Tesla mediabox pre virtuálnu káblovku ZAPNI TV.

Tesla Media Box
Hodnotenie:

Tesla mediabox je úplne nové zariadenie určené na stream ovanie videa pomocou aplikácie KODI a na príjem internetovej televízie Zapni TV. O virtuálnej káblovke Zapni TV som vás informoval v predošlom článku pod názvom“ Zapni TV – Nainštalujte si oficiálny Addon KODI.

Poskytovateľ IPTV spoločnosť Zapni TV donedávna predávala na príjem virtuálnej káblovky čínsky Android Box V88. Tento týždeň ale prišla dosť podstatná zmena a spoločnosť ohlásila predaj úplne nového mediaboxu.


Tesla mediabox – Zapni TV Powered by TESLA.

Spoločnosť TESLA Electronics spoločne z poskytovateľom internetovej televízie Zapni TV vyvinula a vyrába setopbox Zapni TV Powered by TESLA.

Zapni TV – Powered by TESLA.

Tesla mediabox je úplne nové a dostatočné výkonné zariadenie určené na príjem virtuálnej káblovky ZAPNI TV. Okrem aplikácie na sledovanie IPTV Zapni TV ma box pred-inštalovanú aj multimediálnu aplikáciu KODI.

Okrem týchto dvoch najdôležitejších aplikácií sú dostupné aj ďalšie chytré internetové aplikácie ,ktoré si môžete jednoducho nainštalovať z marketu Google Play.

Zariadenie Tesla mediabox podporuje sieťové funkcie Miracast, Airplay, Skype chatting, Picasa, Youtube, Flicker, Facebook, Online movies a další

Ovládanie mediaboxu je jednoduché a intuitívne aj vďaka šikovnému diaľkovému ovládaču,ktorým budete môcť ovládať aj váš televízor.

Tesla mediabox -diaľkove ovládanie.

Okrem tohto ovládača k zariadeniu môžete pripojiť aj bezdrôtovú klávesnicu,myš,gamepad a podobne.

Box je multilanguage. Z výroby je v mediaboxe nainštalovaný český jazyk, ale jednoducho si môžete na ovládanie zariadenia vybrať akýkoľvek iný jazyk z ponuky 24 jazykov.


Tesla mediabox – základné parametre.

Tesla mediabox riadi operačný systém Google Android 7.1.2 Sú podporované aktualizácie OTA celého systému.

Srdcom mediaboxu je švorjadrový procesor Amlogic S905W / ARM Cortex-A53 postavený na 64 bitovej architektúre a taktovaný na frekvenciu až do 2.0 GHz.

Z procesorom úzko spolupracuje grafika Mali-450 penta-core 750MHz+(DVFS) a operačná pamäť RAM-DDR3 o kapacite 2 GB.Tesla mediabox dokáže prehrávať Ultra HD 4K videá a podporuje vysoký dynamický rozsah nového formátu HDR 10. Pre ešte viac svetlejšie a tmavšie živé farby využíva technológiu HLD (Hybrid Log-Gamma).

Pri spracovaní obrazu mediabox používa najnovší video kodek VP9 a zvládne zobrazenie aj náročných video-súborov s kompresným formátom H.265/HEVC.

Na ukladanie súborov a dát Tesla mediabox disponuje vnútorným úložiskom typu FLASH o kapacite 16 GB. Toto úložisko môžete veľmi ľahko rozšíriť vložením pamäťovej karty TF CARD (microSDHC/SDXC) až do kapacity 32GB alebo pripojením USB Flash disku či USB HDD.

Tesla mediabox k internetu pripojíte klasicky sieťovým káblom LAN s konektorom RJ45 alebo bezdrôtovo pomocou technológie Wi-Fi IEEE 802.11 b/g/n na frekvencii  2.4GHz.

Tesla mediabox disponuje aj bezdrôtovou technológiou Bluetooth a tak si budete môcť jednoducho pripojiť slúchadla, či reproduktor bez použitia káblov.

Mediabox s televízorom prepojíte pomocou priloženého kábla HDMI 2.0b Okrem toho tento box má aj analógový AV výstup a tak môžete k nemu pripojiť aj úplne starý televízor cez CINCH-SCART kábel.

Kúpiť box Zapni TV Poweed by TESLA od výrobcu.


Kladné a záporné vlastnosti Tesla mediaboxu.

Aký v skutočnosti je Tesla mediabox,oplatí sa ho kúpiť? Prečítajte si tieto informácie,ktoré vám určite pomôžu v správnom rozhodnutí pred nákupom.

Zdieľať na odomknutie obsahuimage/svg+xml

Odomknite tento exkluzívny obsah pomocou jedného z tlačidiel na zdieľanie.


Cena boxu Zapni TV Poweed by TESLA.

Ak si teraz kúpite mediabox dostanete úplne zadarmo kredit v hodnote 300KČ (10€) na sledovanie virtuálnej káblovky Zapni TV.

Mediabox Zapni TV Poweed by TESLA si môžete objednať za cenu 1 699 Kč (66€) od poskytovateľa virtuálnej káblovky Zapni TV alebo priamo od výrobcu TESLA Electronics.

Spoločnosť TESLA Electronics z Českej republiky okrem multimediálnych centier vyrába aj DVB-T Set Top Boxy na príjem pozemnej digitálnej televízie,tlačítkové mobilné telefóny,sound-bary,robotické vysávače,elektrospotrebiče do modernej kuchyne a zabezpečovacie systémy. Celú produkciu si pozrite na webovej stránke spoločnosti TESLA.


Dodatočné informácie.

Ak chcete sledovať virtuálnu káblovku Zapni TV,nestačí vám kúpiť iba tento box, ale je potrebné sa zaregistrovať na stránke Zapni TV a objednať si jeden z balíčkov alebo vyskúšať test balíček úplne zadarmo.

Android box Zapni TV Poweed by TESLA si môžete objednať aj samostatne bez balička služieb Zapni TV a využívať ho na stream ovanie videí z portálu YouTube alebo pomocou aplikácie KODI či iných aplikácii.

Do KODI môžete inštalovať rôzne doplnky a vďaka nim získate prístup k nekonečnej zábave, ale treba si dávať pozor,ak budete použivať doplnky tretích strán a z neznámych zdrojov. V takomto prípade na ochranu pred malware a sledovaním sa pripájajte na internet anonymne prostredníctvom siete IPVanish VPN alebo Pure VPN,je to najlepšia ochrana pre KODI.

PS: Prečítajte si aj článok “ Android TV Box pre hry,multimédia a KODI.“

Aký užitočný bol tento príspevok?

Kliknutím na hviezdičku to ohodnotíte!

Priemerné hodnotenie / 5. Počet hlasov:

Prečítajte si aj ďalšie podobné príspevky:

4 Thoughts to “Tesla mediabox pre virtuálnu káblovku ZAPNI TV.”

 1. Jaroslav

  Dakujem za odpoved, este jedna vec, pri sledovani sportovych stanic (cez Perfect player alebo cez IPTV player ) mi asi kazdu pol minutu vypadne obraz na nejake 2-3 sekundy. neviem ci to je bufferovanie alebo co (Internet mam rychlost cca 15Mbit/s) . Neviem ci sa niekde da nastavit vacsi objem dat do vyrovnavacej pamate alebo nieco ine.

  1. Zdravím vás Jaroslav.
   Rýchlosť cca 15Mbit/s je určite dostačujúco dobra ale vo vašom prípade ide hlavne o stabilitu pripojenia-drobné výpadky internetovej konektivity. Tieto výpadky môžu byť spôsobené starým metalickým vedením alebo u bezdrôtového pripojenia nekvalitné pokrytie Wi-Fi signálom. Drobné výpadky môžete vyriešiť aj navýšením kapacity vyrovnávacej pamäte. Či takáto funkcia nastavenia je v prehrávači Perfect player alebo IPTV player neviem,lebo ich nepoužívam. V KODI Buffer je riešený inštaláciu a nastavením doplnku Easy Advanced Settings. Viac informácii v článku: https://www.milantulenko.eu/2017/08/kodi-sekaju-vam-videa.html

 2. Jaroslav

  p. Tulenko, chcem sa spytat, na mojom TV (Sony Android TV) sa pokusam spustit stiahnute m3u subory zo stranky GratisIPTV. Slovenske a ceske kanaly akotak idu, ale sportove kanaly (hlavne stanice BeinSport atd nemozem prehrat. Pokusam sa to spustit cez 3 rozne aplikacie ( VLC, IPTV, Perfect player) Na pocitaci s windows mi tie m3u subory so sportovymi stanicami idu normalne prehrat (cez VLC player). neviete kde moze byt problem? Beriem ze android na TV ma trochu inu platformu ako v mobile. Ale ked mi ceske a slovenske playlisty funguju a sportove nie neviem kde je problem…

  1. Existuje viacero zdrojov,kde sa dajú zohnať Free M3U playlisty. Tieto playlisty sú nespoľahlivé a fungujú iba krátku dobu,najčastejšie 24 hodín. Vo free playliste môže fungovať iba par programov a ostatné nefungujú. Často sa stava že po krátkom čase nefunguje ani jeden program v playliste.

   Najlepším riešením je kúpiť playlist. Veľmi lacné M3U playlisty predáva napríklad čínsky e-shop Aliexpress alebo spoločnosť Comstar. Viac v článku: https://www.milantulenko.eu/2019/02/m3u-playlist-na-skusku-zadarmo.html

Zanechať Komentár