9 dôvodov prečo si zaobstarať Samsung Galaxy S9 alebo S9+

Samsung Galaxy S9-S9+

Posledná aktualizácia dňa by Milan Tulenko

Hodnotenie:

1. Galaxy S9 alebo S9+ vás bude reprezentovať na každom kroku.

Dlhú dobu na portáli Heureka.sk je najobľúbenejší TOP číslo 1 mobilný telefón Samsung Galaxy S8. Okrem toho Galaxy S8 dostal najviac pozitívnych hlasov a preto právom si vybojoval  ocenenie víťaz v prestížnej súťaži produkt roku 2017.

Pre rok 2018 boli poprvýkrát predstavené odbornej verejnosti vlajkové lode Samsung Galaxy S9 a S9+ dňa 25. februára na výstave MWC v Barcelone. Tieto vylepšené kúsky  sa do oficiálneho predaja dostali 16.marca 2018.

Samsung Galaxy S9 a S9+
Samsung Galaxy S9 a Galaxy S9+

Aj keď na prvý pohľad je telefón Samsung Galaxy S9 nápadite podobný na svojho predchodcu S8,niečo predsa sa len zmenilo. Nová devina prešla rôznymi úpravami a dostala nové vylepšenia.

Spoločnosť Samsung sústredila všetky svoje doterajšie poznatky a úsilie do vývoja a výroby Galaxy S9 a S9+.

Samsung Galaxy S9 a S9+ okrem vysokého výkonu zaujme aj pekným dizajnom a hlavne úplne novým duálnym fotoaparátom, ktorý sa prispôsobuje okoliu podobne ako ľudské oko a takto mení pohľad na váš svet.

Telefóny Samsung Galaxy S9 a S9+ sa vyrábajú v 4 farebných vyhotoveniach,čierna,šedá,modrá a ružová.

Samsung Galaxy S9 alebo S9+ vás bude reprezentovať na každej oslave, schôdzke či firemnej porade.

2. Super AMOLED displej, ktorý vam rozšíri obzory.

Telefóny Samsung Galaxy S9 a S9+ majú osvedčené displeje z radu Galaxy S8 s vynikajúcimi parametrami, na ktoré sa môžete vždy spoľahnúť. Perfektne ostrý a kontrastný obraz z bohatými farbami zaisťuje technológia zobrazovania OLED z aktívnou matricou. Displeje Super AMOLED sú vysoko úsporné zobrazovacie jednotky,čím šetria batériu a takto  prispievajú  k dlhšej prevádzke telefónu na jedno nabitie.

Veľký bezrámový infinity displej vám zobrazí oveľa viac obsahu a takto rozšíri vaše obzory či už pri surfovaní,hraní hier alebo sledovaní videa.

Samsung Galaxy S9+
Samsung Galaxy S9+

Obidva telefóny majú displeje z rozlíšením 2 940 x 1 440 pixelov s pomerom strán 18,5:9 ,rozdiel je iba vo veľkosti. Samsung Galaxy S8+ má veľký 6,2 palcový a Galaxy S8 o trošičku menší 5,8 palcový infinity displej.

Ak budete používať telefón vonku počas slnečných dní na to aby bol displej dobre čitateľný má rozhodujúci vplyv najmä maximálny jas a matné prevedenie displeja.

Displej telefónu Samsung Galaxy S9 má maximálny jas 673 nits a Galaxi S9+ 661 nits. Na porovnanie displej telefónu Galaxy 8 má maximálny jas 570 nits a konkurenčný Apple iPhone X 640 nits

Telefóny Samsung Galaxy S9 a S9+ majú zabudovanú funkciu filtrovania nebezpečného modrého svetla.

3. Vychutnáte si perfektný zvuk Dolby Atmos.

Najvyššiu kvalitu zvuku podobnú akú poznáte s kinosály vám prinášajú reproduktory od uznávanej spoločnosti AKG-Harman spolu s technológiou Dolby Atmos.

Vďaka kvalitným reproduktorom a technológii Dolby Atmos si vychutnáte ešte silnejší ohromujúci 78 dB čistý priestorový zvuk.

Ponorte sa do fantastickej atmosféry priestorového zvuku Dolby Atmos pri hraní super hier alebo sledovaní videí.

Ak nechcete rušiť okolie k telefónu si môžete pripojiť perfektné slúchadlá od spoločnosti AKG – Harman.

4. Variabilný fotoaparát, ktorý perfektne fotí cez deň aj v noci.

Spoločnosť Samsung si dala za úlohu vyrobiť taký fotoaparát, aby majiteľ mobilného telefónu už nemusel myslieť na svetelné podmienky a to sa jej aj do bodky podarilo.

Mobilné telefóny S9 a S9 + sú prvými telefónmi, ktoré sa dodávajú s variabilnou clonou, ktorá sa môže prepínať medzi F2.4 pre jasnejšie prostredie a F1.5 pre scény s nízkym svetlom.

Takáto premenlivá clona umožňuje telefónom S9 a S9 + zachytiť viac svetla v prípade potreby. Variabilná clona fotoaparátu Samsung Galaxy S9 a S9+ sa prispôsobuje svetelným podmienkam podobne ako ľudské oko. Výsledkom sú perfektné fotografie za každých svetelných podmienok.

Nastavte si clonu na hodnotu f/1,5 a fotografujte svoje nočné zážitky bez šumu podobne ako za denného svetla.

Samsung Galaxy S9+ dostal úplne nový duálny fotoaparát. Širokouhlá kamera a  teleobjektív, ktorý umožňuje dvojnásobné zväčšenie bez straty kvality a tiež nafotiť veľmi pekné portréty.

Samsung Galaxy S9+ fotoaparát

S hlavnou kamerou môžete natáčať 4K videá pri 60 FPS alebo 960 FPS Super Slow Motion. S funkciou Super Slow Motion spomalíte čas a natočíte Super spomalené videá ako napríklad v známom seriály Boriči mýtov alebo na YouTube kanáli, ktorý sa zaoberá spomalenými videami  The Slow Mo Guys.

Vytvárajte pohyblivé GIF obrázky alebo natáčajte super-spomalené videá, ktoré vyrazia dych vašim priateľom na sociálnych sietiach. Jednoducho fotte,natáčajte a zdieľajte vaše skvelé fotografie a videá.

Super spomalené zábery môžete použiť aj na  pozadie obrazovky uzamknutého telefónu.

Vďaka optickej stabilizácii obrazu zachytíte pohyb bez rozmazania a perfektné ostré zábery nasnimate aj keď sa vám trasú ruky.

Zadný fotoaparát Samsung Galaxy S9+ má jedinečnú funkciu Live Focus,vďaka ktorej  sa každé zachytenie tváre premení na skvelý portrét. Rozmazané pozadie a Bokeh filter vytvorí z vašej fotografie nezabudnuteľný zážitok.

Využite neobmedzenú bezplatnú službu Google Photos a ukladajte svoje fotografie,videá a spomalené videá tak, aby ste mali kedykoľvek prístup k svojim spomienkam online na internete.

 

5. Selfie kamera, ktorou zachytíte aj svoju náladu a emócie.

[lockercat]

Ak radi fotíte a zdieľate selfíčka,telefón Samsung Galaxy S9 a S9+ vám prináša novinku vďaka ktorej premeníte svoje selfie fotografie na animované emoji. Vyjadrite svoju náladu a emócie cez animovaný emoji pre rozšírenú realitu a zdieľajte ho zo svojimi priateľmi.

Emoji

Popustíte uzdu svojej fantázie a vytvorte si originálne svoje nové JA. Staňte sa hviezdou vo svete animovaného filmu. Rozprávajte,spievajte alebo robte čo chcete a nezabudnite pochváliť sa novým emoji svojim priateľom.

6. Viacúrovňové zabezpečenie Samsung Knox.

Ochráňte svoje citlivé dáta pred nebezpečnými nástrahami internetu a pred všetkými zvedavcami okolo vás. Technológia zabezpečenia Samsung Knox spoľahlivo ochráni vaše zariadenie a dáta na niektorých vrstvách ochrany už od hardvérovej úrovne.

Za pomoci prednej kamery a inteligentného systému rozpoznávania tváre si jednoducho odomknete telefón kedykoľvek a kdekoľvek. Systém rozpoznávania tváre vás spozná aj keď zostárnete a navonok zmeníte svoju podobu. Ak by náhodou systém bol na pochybách či ste to naozaj vy,pomôže mu skener očnej dúhovky, ktorý potvrdí alebo vyvráti identitu. Skener očnej dúhovky a inteligentný systém na rozpoznávanie tváre navzájom spolupracujú pri identifikácii osoby,ktorá chce odomknúť telefón Samsung Galaxy S9 alebo Galaxy S9+.

Na zabezpečenie telefónu okrem inteligentného rozpoznávania tváre a skenera očnej dúhovky môžete tiež využiť aj snímač odtlačkov prsta,ktorý je ľahko prístupný na zadnej stene telefónu pod hlavným fotoaparátom.

Ďalšie možnosti zabezpečenia telefónov Samsung Galaxy S9 a S9+ sú zabezpečenie gestom,heslom alebo PIN-kódom. Vyberte si zabezpečenie svojho telefónu, ktoré vám najviac vyhovuje.

[/lockercat]

Hľadáte „Samsung Galaxy“—mame pre vás nachystaných 6 578 produktov

7. Ctihodný výkon telefónov Samsun Galaxy S9 a S9+

Najvýkonnejšie mobilné telefóny Samsung Galaxy S9 a S9+, ktoré hravo zvládajú multitasking. Vďaka výkonnému procesoru a veľkej kapacite operačnej pamäte RAM si spustite najnovšiu hru. Okrem hrania hry pozrite si zaujímavé video na YouTube, do toho si v jednom čase môžete písať so svojimi priateľmi na Facebooku a ešte aj sledovať online prenos dôležitého zápasu.

Telefóny Samsung Galaxy S9 a S9+ určené pre európsky trh dostali do vienka výkonný 8 jadrový čip  Exynos 9810 SoC postavený na 64 bitovej architektúre s technológiou  10nm.

Operačná pamäť telefónu Samsung Galaxy S9+ má kapacitu 6 GB RAM a Galaxy S9 zostava na 4 GB RAM.

Telefóny Galaxy S9 a S9+ majú 64GB alebo až 256GB vnútornú pamäť,ktorú je možné jednoducho rozšíriť vložením pamäťovej karty micro SD až do kapacity 400GB.

Ak potrebujete oddeliť prácu od súkromia kúpte si telefón Galaxy S9/S9+ DUOS na dve SIM karty.

Samsung Galaxy S9 DUAL SIM
Samsung Galaxy S9 DUAL SIM

Už žiadne spomalenia alebo trhavé pohyby. Okrem výkonného hardware telefóny Samsung Galaxy S9 a S9+ umožňujú pripojenie na super-rýchly LTE internet rýchlosťou až 1,2 Gbps a samozrejme podporujú aj Wi-Fi.

Podľa nezávislého testu aplikáciou AnTuTu Benchmark získal telefón Galaxy S9+ skóre 247630 bodov a telefón Galaxy S9 o trošičku menej a to 244207. Starší predchodca obľúbený Galaxy S8 získal skóre 166646. Z porovnania týchto výsledkov testov je jasné, že telefóny Galaxy S9 a S9+ sú o veľký krok výkonnejšie ako telefóny Galaxy S8. Galaxy S9 a S9+ dopadol v teste lepšie ako jeho hlavný konkurent Apple iPhone X,ktorému namerali skoré 224538.

1                                                                                          Samsung Galaxy S9+   247 630
2                                                                                          Samsung Galaxy S9   244 207
3                                                                                       Apple iPhone X   224 538
4                                                           Samsung Galaxy S8   166 646

8. DeX Pad premení váš mobilný telefón na plnohodnotný počítač.

Pracujte odkiaľ chcete a vašu kanceláriu noste vždy pri sebe. Už nepotrebujete veľký počítač, ktorý vám zaberie spustu miesta. Na prácu a zábavu vám postačí podložka DeX Pad, do ktorej vložíte Samsung Galaxy S9 alebo S9+ a monitor pripojený k podložke cez HDMI kábel. Samozrejmosťou je klávesnica a myš. Okrem DeX Pad má pre vás Samsung ešte jedno podobné prekvapenie a je to DeX Station, ktorý ma aj Ethernet J45 konektor na pripojenie k domácej alebo firemnej počítačovej sieti prostredníctvom sieťového kábla.

Získajte prístup na diaľku k virtuálnemu počítaču so systémom Windows prostredníctvom VDI (Virtual Desktop Infrastructure), ako je Citrix Receiver, klient VMware Horizon a Amazon WorkSpaces.

9. Veľa príslušenstva pre telefóny Samsung Galaxy S9 a S9+

Vyberte si z množstva krytov Clear View Standing Cover podľa farby, ktorá sa vám najviac páči. Tieto kryty zároveň zastavajú funkciu stojana pri sledovaní filmov.

LED View Cover vás zase upozorni na dôležité notifikácie a ukáže vám presný čas bez toho, aby ste museli otvárať kryt telefónu a pozerať sa na displej.

Okrem týchto krytov existujú aj ďalšie, z ktorých si určite vyberiete ten pravý.

Z ďalšieho príslušenstva odporúčam polohovateľnú bezdrôtovú nabíjačku,Battery Pack s kapacitou 5100 mAh a vylepšené slúchadla AKG s 11Φ woofrom a 8Φ tweetrom.

 

Pre koho je vhodný telefón Samsung Galaxy S9 a S9+

Ak máte radi technické novinky telefón Galaxy S9 a S9+ je určený práve vám. Ďalej je vhodný pre ľudí, ktorí sa chcú odlíšiť a zaujať,ukázať, že na to majú.

Najväčším krokom je super vymakaný duálny fotoaparát z premenlivou clonou, s ktorým rovnako kvalitne nafotíte cez deň aj v noci. Okrem toho duálnym fotoaparátom je možné robiť aj iné kúzla,napríklad zaostriť na popredie a rozostriť pozadie. Pozor duálny fotoaparát má iba Samsung Galaxy S9+.

Obidva telefóny majú skvelý dizajn,špičkovú AMOLED obrazovku,jedinečné a výkonné požívateľské rozhranie a super kvalitný fotoaparát.

Telefóny Samsung Galaxy S9 a S9+ sú veľmi kvalitne spracované a dosahujú vysoké výkony.

Možno by bolo dobré, ak by mali tieto telefóny ešte výkonnejšiu grafiku a batériu s dlhšou výdržou. Ináč k týmto telefónom nemám žiadne námietky a môžem ich každému odporučiť.

Možno niekoho odradí vyššia cena,je to preto, že tieto telefóny sú najnovšie, ktoré prišli na trh len nedávno (Marec 2018). Postupom času aj u týchto výkonných telefónoch pôjde cena rapídne nadol. Je sa na čo tešiť.

 

 

AliExpress.com Product – Original Samsung Galaxy S9 4GB RAM 64GB ROM Mobile phone 5.8″ Inch screen 12MP 3000mAh Qualcomm 4G LTE Octa-core Smartphone

Written by 

Píšem recenzie,návody,zaujímavosti z elektroniky a IT.

Prečítajte si aj ďalšie podobné príspevky: