Photomath to vyrieši za vás.

Photomath

Posledná aktualizácia dňa by Milan Tulenko

Hodnotenie:

--------------------------------- OBSAH PRÍSPEVKU ---------------------------------

Photomath – Výborná aplikácia nielen pre študentov.

Ach tá matematika. Niektorí žiaci a študenti ju zbožňujú iní zase nenávidia. Niekto ju zvláda ľavou zadnou a inému neide do hlavy ani nátlakom. Vďaka aplikácii Photomath budete matematiku milovať.

Boli časy keď neexistovali počítače ani kalkulačky a vo výpočtoch si chudák študent mohol pomôcť iba vlastnými prstami a takzvaným logaritmickým pravítkom,určite si na to mnohý pamätáte.

Dnes je doba počítačov,kalkulačiek,mobilov a inteligentných zariadení. Bola by veľká škoda nevyužívať najmodernejšie výdobytky vedy a techniky pri riešení zložitých matematických výpočtov.

Na riešenie zložitých príkladov z matematiky môžete používať či už vedeckú kalkulačku,počítač alebo Smartphone z nainštalovanou aplikáciou. V tomto článku vám chcem lepšie predstaviť aplikáciu Photomath.

Aplikáciu Photomath pre telefón Android si môžete zadarmo siahnuť z GooglePlay,alebo z Ap-store pre zariadenia Apple.

Photomath

Photomath rieši matematické príklady rýchlosťou blesku.

[lockercat]

Hlavnou prednosťou aplikácie Photomath je to,že na zadávanie matematických príkladov nepoužíva klávesnicu ako je to bežne u kalkulačiek, ale fotoaparát mobilného zariadenia.

Ak neviete napríklad vyriešiť zložitú rovnicu,stačí ju odfotiť z knihy,zošita alebo monitoru počítača a za krátku chvíľku je výsledok riešenia na svete.  Skenovanie je automatické,stačí fotoaparát namieriť na zadaný príklad.

Skenovanie a výpočet je taký rýchly,že aj niekoľko príkladov vyriešite za krátku chvíľku naraz.

Photomath je inteligentná kalkulačka cez fotoaparát, ktorá rozpoznáva nielen tlačené, ale aj rukou písané písmo.

Okrem samotného výsledku výpočtov,aplikácia vám aj ukáže krok po kroku ako sa k výsledku dopracovala. Pravé preto, že aplikácia ukazuje postup výpočtu je veľmi prínosná a dôležitá pre všetkých študentov.

Photomath podporuje aritmetiku, celé čísla, zlomky, desatinné čísla, odmocniny, algebrické výrazy, lineárne rovnice/nerovnice, kvadratické rovnice/nerovnice, absolútne rovnice/nerovnice, systémy rovníc, logaritmy, trigonometriu, exponenciálne a logaritmické funkcie, deriváty a integrály.

Aplikácia Photomath je dostupná vo viacerých jazykoch včetne slovenčiny a češtiny.

[/lockercat]

Written by 

Píšem recenzie,návody,zaujímavosti z elektroniky a IT.

Prečítajte si aj ďalšie podobné príspevky: