GSM senior medic alarm HG-TC2 – telefón pre seniorov.

GSM senior medic alarm HG-TC2
Powered by WP Review
Our Score
Zdieľať tento článok ---Shariff: Tlačidlá sociálnych médií s ochranou osobných údajov

HG-TC2 – Nová generácia GSM telefónu pre seniorov.

V minulom článku som písal o inteligentných hodinkách,ktoré dozrú na bezpečnosť deti a v tomto článku píšem o inteligentnom telefóne,ktorý dozrie na bezpečnosť a zdravie osamelo bývajúcich starších ľudí,seniorov alebo handicapovaných.

GSM senior medic alarm HG-TC2 nie je iba obyčajný GSM telefón ako sa môže na prvý pohľad zdať.

Telefón je špeciálne navrhnutý a vyrobený tak,aby starším a osamelým ľudom,chorým alebo ináč hendikepovaným pomohol v prípade potreby rýchlo privolať pomoc. Okrem tejto najdôležitejšej SOS funkcie telefón sa postará aj o vitalitu stráženej osoby a pripomenie mu kedy si ma zobrať lieky, ak náhodou na to zabudne.

Telefón sa ľahko obsluhuje aj osobe zo slabším zrakom,pretože má veľké tlačidlá a na každé tlačidlo z rýchlou voľbou je možné nalepiť fotografiu volanej osoby.

Okrem toho GSM senior medic alarm HG-TC2 je vybavený aj inými nemenej dôležitými funkciami.

Všetke funkcie je možné nastaviť priamo z klávesnice telefónu GSM senior medic alarm HG-TC2, alebo diaľkovo zaslaním konfiguračnej SMS správy.

Telefón má veľký dobre čitateľný displej aj pre osoby zo slabším zrakom.

Teflón GSM senior medic alarm nie je viazaný na konkrétneho GSM operátora,je možné použiť akúkoľvek SIM kartu,aj dobíjaciu od ľubovoľného operátora.

 

Základne funkcie – GSM senior medic alarm HG-TC2.

1. Tiesňové volanie

Túto funkciu využije strážená osoba na rýchle privolanie pomoci.

Sú viaceré situácie,keď napríklad príde staršej alebo chorej osobe nevoľno. Ďalej môže chorému stúpnuť krvný tlak na nebezpečnú hodnotu, a vtedy potrebuje rýchly zásah lekára alebo zdravotného personálu.

Okrem toho osamelo žijúca staršia osoba sa môže niekde pošmyknúť a nešťastne spadnúť a bez pomoci nemôže sa znova postaviť na nohy.

V takýchto a podobných situáciach si postihnutý jednoducho privolá potrebnú pomoc.

Stlačením SOS tlačítka na telefóne alebo stlačením prenosného bezdrôtového vodotesného tlačidla aktivuje SOS funkciu. Aktiváciou SOS telefón odošle až na 3 nastavené čísla núdzovú SMS správu a telefón nadviaže hovor až na 5 čísel,ktoré sú v prístroji na tento účel uložené.

K telefónu je možné doplniť ďalšie SOS tlačidlá pre inú osobu alebo je možné dať SOS tlačidlo do každej miestnosti,ak by ho náhodou v prípade potreby postihnutý nemal pri sebe.

Z SOS tlačítkom na krku sa môže senior aj sprchovať alebo kúpať,pretože je úplne vodotesné.

2. Tlačítka rýchlej voľby.

Telefón GSM senior medic alarm HG-TC2 je vybavený 8 tlačítkami rýchlej voľby z ikonkami. K týmto tlačítkám rýchlej voľby je možné priradiť akékoľvek telefónne čísla. Na plastové tlačítka je možné nalepiť fotografie osôb.  Senior tak ľahko zavolá stlačením jedného tlačítka napríklad deťom,susedom,lekárovi, alebo na asistenčnú službu.

Prichádzajúce hovory z nastavených čísiel sú automaticky prijmuté a zapne sa hlasitý hovor. Takto  strážená osoba odpovedá na hovor bez toho, aby musela vstať z postele.

3. Stráženie pohybu.

K telefónu je možné nainštalovať až 4 bezdrôtové senzory,ktoré umiestníte do jednotlivých miestností bytu.

Tieto čidla sledujú pohyb stráženej osoby. Ak v nastavenom čase senzory nezaznamenajú pohyb stráženej osoby,telefón odošle núdzové SMS správy na nastavené telefónne čísla.

Ak napríklad strážená osoba nepríde cez obed do kuchyne alebo večer do kúpeľne,telefón vás o tom informuje zaslaním SMS správy.

Podobne telefón informuje SMS správou, ak strážená osoba nevstane celý deň z postele.

4. Bezpečnostný poplach.

Telefón GSM senior medic alarm sa postará aj o bezpečnosť stráženej osoby. K telefónu je možné pripojiť rôzne bezdrôtové požiarné čidla,detektory zaplavenia alebo pohybové, či magnetické čidla a v prípade aktivácie,telefón odošle varovné SMS správy.

5. Časovač podávania liekov.

Možnosť nastavenia až 3 časov,kedy telefón akusticky upozorní na čas podávania liekov.

6. Detekcia teploty v miestnosti.

V telefóne je integrované tepelné čidlo,ktoré stráži teplotu v miestnosti. Ak náhodou teplota v miestnosti klesne, alebo stúpne nad nastavenú úroveň,telefón vás o tom informuje zaslaním SMS správy.

7. Monitoring napájania.

Ak náhodou vypadne sieťové napájanie,telefón vás o tom informuje zaslaním SMS správy a prístroj sa prepne na záložný zdroj. Záložný akumulátor vydrží telefón napájať až 12 hodín.

Zhrnutie a záver.

Ak sa bojíte o svojich starých rodičov bývajúcich niekde osamelo na dedine a používanie mobilného telefónu je pre nich nepraktické,kúpte im GSM senior medic alarm.

Blížia sa vianoce a takýmto praktickým darčekom nielenže rodičom urobíte veľkú radosť, ale bude o nich aj patrične postarané a v prípade potreby sa budú s vami môcť ľahko kontaktovať a vy vždy budete vedieť ako sa majú a či nepotrebujú vašu pomoc.

Určite vám za to budú veľmi vďační.

Zdieľať tento článok ---Shariff: Tlačidlá sociálnych médií s ochranou osobných údajov

Autor príspevku: Milan Tulenko

Píšem recenzie,návody a zaujímavosti z elektroniky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.