HP 250 G5 recenzia

HP 250 G5

Posledná aktualizácia dňa by Milan Tulenko

Hodnotenie:

HP 250 G5 recenzia – 15,6″ Notebook za výhodnú cenu.

Kvalitné a cenovo dostupné hp notebooky na Slovensku predáva hocikto. Trh z hp notebookmi je tak široký,že len veľmi ťažko je sa v tom zorientovať a vybrať si ten pravý hp notebook. Pred mesiacom som aj ja kupoval nový notebook a kládol som si otázku,aký notebook kúpiť za výhodnú cenu a z dobrými parametrami.

HP 250 G5

Pretože mi už dosluhoval staručký DELL,prvá myšlienka bola, že vyberiem si aj nový notebook značky DELL. Prehodnotil som všetky dôležité parametre,vložil ich do tabuľky,porovnával ich a vyberal. Pretože som mal naštudované všetky potrebné informácie o notebookoch značky DELL,napísal som o tom aj článok: Dell notebooky – porovnanie notebookov.

HP 250 G5 recenzia – Prečo práve tento notebook.

Notebooky značky HP— 1 470 produktov

Pretože som nechcel na nový notebook minúť príliš vysokú finančnú čiastku a plánoval som investovať do notebooku od 300 do 350 €, preto u notebookoch značky DELL som nepochodil,lebo najlacnejší stojí okolo 500 € a výkonné notebooky DELL prekračujú aj sumu 1 000 €.

Práve z tohto dôvodu som hľadal dlhoročnú spoľahlivú značku a moje rozhodnutie padlo na už tradične obľúbeného výrobcu výpočtovej techniky,svetoznámu značku HP – Hewlett-Packard.

Hewlett-Packard Company – je najväčšia nadnárodná IT spoločnosť na svete a do popredia sa dostala hlavne vďaka svojim vysokokvalitným tlačiarňam,osobným počítačom a notebookom, či serverom na špičkovej úrovni.

Na spoločnosť HP som vsadil aj z toho dôvodu,lebo už viac ako 10 rokov mi bez problémovou funguje multifunkčná atramentová tlačiareň HP Photosmart.

HP 250 G5 recenzia notebooku.

Pretože som si vybral spoločnosť Hewlett-Packard Company začal som porovnávať  hp notebooky v cene okolo 300 EUR. Nakoniec som si vybral práve model HP 250 G5 nielen pre kladné hodnotenia spotrebiteľov,ktorí už tento notebook vlastnia, ale hlavne pre jeho skutočne dobré parametre a výborne užívateľské vlastnosti.

Podobný notebook z takýmito parametrami ako má HP 250 G5, ale od iného výrobcu stojí minimálne o stovku viac.

Notebook HP 250 G5 som kúpil v polovici augusta 2017 myslím, že za 318€ a urobil som veľmi dobre. K notebooku som celkom zadarmo dostal aj štýlovú a peknú tašku na prenášanie HP Business v cene okolo 20€.

HP 250 G5 + Taška

Pre väčšinu užívateľov je asi dôležitá informácia, že notebook HP 250 G5 je predávaný už z nainštalovaným operačným systémom Windows 10 Home-64 bitová verzia. Ja som však veľký odporca Windowsu a už niekoľko rokov používam iba operačný systém Linux,preto hneď som ho pre-inštaloval.

Po nainštalovaní  operačného systému Linux Mint sa z notebooku stala skutočná raketa. Linux rýchlo štartuje,aplikácie svižne nabiehajú,nepotrebuje žiadnu údržbu,antivirak ani Driver na tlačiareň,všetko spoľahlivo funguje na prvé spustenie a čo je najdôležitejšie,všetko je úplne zadarmo včetne kancelárskeho softvéru. Viac o Linuxe sa dočítate: Aký operačný systém je najlepší.

Linux Mint
Linux Mint štartuje za par sekund

HP 250 G5 recenzia – Dizajn.

Na prvý pohľad zaujme pekný tenký strieborný dizajn v kombinácii z elegantnou čiernou farbou. Na striebornom vrchnáku je krásne logo firmy HP. Po otvorení vidíme čierno orámovaný elegantne matný 15.6 palcový FULL HD displej o rozlíšení 1920 X 1080 obrazových bodov typu TN LED. Nad displejom je zabudovaná HD kamera, mikrofón a senzor na snímanie okolitého osvetlenia. Pod displejom je logo firmy HP.

Slovenská klávesnica je strieborná,čierne klávesy z bielymi znakmi. Hlavnú klávesnicu pre pohodlie pri písaní číslic dopĺňa numerická klávesnica. Samozrejme nechýba ani Touchpad na pohodlne ovládanie kurzora.

Rozmery notebooku HP 250 G5 sú 384,3 x 254,6 x 243 mm. Prakticky a štíhly notebook HP 250 G5 je vyrobený z pevných a odolných plastov a je neuveriteľne ľahký na prenášanie,jeho celková hmotnosť je iba dva kilogramy.

HP 250 G5 recenzia – Konektivita.

Na ľavej strane notebooku HP 250 G5 je VGA konektor na pripojenie externého monitora. K notebooku môžete pripojiť aj televízor cez kvalitný digitálny HDMI výstup cez ktorý je okrem video signálu prenášaný aj zvukový doprovod. Okrem VGA a HDMI konektora je na ľavej stráne aj 3,5 mm Jack Combo audio konektor na pripojenie externých reproduktorov,slúchadiel alebo kombinácie slúchadlá/mikrofón k telefonovaniu napríklad cez SKYPE.

Zľavnené produkty v sekcii Notebooky

Okrem toho, že notebook HP 250 G5 sa pripája na internet bezdrôtovo cez Wi-Fi,môžete využiť aj zabudovanú sieťovú kartu  Ethernet 10 / 100 / 1000 a notebook pripojiť k domácemu routeru sieťovým káblom,ktorý pripojíte do RJ-45 konektoru na ľavej strane notebooku.

Výrobca HP u tohoto lacného modelu X0Q25ES nezabudol ani na tak dôležitú vec akou je Bluetooth.

Na ľavej strane ešte nájdete jeden USB port 3.0 a jeden USB port 2.0. Ďalší USB port 2.0 je na pravej strane spolu z čítačkou pamäťových kariet a napaľovacou optickou mechanikou DVD+/-RW.

HP 250 G5 recenzia – Hardvér.

Zdieľať na odomknutie obsahuimage/svg+xml

Odomknite tento exkluzívny obsah pomocou jedného z tlačidiel na zdieľanie.

HP 250 G5 recenzia – záverečné zhrnutie.

Ako už bolo vyššie spomenuté, notebook HP 250 G5 je vysoko kvalitný a spoľahlivý. Nájde si uplatnenie nielen v kancelárii, ale hlavne v škole u žiakov a študentov.  Ak potrebujete na prácu alebo na hranie  väčší výkon samozrejme siahnete po drahšej konfigurácii z výkonnejším procesorom a SSD úložiskom.

Ak sa vyskytne problém z vaším notebookom, ktorý nie je možné vyriešiť na diaľku, využite podporu hardvéru na nasledujúci pracovný deň u zákazníka zabezpečovaný kvalifikovaným technikom HP počas 3 rokov.

Pretože čo nevidieť máme tu sviatky,možno by notebook HP 250 G5 bol pre niekoho blízkeho príjemným prekvapením,čo vy na to? Píšte do komentárov a zdieľajte článok ďalej. Ďakujem…

Pozor aktualizácia !!!

V predaji je už aj verzia HP 250 G6

Notebooky značky HP— 1 470 produktov

Written by 

Píšem recenzie,návody,zaujímavosti z elektroniky a IT.

Prečítajte si aj ďalšie podobné príspevky: