Ako využiť starý mobil.

Ako využiť starý mobil

4 tipy ako využiť starý mobil a dať mu znova ďalšiu šancu.

A. Starý mobil ako digitálny domáci bezpečnostný systém.

Možno práve ste si kúpili uplne nový mobilný telefón a teraz riešite dilemu čo urobiť zo starým telefónom.

Ak sa vám doma povaľuje iba jeden mobilný telefón, ktorý nikto nepoužíva môžete z neho ľahko vytvoriť bezpečnostný systém,ktorý vás bude varovať pred zlodejmi a nezvanými hosťami.

Ak nechcete investovať do bezpečnostného systému a napriek tomu chcete sa cítiť vo svojom dome bezpečne,na túto úlohu môžete využiť aj váš starý mobilný telefón tipu SMART s operačným systémom Android.

Ak takýto telefón nemáte,môžete si na tento účel kúpiť akýkoľvek najlacnejši Android telefón.

Mobilný telefón môžete využiť nielen na stráženie domácnosti, ale využijete ho napríklad aj v garáži či v dielni, kancelárii,v obchode,v sklade či v iných priestoroch, kde je potrebné monitorovať a chrániť majetok.

Android telefón má všetky potrebné senzory na využitie k stráženiu objektov. Na túto činnosť je možné využiť zadnú alebo prednú kameru,mikrofón,svetelný senzor a akcelerometer.

Do hocijakého aj veľmi starého telefónu s vloženou SIM kartou stačí nainštalovať aplikáciu HAVEN. Aplikácia je úplne zadarmo na stiahnutie. Po nainštalovaní je potrebné ju nastaviť a aktivovať alarm.

Haven

V základe stačí uložiť do aplikácie telefónne číslo, na ktoré aplikácia bude posielať SMS správy v prípade narušenia stráženého objektu.

Ak je aplikácia nastavená stačí teraz mobilný telefón umiestniť do stráženého priestoru. Smartfón s nastavenou aplikáciou umiestnite v priestore tak, aby bol schopný odhaliť prítomnosť cudzej osoby. Najlepšie, ak bude hlavným fotoaparátom zaberať oblastí dverí, okien a pod. Po aktivovaní stráženia do 30 sekúnd opustíte miestnosť,lebo po tomto čase sa spusti stráženie objektu.

Teraz, ak niektorý zo senzorov (kamera,mikrofón,svetelný senzor,akcelerometer) zaznamená aktivitu,aplikácia automaticky pošle SMS správy o narušení objektu.

Aplikácia uloží túto udalosť do pamäti spolu s dátumom a presným časom narušenia objektu + fotografie.

Okrem základného nastavenia je možné aplikáciu nastaviť aj podrobnejšie. Môžete si doladiť citlivosť senzorov a vybrať ktorou kamerou chcete monitorovať strážený priestor.

B. Starý mobil ako IP Webkamera.

Na sledovanie priestorov alebo permanentný prenos obrazu a zvuku slúži aplikácia IP Webcam.

IP Webcam

Vďaka tejto aplikácii si zo starého telefónu vytvorite sieťovú IP kameru, s ktorou môžete monitorovať napríklad dvor,záhradu alebo iné priestory v dosahu vašej domácej Wi-Fi siete alebo mobil použiť ako foto-pascu.

Obraz a zvuk  môžete sledovať v akomkoľvek Smart televízore,počítači,notebooku, či druhom telefóne vo vašej sieti zadaním IP adresy priamo do prehliadača,nič netreba inštalovať.

Starý mobil z aplikáciou IP Webcam využijete napríklad aj na monitorovanie detskej izby a iné aplikácie.

 

 

C. Starý mobil ako elektronická detská pestúnka.

Druhá možnosť ako využiť starý mobil s operačným systémom Android je pre zaneprázdnených rodičov úplne malých deti. Veľa mamičiek používa na stráženie malých detí takzvanú elektronickú detskú pestúnku.

Presne rovnaké výsledky dosiahnete aj vtedy, ak na stráženie detí použijete starý mobilný telefón z Androidom.

Do detskej izby umiestnite mobilný telefón z nainštalovanou aplikáciou Dormi – Baby Monitor

Dormi - Baby Monitor

Samozrejme existuje veľké množstvo iných aplikácii,ktoré vám pomôžu využiť starý mobil na rôzne účely.

D. Ako predať starý mobil.

Určite sa aj vám niekde doma v šuplíku povaľujú staré mobilné telefóny.  Možno práve ste si kúpili úplne nový mobilný telefón a pôvodný ste strčili niekde do šuplíka.

Starší telefón ste odložili preto, že už pre neho nemáte žiadne využitie. Niekto svoj starší mobilný telefón odovzdá deťom alebo podaruje niekomu blízkemu,napríklad starým rodičom a podobne.

Doba je taká, že pokrok ide veľmi rýchlo vpred a týka sa to hlavne elektroniky,počítačov a inteligentných zariadení. Ak ste kúpili nový mobilný telefón pred troma mesiacmi,už teraz na trhu existuje novší,lepší a výkonnejší. Pravé preto niekto si mobilný telefón mení veľmi často a takto má doma celú zbierku starších mobilov.

Ak máte doma celú zbierku mobilných telefónov,dajte im novú šancu a odovzdajte ich na ďalšie spracovanie. Existujú firmy, ktoré odkupujú staré počítače a mobilné telefóny.

S jednou takouto firmou mám veľmi dobré skúsenosti. Je to firma GALIO spol.s.r.o. stačí sa im ozvať a oni prídu po staré mobily a súčiastky s počítačov až k vám domov a za všetko vám ihneď zaplatia na ruku.

Okrem komponentov s počítačov odkupujú aj kompletné počítače, staré mobilné telefóny,staré telefónne ústredne,medené káble,diskrétne súčiastky a integrované obvody,pamäte,procesory a iný materiál za najlepšie ceny-pozrite si kompletný výkupný cenník na: http://www.vykupsuciastokzpc.sk

Ďalšie podrobnosti sa dočítate aj v článku  “ Čo zo starým hardvérom.

Written by Milan Tulenko

Autor tohto článku nemá nijakú spojitosť s aplikáciou KODI ani s doplnkami tretích strán a preto nenesie žiadnu zodpovednosť za prípadnú ujmu pri inštalácií a používaní týchto doplnkov. Ak sa rozhodnete inštalovať a používať neoficiálne doplnky, robíte tak na vlastnú zodpovednosť!

Prečítajte si aj ďalšie podobné príspevky:

Tento text je chránený proti kopírovaniu !!!