Samsung Galaxy Note 8

Samsung Galaxy Note 8

Posledná aktualizácia dňa by Milan Tulenko

Hodnotenie:

Samsung Galaxy Note 8 – viac než telefón.

 

Samsung Galaxy Note 8 – inteligentný telefón pre náročných.

 

 

Ak si mobilný telefón Samsung Galaxy Note 8 kúpite hneď teraz,zadarmo dostanete k nemu dokovaciu stanicu DeX v hodnote 149,99€ vďaka ktorej jednoducho premeníte váš nový mobilný telefón na stolný počítač.

Excelentný mobilný telefón Samsung Galaxy Note 8 je zdokonalená koncepcia o pol roka staršieho telefónu Samsung Galaxy S8 ku ktorému výrobca okrem veľkej hromady softvéru pridal aj stylus S-Pen a prvý dvojitý ZOOM fotoaparát z rozlíšením  12.0 Mpx + 12.0 Mpx.

Z uvedením telefónu Samsung Galaxy Note 8 na slovenský trh prichádza hneď aj nová veľká softvérová aktualizácia. Zaujímavosťou je možnosť aktualizovať ihneď alebo odložiť aktualizáciu na noc. Ak zvolíte túto možnosť,aktualizačný balíček o  veľkosti 571,38 MB sa vám automaticky nainštaluje v nočných hodinách v čase od 02:00 AM do 05:00 AM.

Po vykonaní tejto veľkej softvérovej aktualizácie sa celkovo zvýši výkon a stabilita telefónu. Aktualizácia vylepší stabilitu bezdrôtového nabíjania,aplikacie fotoaparát a iných  softvérových aplikácií,odstránia sa počiatočné programátorské chyby a vyladí sa hladký a rýchly beh aplikácií.

Produkt AliExpress.com – originálny odomknutý Samsung Galaxy Note 8 6GB RAM 64GB ROM Dual Back Camera 12MP 6.3inch Octa Core 3300mAh Smart Mobilný telefón

Vďaka nenápadnej funkcií Smart Switch hravo prenesiete svoje kontakty,správy,fotografie,nastavenia a oveľa viac zo starého telefónu na svoj nový telefón Samsung Galaxy Note 8 alebo telefón zosynchronizujete zo stolným počítačom PC či notebookom.

Samsung Galaxy Note 8 – Konštrukcia a dizajn.

 

 

Základ telefónu Samsung Galaxy Note 8 tvorí pevná kovová konštrukcia. Telefón o rozmeroch 163 X 75 X 8,6 milimetrov váži iba 195 gramov.

Elegantná čierna farba zdobí Samsung Galaxy Nore 8 prednú stranu telefónu v každom farebnom prevedení. Pod vysoko-odolným trvanlivým krycím sklom Gorilla Glass 5 je 6.3 – palcový zakrivený  Infinity displej Quad HD+ Super AMOLED z rozlíšením 2960 X 1440 pixelov.

V spodnej časti pod displejom sú softvérové ovládacie prvky totožné ako u telefónov Samsung Galaxy S8 a tak napríklad tlačítko domov reaguje na rôzne úrovne tlaku.

Okrem týchto softvérových tlačidiel je na spodku telefónu zabudovaný mikrofón,konektor USB 3.1 Gen 1 typu C a konektor Jack 3,5 mm stereo na pripojenie slúchadiel.

Po stranách telefónu sú už tradične tlačidlá ovládania hlasitosti. Ďalej tu nájdeme  samostatné tlačidlo Bixby Voice Assistant a tlačidlo zámku.

Na zadnej sklenenej strane je osadený hlavný dvojitý fotoaparát,ktorý je tvorený z 12 mm širokouhlého objektívu (F / 1,7) a 12-megapixelového teleobjektívu (F / 2,4).

Celý telefón je zapuzdrený vysoko odolným krytom,ktorý spĺňa zvýšené nároky odolnosti proti prachu a vode IP68

 

Samsung Galaxy Note 8 – senzory a snímače.

 

 

V hornej časti nad displejom je zabudovaný okrem slúchadla aj proximity senzor – detektor vzdialenosti,ktorý dá pokyn na vypnutie displeja po priblížení telefónu k uchu.

Nad displejom je zabudovaná aj predná 8.0 Mpx kamera zo svetelnosťou F1.7 a automatickým zaostrovaním,ktorá slúži prevažne na video konferenčné hovory a iné užitočné aplikácie.

Na zvýšenie vašej bezpečnosti je telefón Samsung Galaxy Note 8 vybavený novinkou – očným skenerom,ktorý sníma dúhovku oka a podobne ako odtlačky prstov neexistujú na svete dvaja jedinci ktorí majú identickú dúhovku.

Okrem týchto senzorov ma telefón Samsung Galaxy Note 8 zabudovaný aj snímač odtlačkov prstov,Hallovú sondu,Akcelerometer,Barometer,Gyroskop,Geomagnetický senzor,Snímač tepovej frekvencie,Iris senzor,Tlakový senzor a RGB svetelný senzor.

Na zadnej strane telefónu Samsung Galaxy Note 8 je zabudovaný vysokokvalitný dvojitý hlavný fotoaparát z rozlíšením 12.0 Mpx  + 12.0 Mpx ,svetelnosťou F1.7 , F2.4 a automatickým zaostrovaním. Hlavný fotoaparát z optickou stabilizáciou obrazu ma 2× optický zoom a až do 10× digitálny zoom.

Telefónom Samsung Galaxy Note 8 je možné nahrávať vysokokvalitné UHD 4 K videá o rozlíšení 3840 X 2160 obrazových bodov a 30fps.

 

Samsung Galaxy Note 8 – šikovný stylus S-Pen.

 

Najväčšou atrakciou po už spomenutom skeneri očnej dúhovky je dotykové pero stylus S-Pen. Priblíženie hrotu k obrazovke je detekované bodkou,ktorá sa zobrazuje aj na zakrivených okrajoch displeja.  Stylus S-Pen ma hrúbku iba 0,7 milimetra a pomocou neho telefón detekuje až 4 096 rôznych úrovni tlaku.

Zo stylusom S-Pen môžete na displeji vášho mobilného telefónu Samsung Galaxy Note 8 nakresliť ľubovoľne obrázky a takto vytvoriť napríklad animáciu,ktorú môžete podpísať vlastnoručným podpisom a takto ju odoslať svojim priateľom na ľubovoľné miesto na svete.

Stylus S-Pen ďalej využijete na prezeranie časovej linky videa, alebo na vytváranie screnshotov. ďalej pero S-Pen je schopne prekladať slová,rozpoznavať písaný text, alebo používať novú funkciu Live Message.

 

Ostatný hardvér telefónu Samsung Galaxy Note 8

Zdieľať na odomknutie obsahuimage/svg+xml

Odomknite tento exkluzívny obsah pomocou jedného z tlačidiel na zdieľanie.

Samsung Galaxy Note 8 – Kladné vlastnosti.

 

Medzi ostatné dôležité vlastnosti telefónu Samsung Galaxy Note 8 určite patrí aj  podpora dokovacej stanice DeX,bezdrôtové nabíjanie akumulátora, ktorý ma kapacitu 3 300 mAh,rýchlo-nabíjanie,prachu a vode odolné krytie IP 68,snímač odtlačkov prstov,skener očnej dúhovky.S-Pen a Always on Display.

Veľký 6,3 palcový Infinity displej, Quad HD+ Super AMOLED a duálny fotoaparát, ktorým je možné točiť aj videá vo vysokom rozlíšení 4K. Videá je možné snímať jedným  alebo druhým objektívom alebo prepnúť ich na fotoaparát. V režime Live Focus sú obrázky oboch šošoviek kombinované a môžete sa hrať s rozostrením pozadia.

Inteligentný telefón najvyššej kategórie zo zakriveným displejom,vysoko odolným ochranným sklom Gorila 5 a veľkým množstvom softvéru si určite každý zamiluje.

Samsung Galaxy Note 8 – Záporné vlastnosti.

 

Samsung Galaxy Note 8 pravdepodobne ani nemá žiadne záporne vlastnosti,no čas ukáže ako sa mu bude dariť. Jednou takouto zápornou vlastnosťou je možno pre niekoho privysoko nasadená cena,lenže za kvalitu,značku a tak vysoké užívateľské vlastnosti sa musí aj primerane zaplatiť. Telefón Samsung Galaxy Note 8 je vysokokvalitný výrobok, za ktorým stojí svetový výrobca najkvalitnejšej elektroniky.

Prečítajte si aj článok 9 dôvodov prečo si zaobstarať Samsung Galaxy S9 alebo S9+

Mobilné telefóny značky Samsung  290 produktov

 

Written by 

Píšem recenzie,návody,zaujímavosti z elektroniky a IT.

Prečítajte si aj ďalšie podobné príspevky: