KODI – Sekajú vám videá?

Neviete ako nainštalovať VPN do KODI? Prečítajte si článok „ PureVPN Addon – Ako Nainštalovať Doplnok Do KODI „

 

Sekanie videa v multimediálnom centre KODI môžu spôsobovať viaceré faktory,ktoré budu opísané v tomto článku,preto čítajte pozorne ďalej, aby ste vedeli zistiť a odstrániť príčinu sekania obrazu.

1. Neexistuje VIP účet

Viacerí čitatelia blogu ma žiadajú o vysvetlenie,prečo im prestal fungovať doplnok SOSAČ. V minulosti im všetko fungovalo bez problémov a teraz keď spustia prehrávanie filmu,po pol minúte alebo po minúte sa prehrávač zasekne a prestane prehrávať ďalej. Vysvetlenie je jednoduché,nemáte VIP účet na Streamuj TV.

Ak už máte VIP účet,je potrebné zadať v nastaveniach doplnku SOSAČ prihlasovacie údaje k VIP účtu a treba dať pozor na veľké a malé písmena,prípadne na iné špeciálne znaky.

Prehrávanie filmov nebude fungovať ak sa pomýlite pri zadávaní prihlasovacích údajov do VIP účtu.

Ako si založiť VIP účet a ako nastaviť Sosač sa dočítate v článku: Hurá,už mi SOSAČ funguje.

2. Starý a málo-výkonný hardvér v ktorom je nainštalovaný softvér KODI

Niekomu možno fungoval KODI na starom počítači alebo notebooku bez problémov až do času,kým si KODI neupgradoval na novšiu verziu. Zvyčajne novšia verzia KODI je náročnejšia na hardvérové prostriedky, a ak máte napríklad malú operačnú pamäť alebo málo výkonnú grafickú kartu,môže sa stať, že vám sa budú videá prehrávať nekvalitne, trhavo a to už nehovorím o FULL HD alebo 4K videách z vysokým rozlíšením, kde sú nároky na hardvér ešte väčšie ako v prípade obyčajných videí z SD rozlíšením.

 

Ak aj napriek tomu chcete použivať KODI ďalej na starom hardvéri vtedy možno vám pomôže preinštalovávanie KODI na staršiu verziu,viac sa dočítate v článku:                                           https://www.milantulenko.eu/2017/03/kodi-zasekava-a-mrzne.html

Ďalej veľa nepríjemností vám môže narobiť aj nejaký vír alebo iná háveď,ktorá sa ľahko dostane do vášho zariadenia ak používate operačný systém Windows a preto odporúčam si nainštalovať operačný systém Linux.


Nebojte sa Linuxu,je to veľmi jednoduché a v slovenčine. Stiahnete si ho zadarmo z internetu a nainštalujete. Nepotrebujete žiadny antivírový softvér,nepotrebujete robiť údržbu na počítači,nepotrebujete defragmentovať disk,nesleduje vás spyware a iné otravne a nebezpečné programy a počítač aj po roku beží svižne ako keby len včera bol nainštalovaný nový operačný systém.

Operačný systém Linux sa ovláda ešte jednoduchšie ako Windows a je oveľa rýchlejší a vykonanejší. 

Existujú aj špeciálne edície KODI založené na Linuxe,ktoré okrem samotného softvéru KODI obsahujú aj operačný systém Linux. Spomeniem napríklad KodiBuntu,OpenElec,LibreElec.  Tieto edície zaberajú málo priestoru v pamäti zariadenia. Pôvodne sú určené na inštaláciu do miniatúrnych počítačov veľkosti kreditnej karty,takzvané RASPBERRY Pi ,ale smelo je ho možné nainštalovať do ľubovoľného aj staršieho počítača alebo notebooku bez operačného systému,prípadne tam kde je už nepodporovaný Windows XP.

3. Problémy zo sieťou alebo pripojením na internet.

 

Ak vám videá sekajú nie len v KODI, ale aj napríklad vo VLC prehrávači alebo aj online videá na YouTube,Vimeo a v iných online streamovacích službách,príčinou môže byť porucha vo vašej  domácej sieti alebo pomalé či nekvalitné pripojenie na internet.

Ak zariadenie z nainštalovaným KODI je k internetu pripojené sieťovým káblom,môže byť tento kábel prípadne iba konektor poškodený. Aj keď máte v poriadku káble alebo používate bezdrôtové Wi-Fi pripojenie,porucha môže byť v niektorej časti vašej domácej siete. Najčastejšie sa stáva, že poskytovateľ internetového pripojenia up-graduje alebo zmení typ pripojenia a váš starý router už nezvláda alebo nepodporuje novú technológiu pripojenia.   V takomto prípade stačí pôvodný router zameniť za nový a problém je odstránený.

Ak máte nestabilné alebo pomalšie pripojenie na internet a z nejakého dôvodu nechcete alebo nemôžete zmeniť poskytovateľa pripojenia na internet,v takom prípade vám pomôže navýšenie kapacity buffera v KODI.

Na problémy z menej kvalitným pripojením na internet,no nie len na to myslel aj programátorsky tím KODI a doplnkov ,preto vznikol doplnok do KODI   Easy Advanced Settings

KODI -Ako nainštalovať Easy Advanced Settings.

 

Doplnok do |KODI Easy Advanced Settings je súčasťou repozitára  SuperRepo, ktorý okrem iných doplnkov obsahuje aj playlist loader, o ktorom som písal v inom článku. Postup ako nainštalovať SuperRepo je podrobne opísaný v článku: KODI – Ako nainštalovať playlist Loader,

Ak už máte repozitár SuperRepo nainštalovaný,ľahko si z neho nainštalujete doplnok Easy Advancet Settings podľa tohto videa.

KODI – Nastavenie Easy Advancet Settings.

Ak máte nekvalitné pripojenie na internet z častými kratšími výpadkami konektivity,plynule prehrávanie videa môžete dosiahnuť navýšením kapacity takzvaného buffera v KODI.

Okrem iných nastavení je možné pomocou doplnku Easy Advancet Settings nastaviť aj sieťové parametre pripojenia do internetu a samozrejme aj veľkosť kapacity Buffera.

Postup je taký, že po spustení KODI kliknete na Videá a potom na Doplnky. Medzi doplnkami vyhľadáte doplnok Easy Advancet Settings,ktorý ste si nainštalovali zo SuperRepo repozitára.

Po kliknuti na Easy Advancet Settings kliknete hneď na Edit Settings,potom na Network Settings a nakoniec na Network,kde uvidíte sedem vypnutých (DISABLE) parametrov,z ktorých treba iba päť parametrov zapnúť a nastaviť na určitú hodnotu. Tieto parametre nastavíte následovne:

[lockercat]

1…curlclienttimeout……..nastavíte na hodnotu….. 10

2…curlowspeedtime……..nastavíte na hodnotu…..  20

3…cache member buffer size……………………………  209715200

4…buffer mode………………………………………………..  2

5…read buffer factor…………………………………………   4.0

Pri nastavovaní parametrov Disabled vymažte a zapíšte potrebný parameter. Každý nastavený parameter sa zmení z červenej na zelenú farbu. Ak už máte všetky päť parametre nastavené a v zelenej farbe,kliknete tri krát späť, až sa dostanete znova na edit Settings. Teraz kliknete na Write XML file. Ak uvidíte hlášku FILE CREATED,znamená, že všetko je v poriadku a teraz už len reštartujete KODI.

Od tejto chvíle sa vám budú videá prehrávať plynule a bez zadrhávania pri kratších výpadkoch internetu.

Aby sa vám to lepšie inštalovalo a nastavovalo,prosím pozrite si videa.

https://youtu.be/lism84tD78A”
https://youtu.be/Zms1ZZ4OIog
[/lockercat]
 

3.6/5 - (5 hlasov)