Aký tlakomer na krvný tlak – HYPERTENZIA.

tlakomer na krvný tlak
Celkove hodnotenie

Hypertenzia = Tichý zabijak!

V článku sa dočítate o tom čo je hypertenzia a prečo sa jej hovorí tichý zabijak. V ďalšej časti článku sa dočítate aký tlakomer na krvný tlak je najpresnejší a predstavím vám japonskú značku OMRON,ktorá predáva najviac vysokokvalitných certifikovaných tlakomerov nielen na Slovensku, ale aj v celom svete. 

 

Čo je to hypertenzia? O hypertenzii hovorime vtedy, ak je tlak krvi väčší ako 140/90 mm Hg. Hypertenzia patrí medzi najčastejšie ochorenia srdca a krvného obehu a postihuje viac ako 25% dospelej populácie na celom svete.

Najrizikovejšou skupinou sú obézní ľudia,ľudia ktorí majú málo pohybu,fajčiari a alkoholici. Ďalej na vysoký krvný tlak má vplyv nevyvážená strava. Jedná sa predovšetkým o nadmernú konzumáciu tukov a mastných jedál,vysoký príjem kuchynskej soli,kofeínu, ale aj stres a nedostatok pohybu.

Hypertenzia je zákerná hlavne v tom,že  nemá žiadne charakteristické príznaky a väčšinou človek ani nevie, že má zvýšený krvný tlak. 

Povedal vam váš lekár že trpíte hypertenziou ???

 

hypertenzia

Na to, že človek ma vysoký krvný tlak a stáva sa pacientom väčšinou príde lekár náhodne pri prehliadke, alebo  vtedy,keď ho upozorní pacient na iné zdravotné problémy. Väčšinou sa jedná o ťažké dýchanie, bolesti na hrudníku,bolesti hlavy,poruchy zraku,únava a poruchy spánku.

Ak sa objavia tieto ťažkosti,väčšinou už je neskoro,pretože dlhodobým (niekedy až niekoľkoročným) pôsobením vysokého tlaku sa poškodili iné organy do takého štádia,že len veľmi ťažko sa znova zregenerujú.

Dlhodobým zvýšeným tlakom krvi trpia hlavne obličky a hypertenzia môže poškodiť aj váš zrak.

Okrem hypertenzie sa pridružujú aj ďalšie ochorenia srdca a obehového systému ako napríklad bolesti na hrudníku pri väčšej námahe,takzvaná angina pectoris.

infarkt

Potom nás môže potrápiť vysoký alebo nepravidelný tep (arytmia) a niekedy môže dôjsť až k  fibrilácii srdcových komôr a pre záchranu života je potrebný elektricky výboj z defibrilátora.

Ďalšou závažnou diagnózou,ktorou trpím aj ja je upchatie ciev (trombóza) a iné kardiovaskulárne  nemoci.

U trombózy vzniká upchatie ciev väčšinou na nohách. Nebezpečná je v tom, že zrazenina (tromb) za určitých okolnosti sa môže uvoľniť a krvným riečišťom sa dostane do pľúc. Vtedy hovorime o pľúcnej embólii.

Ešte nebezpečnejšia je situácia, keď sa krvná zrazenina dostane do mozgu,hovorime o mozgovej príhode.

Najnebezpečnejšie je upchatie jednej z ciev, ktoré vyživujú srdce a následkom toho odumiera časť srdcového tkaniva. Vtedy hovorime o infarkte srdca  (infarkt myokardu) a následky sú fatálne,väčšinou smrteľné.

 

infarkt

 

V niektorých prípadoch blížiaci sa infarkt nijako nesignalizuje,človek sa cíti úplne zdravý,nič ho nebolí, a preto sa infarkt a vysoký krvný tlak označuje aj ako tichý zabijak.

Niekedy človek prežije ľahší infarkt a ani o tom nevie,až pri náhodnom vyšetrení ho o tom informuje lekár,preto že aj ľahký infarkt zanechá na srdci určité stopy.

Zarážajúce je, že infarktom srdca trpia v poslednom obdoby aj mladí ľudia a neraz aj športovci.

Infarkt srdca môže postihnúť hocikoho a v každom veku. Preto najlepšou prevenciou je primeraná fyzická aktivita,zdržať sa konzumu nevhodných potravín,fajčenia a alkoholu.

Okrem toho je veľmi dôležité pravidelné meranie krvného tlaku, a ak na túto úlohu použijete špeciálny tlakomer,podľa histórie nameraných hodnôt vyhodnotí, či je u vás zvýšené riziko možného výskytu kardiovaskulárnych ochorení a takto vás dopredu varuje pred infarktom alebo mozgovou príhodou.

 

Aký tlakomer na krvný tlak.

Nielen na internete, ale aj v kamenných predajniach nájdete spustu rôznych tlakomerov na krvný tlak,ktoré sa navzájom líšia nielen vyhotovením, ale aj cenou a kvalitou.

Tento obsah je uzamknutý !!!
Prosím označte že sa vam článok páči a otvorte uzamknutú časť článku.
Like
Tweet
Google +1

Digitálne tlakomery OMRON.

Možno ste už niekde počuli o tlakomery na krvný tlak OMRON. Niekomu možno ani japonskú značku OMRON  netreba zvlášť predstavovať,lebo je dlhodobo najpredávanejšou značkou tlakomerov nielen na Slovensku, ale aj na svetovom trhu.

Japonsky výrobca tlakomerov OMRON ponúka vysokú kvalitu a overenú presnosť certifikovaných výrobkov.

Tlakomery na krvný tlak OMRON majú presnosť overenú v klinickej praxi. Jedná sa o tlakomery najvyššej kvality, a preto ich maximálna tolerovaná odchýlka je iba +/- 3 mmHg.

Technológia Intellisense.

Technológia Intellisense od spoločnosti OMRON  Vám zabezpečí vždy veľmi presné a spoľahlivé merania po celú dobu životnosti tlakomeru.

Intellisense je inteligentné nafukovanie manžety v závislosti na aktuálnej výške systolického krvného tlaku. Takéto inteligentné tlakomery automaticky nafúknu manžetu individuálne na taký tlak, aký je potrebný na presné zmeranie krvného tlaku.

Menej kvalitné a staršie tlakomery na krvný tlak, ktoré nemajú integrovanú technológiu Intellisense nafúknu manžetu vždy na rovnaký nastavený tlak napr. 170 mmHg. Potom ak je to potrebné, manžetu ešte dodatočne dofúknu, a tým pádom vzniká dosť podstatná nepresnosť merania a výsledky sú nepoužiteľné.

Okrem toho skreslenie výsledkov merania môže spôsobiť nesprávne, alebo zle nasadená manžeta.

Aj na takúto možnosť pamätá technológia Intellisense od firmy OMRON a vždy vás dopredu upozorní kontrolka LED na zle nasadenú manžetu.

Nová Intelli manžeta s jednoduchším nasadzovaním eliminuje menšie nepresnosti spôsobené nesprávnym umiestnením manžety.

Skresliť výsledky merania krvného tlaku môže aj menší pohyb. A práve preto sú tlakomery OMRON s technológiou Intellisense vybavené aj detektorom pohybu tela počas merania krvného tlaku.

Intellisense na veľmi presné meranie vykonáva dve merania tlaku krvi počas jedného meracieho cyklu.

Tlakomer OMRON s technológiou Intellisense meria kontinuálne tlak krvi pri nafukovaní a vyfukovaní manžety a na základe porovnania týchto dvoch hodnôt určí najpresnejší údaj krvného tlaku,ktorý zobrazí na displeji.

Veľmi rýchle meranie pretože meranie prebieha už pri samotnom nafukovaní a vyfukovaní manžety,takto sa podstatne skráti čas merania s technológiou Intellisense.

Príjemné meranie prístrojom OMRON,pretože manžeta sa nafúkne iba na požadovaný tlak,ktorý je potrebný na presné zmeranie krvného tlaku, a preto zbytočne neprefukuje a netlačí testovanú osobu na zápästí či ramene.

Okrem toho nie je veľmi namáhaná manžeta a preto výdrži oveľa dlhšie a v neposlednom rade sa šetri aj batéria.

Staršie digitálne tlakomery na krvný tlak mali veľký problém pri meraní u pacientov s nepravidelným tepom,výsledky meraní boli veľmi skreslené a bolo to spôsobené hlavne veľkou dĺžkou jedného meracieho cyklu.

U tlakomerov OMRON z technológiou Intellisense je dĺžka jedného meracieho cyklu veľmi krátka a za túto dobu sa tlak zmeria až dva krát,preto sú výsledky meraní veľmi presné aj pri meraní tlaku u pacienta s nepravidelným tepom (arytmia).  Samozrejme na to, že máte arytmiu vás tlakomer upozorní.

Tlakomer vás upozorni aj vtedy,keď nameraný tlak krvi je väčší ako normálna hladina.

Pre pacientov trpiacich arytmiou sú najvhodnejšie tlakomery OMRON M6 Comfort,OMRON M10-ITOMRON i-C10,ktoré majú najväčšiu odolnosť proti nepravidelnému srdcovému rytmu.

tlakomer na krvný tlak
OMRON M6 COMFORT

 

Tlakomer OMRON odhalí zvýšené kardiovaskulárne riziko.

Je všeobecné známe, že zvýšený krvný tlak hlavne v ranných hodinách ma na svedomí najviac infarktov a mozgových príhôd. Tomuto stavu hovoríme ranná hypertenzia,ktorá je veľmi nebezpečná.

Určite aj vy ste počuli správu, že celkom zdravý človek išiel večer spať a ráno sa už neprebudil.

Práve z tohto dôvodu je najdôležitejšie meranie krvného tlaku ráno hneď po prebudení. Ostatné merania cez deň  sú trochu menej dôležité. Najčastejšie sa meria krvný tlak dva krát denne,ráno a večer.

Tlakomery  OMRON M6 AC,  OMRON M6 Comfort,   OMRON M7 Intelli IT, OMRON M10 IT, OMRON i-C10, OMRON i-Q132 a OMRON i-Q142 dokážu z dlhodobých výsledkov meraní za pomoci špeciálneho algoritmu odhaliť takzvanú rannú hypertenziu a odhadnúť zvýšené kardiovaskulárne riziko, o ktorom pacienta dopredu informujú a tak ho varujú pred blížiacim kolapsom.

Sledujte namerané hodnoty krvného tlaku aj v mobile alebo na počítači.

Pre moderné tlakomery na krvný tlak firmy OMRON nie je žiadny problém namerané hodnoty krvného tlaku preniesť do počítača alebo smartphonu a všetke dôležité údaje o vašom zdravotnom stave mať pekne pod kontrolou.

Ak chcete k stolnému počítaču alebo notebooku pripojiť tlakomer USB káblom,použije tlakomery z USB portom OMRON MIT Elite Plus,OMRON M10-IT alebo OMRON i-Q142

Nainštalujte si do svojho mobilu (Apple alebo Android) aplikáciu OMRON connect a pripojte sa bezdrôtovo pomocou technológie Bluetooth k najnovšiemu tlakomeru OMRON M7 Intelli IT a  zobrazte namerané výsledky, grafy histórie, priemery na displeji telefónu, alebo ich ďalej zdieľajte z inými aplikáciami.

Prepojte bezdrôtovo pomocou technológie NFC zápästný tlakomer OMRON RS8 s mobilom alebo počítačom a pomocou  online služby OMRON Bi-LINK budete mať prístup k nameraným hodnotám odkiaľkoľvek.

Dodatočné informácie o tlakomeroch OMRON.

Všetke tlakomery značky OMRON sú vybavené batériami, a preto sú hneď pripravené k používaniu.

Pretože tlakomery na krvný tlak OMRON nie sú energeticky náročné, ale sú veľmi úsporné,batéria v prístroji vydrží až dva roky pri meraní tlaku dva krát denne.

Tlakomer OMRON je veľmi spoľahlivý a preto nikdy nenameria zlé výsledky,ani vtedy, keď je batéria úplne vybitá. V takomto prípade o vybitej batérii informuje obsluhu a nezaháji meranie.

K niektorým tlakomerom OMRON je možné dokúpiť sieťový adaptér.Je to výhodné, ak tlakomer používate výhradne doma.

Nový tlakomer OMRON M6 AC už má pribalený aj sieťový adaptér AC 230V.

Pribalený sieťový adaptér ma aj OMRON M6 Comfort, ktorý je odolný voči nepravidelnému tepu a OMRON M3,digitálny tlakomer automatický na rameno s predĺženou manžetou a je vhodný na meranie krvného tlaku pre celú rodinu, alebo do ambulancie všeobecného lekára.

Ak z tlakomerom cestujete, alebo ho nosíte do práce asi treba vám pouvažovať nad zápästným tlakomerom.

Na všetke tlakomery značky OMRON je poskytovaná až 3 ročná záruka.

A čo tak tlakomerom OMRON potešiť niekoho pod vianočný stromčekom,veď napokon ho môže používať celá rodina.

Nielen vysokokvalitné tlakomery ale aj iný zdravotnícky materiál a voľno-predajne lieky či vitamíny kúpite aj v týchto internetových obchodoch.

Nemusíte sa obávať že kúpite falošne lieky alebo podradný tovar (FEJK),lebo všetke tu uvedené internetové lekárne sú certifikované štátnym ústavom pre kontrolu liečiv.

 

 

 

Autor príspevku: Milan Tulenko

Píšem recenzie,návody a zaujímavosti z elektroniky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *