Zapni TV – Nainštalujte si oficiálny Addon KODI.

Podobne ako Skylink Live TV aj virtuálna káblovka Zapni TV má okrem Android aplikácie aj oficiálny doplnok do KODI. Službu Live TV s archívom môžete 7 dní testovať úplne zadarmo.

Addon Zapni TV je legálna aplikácia určená na sledovanie slovenských a českých televíznych programov pomocou multimediálneho softvéru KODI.

Zapni TV Live Addon


Predstavenie služby Zapni TV.

Virtuálnu káblovku môžete sledovať kdekoľvek v európskej únii a v krajinách EHS.

Aby vám služba perfektne fungovala potrebujete pripojenie k internetu o minimálnej rýchlosti 3 Mb/s pri SD kvalite streamu. Ak budete sledovať aj programy v HD kvalite,potrebujete rýchlosť pripojenia k internetu minimálne 6 Mb/s.

Vyskúšať službu hneď po objednaní akéhokoľvek balička môžete aj priamo v prehliadači,ak sa prihlásite na stránku moje zapni.tv. Aby vám služba fungovala je potrebné mať nainštalovaný Adobe Flash v9.0.115 a vyšší alebo k prehrávaniu použiť HTML5 player.

Zapni TV - Prepnutie na HTML5

Okrem tejto možnosti,je možné zo stránky stiahnuť M3U playlist a použiť ho vo VLC playeri alebo pomocou PVR IPTV Simple Clienta v Kodi.

Pre KODI ma spoločnosť Zapni TV oficiálny doplnok.

Virtuálnu káblovku môžete využívať na počítači, notebooku, tabletu alebo na smartfónu.

AliExpress.com Product – 10.1 inches Tablet PC Android 8.0 3G Phone Call Octa -Core 4GB Ram 32GB Rom Built-in 3G Bluetooth Wi-Fi GPS Tablet PC +Keyboard

Pre užívateľov operačného systému Android je v Google Play aplikácia ZTVC,ktorú si môžete stiahnuť aj priamo zo stránky poskytovateľa služby.

Pozor! Aplikáciu ZTVC nie je možné nainštalovať do upravených zariadení s právami ROOT.

Pretože poskytovateľ IPTV musí dodržiavať určité licenčné podmienky,niektoré programy môžu fungovať iba na Smart TV alebo pomocou IPTV Boxu. Na ostatných zariadeniach v dosahu Smart TV môžu tieto programy fungovať iba ako služba multiscreen.

Virtuálna káblovka zapni TV funguje po registrácii a aktivácii.


V88 – Andoid Box pre službu Zapni TV.

Najvhodnejším riešením pre príjem slovenských a českých televíznych programov cez internet prostredníctvom služieb poskytovateľa Zapni TV je Android Box. IPTV Set-Top-Box ponúka poskytovateľ za cenu 1790 Kč (70€).

Android Box V88

Okrem IPTV Boxu ponúka spoločnosť na predaj aj prenosný Smart televízor za cenu 3999,- Kč 

Set-Top-Box pod označením V88 ma operačný systém Android 6.0 Je osadený 4-jadrovým procesorom RK3229,ktorý je taktovaný na frekvencii 1.5GHz Spolu s grafikou Mali-400 tvori základ lacného 4K Boxu.

Neviem prečo spoločnosť ponúka k službe práve box s tak malou kapacitou operačnej pamäte iba 1 GB a ROM 8GB rozšíriteľnú len do 16 GB.

Dnešné IPTV Boxy strednej triedy zo 4-jadrovým procesorom majú operačný systém Android 9.0 PIE. Bežne disponujú 4GB operačnej pamäte RAM,64 GB ROM. Box z takýmito parametrami stojí okolo 40€,samozrejme nie u nás ale v čínskom Aliexpresse. Viete koľko stoji V88? Set Top Box V88 v Aliexpresse kúpite iba za 20€ a poštovné z Číny na Slovensko máte úplne zadarmo. Nevýhodou je iba dlhá dodacia doba,väčšinou dva až tri týždne.

AliExpress.com Product – EU Plug V88 4K Android 6.0 Smart TV BOX RK3229 Quad Core 1.5GHZ 1GB+8GB 1080P WIFI Media Player Set-top Box DC 5V 2A TV Receiver

POZOR ZMENA!!! – ZAPNI TV v poslednom čase začala predávať uplne nový box,ktorý vyvinula spoločne zo spoločnosťou TESLA Electronics. Prečítajte si recenziu media boxu Zapni TV Powered by TESLA.

Ak sa neviete rozhodnúť aký Android Box kúpiť,prečítajte si článok“ Android TV Box pre hry,multimédia a Kodi„.


Registrácia do služby Zapni TV.

Predtým ako spustite televíziu je potrebná registrácia na stránke objednávka a registrácia. Registrácia pozostáva z troch krokov:

 1. Výber balička služieb – Test,Basic,Start,Standard,Sport
 2. Vyplnenie registračných údajov a potvrdenie objednávky
 3. Zhrnutie objednávky a registračných údajov

Po absolvovaní týchto troch krokov vám príde emailová správa od Zapni TV. Správu otvorte,opíšte si prihlasovacie údaje a kliknite na aktivačný link.

Aktivačný link a prihlasovacie údaje k službe Zapni TV

Po kliknuti na link budete presmerovaný na prihlasovaciu stránku,kde zadáte svoje prihlasovacie údaje a prihlásite sa do systému.

Od toho momentu môžete sledovať TV programy priamo v prehliadači pomocou Adobe Flash v9.0.115 alebo HTML 5.

S prihlasovacími údajmi aktivujete aj Android aplikáciu alebo doplnok Kodi.


Ako nainštalovať Zapni TV do KODI.

Spoločnosť Zapni TV ma oficiálny doplnok – Addon do KODI. Oficiálne doplnky sú bezpečné a preto vám nehrozí pri ich používaní žiadny postih alebo napadnutie hardvéru nebezpečným malvérom.

Práve preto, že oficiálne doplnky ako je tento sú bezpečné,nepotrebujete na ochranu pred sledovaním a malvérom používať anonymné pripojenie VPN.

IPVanish VPN alebo Pure VPN používajte iba vtedy,ak používate doplnky tretích strán a z neznámych zdrojov.

Inštalácia doplnku je veľmi jednoduchá pozostáva z týchto troch krokov:

A:Stiahnutie repozitára

B: Inštalácia repozitára

C: Inštalácia doplnku

A. Stiahnutie repozitára

Kliknite na repository.zapni.tv a stiahnite si zip súbor repozitára do vášho počítača.

Ak chcete doplnok inštalovať na iné zariadenie,presuňte ho cez sieť alebo pomocou pamäťového media(USB kľuč,pamäťová karta).

B: Inštalácia repozitára

 1. Z hlavnej ponuky KODI kliknite na doplnky
 2. Kliknite na box – inštalovať
 3. Inštalovať doplnky zo zip archívu
 4. Kliknite na domovský priečinok
 5. Vyhľadajte ten priečinok,do ktorého ste stiahli repozitár
 6. Kliknite na repository.zapni.tv.zip
Inštalácia repozitára zapni TV

C: Inštalácia doplnku Zapni TV

 1. Kliknite na nainštalovať z repozitára
 2. vyberte doplnky služby zapni TV
 3. Kliknite na video doplnky
 4. Kliknite na Zapni TV Live
 5. Kliknite na Inštalovať
 6. Potvrdte inštaláciu prídavných doplnkov kliknutím na

O úspešnej inštalácii doplnku vás informuje PopUp okno.

Zapni TV-Inštalácia dokončená

Nastavenie doplnku Zapni TV

Aby vám fungovalo prehrávanie živého vysielania a archív,je potrebné aktivovať službu a nastaviť doplnok Postupujte následovne:

 1. Otvorte email, ktorý ste dostali od spoločnosti Zapni TV po registrácii.
 2. Kliknite na odkaz v emailovej správe pre potvrdenie registrácie.
 3. Zapnite KODI a pravým tlačidlom myši kliknite na ikonku aplikacie
 4. Vyberte nastavenia
 5. Zadajte Zákaznícke číslo (e-mail) a heslo,ktoré vám zaslala spoločnosť v registračnej správe.

Po týchto nastaveniach už vám bude prehrávanie Live TV a archív fungovať. Aby som vám ešte viac uľahčil inštaláciu,pripravil som pre vás inštruktážne video. Príjemné sledovanie.

PS: Službu som testoval v prehliadači Google Chromé a v KODI na počítači s operačným systémom Linux Mint.

Ak ste službu testovali,napíšte dole pod článok ako vam fungovala a podeľte sa z ostatnými čitateľmi o vlastnú skúsenosť. Ďakujem za komentáre.

Written by Milan Tulenko

Autor tohto článku nemá nijakú spojitosť s aplikáciou KODI ani s doplnkami tretích strán a preto nenesie žiadnu zodpovednosť za prípadnú ujmu pri inštalácií a používaní týchto doplnkov. Ak sa rozhodnete inštalovať a používať neoficiálne doplnky, robíte tak na vlastnú zodpovednosť!

Prečítajte si aj ďalšie podobné príspevky:

Tento text je chránený proti kopírovaniu !!!