Ako využiť starý mobil.

Ako využiť starý mobil

Posledná aktualizácia dňa by Milan Tulenko

Hodnotenie:

4 tipy ako využiť starý mobil a dať mu znova ďalšiu šancu.

A. Starý mobil ako digitálny domáci bezpečnostný systém.

Možno práve ste si kúpili uplne nový mobilný telefón a teraz riešite dilemu čo urobiť zo starým telefónom.

Ak sa vám doma povaľuje iba jeden mobilný telefón, ktorý nikto nepoužíva môžete z neho ľahko vytvoriť bezpečnostný systém,ktorý vás bude varovať pred zlodejmi a nezvanými hosťami.

Ak nechcete investovať do bezpečnostného systému a napriek tomu chcete sa cítiť vo svojom dome bezpečne,na túto úlohu môžete využiť aj váš starý mobilný telefón tipu SMART s operačným systémom Android.

Ak takýto telefón nemáte,môžete si na tento účel kúpiť akýkoľvek najlacnejši Android telefón.

Mobilný telefón môžete využiť nielen na stráženie domácnosti, ale využijete ho napríklad aj v garáži či v dielni, kancelárii,v obchode,v sklade či v iných priestoroch, kde je potrebné monitorovať a chrániť majetok.

Android telefón má všetky potrebné senzory na využitie k stráženiu objektov. Na túto činnosť je možné využiť zadnú alebo prednú kameru,mikrofón,svetelný senzor a akcelerometer.

Do hocijakého aj veľmi starého telefónu s vloženou SIM kartou stačí nainštalovať aplikáciu HAVEN. Aplikácia je úplne zadarmo na stiahnutie. Po nainštalovaní je potrebné ju nastaviť a aktivovať alarm.

Haven

V základe stačí uložiť do aplikácie telefónne číslo, na ktoré aplikácia bude posielať SMS správy v prípade narušenia stráženého objektu.

Ak je aplikácia nastavená stačí teraz mobilný telefón umiestniť do stráženého priestoru. Smartfón s nastavenou aplikáciou umiestnite v priestore tak, aby bol schopný odhaliť prítomnosť cudzej osoby. Najlepšie, ak bude hlavným fotoaparátom zaberať oblastí dverí, okien a pod. Po aktivovaní stráženia do 30 sekúnd opustíte miestnosť,lebo po tomto čase sa spusti stráženie objektu.

Teraz, ak niektorý zo senzorov (kamera,mikrofón,svetelný senzor,akcelerometer) zaznamená aktivitu,aplikácia automaticky pošle SMS správy o narušení objektu.

Aplikácia uloží túto udalosť do pamäti spolu s dátumom a presným časom narušenia objektu + fotografie.

Okrem základného nastavenia je možné aplikáciu nastaviť aj podrobnejšie. Môžete si doladiť citlivosť senzorov a vybrať ktorou kamerou chcete monitorovať strážený priestor.

B. Starý mobil ako IP Webkamera.

Zdieľať na odomknutie obsahuimage/svg+xml

Odomknite tento exkluzívny obsah pomocou jedného z tlačidiel na zdieľanie.

D. Ako predať starý mobil.

Určite sa aj vám niekde doma v šuplíku povaľujú staré mobilné telefóny.  Možno práve ste si kúpili úplne nový mobilný telefón a pôvodný ste strčili niekde do šuplíka.

Starší telefón ste odložili preto, že už pre neho nemáte žiadne využitie. Niekto svoj starší mobilný telefón odovzdá deťom alebo podaruje niekomu blízkemu,napríklad starým rodičom a podobne.

Doba je taká, že pokrok ide veľmi rýchlo vpred a týka sa to hlavne elektroniky,počítačov a inteligentných zariadení. Ak ste kúpili nový mobilný telefón pred troma mesiacmi,už teraz na trhu existuje novší,lepší a výkonnejší. Pravé preto niekto si mobilný telefón mení veľmi často a takto má doma celú zbierku starších mobilov.

Ak máte doma celú zbierku mobilných telefónov,dajte im novú šancu a odovzdajte ich na ďalšie spracovanie. Existujú firmy, ktoré odkupujú staré počítače a mobilné telefóny.

S jednou takouto firmou mám veľmi dobré skúsenosti. Je to firma GALIO spol.s.r.o. stačí sa im ozvať a oni prídu po staré mobily a súčiastky s počítačov až k vám domov a za všetko vám ihneď zaplatia na ruku.

Okrem komponentov s počítačov odkupujú aj kompletné počítače, staré mobilné telefóny,staré telefónne ústredne,medené káble,diskrétne súčiastky a integrované obvody,pamäte,procesory a iný materiál za najlepšie ceny-pozrite si kompletný výkupný cenník na: http://www.vykupsuciastokzpc.sk

Ďalšie podrobnosti sa dočítate aj v článku  “ Čo zo starým hardvérom.

Prečítajte si aj ďalšie podobné príspevky: