Sencor tv – značka tisicov sŕdc.

Sencor tv

Posledná aktualizácia dňa by Milan Tulenko

Hodnotenie:

--------------------------------- OBSAH PRÍSPEVKU ---------------------------------

Sencor TV – kvalitný japonský televízor.

V článku vám predstavím 1 kvalitný LED televízory značky Sencor.
 
O kvalite elektroniky „Made in Japan“ asi nemusím nikoho zvlášť presviedčať a značky ako Panasonic,Hitachi,Sharp,Sony,Akai,Sanyo, alebo Aiwa pozná určíte asi každý,kto sa zaujíma o kvalitnú Japonsku elektroniku.
V roku 1969 sa zrodila hviezda a na trh prišla značka tisícov sŕdc – SENCOR.
SEN totiž po japonsky znamená 1000 a COR je po latinsky srdce.
Okrem toho rok 1969 bol pre svet veľmi prínosný a zaujímavý.
Prvýkrát bolo transplantované umelé srdce, 20 júla 1969 Neil Armstrong ako prvý človek zeme sa prechádzal po mesiaci,rusi dobyli Venušu,slovenský hokejový tím vyhral súboj nad sovietskym mužstvom a do čela strany za prvého tajomníka UV KSČ bol zvolený Dr. Gustáv Husák.

Sencor tv – Televízor tisícov sŕdc.

Značku tisicov sŕdc Sencor TV si určíte zamilujete na prvý pohľad.
A zo srdca je tvorená aj cenová politika firmy Sencor,ktorá sa drží pravidla:
Kvalita za zodpovedajúcu cenu – ani cent navyše!
Sencor okrem televízorov vyrába aj inú spotrebnú elektroniku,tablety a telefóny,kancelársku techniku,auto-elektroniku,elektroniku pre kuchyňu a domácnosť a elektroniku pre zdravie a krásu.
[lockercat]

Televízor LED SENCOR SLE 40F58TCS

Stredne veľký FULL HD  LED televízor SENCOR SLE 40F58TCS z uhlopriečkou 101 centimetrov (40″)  má rozlíšenie 1920×1080 obrazových bodov(pixelov).
FULL HD Sencor tv zo stredne veľkou 40 palcovou obrazovkou z D-LED podsvietením ma dynamický kontrast 1.000.000:1 a krátku odozvu iba 8,5 ms .
Široké pozorovacie uhly 176° a jas 200 cd/m2 zaručujú vnem dobrého,kvalitného a jasného obrazu, keď sa na televízor dívate odkiaľkoľvek.
Rovnako kvalitný a pestrý obraz vidia nielen diváci, ktorí sa na Sencor tv pozerajú spredu, ale aj diváci sledujúci televízor zo strán.
Televízor LED SENCOR SLE 40F58TCS
Nemalou mierou ku kvalite Sencor tv prispieva aj digitálny hrebeňový filter
DCF 3D a obvody pre zlepšenie obrazu DNR.
 Výstupný výkon stereo zvuku 2x10W u Sencor tv je postačujúci a navyše zvuková časť televízora je doplnená o automatické upravovanie hlasitosti AVL,eqalizer a výstupom na stereo slúchadlá.
Vstupný tuner Sencor tv dokáže okrem DVBT spracováť aj novší štandard pozemného televízneho vysielania DVB-T2. Je to veľmi dôležité pre príjem Plustelky,ktorá vysiela už iba v novšom DVB-T2.
Viac informácií o štandarde DVB-T2 sa dočítate v článku:“ Ste pripravený na prechod z DVB-T na DVB-T2?
Výrobca televízora LED SENCOR SLE 40F58TCS pri vývoji a výrobe myslel už aj na budúcnosť a tento typ televízora vybavil aj najmodernejšou technológiou spracovania signálu H265 HEVC,vďaka čomu sa vysoko kvalitný obraz a zvuk prenesie aj pri menšom dátovom toku.
Okrem toho Sencor tv SLE 40F58TCS dokáže prijímať aj káblovú televíziu DVB-C a k televízoru môžete pripojiť aj parabolickú satelitnú anténu a nepotrebujete pritom satelitný prijímač,lebo ten už je zabudovaný v Sencor tv.
V takomto prípade stačí po pripojení a nasmerovaní satelitnej antény vložiť do CI+ slotu televízora dekódovaciu kartu a môžete sledovať aj prémiové kódované programy ako napríklad Skylink.Freesat alebo Digi tv a podobne.
K televízoru Sencor tv je možné prípojiť aj rôzne periférie ako napríklad DVD alebo BluRai-payer,počítač,hraciu konzolu a podobne.
Preto Sencor TV je vybavený okrem analógového AV  SCART konektora aj 2× HDMI (1× s MHL) vstupmi,po ktorých sa okrem digitálneho obrazového signálu prenášajú aj audio digitálne zvukové signály.
Sencor TV SLE 40F58TCS okrem už spomínaného výstupu na slúchadla je vybavený aj USB portom na využitie funkcie PVR nahrávania televízneho vysielania na USB pamäťové média.
Z USB je možné aj prehrávať a to okrem štandardných video formátov MKV,MOV,MP4,DivX,Xvid je možné prezrieť napríklad aj obrázky a fotky vo formáte JPEG, alebo vypočuť muziku či iné zvukové nahrávky vo formáte MP3.
Samozrejme výrobca nezabudol ani na najnovší a najmodernejší video kodek H265 HEVC.
Televízoru Sencor SLE 40F58TCS samozrejme nechýba ani elektronický programový sprievodca EPG,Teletext,hodiny časovač a detský zámok na zabránenie sledovania nevhodných programov pre deti.
Medzi ďalšie funkcie Sencor tv patrí Progressive scan a HBB TV.
LED televízory Sencor tv majú výrazne nižšiu spotrebu elektrickej energie,oveľa dlhšiu životnosť,veľmi kvalitný a jasný obraz a vysoký kontrast.
Televízor Sencor SLE 40F58TCS vďaka jeho kvalitám a hlavne cene odporúčam staršej generácii pre jednoduché ovládanie, alebo pre tých divákov, ktorí nepotrebujú mať v televízore rôzne Smart funkcie.
[/lockercat]
101 cm FHD televízor Sencor SLE 40F58TCS si môžete kúpiť v týchto internetových obchodoch. 

Pozor aktualizácia!!! 
Predstavujem vám ďalší veľmi lacný LED televízor SENCOR SLE 1959 TC,ktorý sa hodí do malých izieb,predsieni,kuchyne a podobne. Je to maličký iba 19 palcový (47cm) HD Ready LED televízor z podporou HEVC za veľmi prijateľnú nízku cenu.
Televizor LED SENCOR SLE 1959TC

Prosím pozrite si aj ďalšie lacné televízory kde sa ceny pohybujú od 100 do 300 € nie len značky SENCOR v internetovom obchode Esat.sk

 

Do eshopu
Všetky tu opísané televízory sú veľmi kvalitné, ale nie sú to televízory typu Smart a z toho vychádza aj veľmi nízka cena.
Pozrite sa aj na ďalšie televízory značky SENCOR
 Kto si nevie predstaviť televízor bez Smart funkcií a okrem sledovania televízie používa televízor aj na inú interaktívnu zábavu, alebo sa rozhodne pre inú značku, pomôže mu vo výbere článok: “ Tri základné funkcie, na ktoré si dať pozor pri výbere televízora“ alebo článok “ Porovnanie televízorov – Aký televízor kúpiť.“
Ak sa vám článok páčil,prosím zdieľajte ho ďalej. Ďakujem

Written by 

Píšem recenzie,návody,zaujímavosti z elektroniky a IT.

Prečítajte si aj ďalšie podobné príspevky: