Honor 9 – Bestseller medzi telefónmi.

Honor 9

Posledná aktualizácia dňa by Milan Tulenko

Hodnotenie:

Honor 9 – duálny kamera a vysoký výkon.

Telefón pre odvážnych z duálnou kamerou a vysokým výkonom za prijateľne nízku cenu,to je HONOR 9 -hit roku 2017.

 

Honor 9 bol poprvýkrát predstavený čínskej verejnosti a hneď na to 27.júna 2017 v Berline mal európsku premiéru. Model Honor 9 je pokračovateľom úspešného modelu Honor 8 a je na nepoznanie podobný. Zvonka je identický z jeho predchodcom a zmeny nastali až v hardvérovom usporiadaní,ktoré je skôr kompatibilné z telefónom Huawei P10.

Dobrou správou však je,že mobilný telefón Honor 9 je už možné kúpiť aj na Slovensku.

Záhadou však ostáva  fakt, že jeho cena je o poznanie nižšia ako cena minuloročného modelu Honor 8 Pro,ktorý je momentálne najdrahší z rodiny mobilných telefónov značky Honor.

Čo sa týka porovnania úžitkových vlastnosti,vybavenia a výkonu k priaznivej cene výrobku,stáva sa telefón Honor 9 favoritom nielen na slovenskom ale aj na svetovom trhu.

Honor 9 – Moderný štítový dizajn.

Z telefónom Honor 9 v ruke sa určite nikde nezahanbíte a bude vás všade sprevádzať a reprezentovať.

Aj keď mnohé internetové zdroje mobilný telefón Honor 9 prirovnávajú k telefónu Samsung Galaxy S7 alebo dokonca Xiaomi Mi6 ja si však myslím, že skôr je dizajnovo podobný na rodovo príbuzný telefón,klasicky Huawei.

Čo však ho veľmi odlišuje od ostatných telefónoch je jeho zadný kryt,ktorý je tvorený až z petnástich vrstiev a pokrytý špecialným 2,5D odolným sklom. Toto odolné ochranné sklo,ktoré pokrýva aj prednú časť telefónu Honor 9 vydáva lesklý odtieň a takto telefón získava príťažlivý kovový nádych.

 

Základné šasi telefónu Honor 9 a boky prístroja sú vyrobené z kovu čo mu dáva veľkú pevnosť a eleganciu. Navyše na zvýšenie odolnosti je celý telefón pokrytý už spominaným  špecialným odolným ochranným sklom 2,5 D,ktoré chráni nielen displej, ale aj zadnú časť telefónu.

Pretože mobilný telefón Honor 9 je pokrytý oleofóbnou vrstvou,dobre sa po ňom kĺžu prsty a nezanechávajú veľmi viditeľné odtlačky.

Vďaka oblým krivkám sa veľmi pohodlne drží v ruke a dobre padne aj do útlejšej menšej dlane. Preto je vhodný nielen pre mužov, ale aj pre ženy a deti.

Už teraz si môžete objednať mobilný telefón Honor 9 v modrom prevedení,v priebehu augusta 2017 pribudne strieborná a čierna verzia.

Honor 9 – Hardvérové vybavenie.

Dušou celého telefónu Honor 9 je operačný systém Android vo verzii v 7.0 Nougat.

Pod ochranným 2,5D sklom je nainštalovaný 5,15 palcový LCD IPS kapacitný dotykový Full HD displej z rozlíšením 1080 X 1920 obrazových bodov. Dole pod displejom je snímač,ktorý slúži ako tlačítko domov a zároveň aj snímač odtlačkov prstov. Po bokoch tohoto tlačítka sú ďalšie dva kapacitné snímače,ktoré sú nezávisle programovateľné a tak užívateľ im môže prideliť ľubovoľnú funkciu. Všetke tri kapacitné tlačidlá sú podsvietené.

Zdieľať na odomknutie obsahuimage/svg+xml

Odomknite tento exkluzívny obsah pomocou jedného z tlačidiel na zdieľanie.

Honor 9 – Kvalitný duálny fotoaparát.

Zaujímavosťou je kvalitný duálny fotoaparát, ktorý pozostáva z jedného 20 Mpix klasického farebného snímača a 12 Mpix mono-chromatického snímača. Fotografovanú scénu osvetľuje dvojtónový LED blesk.

Fotoaparát mobilného telefónu Honor 9 je softwarovo vybavený na vysokej úrovni a je porovnateľný aj z oveľa drahšími mobilnými telefónmi vyššej triedy. Medzi ostatnými vychytávkami fotoaparátu nechýba ani širokouhlá clona alebo portretný režim.

Vďaka duálnemu fotoaparátu si môžete po odfotení nastaviť manuálne hĺbku ostrosti a takto podľa vlastnej fantázie nastaviť zahmlenie pozadia.

Z fotoaparátom na mobilnom telefóne Homer 9 nasnímate perfektné selfie.

K ďalším vymoženostiam dualného fotoaparátu v mobilnom telefóne Honor 9 patri HDR, mod fotenia pohyblivého obrázka,softvérové skrášľovanie tvare,3D mapovanie tváre,3D panoráma,fotenie nočného záberu,nočnej oblohy alebo kreslenie svetelných grafity a veľa ďalších inovatívných funkcií.

AliExpress.com Product – Original Huawei Honor 9 4G LTE Mobile Phone 5.15′ Kirin 960 Octa Core 6GB RAM 64GB ROM Dual Rear 1920*1080P Fingerprit NFC

Medzi špeciálnymi funkciami pre profesionálne fotografovanie nájdete manuálne nastavenie ISO,čas uzávierky,manuálne nastavenie expozície,manuálne zaostrenie a manuálne nastavenie vyváženia bielej.

Smartfónom Honor 9 okrem fotografovania natočíte aj veľmi kvalitné 4K Ultra HD video z vysokým rozlíšením   3 840 X 2 160 obrazových bodov. Samozrejme môžete natáčať aj videá z menším rozlíšením Full HD. Na video-rozhovor využijete prednú 8 Mpx farebnú kameru.

Honor 9 – Zhrnutie a záver.

Smart mobilný telefón Honor 9 sa určite vyplati kúpiť nielen pre jeho technické vybavenie,kvalitné spracovanie, ale aj pre priaznivo nízku cenu. Dalo by sa povedať, že veľa muziky za málo peňazí.           Nasvedčuje tomu aj fakt, že Honor 9 je ešte lacnejší ako jeho predchodca z minulého roka.

Okrem kvalitného duálneho fotoaparátu, ktorý vysoko prekračuje strednú triedu a možnosťou natáčať HDR videá vo vysokom  4K Ultra HD rozlíšeni,telefón Honor 9 disponuje aj rýchlym 8 jadrovým procesorom a dokonalým snímačom odtlačku prsta.

Pre horeuvedené kvality telefónu Honor 9 dávam 5 hviezdičiek a odporúčam ho kúpiť každému záujemcovi, ktorý ešte váha a nie je stopercentne presvedčený o jeho kvalite.

Written by 

Píšem recenzie,návody,zaujímavosti z elektroniky a IT.

Prečítajte si aj ďalšie podobné príspevky: