatky doplnkov v slovenskom a českom jazyku.

PS: Prečítajte si článok “ Ako nainštalovať CZ/SK doplnky do KODI.

Ďalšie zaujímavé repozitáre sú nižšie v tabuľke. Nenájdete v nich CZ/SK doplnky, ale k filmom a seriálom si môžete zapnúť titulky,pravda najprv musíte nainštalovať potrebný Addon.

ČÍSLONÁZOV ÚLOŽISKAADRESA URL ÚLOŽISKA
1TV Addons Repositoryhttp://fusion.tvaddons.co/
2Kodil Repositoryhttp://kdil.co/repo/
3Superrepohttp://srp.nu/
4Supermaci Repositoryhttp://2supremacy.uk/repo/
5Maverick Repositoryhttp://mavericktv.net/mavrepo/
6AJ Repositoryhttp://ajbuilds.uk/repo/
7Megatron Repohttp://mega-tron.tv/transform/
8Diamond Wizardhttp://repo.rubyjewelwizard.com/
9OneNationhttp://www.onenation.info/
10Lazy Kodi Repositoryhttp://lazykodi.com/

Lazy KODI repository – všetky úložiska na jednom mieste.

Lazy Kodi repository zhromažďuje veľké množstvo repozitárov a doplnkov do jedného úložiska. Už nepotrebujete inštalovať ďalšie úložiska,stačí vám nainštalovať iba jedno-Lazy Kodi Repository.

Lazy Kodi Repository
Lazy Kodi Repository

Ako funguje Lazy Kodi Repository.

Predstavte si situáciu,že potrebujete nainštalovať nový doplnok do Kodi. Postup je taký, že najprv potrebujete zistiť v akom repozitári sa daný doplnok nachádza. Potom vyhľadáte repozitár a stiahnete ho alebo prídete URL adresu repozitára do KODI. Až úplne v poslednom kroku si repozitár nainštalujete. Potom už môžete inštalovať z tohto repozitára doplnky.

Momentálne vás napadla myšlienka,že chceli by ste si vyskúšať iný doplnok,ale ten v tomto repozitári nie je. Znova musíte inštalovať ďalší a potom zase ďalší repozitár až nakoniec nebudete mať v tom žiadny prehľad.

Ivacy VPN

Takáto inštalácia repozitárov je veľmi namáhavá a zdlhavá. Práve preto existuje iná a oveľa lepšia možnosť ako dostať jednotlivé doplnky do Kodi.

Tou alternatívou je Lazy Kodi Repository,jeden repozitár za všetky. Repozitár,ktorý obsahuje 45 základných položiek. V repozitári nájdete okrem repozitárov Kodi doplnkov aj skripty Kodi Builds.Kodi Repository alebo Kodi Builds?

Kodi Repository sú úložiska Kodi doplnkov. Aby ste mohli inštalovať addony, potrebujete základné súbory závislostí. Tieto súbory sú dostupné v úložisku. Po inštalácii archívu môžete pristúpiť k inštalácii addonu. Tým môžete zabrániť mnohým budúcim chybám závislosti. Na druhej strane existujú aj doplnky, ktoré závislosti nevyžadujú, a preto je ich možné inštalovať aj osobitne,samotné bez repozitára.

Kodi Builds je modifikovaný Kodi softvér. Pretože kodi je open source, vývojári môžu voľne meniť zdrojový kód a takto vytvárať nové KODI,ktoré si upravujú podľa vlastných požiadaviek.

Takáto zostava môže mať celkom iné rozhranie a úplne nové funkcie. Kodi Builds zostavy majú vo väčšine prípadov už pred-inštalované najlepšie repozitáre a doplnky. Kodi Builds najdete pod položkou WIZARDS.

Kodi Builds

UPOZORNENIE: Pred inštaláciou Kodi Builds si vašu terajšiu zostavu Kodi zálohujte, ak sa plánujete vrátiť späť. Po nainštalovaní Kodi Builds sa odstránia všetky vaše nastavenia, repozitáre a doplnky,preto budte opatrný. Všetko robíte na vlastné riziko!


Ako inštalovať repozitáre a doplnky z úložiska Lazy Kodi Repository.

Inštalácia Lazy Kodi Repository je veľmi jednoduchá a nijako sa nelíši od inštalácie iných repozitárov. Najprv musíte povoliť inštalovanie z neznámych zdrojov. Ak ste tak ešte neurobili,inštalátor vás na to upozorní behom inštalácie.

Pretože budete inštalovať a použivať doplnky z neznámych zdrojov,je potrebné spustiť VPN ochranu. Aktivujte si IPVanish VPN alebo Pure VPN,najlepšie služby pre Kodi,ktoré ochránia vašu identitu a otvoria všetky cenzurované a blokované doplnky.

Pure VPN

Pridanie URL adresy úložiska.

 1. Na hlavnom paneli Kodi kliknite na ozubené koliesko
 2. Kliknite na správca súborov
 3. Pridať zdroj
 4. Kliknite na žiadne
 5. Do okienka napíšte URL adresu http://lazykodi.com a kliknite na OK
 6. Zadajte názov pre zdroj – Lazykodi a kliknite OK

Inštalácia repozitárov.

Ak ste si pridali URL adresu úložiska Lazy Kodi Repository,môžete prejsť k inštalácií rôznych repozitárov a doplnkov z tohto repozitára.

Môžete si nainštalovať najobľúbenejšie repozitáre TVAddons Repository,Supremacy Repo,Maverick Repo,Sandman Repo a ďalšie alebo komplet všetky v počte 45.


Inštalácia Kodi CZ/SK repository.

Pre všetkých čechov a slovákov je najzaujímavejšie úložisko Kodi CZ/SK Repository a práve preto si opíšeme inštaláciu tohto úložiska.

Pretože Kodi CZ/SK je súčasťou úložiska TVAddons Repository-Fusion repo,inštalovať budeme z tohto repozitára.

Postup je nasledujúci:

Zdieľať na odomknutie obsahuimage/svg+xml

Odomknite tento exkluzívny obsah pomocou jedného z tlačidiel na zdieľanie.


Ako otvoriť blokovaný video-obsah.

V článku ste sa dočítali o desiatkach repozitárov,v ktorých sú stovky až tisíce doplnkov,ktoré sprístupňujú online video obsah z internetu.

Väčšina tohto obsahu je ale uzamknutá takzvanou geoblokaciou alebo internetovou cenzúrou. K takémuto obsahu majú prístup iba diváci z určitých lokalít (miest,štátov,svetadielov)a pre zvyšok sveta je tento obsah zablokovaný. Práve z tohto dôvodu vam nefungujú všetky doplnky v Kodi.

Existuje šikovné riešenie ako túto blokáciu obísť a to je zmena IP adresy. IP adresa identifikuje z akého miesta sa na internet pripájate. Ak si zmeníte IP adresu virtuálne sa pripájate celkom z iného miesta(napríklad New-York,Londýn,Moskva) aj keď fyzicky sa nachádzate stále na Slovensku.

Môžete kedykoľvek ľubovoľne meniť IP adresy a tak sa virtuálne pripájať na internet z ktoréhokoľvek miesta na zemi pomocou virtuálnej privátnej siete serverov VPN.

Ak sa prípajate cez VPN,nielenže si zmeníte IP adresu, ale aj všetka vaša komunikácia z internetom je šifrovaná a tak nikto nemôže sledovať vaše aktivity na internete. Vyhnete sa postihu za stream ovanie obsahu chráneného autorským právom. Nikdy neviete ktoré doplnky sprístupňujú takýto obsah a nepoznáte zákony cudzích štátov.

Kodi je otvorený systém a preto doplnky programuje hocikto a nie vždy z čistým úmyslom. Vývojar doplnku si môže ponechať otvorené takzvané zadné dvierka cez ktoré môže napadnúť váš systém alebo odcudziť osobné údaje.

Práve z vyššie uvedených dôvodov je použivanie doplnkov z neznámych zdrojov od tretích strán bez VPN nemysliteľné a veľmi nebezpečné.

Vždy by ste mali používať VPN, aby ste chránili svoju identitu a bezpečnosť pri streamovaní filmov a televíznych relácií s takýmito aplikáciami.

PRIPOJTE SA K IPVANISH VPN ALEBO PURE VPN (najlepšie pre Kodi),ZMENTE SI IP ADRESU A SURFUJTE INTERNETOM ANONYMNE. SCHOVAJTE SVOJU IDENTITU A CHRÁŇTE SVOJE OSOBNÉ ÚDAJE PRED HACKERMI. OTVORTE CENZUROVANÉ STRÁNKY A APLIKÁCIE.

The post KODI Repository – 10 najlepšie úložiska doplnkov. appeared first on KODI-návody..

]]>
Skylink Live TV na mesiac zadarmo. https://www.milantulenko.eu/2019/05/skylink-live-tv-na-mesiac-zadarmo.html Fri, 17 May 2019 18:30:06 +0000 https://www.milantulenko.eu/?p=9883 Hodnotenie: Skylink live tv je teraz na skúšku zadarmo a preto vznikla možnosť otestovať túto IPTV službu v multimediálnom centre KODI. Podrobný návod ako nainštalovať a nastaviť doplnok-Addon Skylink Live TV je v tomto článku nižšie. Najprv vás ale chcem zoznámiť bližšie s touto IPTV. Extra ponuka od Skylinku. Skylink live tv na mesiac zadarmo? Áno,presne tak! Pre stálych zákazníkov…

The post Skylink Live TV na mesiac zadarmo. appeared first on KODI-návody..

]]>
Hodnotenie:

Skylink live tv je teraz na skúšku zadarmo a preto vznikla možnosť otestovať túto IPTV službu v multimediálnom centre KODI.

Podrobný návod ako nainštalovať a nastaviť doplnok-Addon Skylink Live TV je v tomto článku nižšie. Najprv vás ale chcem zoznámiť bližšie s touto IPTV.

Skylink Live TV-KODI Addon

Extra ponuka od Skylinku.

Skylink live tv na mesiac zadarmo? Áno,presne tak! Pre stálych zákazníkov automaticky a ak ešte nie ste klientom Skylinku, stačí sa zaregistrovať.

Jeden z najväčších poskytovateľov satelitnej a internetovej televízie na Slovensku a v českej republike Skylink v súčasnosti ponúka IPTV na skúšku úplne zadarmo.

Ak sa zaregistrujete na stránke skylink sk/vyskusaj,budete môcť celý jeden mesiac sledovať zadarmo všetky programy z IPTV Skylink. Pri registrácii nepotrebujete zadávať žiadne platobne údaje,číslo karty a podobne. Je vyžadovaná iba platná e-mailová adresa.

Po mesiaci sa vám služba automaticky zablokuje,ale ak budete chcieť po zaplatení budete ju môcť využívať aj naďalej.

Samozrejme že táto skvela ponúka platí aj pre občanov z Českej republiky.

Mesiac zadarmo budete môcť sledovať živé televízne vysielanie a archív kdekoľvek v celej európskej únii a to až na štyroch zariadeniach súčasne.

Televíziu Skylink cez internet môžete sledovať na smart televízoroch LG a Samsung, v počítači,v mobile alebo na tablete.

Výhodou Skylink live tv je aj možnosť sledovania televíznych programov priamo v prehliadači bez inštalácie akejkoľvek aplikácie. Ak ste sa zaregistrovali alebo už ste zákazníkom Skylinku,live tv a archív si spustite na stránke https://livetv.skylink.sk

Ak sa vám nepozdáva sledovanie televízie v prehliadači,do Android zariadení si môžete nainštalovať aplikáciu z Google Play.

Pre majiteľov zariadení Apple je aplikácia Skylink Live TV v ap-store.

Ak máte v zariadení softvér KODI nainštalujte si doplnok-Addon.

Poznámka: Aplikácia Skylink Live TV nefunguje v ROOTnutých zariadeniach.


AliExpress.com Product – Netflix Standard HD account with 1 year warranty works on PCs Smart TVs Set top Boxes Android IOS phones Tablets PCs

Skylink Live TV – Registrácia.

Ak už ste zakaznikom Skylinku,nemusite vôbec nič robiť,stačí sa prihlásiť emailovou adresou a heslom a môžete začať využívať túto extra ponuku.

Ivacy VPN

Ak ešte nie ste klientom Skylinku,pre využívanie služby je nutné sa zaregistrovať na stránke https://www.skylink.sk/vyskusaj

Registrácia je veľmi jednoduchá,stačí zadať e-mailovú adresu a vytvoriť heslo. Postupujte následovne:

 1. Na stránke https://www.skylink.sk/vyskusaj,kliknite na tlačítko VYSKÚŠAŤ ZADARMO
 2. V okne VSTUP PRE NEZÁKAZNÍKOV zadajte vašu e-mailovú adresu a kliknite na tlačítko POKRAČOVAŤ
 3. V ďalšom okne vyberte spôsob komunikácie a zaškrtnite súhlas z obchodnými podmienkami. Potom kliknite na tlačítko REGISTROVAŤ
 4. Otvorte emailovú schránku a v doručenej správe od spoločnosti Skylink kliknite na overovací link.
 5. Otvori sa vám okno DOKONČENIE REGISTRÁCIE kde si zvolíte svoje heslo. Pre kontrolu heslo opíšte ešte do ďalšieho riadku a kliknite na tlačítko POKRAČOVAŤ

Registráciu máte dokončenú. Teraz sa vašou emailovou adresou a heslom prihláste na stránke https://livetv.skylink.sk. Vyberte si program Live TV alebo archív a sledujte čo sa vám páči.


Inštalácia doplnku Skylink Live TV

Doplnok Skylink Live TV je súčasťou Kodi CZ/SK repozitára,len nenájdete ho medzi video doplnkami, ale tam kde sú služby.

Pomocou tohto doplnku je možné v KODI sledovať 58 Live slovenských a českých programov včetne 7 dňového archívu.


Inštalácia KODI CZ/SK repozitára.

Ak ešte nemáte nainštalovaný KODI CZ/SK repozitár,môžete ho nájsť v repozitári Fusion a nainštalovať ho podľa návodu “ Ako nainštalovať CZ/SK doplnky do KODI.“

Okrem inštalácie repozitára Fusion a potom KODI CZ/SK je tu ešte jednoduchšia možnosť a to inštalácia samotného KODI CZ/SK repozitára.

Samotný KODI CZ/SK repozitár môžete priamo stiahnuť z tejto stránky alebo do KODI zadať URL adresu zdroja http://kodi-czsk.github.io/repository/repo/repository.kodi-czsk

POZOR!!! Aktualizácia zdroja.

Úplne nový KODI CZ/SK repozitár je teraz na adrese: https://repo.xbmc-kodi.cz/

URL adresa KODI CZ/SK Repository

Postupujte následovne:

 1. Z hlavnej ponuky Kodi kliknite vľavo hore na ozubené koliesko-Nastavenia
 2. Kliknite na správcu súborov
 3. Vyberte Pridať zdroj
 4. Kliknite na Žiadne
 5. Do okienka zadajte namiesto starej adresy zdroja http://kodi-czsk.github.io/repository/repo/repository.kodi-czsk tuto novú adresu https://repo.xbmc-kodi.cz/ a kliknite na tlačítko OK

Ak ste si už prídali URL adresu KODI CZ/SK repozitára,môžete inštalovať repozitár. Postupujte podľa týchto krokov:

 1. Z hlavnej ponuky KODI kliknite na Doplnky
 2. V ľavom hornom rohu kliknite na box,symbol inštalácie
 3. Inštalovať doplnky zo zip archívu
 4. Vyberte repository.kodi-czsk
 5. Vyberte najnovšiu verziu repository.kodi-czsk-1.0.2.zip

Inštalácia Skylink Live TV.

Ak ste si už nainštalovali KODI CZ/SK repozitár doplnkov,teraz už môžete z neho inštalovať Addon Skylink Live TV. Postupujte ďalej:

Zdieľať na odomknutie obsahuimage/svg+xml

Odomknite tento exkluzívny obsah pomocou jedného z tlačidiel na zdieľanie.

Ďalšie doplnky v CZ/SK repozitáry

Ak už máte nainštalovaný Kodi CZ/SK repozitár doplnkov,bolo by škoda nevyskúšať aj ďalšie doplnky z tohto repozitára.

Ostatné doplnky si nainštalujete tým istým postupom ako ste inštalovali Skylink Live TV,len tieto doplnky nie sú v zložke Služby, ale Video doplnky.

CZ/SK Repository - Video doplnky

Momentálne repozitár Kodi CZ/SK obsahuje 37 zaujímavých video doplnkov. Nie všetky sú funkčné. Inštalácia je veľmi jednoduchá.

Najobľúbenejšie doplnky sú SOSÁČ a STREAM CINEMA. Tieto doplnky sprístupňujúce niekoľko 1000 filmov a seriálov sú podmienené registráciou a zaplatením malého poplatku.

Ako sa zaregistrovať a aktivovať doplnok si prečítajte v článku: KODI – Hurá,už mi SOSAČ Funguje !!!

Vyskúšajte aj ostatné doplnky a dole pod článok do komentárov napíšte svoje dojmy. Povedzte ostatným čitateľom,ktorý doplnok sa vám páči najviac. Za komentáre ďakujem.


PS: Pri sledovaní video-obsahu z neznámych zdrojov nezabúdajte na VPN!

Zaregistrujte si najlepšie služby VPN pre KODI – IPVanish VPN alebo Pure VPN. Týto poskytovatelia VPN majú často veľké zľavy až do výšky 70% ak si predplatite službu na dlhšie obdobie.

Vďaka VPN budete na internete neviditeľný,otvorite si všetky KODI doplnky a ochránite svoje zariadenia pred Malware.

The post Skylink Live TV na mesiac zadarmo. appeared first on KODI-návody..

]]>
Kodi Live TV – IPTV zadarmo. https://www.milantulenko.eu/2019/05/kodi-live-tv-iptv-zadarmo.html Sun, 12 May 2019 21:33:21 +0000 https://www.milantulenko.eu/?p=9863 Hodnotenie: Kodi Live TV je doplnok-addon,ktorý má vždy aktualizované M3U play-listy internetových televízií . Výhodou doplnku je to,že o aktualizáciu play-listov sa nemusíte nijako starať a všetko sa deje plne automaticky. Stačí si Live TV doplnok nainštalovať,spustiť a sledovať s Live TV. Doplnok vyžaduje povolenie inštalácie z neznámych zdrojov. Ak tak neurobíte vopred,systém vás o to požiada počas inštalácie repozitára…

The post Kodi Live TV – IPTV zadarmo. appeared first on KODI-návody..

]]>
Hodnotenie:

Kodi Live TV je doplnok-addon,ktorý má vždy aktualizované M3U play-listy internetových televízií . Výhodou doplnku je to,že o aktualizáciu play-listov sa nemusíte nijako starať a všetko sa deje plne automaticky.

Kodi Live TV

Stačí si Live TV doplnok nainštalovať,spustiť a sledovať s Live TV.

Doplnok vyžaduje povolenie inštalácie z neznámych zdrojov.

Povolenie inštalovať doplnky z neznámych zdrojov.

Ak tak neurobíte vopred,systém vás o to požiada počas inštalácie repozitára alebo samotného doplnku.

Pozor na autorsky zákon! V niektorých doplnkoch sa môže vyskytovať aj nelegálny obsah a za stream ovanie takéhoto obsahu zodpovedáte iba vy.

Kôli bezpečnosti a na ochranu identity používajte pri streamovaní vždy kvalitnú VPN službu,ktorá vás ochráni pred sledovaním a hackermi.

VPN šifruje prenášane dáta a zmení vašu IP adresu tak,aby ste si odblokovali obsah,ktorý je povolený iba pre určitú lokalitu,napríklad USA,Anglicko,Francúzsko,Švajčiarsko a podobne.

Bez VPN vám nebudú fungovať všetky programy a doplnky,preto si vyberte Ivacy VPN, IPVanish VPN alebo Pure VPN,najlepšie anonymizačné služby pre KODI.


Addon Kodi Live TV (KLTV) 2.6.1

Kodi Live TV je jeden zo starších doplnkov,určený na sledovanie online televíznych programov z internetu.

Pred niekoľkými rokmi staršie verzie tohto programu ponúkali aj prehrávanie CZ/SK televízii. V súčasnosti v doplnku Kodi Live TV nájdete hlavne spravodajské talianske,francúzske,nemecké a anglické televízne programy.

Kodi Live TV-programová ponúka

Túto základnú ponuku si veľmi ľahko rozšírite, ak sa pripojíte na internet cez VPN server danej krajiny a s tak sa vám sprístupni aj blokovaný obsah.

Najviac poteším asi najmä mužov,pretože v doplnku Kodi Live TV nájdu veľkú zbierku XXX erotických videí a porna v HD kvalite. Tento obsah pre dospelých je potrebné najprv aktivovať,ako na to sa dočítate nižšie v článku.

Výhodou doplnku Kodi Live TV je aj to, že obsahuje Manager play listov a tak do doplnku môžete pridať aj vlastný play-list a tak sledovať napríklad aj slovenské alebo české programy. M3U play-list môžete stiahnuť z internetu alebo kúpiť z AliExpressu. Viac o M3U playlistoch sa dočítate v článku „KODI – Kde Hľadať Free Play-Listy.

Ako nainštalovať Kodi Live TV.

Inštalácia doplnku Kodi Live TV je veľmi jednoduchá. Najprv si pridáte URL adresu repozitára „ http://kodilive.eu/repo/ “ alebo si stiahnete samotný Addon zo stránky Kodi Live.eu

Ivacy VPN

V ďalšom kroku dáte inštalovať doplnky zo zip archívu,vyhľadáte addon “ plugin.video.kodilive.tv-2.6.1.zip “ a kliknutím ho nainštalujete.

Aby som vám inštaláciu celkom uľahčil,pripravil som pre vás toto inštruktažné video,kde uvidíte krok za krokom ako inštalácia prebieha.


Ako aktivovať XXX eroticky obsah pre dospelých.

Ako už bolo vyššie spomenuté,doplnok Kodi Live TV obsahuje aj veľkú zbierku erotického obsahu pre dospelých. Aby sa k XXX videám nedostali deti,táto časť je blokovaná hneď po nainštalovaní doplnku.

Ak chcete sledovať erotický obsah,najprv je potrebné aktivovať XXX.

Kodi Live TV - XXX

Aktivácia XXX video obsahu v doplnku Kodi Live TV je veľmi jednoduchá.

Postupujte tak,že kliknite pravým tlačítkom myši alebo zodpovedným tlačítkom tak, aby ste sa dostali do nastavení doplnku.

Nastavenia doplnku

V nastaveniach pod položkou “ Varlous“ kliknite na “ Enable section XXX „.

 Live TV - Enable XXX

Nakoniec kliknite na tlačítko „OK“ a aktivácia XXX obsahu je hotová.

Erotický XXX video obsah potom nájdete pod položkou “ Others Channels


Ako pridať vlastný M3U play-list.

Veľkou výhodou doplnku Kodi Live TV je vlastný Manager play-listov. Vďaka tejto funkcie si pridáte do doplnku vlastné M3U play-listy a tak obohatíte obsah o vaše favoritné programy.

Do doplnku si môžete pridať URL adresu play-listu alebo pridať M3U play-list,ktorý máte uložený v svojom zariadení.

M3U play-listy nájdete napríklad na serveri Ulož.To,Esoubory.CZ alebo FastShare.CZ

Ak chcete slovenské a české programy,do vyhľadávača na týchto stránkach zadajte kľúčové slovo “ CZ/SK M3U playlist“ . Nie všetky sú funkčné,treba stiahnuť tie,ktoré majú najlepšie hodnotenia a aktuálny dátum.

AliExpress.com Product – Mitvpro Europe iptv subscription italian french polish Belgium turkish canada portugal UK iptv code hot club xxx free test
AliExpress.com Product – SKY Europe IPTV Subscription Arabic Europe French Spain Belgium Poland IPTV XXX Live TV M3u For Smart TV Android 3500+ Channels

Postup pridávania vlastných M3U playlistov.

 1. Stiahnete si M3U play list napríklad zo stránky Ulož.To
 2. Stiahnutý súbor .m3u prekopírujte do zložky s videami
 3. Spustite doplnok Kodi Live TV
 4. Kliknite na Playlist Manager
 5. Kliknite na Add new item
 6. Vyberte položku Add List
 7. Do okienka napíšte názov playlistu a kliknite na tlačítko OK
 8. Vyberte položku New Local-list
 9. Vyhľadajte priečinok Video
 10. Kliknite na stiahnutý M3U playlist

Svoj vlastný M3U playlist ste pridali do doplnku Kodi a nájdete ho v časti Playlist Manager. Po kliknutí na váš nový play-list sa vám zobrazia Live TV programy.

Ak sa vám tento postup zdá zložitý,pozrite si ďalšie inštruktážne video.

Ako pridať M3U playlist

Na záver poďakovanie vývojárovi tohto skvelého doplnku.

The post Kodi Live TV – IPTV zadarmo. appeared first on KODI-návody..

]]>
Android box z AliExpressu -inštalácia a nastavenie. https://www.milantulenko.eu/2019/05/android-box-z-aliexpressu-instalacia-a-nastavenie.html Sat, 04 May 2019 19:35:26 +0000 https://www.milantulenko.eu/?p=9783 Hodnotenie: Chcete si objednať alebo už ste si objednali 4K Android box z AliExpressu? Prečítajte si tieto dôležité informácie, aby ste vedeli ako nainštalovať a nastaviť 4K TV box tak,aby vam perfektne fungoval a aby ste s ním boli stopercentne spokojný. 4K Android boxy z AliExpressu. V článku Android TV Box pre hry,multimédia a KODI som vám predstavil okrem Android…

The post Android box z AliExpressu -inštalácia a nastavenie. appeared first on KODI-návody..

]]>
Hodnotenie:

Chcete si objednať alebo už ste si objednali 4K Android box z AliExpressu? Prečítajte si tieto dôležité informácie, aby ste vedeli ako nainštalovať a nastaviť 4K TV box tak,aby vam perfektne fungoval a aby ste s ním boli stopercentne spokojný.


4K Android boxy z AliExpressu.

V článku Android TV Box pre hry,multimédia a KODI som vám predstavil okrem Android boxov predávaných na Slovensku aj desať kvalitných a lacných 4K boxov,ktoré má v ponuke internetový obchod AliExpress.

Tieto 4K Android boxy majú dobré parametre a dostatok výkonu na stream ovanie videí a hranie menej náročných hier,ktorých je v Google play neúrekom. Okrem výkonu ,technických parametrov,remeselného spracovania a pekného dizajnu zaujme hlavne veľmi priaznivá cena.

Práve z vyššie uvedených dôvodov som v októbri 2018 jeden takýto 4K Android box z Aliexpressu objednal aj ja, a preto sa chcem z vami podeliť o skúsenosti po pol roku používania.

Môj Android box značky TANIX TX28 už viac ako pol roka funguje perfektne a preto som s ním veľmi spokojný. Počúva ma na slovo a rozumie aj po slovensky.

Poznámka: V súčasnosti(r.2019) ten istý Android Box kúpite pod označením Tanix TX6 z najnovším OS Android 9.0

Android Box z Aliepressu využívam hlavne na stream ovanie videí z internetu pomocou softvéru KODI. Okrem toho sledujem aj videá z YouTube a používam desiatky ďalších aplikácií.

Okrem Android boxu som si z AliExpressu objednal aj špeciálnu bezdrôtovú klávesnicu. Klávesnica mi prišla asi do dvoch týždňov od objednania a Android Box o týždeň neskôr.


Ako nainštalovať Android box.

Poznámka: Táto inštalácia sa sťahuje na všetky Android boxy,nielen na tie z AliExpressu.

Po vybalení Android boxu z krabice prekontrolujte, či v balení sú všetky dodávané komponenty-diaľkové ovládanie,HDMI kábel,napájací zdroj.

Upozornenie! Na stránke objednávky boxu zaškrtnite EU PLUG,aby vám poslali napájací zdroj,ktorý bude pasovať do vašej zásuvky 230V.


Pripojenie Android boxu k televízoru.

Prepojte Android Box z vašim televízorom,monitorom alebo projektorom HDMI káblom,ktorý je pribalený spolu z boxom v krabici.

POZOR! Vždy použite iba pribalený kábel alebo iný štandardu HDMI 2.0

Nie je kábel ako kábel. Aj keď na prvý pohľad nič nezbadáte,HDMI káble sa navzájom líšia rôznymi štandardmi. HDMI 2.0 je jeden z najnovších štandardov,ktorý je veľmi rýchly (až18 Gbit/s) a preto zvláda prenášať 4K video pri 60 fps spolu z  32-kanálovým zvukom.

Staršie štandardy zvládali prenášať maximálne FULL HD video + audio.

Ak by ste použili nejaký starší kábel,ktorý máte doma,napríklad HDMI 1.0, HDMI 1.1, HDMI 1.2 alebo HDMI 1.3,box vám fungovať nebude a na obrazovke televízora neuvidíte nič,ako keby bol box vypnutý.


Pripojenie Android boxu k internetu.

K internetu je najlepšie pripojiť Android Box sieťovým káblom LAN z konektormi RJ-45,ktorý prepojí box z vaším smerovačom -Router.

Ak máte televízor v tej istej miestnosti ako router alebo vo vedľajšej,môžete využiť na pripojenie k internetu bezdrôtovú technológiu Wi-Fi.

Nainštalujte si aplikáciu Wi-Fi Analyzér a zmerajte silu Wi-Fi signálu,najlepšie je ak signál je v rozmedzí 90 až 100 percent. Ak je táto hodnota nižšia,môže sa stať že vám počas sledovania videa bude mrznúť a zasekávať obraz.

Ak je medzi Routerom a Android boxom väčšia vzdialenosť a niekoľko stien,môže sa Wi-Fi signál strácať, a preto je potrebné použiť buď zosilňovač Wi-Fi signálu (Wi-Fi Repeater) alebo sieťový kábel LAN.

Niektorý modernejší Router je možné prepnúť do funkcie REPEATER a použiť ho ako zosilňovač Wi-Fi signálu. Pozrite sa, či doma nemáte zvyšný router z takouto funkciou,nemusíte kupovať nový Repeater.

Wi-Fi signál môžu rušiť aj susedné Wi-Fi siete,ktoré pracujú na rovnakej frekvencii. Preto, ak bývate v bytovke,odporúčam vám využívať hlavne frekvenčné pásmo 5GHz,ktoré je zatiaľ menej využívané, a preto toto pásmo je aj menej zahustené a rušené susednými vysielačmi.

Pre použivanie frekvenčného pásma 5GHz potrebujete okrem Android boxu, ktorý toto pásmo podporuje aj smerovač-router ktorý používa nielen štandard prenosu Wi-Fi signálu IEEE802.11 b/g/n ale aj IEEE802.11 ac,takzvaný Dual Band Router.


Vloženie batérií do diaľkového ovládača.

Zvýšená pozornosť sa vyžaduje pri vkladaní batérií do diaľkového ovládača a do bezdrôtovej klávesnice. Dajte si pozor, aby ste nezamenili póly označené + a – a, aby ste batérie nezaložili opačne. Vždy používajte iba kvalitné alkalické baterie.

U bezdrôtovej klávesnice nezabudnite prijímač povelov zasunúť do ľubovoľného USB portu na Android Boxe. Na tento účel odporúčam použiť port USB 2.0 a rýchlejší port USB 3.0 využijete napríklad na pripojenie USB disku, ak si chcete rozšíriť pamäťovú kapacitu,kde môžete ukladať svoje fotografie,filmy, ale aj hudbu a podobne.


Prvé zapnutie Android Boxu.

Ak ste prepojili všetky káble a vložili batérie do diaľkového ovládača,zapnite televízor,zvoľte HDMI port boxu a zapnite napájací adaptér do siete 230 voltov.

Po krátkej chvíľke sa rozsvieti displej na boxe a začne sa načítavať operačný systém Android. Ak sa tak nestane stlačte na diaľkovom ovládači červené zapínacie/vypínacie tlačidlo POWER.

Za niekoľko sekúnd od zapnutia po načítaní operačného systému sa objaví takáto úvodná obrazovka, ako dole na obrázku.

Android Box Tanix TX6 - úvodná obrazovka.
Android Box Tanix TX6 – úvodná obrazovka.

Takáto úvodna obrazovka je na Android Boxe Tanix TX28 z Aliexpressu. Na inom boxe môže byť táto úvodná obrazovka podobná,alebo aj celkom odlišná.

Pretože operačný sýstem Android je vysoko konfigurovateľný,je možné veľmi ľahko úvodnú obrazovku nahradiť aj inou inštaláciou Launchera.


Základné nastavenia Android Boxu.

Aby vám váš Android Box kúpený z AliExpressu perfektné fungoval podľa vašich požiadaviek a aby ste s ním boli stopercentne spokojný,bude potrebné urobiť niekoľko dôležitých nastavení. Okrem toho je potrené nainštalovať zopár aplikácií z marketu Google Play.

Pretože ja mám Android Box Tanix TX 28 a bezdrôtovú klávesnicu Satxtrem MX3,ďalej v tomto článku sa dočítate,čo a ako som nastavoval a inštaloval. Tieto inštrukcie sú použiteľné aj na iné TV boxy a klávesnice z internetového obchodu AliExpress.


Android box z Číny,prepnutie do slovenčiny.

Ako už sám nádpis napovedá,neznamená to, že ak si kúpite TV Box z Číny musíte sa učiť po čínsky alebo aspoň anglicky. Váš Box jednoducho prepnete do slovenčiny alebo iného vám zrozumiteľného jazyka.

Tanix TX28-Android TV Box z AliExpressu-nastavenie jazyka Menu.

Aj keď Android Boxy,ktoré si môžete kúpiť z Aliexpresu sú produktami prevažne áziatskych výrobcov majú menu nastavené na anglický jazyk.

Ak chcete zmeniť anglický jazyk Menu na slovenčinu postupujte následovne:

 1. Na úvodnej obrazovke kliknite na ikonku Settings
 2. Na pravej strane obrazovky v ponuke Settings kliknite na Language.
 3. V jazykoch vyhľadajte a kliknite na Slovenčina.

Nastavenie zobrazenia.

V prvom kroku ste si prepli ovládacie Menu do slovenčiny, a preto ďalšie nastavenia budú pre vás oveľa jednoduchšie.

Android Box z Aliexpressu-nastavenie zobrazenia.
Nastavenie zobrazenia.

Zobrazenie vo väčšine prípadov netreba korigovať,pretože sú nastavené na automatiku. Tieto nastavenia je dobré zmeniť hlavne vtedy,keď nie ste úplne spokojný z reprodukciou obrazu.

 • Nastavenie rozlíšenia – rozlíšenie je nastavené na automatiku,ale je ho možné zmeniť aj manuálne. Ide hlavne o prípady,keď k 4K boxu pripojíte televízor,ktorý nedokáže spracovať 4K obrazový signál, ale iba HD rozlíšenie (HD-Ready,FULL HD TV a podobne).
 • Nastavenie rozmeru obrazu a ZOOM.
 • Nastavenie jasu,kontrastu,saturácie a farebného tónu.
 • CEC – Aktiváciou tejto funkcie,zapnete a vypnete spolu z Android Boxom aj pripojený televízor jedným diaľkovým ovládačom. ( Táto funkcia funguje iba z niektorými televízormi,ktoré podporujú CEC).

Pripojenie Android Boxu k internetu.

Ak pripojíte TV Box k internetu pomocou sieťového kábla LAN,v nastaveniach boxu nie je čo riešiť. Ak ale chcete pripojiť box bezdrôtovo pomocou technológie WiFi,je potrebné v nastaveniach zadať heslo k vašej domácej sieti Wi-Fi. Postupujte následovne:

 1. Na hlavnej obrazovke kliknite na Nastavenia
 2. Kliknite na Sieť
 3. Zapnite Wi-Fi
 4. V zozname sieti vyhľadajte svoju domácu Wi-Fi sieť
 5. Kliknite na meno vašej siete a zadajte prihlasovacie heslo
 6. Po kliknutí na klávesu Ďalej (OK-ENTER) sa váš Android Box pripojí na internet,čo je signalizované malou ikonkou Wi-Fi v hornej časti obrazovky.

Poznámka: Ak sa TV Box nechce pripojiť k internetu,znamená to, že je umiestnený v zóne, kde je príliš slabý alebo rušený Wi-Fi signál. Druhou príčinou môže byť zle zadané alebo nesprávne heslo.

Android Box -nastavenia pripojenia k internetu.
Nastavenie pripojenia k internetu

Ak sa Android Box pripojil k internetu,môžete si napríklad spustiť aplikáciu YouTube a vyskúšať ako funguje prehrávanie videa.

Aby som vam ešte viac pomohol v základných nastaveniach Android Boxu,pripravil som nasledujúce video. Pozrite si ako prepnúť TV box Tanix TX28 do slovenčiny a ako nastaviť zobrazenie a pripojenie na internet.

Tanix TX28 – základné nastavenie.

Ako aktivovať bezdrôtovú klávesnicu a hlasové ovládanie.

Táto časť je veľmi dôležitá,preto čítajte veľmi pozorne.

Keď som si kúpil Android Box z AliEpressu Tanix TX28,pripojil ho k televízoru,bol som prekvapený a zároveň nadšený z toho, ako TV box perfektne funguje až do chvíle,keď som zobral do ruky druhý ovládač,ktorý som si k boxu dokúpil zvlášť.

Klikol som na ikonku YouTube,potom na ikonku vyhľadávania a obrátil ovládač Satxtrem MX3 klávesnicou hore. Následne som začal písať názov skladby,z nádejou že si pozriem pekný videoklip.

Android Box-YouTube

Čuduj sa svete,nenapísal som ani jedno písmenko a o vyhľadávaní hlasom nemohlo byť ani reči,jednoducho klávesnica a mikrofón nefungovali.

Pretože prijímač diaľkového ovládania bol zasunutý v USB porte a batérie správne vložené,prvá vec ktorá ma napadla, že ovládač je poškodený alebo nejako nekompatibilný z týmto Android boxom. Kúpil som nejaký šmejd?

Zobral som bezdrôtovú klávesnicu od Smart TV Boxu Antik a výsledok rovnaký,nefunguje na čínskom boxe a na boxe Antiku funguje bez závad.

Neskôr som záhadu vylúštil a bezdrôtová klávesnica funguje bez závad po slovensky a dokonca aj hlasové vyhľadávanie v slovenskom jazyku. Viete kde bol problém? Už asi tušíte že ide o nejakú aplikáciu,že? Aj ja som si to myslel. Premýšľal som ďalej.

Zdieľať na odomknutie obsahuimage/svg+xml

Odomknite tento exkluzívny obsah pomocou jedného z tlačidiel na zdieľanie.


Aké ďalšie aplikácie nainštalovať.

Okrem už spomínanej aplikácie sa vám v boxe určite zídu aj ďalšie dôležité aplikácie.

KODI

Samozrejme, že na prvom mieste je multimediálna aplikácia KODI.

Softvér KODI je už vo väčšine Android boxov nainštalovaný,ak nie ľahko ho nainštalujete z marketu Google Play alebo aj ako inštalačný súbor apk z oficiálnej stránky KODI TV .

Ak je vo vašom Android boxe staršia verzia KODI,ľahko môžete inovovať pomocou aplikácie,ktorá je už v boxe nainštalovaná.

Aj keď Menu boxu je v slovenčine,aplikácia KODI je v anglickom jazyku a preto je potrebné ju prepnúť do slovenčiny,podľa tohto video-návodu:

PS: Prečítajte si aj ďalšie návody pre KODI ale hlavne článok „Ako Nainštalovať CZ/SK Doplnky Do KODI„.

Antik TV for STB/TV

Okrem KODI vám odporúčam nainštalovať aj aplikáciu Antik TV for STB/TV.

Antik TV prináša slovenské a české TV programy na Android box alebo AndroidTV. Zahŕňa archív najsledovanejších kanálov, takže už nezmeškáte žiaden obľúbený program, prípadne preskočíte neželanú reklamu.

Antik TV je najlacnejšia IPTV na Slovensku. Pre využívanie služby je potrebné sa registrovať na stránke https://antiktv.sk/.

Ďalším krokom je registrácia Android boxu. Aby vam fungovala v Android boxe aplikácia Antik TV for STB/TV do boxu nainštalujte aj aplikáciu Antik TV,ktorá je určená pre mobilne telefóny a tablety.

Otvorte aplikáciu Antik TV a v tejto aplikácii si zaregistrujte zariadenie. Po registrácii vam bude fungovať aplikácia Antik TV for STB/TV. Nakoniec aplikáciu Antik TV môžete odinštalovať,je potrebná iba pri registrácii.

Lepší.TV – Nová dimenze sledování online televize

Českú IPTV službu Lepší TV môžu využívať aj diváci zo Slovenska. Ak si stiahnete aplikáciu Lepší TV,tuto IPTV službu si aktivujte zadarmo na skúšku.

SledovanieTV

Sledovanie TV je ďalšou platenou IPTV službou. Aplikáciu si stiahnete z Google Play a registrácia tu.

iVysílání České televize

Ako už sám názov napovedá ide o archív českej televízie. Aplikácia
iVysílání České televize je navrhnutá pre mobilné zariadenia, ale funguje aj na Android Boxoch,treba si zvyknúť na trošku obtiažne ovládanie.

Sledujte zadarmo archív vysielania programov  ČT1, ČT2, ČT24, ČT sport, ČT 😀 a ČT art.

Ak nie ste v Českej republike, ale napríklad na Slovensku alebo inde vo svete a kvôli geoblokácií vám nefunguje prehrávanie,pripojte sa na internet cez český VPN server.

Markíza

Stiahnite si aplikáciu „Markíza“ a sledujte vybrané slovenské seriály, reality shows, originálne magazíny, Televízne noviny a ešte oveľa viac a to všetko úplne zadarmo.

MALL.TV

Zaujímavá česká internetová televízia. Vďaka aplikácií Mall TV môžete úplne zadarmo a bez registrácie sledovať rôzne videá a živé TV vysielanie. Naposledy som sledoval priamy prenos štartu rakety a vynesenie satelitu na obežnú dráhu-super podívaná.

Special Live TV Guide

Ak chcete okrem archívu sledovať aj živé TV vysielanie nielen zo Slovenska ale aj z ďalších krajín, vyskúšajte aplikáciu Special Live TV Guide.

Výhodou tejto aplikácie je to,že umožňuje úplne zadarmo sledovať Live TV.

Pretože aplikácia je navrhnutá pre mobilné zariadenia,v Android Boxe je trošku obťažnejšie ovládanie a budete potrebovať bezdrôtovú klávesnicu.

Aby ste mohli plynule sledovať všetky programy,nainštalujte si VPN aplikáciu,na čo vás upozorní aj Special Live TV Guide.


Aktualizácia FIRMWARE.

Aktualizácie firmware pre všetky Android boxy značky TANIX nájdete na stránkach výrobcu. Stačí si vybrať model Android Boxu a stiahnuť zip súbor obsahujúci aktualizáciu firmware.

Potom zip súbor prekopírujte z počítača na USB kľuč alebo microSD pamäťovú kartu,ktorú následne zasuniete do Android Boxu. Spustite aplikáciu  Update & Recovery a aktualizujte.

Bezpečné stream ovanie medií.

Každé zariadenie, ktoré sa pripája na internet je ohrozované vírmi,spiware a hlavne sledovaním IP adresy a útokmi hackerov. Toto tvrdenie samozrejme platí nielen na počítač, ale aj na Android Box.

Ak budete do Android Boxu inštalovať iba overené aplikácie z Google Play a pri surfovaní sa budete vyhýbať warezu a stránkam s erotickým a pornografickým obsahom,teoreticky žiadnu ochranu nepotrebujete.

Antivírovy softvér chráni vaše zariadenie pred vírmi a spiware,ktoré sa môžu dostať do zariadenia pri surfovaní po nebezpečných stránkach alebo otvorením zavírenej emailovej správy.

Android Box nepoužívam na surfovanie, a preto ani žiadny antivirak nepoužívam. Ak by ste predsa mali záujem odporučam ESET.


Ako môj android Box chráni VPN a prečo ho potrebujem.

Ako bolo vyššie napísane o antivíre aj tu platí,pokiaľ budete sťahovať iba overené aplikácie z legálnych zdrojov službu VPN nepotrebujete.

VPN chráni vaše súkromie a dáta, ak napríklad používate v KODI aplikácie tretích strán a z neznámych zdrojov. Tieto aplikácie sprístupňujú niekedy zadarmo platený obsah ilegálne. Streamovanie pomocou takýchto doplnkov môže byť trestné a postihnuteľné.

Aplikácie tretích strán sprístupňujú veľké množstvo obsahu, a preto sa často používajú k sledovaniu filmov,seriálov a Live TV.

Podľa verejnej IP adresy ide veľmi ľahko zistiť,čo na internete robíte. Aby ste boli v utajení pri streamovaní videa a surfovaní na internete,používajte službu VPN.

Služba zmení vašu verejnú IP adresu na súkromnú a šifruje prenášané data. Vďaka VPN si aktivujete všetky doplnky v KODI,ktoré pre cenzúru a geoblokáciu bez VPN nefungujú.

Schovajte svoju identitu na internete a chráňte sa pred sledovaním a útokmi hackerov. Ochránte svoje heslá a prístupové kódy.

Jedným účtom si ochránite všetky zariadenia,ktoré sa pripájajú na internet a budete surfovať bez obáv zo sledovania vašej online aktivity.

Využite služby IPVanish VPN ,alebo lacnejšiu alternatívu Pure VPN,ktoré majú servery po celom svete,sú veľmi rýchle a vysoko spoľahlivé bez akýchkoľvek záznamov o prevádzke. Na tieto firmy sa môžete stopercentne spoľahnúť,dôverujú im milióny ľudí z celého sveta.

Dodatok na záver

Niektorí čitatelia sa na mňa obracajú s otázkami.či na mojom boxe fungujú aj iné IPTV aplikácie okrem Antiku.

Našiel som si trošku času a nainštaloval som do svojho boxu Tanix TX28 aplikácie Horizon-GO,Magio-GO a Digi-GO. Všetky tri aplikácie išli nainštalovať a spustiť bez problémov. Samozrejme som nemohol testovať ďalej,lebo nemám predplatené tieto služby. Je treba zadať prihlasovacie údaje.

Pretože na mojom boxe už viac ako pol roka bez problémov funguje IPTV od Antiku ( Antik TV for STB/TV),nevidím dôvod,prečo by nemali fungovať aj tieto aplikácie. Ak mate nejaké skúsenosti z týmto boxom,prosím napíšte to dole pod článok do komentárov. Ďakujem.

Antik Telekom ponúka 11 TV programov úplne zadarmo a 115 programov iba za 3,90€ mesačne. Za túto sumu sledujete TV programy a archív vysielania nie len doma ale aj na cestách. Podľa mňa je to najvýhodnejšia ponúka. Majú aplikácie pre Android Box,Android TV,Apple TV Box a mobilné zariadenia.

The post Android box z AliExpressu -inštalácia a nastavenie. appeared first on KODI-návody..

]]>