Samsung QLED-TV

Televízor QLED-Novinka od Samsungu.

Najčerstvejšou novinkou pre rok 2017 medzi televízormi  juhokórejského výrobcu Samsung je QLED-TV. O čo ide a aké inovácie Samsung vytvoril,si prečítajte v tomto článku. 
Samsung QLED
 

Samsung QLED-Zobrazovací panel.

 
Pozor!!! Nemýľte si QLED z OLED!!! 
QLED je celkom iná technológia zobrazovania Quantum Dot.


 QLED
OLED

 

Aký je rozdiel medzi LED, OLED a QLED televízorom?

 

Klasicky LED televízor je najlacnejši ale ma aj najmenej kvalitný obraz. Označenie LED nie je celkom výstižne a správne,pretože je to obyčajný LCD displej. Prve LCD displeje boli zo zadnej strany  podsvietene výbojkami.

Novšie LCD panely na podsvietenie používajú diódy LED a práve preto vzniklo pomenovanie LED televízor.

OLED televízor má panel z oraganických LED diód (Organic Light Emitting Diode). Každá LED dióda je zdrojom svetla a preto OLED panel nepotrebuje ďalší zdroj svetla na podsvietenie.

Na displeji sa dá zobraziť absolútna čierna vypnutím jednotlivých LED diód.

OLED panel ma vysoký jas a kontrast,široké pozorovacie uhly,vysoko kvalitný obraz a smelo môže konkurovať plazmovým televízorom,ktoré sa už dnes nevyrábajú kvôli veľkej spotrebe.

QLED televízory používajú vylepšené panely Quatum dot. QLED technológia je kombináciou klasickej LCD technológie z technológiou OLED,ktorú  Samsung dokázal doviesť do dokonalosti.

Panely Quatum dot využívajú organické kvantové body LED ktoré sú tvorené z ultrajemných polovodičových častíc. Tieto kvantové body sú viac ako 22 000-krát jemnejšie ako ľudský vlas.

Výsledkom je obraz, ktorý svojimi farbami a plnou čiernou dokáže nielen konkurovať  OLED panelom,ale ich aj prebieha.

Televízory QLED od spoločnosti Samsung

Zobrazovací panel QLED od Samsungu má svietivosť od 1500 až do 2000 Nitov, čo je obrovský krok oproti SUHD.

Zdokonalená technológia QLED HDR 1500 až 2000 vám ukáže omnoho viac svetlejších a tmavších farebných detailov,ktoré doteraz boli pred vami skryté.

Podľa nezávislých zdrojov obraz QLED televízorov je už na prvý pohľad iný ako u SUHD-TV.

Špičkové televízory Samsung využívajú technológiu zobrazovania  Quantum Dot, čo znamená organické kvantové body LED. Táto technológia umožňuje jednoduchou zmenou veľkosti častíc zobraziť široké spektrum farieb.

 

Televízne obrazovky QLED používajú zdokonalenú technológiu zobrazovania Metal Quantum Dot,ktorá využíva inovovaný zliatinový materiál na dosiahnutie ešte živších a krajších farieb.

 

Výsledkom zobrazovania QLED je nielen veľmi ostrý a kontrastný 4K Ultra HD obraz zo širokou škálou farebných tónov a odtieňov, ale aj veľmi pestré a žiarivé živé farby.

 

Žiarivá farebnosť a vynikajúci kontrast za každých okolností,či už sledujete televízor cez deň v presvetlenej miestnosti alebo večer v úplnej tme.

 

Zobrazovacie panely QLED sú najkvalitnejšie a zatiaľ nemajú vo svete žiadnu konkurenciu.

 

Spoločnosť Samsung dáva 10 ročnú záruku na vypálenie obrazových bodov pre QLED televízor.

 

Ďalšie informácie a cena produktu
Ďalšie informácie a cena produktu
Ďalšie informácie a cena produktu

 

Samsung QLED televízor – Vybavenie.

Zdieľať na odomknutie obsahuimage/svg+xml

Odomknite tento exkluzívny obsah pomocou jedného z tlačidiel na zdieľanie.

Samsung QLED televízor – Dizajn.

Priam futurológické a veľmi pekné moderné prevedenie. Dizajnový kúsok do vášho interiéru. Možnosť podstavca alebo montáž na stenu. Rýchla a jednoduchá inštalácia.
Samsung QLED sa vyrába v troch radách s označením Q7,Q8 a Q9 o uhlopriečke 49,55,65,75 a 88 palcov. Rada Q7 obsahuje rovnú aj zakrivenú obrazovku. Vyššia rada Q8 sú iba zakrivené televízory QLED a rada Q9 iba rovné televízory Samsung QLED.
Najnižšia rada Q7 používa technológiu HDR 1500 nitov a vyššie rady Q8 a Q9 HDR 2000.
Výborne je vyriešená konektivita. Na tele televízora nie sú žiadne konektory, ale televízor je spojený tenkým optickým káblom z malým Connect Boxom, na ktorom sú všetky potrebné konektory.
Ďalšie informácie a cena produktu
Ďalšie informácie a cena produktu
Ďalšie informácie a cena produktu

Ak bol pre vás článok zaujímavý a prínosný,prosím zdieľajte ho ďalej. Ďakujem.

Written by Milan Tulenko

Autor tohto článku nemá nijakú spojitosť s aplikáciou KODI ani s doplnkami tretích strán a preto nenesie žiadnu zodpovednosť za prípadnú ujmu pri inštalácií a používaní týchto doplnkov. Ak sa rozhodnete inštalovať a používať neoficiálne doplnky, robíte tak na vlastnú zodpovednosť!

Prečítajte si aj ďalšie podobné príspevky:

Tento text je chránený proti kopírovaniu !!!