IPVanish ® Najlepšia VPN pre všetky zariadenia .

()

IPVanish ® je celosvetovou jedničkou v poskytovaní kvalitných služieb VPN.

Aktualizácia siete IPVanish ®

Dňa 13.1.2021 IPVanish  oznámila významnú aktualizáciu siete, ktorá zákazníkom umožní využívať vyššiu rýchlosť ako kedykoľvek predtým. Prelomové vylepšenie navýšilo kapacitu sieťovej karty 2,5x inštaláciou nových 25GB kariet Intel do celej siete (predtým 10GB karty): Viac informácií: https://blog.ipvanish.com/ipvanish-speed-upgrade/ .

Služba IPVanish VPN poskytuje:

 • Zabezpečený prístup k najrýchlejšej VPN na svete
 • Komplexné sieťové šifrovanie a ochrana údajov
 • Užívateľsky prívetivé aplikácie pre macOS, Windows, iOS, Android a Amazon Fire TV
 • Ochranu osobných údajov s nulovými protokolmi
 • Zákaznícka podpora 24/7

POZOR! – Dôležitá zmena platná od 13. júla 2020

IPVanish odstránila limit 10 zariadení pripojených súčasne na jeden účet. Od 13 júla 2020 môžete na jeden účet IPVanish VPN pripojiť neobmedzený počet zariadení ktoré vlastnite a tak ochrániť seba a svojich blízkych nielen doma ale aj na cestách. Pripojte sa na bezpečný a rýchly anonymný internet.

V článku sa dočítate ako zabezpečiť pripojenie k internetu pomocou IPVanish VPN tak,aby ste surfovali bez stopy a obišli internetovú cenzúru.

Pomocou siete serverov IPVanish ® VPN si otvorite všetky doplnky v KODI,aj tie, ktoré sú zámerne blokované a neprístupné pre určité lokality.


IPVanish ® zmení vašu verejnú IP adresu na privátnu.

Vďaka 1200 anonymným VPN serverom,ktoré sú strategicky rozmiestnené po celom svete si behom chvíľky zmeníte vašu verejnú IP adresu na ľubovoľnú privátnu a tak skryjete svoju identitu na internete.

Čo je verejná IP adresa.

Verejná IP adresa je jedinečný identifikátor zariadenia pripojeného do Internetu. Verejnú IP adresu vám prideľuje váš poskytovateľ pripojenia do internetu.

IP adresa je štvorica čísiel oddelených bodkou – napr. 195.47.53.165 V jednom čase nemôžu byť pripojené k sieti Internet dve zariadenia s rovnakou IP adresou.

Aká je moja IP adresa.

Verejná IP adresa na vás prezradí nielen presnú poštovú adresu skadiaľ sa na internet pripájate, ale aj z akého zariadenia sa pripájate.

Verejná IP adresa vyzradí aj kto je váš poskytovateľ pripojenia do internetu,aky operačný systém používate,názov a verziu webového prehliadača.

Pozrite si akú máte IP adresu a informácie o vašej polohe.

IP ADRESA – LOKALIZAČNE DATA A ÚDAJE O VAŠOM ZARIADENÍ:

Výhody verejnej IP adresy.

 • Dostupnosť k zariadeniu cez internet (napríklad z práce,zo školy alebo aj z ľubovoľného miesta na svete).
 • Sieťové hry a komunikácia cez internet ( Skype,ICQ).
 • Monitoring a riadenie cez sieť (Alarm,IP kamera).
 • Možnosť prevádzkovania verejných serverových služieb (webové stránky,FTP,SSH).

Nevýhody a nástrahy verejnej IP adresy.

 • Útoky vírov a hackerov ( je potrebné zabezpečiť zariadenie antivirom a firewallom).
 • Možnosť odcudzenia identity – ak používate verejnú IP adresu,musíte dať extra pozor na zabezpečenie vášho systému.
 • Riziko pri stream ovani a sťahovaní súborov( KODI,Q-Torrent a pod.)
 • Strata anonymity – zanechané stopy po surfovaní a inej činnosti.
 • Riziko pre neskúseného užívateľa internetu.

IPVanish ® PREHLIADANIE WEBU BEZ STOPY.

Internet potrebuje viac ako súkromný internetový prehliadač. Vaša skutočná adresa IP zmizne, aby sa vaša aktivita online nemohla sledovať.

IPVanish rešpektuje vaše právo na súkromie. Najprísnejšia politika IPVanish ® nezaznamenáva žiadne logá a tak udržuje vašu identitu v súkromí.

Vďaka privátnej IP adrese a silným 256-bítovým šifrovaním AES budete na internete neviditeľný. Užíte si slobodu pri surfovaní na ktorú máte nárok.


IPVanish ® Zdolajte cenzúru na internete.

Online cenzúru praktizujú univerzity, zamestnávatelia a vlády na celom svete. Odstráňte svoje regionálne obmedzenia a preskúmajte celý internet.

Cenzúra

Virtuálna privátna sieť IPVanish má 1200 anonymných VPN serverov strategicky rozmiestnených v 60 krajinách po celom svete.

Ak sa zaregistrujete k IPVanish a stiahnete si klienta, môžete kedykoľvek jednoducho na jeden klik sa pripojiť k ľubovoľnému VPN serveru.

Po pripojení napríklad k VPN serveru, ktorý je umiestnený na Floride sa zmení vaša verejná IP adresa na privátnu USA IP adresu. Pretože máte IP adresu USA,otvoria sa vám všetky stránky,doplnky a aplikácie,ktoré sú určené iba pre občanov USA a pre zvyšok sveta sú blokované.

Takto si sprístupnime napríklad všetky doplnky v KODI, celý NETFLIX,YouTube, ale aj iné webové lokality.

IPVanish ® poskytuje rýchly, neobmedzený prístup na internet do všetkých kútov sveta.


IPVanish ®Najlepšia VPN pre KODI

KODI je platforma pre digitálnu zábavu,ktorá na rozdiel od klasických set-top boxov zvláda aj prehrávanie a sťahovanie medií z neoficiálnych zdrojov. Práve preto sa KODI stáva najpopulárnejším prehrávačom na svete.

Ako bezplatná softvérová aplikácia s otvoreným zdrojovým kódom. Kodi funguje dobre s množstvom rôznych zariadení. Bývalý XMBC nie je obmedzený na streamovanie videa z oficiálnych aplikácií; umožňuje používateľom sledovať živé vysielania z celého sveta, sťahovať torrenty, počúvať rádio a prehrať takmer akýkoľvek iný druh digitálnych médií.

Potrebujem pre KODI IPVanish ® VPN?

Aj keď je kvôli bezpečnosti silne odporúčané použivať sieť VPN pri stream ovani alebo sťahovaní videí a filmov,samostatné KODI bez VPN fungovať bude.

IPVanish VPN+KODI

Ak inštalujete iba doplnky z oficiálneho úložiska KODI,VPN nepotrebujete.

Iná situácia nastáva,ak inštalujete repozitáre a doplnky tretích strán a z z neznaných zdrojov v zip formáte. Tieto doplnky programuje hocikto a nie vždy s čistým úmyslom. Programátor si môže v doplnku nechať pootvorené takzvané zadné dvierka,cez ktoré bude mať prístup k vášmu systému.

Takto pomocou verejnej IP adresy môže na diaľku monitorovať vaše zariadenie a v horšom prípade môže odcudziť a zneužiť vaše osobné údaje,ktoré máte v zariadení uložené (prihlasovacie údaje a heslá,platobné karty a podobne).

Ak KODI používate aj v mobilných zariadeniach(notebook,tablet,smartphon) pripojených na verejnosti do nezabezpečených Wi-Fi sieti (Free WiFi zóna v autobuse,vo vlaku,v kaviarni,v hoteli a pod).,riziko odcudzenia osobných údajov je dvojnásobné.

Pripojením k IPVanish ®,zmenou verejnej IP adresy na privátnu a silným 256-bítovým šifrovaním AES sa ochránite pred odcudzením a zneužitím vašich osobných údajov.

Okrem toho zmenou IP adries si otvoríte prístup k celému internetu,obídete cenzúru na internete a spustite všetky doplnky v KODI.

 Existujú stovky doplnkov pre Kodi, ale kvôli geografickým obmedzeniam mnohí používatelia nemôžu ich používať.


Ako vás ochranní IPVanish ® VPN pri sťahovaní súborov a Torrentov.

Určíte ste už niekedy v minulosti stiahli nejaký súbor z internetu. Sťahovať sa dá zadarmo všeličo,od filmov a seriálov cez,hudbu až po softvér.

Väčšina týchto súborov, ktoré sa dajú zadarmo stiahnuť,sú ilegálne a preto hrozí pokuta za porušenie autorských práv na digitálne dielo.

Download

Ak používate na sťahovanie špeciálne programy ako je napríklad Q-Torrent alebo E-mule,okrem sťahovania poskytujete aj obsah ktorý máte vo svojom zariadení pre ostatných členov siete. Takto sa dopúšťate ešte väčšieho prehrešku ako pri samotnom sťahovaní ilegálneho obsahu.

Nad legálnosťou digitálneho obsahu na internete bdie DMCA a iné zákony.

Pri sťahovaní hrozí riziko, že stiahnete infikovaný súbor alebo spolu zo súborom môžete stiahnuť aj nebezpečný malware.

Pred infekciou sa musíte chrániť sami kvalitným antivírový m softvérom a pred postihom zo strany licenčných autorít vás spoľahlivo ochráni IPVanish ® VPN .


Ako ochráni IPVanish ® VPN vaše mobilné zariadenia.

Radi cestujete? Ak áno,určite ste sa už niekedy pripájali na internet z vášho mobilného zariadenia (notebook,tablet mobilný telefón) na nezabezpečenú verejnú Wi-Fi sieť.

Tieto Wi-Fi siete poznáte pod menom Free Wi-Fi Zona a stretnete sa z nimi v kaviarňach a baroch,v autobuse alebo vlaku,na nástupišťiach a autobusových staniciach,na námestiach a v iných priestoroch.

Free WiFi zóna

Verejne Wi-Fi siete sú nezabezpečené a preto sú ľahko napadnuteľné hackerom alebo hocikým,kto tejto problematike trošku rozumie.

Určite by ste nechceli,aby hocikto a bez vášho vedomia prehľadal fotografie alebo čítal SMS a e-maily vo vašom telefóne či tablete.

V mobilnom zariadení nosíte okrem svojich osobných údajov aj rôzne heslá a prihlasovacie údaje,ktoré sa môžu stať ľahkou korisťou pre hackera.

IPVanish ® VPN vás spoľahlivo ochráni pred týmito nepríjemnosťami.


VPN protokoly IPVanish

Čo je VPN protokol a ktorý je najlepší si môžete prečítať v článku “ Pripojte Sa K VPN A Užívajte Si Online Slobodu.

Protokol Open VPN

Najspoľahlivejší a najlepšie zabezpečený SSL/TLS je protokol Open VPN. Protokol Open VPN používajte vždy, keď je to možné. Najrýchlejšie pracuje cez UDP port,pretože nemá korekciu chýb. Naproti tomu cez TCP port pracuje najspoľahlivejšie,pretože má korekciu chýb na zabránenie straty informačných paketov počas prenosu dát.  Použite port,ktorý vám najviac vyhovuje.

SSTP (Secure Socket Tunneling Protocol)

Rovnako ako OpenVPN, ide o SSL / TLS VPN, čo znamená, že v sieti bude šifrovaná aktivita na webu. Tento protokol použite na zariadeniach z operačným systémom Windows.

L2TP (Tunelovací protokol vrstvy 2)

Ak vaše mobilné zariadenie nie je kompatibilné z Open VPN,použite tento Tunelovací protokol,ktorý je najlepší pre mobilné telefóny.

Protokol IKEv2 a IPSec

Tieto protokoly sú určené pre najnovšie tipy mobilných zariadení.

PPTP (tunelovací protokol point-to-point)

Point to point je najstarší tunelovací protokol a funguje na starých počítačoch a mobilných telefónoch. Je to veľmi jednoduchý protokol, a preto bude fungovať tam,kde ostatne zlyhajú. Aj napriek tomu sa ho neodporúča používať,pretože ma najslabšie šifrovanie,ktoré už bolo dávno prelomené.


Ako nainštalovať IPVanish ® VPN softvér a aplikácie.

VPN klienta a aplikácie môžete nainštalovať do Android TV boxu alebo televízora,počítača,notebooku,tabletu,mobilného telefónu alebo do routra a tak chrániť celú LAN sieť naraz. Sú podporované všetky bežné operačné systémy.

S jedným účtom IPVanish ® VPN môžete za jednu cenu chrániť až 10 zariadení naraz.

Všetky ďalej opísané softvéry a aplikácie sú úplne zadarmo na stiahnutie.


IPVanish pre Windows

Windows aj napriek tomu, že je najviac náchylný na rôzne online hrozby,víry a spiware,stále je najviac používaný vo svete.

Práve na tieto online hrozby a útoky hackerov myslí IPVanish a pre Windows vyvinul špeciálny softvér ,ktory spoľahlivo ochráni vaše dáta.

Zabezpečte pripojenie k internetu pomocou bezplatného softvéru VPN pre systém Windows. Stiahnite si IP Vanish Windows App


IPVanish pre Android

Inštalácia aplikácie IPVanish ® VPN na mobilné telefóny a tablety z OS Android je veľmi jednoduchá.

IPVanish VPN - Android app

Máte dve možnosti. Buď si aplikáciu nainštalujete klasicky cez Google Play alebo si zo stránky IP Vanish stiahnete súbor APK a nainštalujete. Pred inštaláciou súboru APK nezabudnite povoliť inštaláciu z neznámych zdrojov.

Ako nainštalovať IPVanish VPN klasicky cez Google Play si pozrite vo videu.


IPVanish pre MacOS.

Chráňte všetky svoje počítače a notebooky značky Apple. Nainštalujte si softvér IPVanish VPN do zariadení Mac OS.


IPVanish pre iOS

Samozrejmosťou je softvér pre mobilne telefóny iPhone a iPad


IPVanish pre Fire TV

Zabezpečte svoju Fire TV. Stiahnite si aplikáciu IPVanish.


IPVanish pre Linux

Ak používate na svojom počítači Linux Mint,Ubuntu,Fedora alebo Kali Linux prečítajte si návod na nastavenie Linuxu.


IPVanish pre Chromebook

Máte doma Chromebook? Prečítajte si návod ako ho zabezpečiť.


IPVanish pre smerovače

Ak chcete chrániť vašu celú domácu sieť máte dve možnosti. Buď si kúpite nový router z už nainštalovaným VPN alebo manuálne nastavíte IP Vanish VPN na svojom terajšom smerovači.


Existujúci smerovač už môže byť kompatibilný s VPN, ale musíte ho nakonfigurovať tak, aby pracoval s vaším účtom IP Vanish.

Konfigurácia môže byť pre niekoho zložitá,a pri nesprávnom postupe môže natrvalo poškodiť alebo zničiť router.

Niektoré smerovače sa nedajú nakonfigurovať na VPN,lebo sú nekompatibilné, a preto treba kúpiť nový VPN router.


Potrebujete s niečim pomôcť?

Ak sa vyskytnú nejaké problémy obráťte sa na centrum podpory IP Vanish VPN.

V centre podpory si môžete prečítať odpovede na často kladené otázky od ostatných klientov,ktorý používajú ochranu VPN na svojich zariadeniach.

V centre podpory nájdete všetky inštalačné príručky a vyriešite každý problém,ktorý by mohol nastať pri inštalácii softvéru alebo aplikácie. . Nechýbajú ani odpovede na otázky fakturácie,oznámenia a všeobecné informácie o spoločnosti IPVanish.


2 roky VPN + Secure Storage za 4,12 $ mesačne

Aký užitočný bol tento príspevok?

Kliknutím na hviezdičku ho ohodnotíte!

Priemerné hodnotenie / 5. Počet hlasov:

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Pretože sa vám tento príspevok stal užitočným,prosím zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

Možno že tento príspevok poteší aj vašich priateľov a známych. Ďakujem za zdieľanie.

Je mi veľmi ľúto, že príspevok pre vás nebol užitočný!

Vylepšime tento príspevok!

Povedzte mi, ako môžem tento príspevok vylepšiť?

Prečítajte si aj súvisiace príspevky...
Nord vpn – dvojité šifrovanie pre ešte lepšiu ochranu súkromia.
Nord-VPN-Ilustracny-obrazok

Nord VPN je jedinou sieťou na svete,ktorá pre zvýšenie bezpečnosti a ochrany súkromia zaviedla systém dvojitého šifrovania. Touto sofistikovanou technológiou Read more

Ivacy VPN – Finančne nenáročná sieť ocenená za rýchlosť a kvalitu.
Ivacy VPN - Ilustračný obrázok

Ak ste sa rozhodli zabezpečiť si vaše zariadenia pripojené k internetu a hľadáte výhodné riešenie ochrany súkromia a chcete obísť Read more