ECG MK 103-osvieženie na tropické horúčavy.

Mobilná klimatizácia

Posledná aktualizácia dňa by Milan Tulenko

Hodnotenie:

Mobilná klimatizácia ECG MK 103

Mobilná klimatizácia vás príjemne osvieži počas horúcich letných dní. 
 
 V článku sa dočítate ako nainštalovať,prevádzkovať a udržiavať mobilnú klimatizáciu ECG MK 103 tak, aby vam slúžila čo najdlhšie.

Existujú dva tipy klimatizácii. Jedna je pevná klimatizácia, ktorá sa montuje na stenu a je prepojená z vonkajšou jednotkou trubičkami a káblom. Takáto klimatizácia je neprenosná a musí ju nainštalovať na to zameraná odborná firma.Druhým tipom sú mobilné klimatizácie. Mobilná klimatizácia je ľahko prenosná a nainštalujete si ju za pár minút úplne sami. Ako na to sa dočítate v článku.

ECG MK 103 – Technické parametre.

Zrecenzovať práve túto mobilnú klimatizáciu som sa rozhodol pre jej pomerne vysoký chladiaci výkon ohľadom na prijateľne nízku cenu.

Mobilná klimatizácia ECG MK 103
Mobilná klimatizácia ECG MK 103

Pretože budeme hovoriť o výkone klimatizačného zariadenia,najprv si musíme ujasniť učivo z fyziky že tepelnou jednotkou výkonu je 1 J (Joule – čítaj džaul)

Namiesto jednotky J (Joule) pri určovaní výkonu klimatizačných zariadení sa častejšie stretnete zo skratkou BTU/h. Skratka BTU označuje Britskú tepelnú jednotku (Britsh Thermal Unit).

BTU nepatri do medzinárodnej sústavy jednotiek SI, ale udomácnila sa aj v neanglicky hovoriacich krajinách a stala sa tak oficiálnou jednotkou pri posudzovaní výkonu klimatizačných zariadení. 1 BTU = 1 055,05585 J

Pri určovaní výkonu klimatizačných jednotiek sa udáva výkon v BTU za hodinu.

Mobilná klimatizácia ECG MK 103 ma chladiaci výkon až 10 000 BTU/h, čo je väčší priemer ako majú identické klimatizácie tohto druhu. Podobné mobilné klimatizácie majú chladiace výkony od 4 000 BTU/h do 12 000 BTU/h.

Pretože mobilná klimatizácia ECG MK 103 má pomerne vysoký výkon je vhodná do veľkých miestnosti o objeme až do 60 metrov kubických. Odporúčaná plocha miestnosti pre inštaláciu mobilnej klimatizácie ECG MK 103 je od 15 do 20 metrov štvorcových.

Vďaka 3 – rýchlostnému ventilátoru, táto mobilná klimatizácia prečerpá až 360 metrov kubických vzduchu za hodinu,čo je úctyhodný výkon. Okrem troch samostatných rýchlosti ventilátora v režime auto ventilátor zapína a vypína podľa potreby v závislosti na teplote okolitého vzduchu v miestnosti.

Mobilná klimatizácia ECG MK 103 ma štyri režimy prevádzky. Klimatizáciu okrem chladenia môžete použivať aj na odvlhčovanie a vetranie miestnosti.

Automaticky režim chladenie – odvlhčovanie za hodinu vycucne z okolitého vzduchu až neuveriteľný jeden liter vody.

Automatickú prevádzku vám zabezpečí 24 hodinový časovač, a všetke ostatné funkcie sú na dotykovom displeji alebo ich pohodlne ovládate diaľkovým ovládačom.

ECG MK 103 – Bezpečnostné upozornenia.

Mobilná klimatizácia ECG MK 103 sa má prepravovať a premiestňovať výlučne iba vo zvislej polohe,podobne ako chladnička alebo mraznička.

Pred prvým zapnutím do prevádzky musí mobilná klimatizácia aspoň 2 hodiny postáť vo zvislej polohe a až potom pripojte napájací kábel do siete 230 voltov.

Napájacia zásuvka musí byť dobre uzemnená a dimenzovaná správnym ističom.

Nikdy nezapínajte prístroj do zásuvky ak je poškodený prívodný kábel.

Nenechávajte zapnutú mobilnú klimatizáciu bez dozoru a zabránte hlavne prevráteniu prístroja. V uzatvorenej miestnosti môže prevrátená klimatizácia spôsobiť prehriatie miestnosti a s tým spojené ďalšie riziká.

ECG MK 103 – Inštalácia.

Zdieľať na odomknutie obsahuimage/svg+xml

Odomknite tento exkluzívny obsah pomocou jedného z tlačidiel na zdieľanie.

Ak ste výfukovú hadicu upevnili na mobilnú klimatizáciu ECG MK 103 a vyviedli von oknom pomocou zostavy tesniacej vložky alebo návlekom na okno Airlock 100, inštalácia je dokončená a môžete pristúpiť k prvému spusteniu.

ECG MK 103 – Ovládacie prvky.

Ovládanie mobilnej klimatizácie ECG MK 103 je prehľadné a jednoduché,či už budete ju ovládať na paneli prístroja alebo komfortne diaľkovým ovládačom.
Po zapnutí prístroja tlačítkom „POWER“ vás upozorní na stav zapnutia prístroja zvukový signál.
Tlačítkom „MODE“ si zvolíte režim,či chcete ochladzovať(Cool),odvlhčovať (Dehumidify)alebo iba vetrať v režime (Fan). Pri zvolení režimu sa rozsvieti príslušná kontrolka,ktorá signalizuje aký režim je momentálne zvolený.
V režime ochladzovania (Cool) si tlačítkami „UP/DOWN“ môžete nastaviť výslednú teplotu v rozmedzí od 17 až do 30 stupňov Celzia.
Tlačídlom „FAN“ si nastavíte rýchlosť otáčania ventilátora alebo zvolíte automatický režim.
Režim spánku (Sleep) zníži otáčky ventilátora na minimum tak, aby klimatizácia počas noci nerušila nadmerným hlukom.
Tlačítkom „TIMER„si môžete nastaviť funkcie časovača.

ECG MK 103 – Ochranné funkcie.

Mobilná klimatizácia ECG MK 103 je vybavená aj rôznymi automatickými ochrannými funkciami.

Najdôležitejšia z nich je ochrana proti zamrznutiu,ktorá chráni klimatizáciu pred zamrznutím a trvalým poškodením.
Táto funkcia sa automaticky aktivuje ak je teplota rúrok +2 stupňov Celzia.
Ak teplota stúpne na +8 stupňov Celzia ochrana sa automaticky deaktivuje.

Ďalšou nemenej dôležitou funkciou je oneskorené spustenie kompresora.
Tri minútová pauza sa aktivuje po vypnutí a novom zapnutí prístroja.

Ochranná funkcia naplnenia vodou automaticky vypne zariadenie, ak je nádržka z kondenzovanou vodou plná a oznámi, že ju treba vypustiť.

ECG MK 103 – Čistenie a údržba.

Aby vám mobilná klimatizácia ECG MK 103 pracovala správne a slúžila vám čo najdlhšie,treba ju pravidelne čistiť a udržiavať v prevádzkyschopnom stave.
Pred každým čistením alebo údržbou vypnite zariadenie tlačítkom POWER a vytiahnite sieťový kábel zo zásuvky,aby nedošlo k úrazu elektrickým prúdom.
Nikdy nepoužívajte na čistenie klimatizácie benzín,riedidlo alebo iné chemikálie,ktoré by mohli rozleptať a tým pádom poškodiť plastové dielce.
Mobilnú klimatizáciu ECG MK 103 nikdy neumývajte pod tečúcou vodou ani ju nestriekajte prúdom vody z hadice.
Raz za dva týždne vyčistite vzduchový filter a skontrolujte či nie je zanesená alebo ináč upchatá výfukova hadica horúceho vzduchu.
Keď vás prístroj upozorní na plnú nádržku kondenzovanej vody, alebo pre tento stav sa automaticky vypne,vyprázdnite nádržku do pripravenej nádoby alebo nasadím hadičky do odtoku.


ECG MK 103 Je možné kúpiť v slovenských e-shopoch za cenu od € do
(Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Záver.

Mobilná klimatizácia ECG MK 103 nájde široké uplatnenie najmä pre jej vysoký chladiaci výkon a priaznivú nízku cenu.
Mobilná klimatizácia ECG MK 103 vás príjemne osvieži počas horúcich letných dní a je vhodná okrem domácnosti aj do kancelárií,obchodov,skladov a iných prevádzok.

Ak chcete klimatizovať väčšie priestory ako je 20 metrov štvorcových
je potrebné nainštalovať väčší počet klimatizačných jednotiek.
Podľa hodnotenia zákazníkov, ktorí si mobilnú klimatizáciu ECG MK 103 kúpili,sú s ňou vcelku spokojní,akurát niektorí zákazníci majú mierne výhrady na zvýšenú hlučnosť a iným to vôbec nevadí.
Myslím si, že maximálna hlučnosť 62dB pri plnom výkone je u tak výkonnej mobilnej klimatizácie normálna a nie je na závadu,preto tento výrobok môžem odporúčať aj ostatným zákazníkom.

Prehľad ostatných klimatizácii.

Written by 

Píšem recenzie,návody,zaujímavosti z elektroniky a IT.

Prečítajte si aj ďalšie podobné príspevky: