Skrytá kamera

Skrytá kamera

Posledná aktualizácia dňa by Milan Tulenko

Hodnotenie:

Skrytá kamera odhalí zlodejov a podvodníkov.

V tomto článku sa dozviete nielen o miniatúrnych skrytých kamerách, ktorými môžete natáčať tajne videá kdekoľvek a kedykoľvek celkom nenápadne, ale hlavne o profesionálnych kamerách určených na ochranu vášho majetku alebo na sledovanie prírody pre poľovníkov.
 

Načo potrebujem skrytú kameru?

Tak ako už sám nádpis článku napovedá,skrytá kamera odhalí a usvedčí hlavne zlodejov,podvodníkov a vandalov. Niekedy nepotrebujete kameru kryť,skôr naopak,možno neskúseného zlodeja odradí od činu aj atrapa kamery.
Lenže niektorí delikventi sú vysoko vynaliezavý, a preto ľahko si poradia aj z elektronickým zabezpečením alebo kamera. Preto v takomto prípade je rozumnejšie kameru skryť aby ju jednoducho páchateľ nevidel a nezničil,prípadne nezničil iba samotný záznam na pamäťovom médiu.
Každodenne počúvame a čítame správy o rôznych kriminálnych prípadoch,ktoré sa ľahko môžu stať aj vám alebo vašim blízkym. Na dennom poriadku sú podvody,vandalizmus,prepadnutie,vykradnutie,znásilnenie,vražda a podobne.
Tieto tresné činy sa niekedy len veľmi ťažko vyšetrujú a dokazujú na súdoch.
Najviac touto kriminalitou sú postihnutý seniori a bezbranné malé deti.
Preto ochraňujme nielen svoje príbytky,domy a byty,seba ale aj svojich blízkych nielen elektronickým zabezpečením, ale aj kamerovým systémom.
Okrem toho skrytá kamera môže odhaliť aj neveru,domáce násilie,násilie konané na vašich deťoch,príbuzných alebo rodičoch počas vašej neprítomnosti a podobné negatívne javy v spoločnosti.
Zo skrytou kamerou môžete kedykoľvek a kdekoľvek natáčať aj vysoko kvalitné videá vo vysokom rozlíšení.
Môžete si napríklad z niekoho urobiť srandu,podobne ako v televíznej relácii.
O legálnosti a nelegálnosti natáčania nie je určený tento článok, a preto dobre si zvážte čo budete skrytou kamerou natáčať.

Skrytá kamera v pere.

Na trhu pre tento účel môžete zohnať miniatúrne špionážne kamery. Jednou z nich je špionážna kamera zabudovaná nenápadne v písacom pere.
Skrytá kamera v pere
kamera

Táto nenápadná kamera zabudovaná v naoko obyčajnej prepisovačke okrem vysokokvalitného Full-HD farebného obrazu zaznamenáva aj zvuk.

Záznam z kamery a mikrofónu sa ukladá na mikro SD pamäťovú kartu. Tento záznam jednoducho prenesiete do počítača alebo iného zariadenia cez USB kábel.

Skrytú kameru v pere môžete jednoducho stále nosiť pri sebe do školy,do zamestnania,na prezentácie a schôdzky. Jednoducho a celkom nenápadne nahráte vysokokvalitný Full HD záznam pri každej príležitosti a nikto si nič nevšimne.

Skrytá kamera v hodinkách.

Ďalšia špionážna skrytá kamera je zabudovaná v náramkových hodinkách.
Podobne ako v predchádzajúcom prípade máte hodinky zo skrytou kamerou vždy pri sebe a nenápadne bez toho, aby si to niekto všimol nahrávate vysokokvalitný FullHD farebný obraz samozrejme aj zo zvukom.

Ostatné skryte kamery.

Iné špionážne kamery sú zabudované napríklad v okuliaroch,v budíku,v pohybovým senzore PIR,v nočnej lampe a podobne. Niektoré majú aj neviditeľné infračervené prisvietenie na nočné videnie.
Existujú aj špeciálne miniatúrne kamery,ktoré si môžete sami zabudovať do ľubovoľného zariadenia,nábytku alebo na čo si len spomeniete.

Skrytá kamera – Fotopasca.

Existujú aj takzvané fotopasce,ktoré boli primárne určené pre poľovníkov a milovníkov prírody na denné a nočné sledovanie zvery,no dobre poslúžia aj na ochranu vášho majetku, prípadne vašich blízkych pred podvodníkmi a zlodejmi.
Zdieľať na odomknutie obsahuimage/svg+xml

Odomknite tento exkluzívny obsah pomocou jedného z tlačidiel na zdieľanie.

Fotopascou je dobre vybaviť najmä príbytky osamelo žijúcich seniorov najmä na dedinách, ale aj v mestách. Títo obyvatelia sú často oklamaní rôznymi podomovými obchodníkmi a inými špekulantmi, alebo okradnutý o všetky celoživotné úspory, ktoré väčšinou držia doma v posteli pod matracom.

Fotopascu je potrebné dobre ukryť niekde pred vstupné dvere do domu a nasmerovať ju na vstupnú bránu do dvora. Prípadný podvodník alebo zlodej, či vandal nebude mať ani potuchy, že je snímaný bezpečnostnou kamerou.

Naviac fotopasca sa vôbec nepodobá na bezpečnostnú kameru a mnohí ľudia ani v živote ju nevideli,preto si ju ľahko zamenia napríklad za vtáčiu búdku, alebo si to mýlia z niečim iným a vôbec ich nenapadne, že to môže byť snímacia kamera.

Keďže starší ľudia sú poväčšine senilný a zabúdajú,v mnohých prípadoch je veľmi ťažké až nemožné vypátrať takýchto páchateľov trestnej činnosti.
Preto v takýchto prípadoch na odhalenie páchateľov dobre poslúži technika.

Fotopasca je napájaná z batérií,ktoré veľmi dlho vydržia na jedno nabitie a preto je inštalácia veľmi jednoduchá a zvládne ju každý podľa pribaleného návodu.

Fotopascou je vhodné zabezpečiť aj záhrady, alebo chatky, či domčeky v lese ktoré nie sú pripojené na elektrický prúd,stačí raz za čas vymeniť batérie.

skrytá kamera v chatke

Fotopascu je možné napájať aj z napájacieho zdroja a akumulátorová batéria slúži na zálohovanie fotopasce v prípade výpadku napájacieho napätia.

Fotopasca reaguje na pohyb. Akonáhle sa pred objektív dostane pohybujúci sa objekt,či už zver alebo človek,fotopasca podľa nastavenia urobí sériu snímok alebo nahrá krátke video. Pohybujúci objekt môže byť vzdialený až 12 metrov od fotopasce a fotopasca nasníma veľmi kvalitný Full HD obraz aj v úplnej tme.

Fotopasca je v tme úplne neviditeľná,pretože na osvetlenie používa neviditeľné infračervené svetlo a scénu osvetľuje až vtedy,keď je strážený objekt narušený.

Niektoré fotopasce zaznamenávajú iba obraz,iné aj zvuk na pamäťovú kartu.
Fotopasti nižšej triedy sú vhodné hlavne najmä pre poľovníkov a milovníkov prírody na fotografovanie a natáčanie divej zvery,vtákov a prípadne aj pytliakov.

V niektorých aplikáciach takéto fotopasti nemajú zmysel,pretože po ich odhalení pytliak alebo zlodej môže pamäťovú kartu ľahko demontovať a zničiť.

Preto prichádzajú do úvahy fotopasti vyššej triedy,ktoré okrem toho, že zaznamenávajú obraz a zvuk na pamäťovú kartu,posielajú aj nasnímané fotografie a video cez mobilnú sieť.

Fotopast vyššej triedy je drahšia,ale vám po aktivácii napríklad odošle multimediálnu MMS správu na mobilný telefón zo sériou fotografií alebo krátke video,prípadne aj pošle do vašej schránky e-mail z prílohou,ktorá obsahuje zaznamenané foto zábery alebo video z dátumom a časom záberu.

V tomto prípade, keď náhodou pytliak,zlodej alebo vandal odhalí a zničí pamäťovú kartu alebo aj celú fotopascu,vy už dávno máte vo svojom mobilnom telefóne usvedčujúce zábery, alebo video a tiež aj vo svojej e-mailovej schránke.

Na fotopasci môžete aktivovať rôzne nastavenia,tak napríklad môžete nastaviť aby fotopasca robila zábery iba v noci alebo v určitých časových úsekoch.

Fotopast môžete ovládať aj na diaľku z akéhokoľvek miesta na zemi kde je pokrytie mobilným GSM signálom krátkymi SMS správami.

Pozor! 
Nie všetky fotopasce majú kvalitný Full HD CCD snímač a tiež nie všetky snímajú aj  zvuk. Fotopasca z označením GSM odosiela iba MMS správy na mobilný telefón. Fotopasca GSM-GPRS odosiela okrem MMS aj e-maily.

Fotopast LTL. ACORN 6310 MG CZ

Ak to myslíte zo zabezpečením majetku, alebo vašich blízkych osôb ozaj vážne oplatí sa za-investovať do kvalitnej fotopasce. S touto fotopascou budete mať vždy všetko pod kontrolou. Nielen vy,ale aj vaši blízky budú mať lepší spánok.

↱KÚPIŤ V E-SHOPE↰
Fotopast LTL. ACORN 6310 MG CZ
Fotopasca
Fotopasca LTL. ACORN 6310 MG CZ je jedna z najmodernejších z GPRS a SMS ovládaním.
Ma vysokokvalitný 12 MP CMOS obrazový snímač. Dokáže robiť kvalitne záznamy vo vysokom rozlíšení HD aj v úplnej tme. Okrem toho že záznamy ukladá na pamäťovú kartu SD,posiela ich aj vo formáte MMS na mobilný telefón a do e-mailovej schránky.

Mobilný telefón na sledovanie priestorov.

Pre jednoduché aplikácie,napríklad na sledovanie detskej izby môžete využiť aj Smart mobilný telefón z operačným systémom Android. Stačí jednoducho nainštalovať do mobilu potrebnú aplikáciu ktorých je na Google Play niekoľko.
Na tomto princípe fungujú takzvané IP-Kamery,ktoré sa pripájajú na internet.
Okrem samostatných IP-kamier existujú aj celé kamerové sety zložené z viacerých kamier určených na ochranu majetku,ktoré sa niekedy kombinuju zo zabezpečovacím zariadením,takzvaným alarmom, alebo dokonca aj z domácou inteligentnou sieťou Smart Home. Ale o tom napíšem niečo až nabudúce.
Ak sa vám článok páčil,prosím zdieľajte ho ďalej. Ďakujem.

Written by 

Píšem recenzie,návody,zaujímavosti z elektroniky a IT.

Prečítajte si aj ďalšie podobné príspevky: