Naučte Web rozprávať!

Naučte web rozprávať

Posledná aktualizácia dňa by Milan Tulenko

Hodnotenie:

Vedia vaše Web-stránky rozprávať?

Navštívili ste môj blog a ostali ste milo prekvapený, keď vás oslovil príjemný ľudský hlas ,pekne vás privítal a pozdravil? Okrem toho skript vložený do blogu dokáže aj čítať text,ktorý označíte myšou.
Chcete to vyskúšať aj vy zadarmo na svojom webe? Tak čítajte ďalej.
 
TTS - Syntéza ľudskej reči.

TTS – Syntéza ľudskej reči.

TEXT-TO-SPEECH je v angličtine označovaný digitálny systém, ktorý mení písaný text ako vstupný (INTUT) parameter na audio výstup (OUTPUT).

Existuje viac systémov,takzvaných syntetizátorov reči a u všetkých je spoločným cieľom dosiahnuť čo najviac prirodzeného verbálneho rečového prejavu.

TTS - Syntéza ľudskej reči.
Niektoré systémy na syntézu ľudskej reči sú na takej vysokej úrovni,že podľa špeciálnych algoritmov dokážu generovať vernú podobu skutočného ľudského hlasu aj zo zafarbením,výškou  a len veľmi ťažko sa dá sluchom rozpoznať či ide o skutočný ľudský hlas alebo syntetizátor.
Preto vznikajú nové digitálne systémy, ktoré rozpoznávaju či ide o skutočný ľudský hlas alebo syntetickú reč.

Kde sa používajú syntetizátory ľudskej reči.

Pravdepodobne prvé boli modely humanoidných robotov,ktoré vedeli povedať pár slov, či krátkych viet neprirodzenou niekedy až nezrozumiteľnou rečou.

Lepšie výsledky boli zaznamenané až postupom času u mobilných telefónov typu Smart a v iných mobilných zariadeniach a navigáciách do áut..

Dnes už existujú  rôzne aplikácie pre mobilné telefóny ako napríklad inteligentný osobný asistent Siri od Apple.

Pre mobilné telefóny z operačným systémom Android je zase aplikácia Antelli.

Dnes už od mobilných telefónov sa technológia TTS-syntézy rozširuje o ďalšie Smart zariadenia  a spotrebnú elektroniku v domácnostiach.

Zoberme si napríklad taký robotický vysávač, ktorý vďaka svojej umelej inteligencii nielen že samostatne podľa naprogramovaných parametrov povysáva a poupratuje, ale ešte aj všetko okomentuje,povie vám napríklad, že obývačku už dovysával a teraz sa ide nabiť,lebo má iba 10% zvyšnej energie.

Ďalej existujú rôzne digitálne váhy,ktoré vam povedia koľko vážite alebo lekárske tlakomery z hlasovým výstupom a podobné digitálne prístroje.

TTS - Syntéza ľudskej reči.

Čo nevidieť príde chvíľa, že budeme sa doma rozprávať zo šporákom,mikrovlnou rúrou,chladničkou,umývačkou riadu,práčkou,sušičkou bielizne,žehličkou
a ostatnými elektrospotrebičmi v domácnosti a nikto si o nás nepomyslí, že sme šibnutý,to iba máme zariadenú domácnosť vysoko inteligentnými a modernými elektrospotrebičmi,ktoré komunikujú z človekom prirodzeným ľudským hlasom.

Nielenže tieto spotrebiče budú rozprávať prirodzenou ľudskou rečou, ale aj budete im zadávať hlasové príkazy podobne ako u najnovších Smart televízorov.

Nakoniec všetke spotrebiče budu komunikovať nie len z vami ale aj medzi sebou navzájom v domácej inteligentnej sieti Smart Home.

TTS – Syntetizátor reči v počítači.

Syntetizátory ľudskej reči sa používajú aj v počítačoch a majú ho niektoré operačné systémy na čítanie textov hlavne pre zrakovo postihnutých alebo inak hendikepovaných užívateľov výpočtovej techniky.

TTS - Syntéza ľudskej reči.

Ak váš operačný systém nemá TTS-syntetizátor môžete si nejaký nainštalovať, alebo existujú aj  pluginy do internetového vyhľadávača,napríklad do Google Chrome alebo Chromium a volá sa SPEAKLT.

Existujú aj opačné konvertory na rozpoznávanie reči, ktoré diktované audio prevedú na text. Ak sa vám nechce písať stačí vám prejsť na stránku http://kod.djpw.cz/kedb- a začať rozprávať. Potom si nadiktovaný text jednoducho vystrihnete, alebo skopírujete tradičným spôsobom.
Nakoniec sa syntetizátory ľudskej reči dostali aj na internet,hovoriaca web stránka,blog alebo eshop. Už nemusíte stránky čítať,jednoducho si to dáte prečítať a vy môžete robiť celkom inú činnosť.

Naučte svoj web rozprávať a čítať.

Viete ako naučiť rozprávať a čítať vaše webové stránky,blog alebo e-shop?

Alebo ešte vy nemáte žiadne webové stránky? Ľahko ich vytvoríte a to úplne sami bez programátora a webdesignera,rýchlo a jednoducho, napríklad na stránke WebSupport.sk. Stačí vám k tomu doména a webhosting.

Generovanie a inštalácia skriptu ResponsiveVoice.

Zdieľať na odomknutie obsahuimage/svg+xml

Odomknite tento exkluzívny obsah pomocou jedného z tlačidiel na zdieľanie.

 
Hľadať môžete aj tak, že podržíte tlačidlo AltGr a stlačíte písmeno F.
Do okienka zadáte hľadaný symbol,v našom prípade

a stlačíte Enter. Hľadaný symbol sa vám vyfarbí.

ResponsiveVoice,pridanie skriptu na Blog
Tesne nad kliknite ľavým tlačidlom myši a potom pravým dajte prilepiť. V riadku nad budete mať prilepený Embed kód,ktorý ste skopírovali zo stránky ResponsiveVoice,tak ako je to dole na obrázku.
ResponsiveVoice,pridanie skriptu na Blog
Teraz už iba stačí dať uložiť motív a hotovo.
Odteraz už aj vaše stránky vedia rozprávať. Neverite? Tak jednoducho chodte na váš web a presvedčte sa,len nezabudnite si zapnúť reproduktory.
Prihovárať sa vám bude nielen domovská stránka, ale aj všetky pod-stránky.
Ak chcete vyskúšať čítanie textu jednoducho označte na modro ľavým tlačítkom myši tak ako je to dole na obrázku.
ResponsiveVoice,pridanie skriptu na Blog

Pre lepšie pochopenie,prosím pozrite si video.

Ak bol pre vás článok zaujímavý a prínosný,prosím zdieľajte ho ďalej.

Written by 

Píšem recenzie,návody,zaujímavosti z elektroniky a IT.

Prečítajte si aj ďalšie podobné príspevky: