KODI-Zasekáva a mrzne.

Možno aj vám sa stalo, že softvér KODI vám šľapal ako švajčiarské hodinky a po upgrade na verziu KODI 17.0 Krypton zasekáva a mrzne systém tak, že sa nedá vôbec pozerať žiadne filmy a videá.

Neviete ako nainštalovať VPN do KODI? Prečítajte si článok „ PureVPN Addon – Ako Nainštalovať Doplnok Do KODI „

Upgrade KODI
 
 
Stalo sa to aj mne že KODI zasekával a mrzol na starom Notebooku DELL Latitude D 620, a preto chcem vám tu opísať ako som tento problém s KODI vyriešil.
 

Znova iba pripomeniem, že KODI je multiplatformový slobodný multimediálny softvér,ktorý si môžete úplne zadarmo stiahnuť zo stránky a nainštalovať do Smart televízora z operačným systémom Android alebo do Android boxu.
 
Pretože KODI je multiplatformový softvér,môžete ho inštalovať nielen do Andtoid zariadení ako je napríklad Tablet a Smart telefón, ale aj do počítača alebo Notebooku pod operačný systém Windows,Linux,Mac,iOS a do iných zariadení ako je HTPC, Raspberi PI a podobne.
 
 
 
Tento článok je už v poradí siedmy zo série Multimediálne centrum KODI.

Odporúčam vám  prečítať aj všetky predchádzajúce a pozrieť si videá na YouTube.

V minulom článku som písal návod “Ako zmeniť SKIN“-prostredie a prispôsobiť si KODI podľa vlastných predstáv a v tomto článku opíšem,čo robiť, ak nainštalujete najnovšiu verziu KODI
a zariadenie vám odmieta prehrávať,iba sa zasekáva a mrzne,podobne ako je to vo videu.
 
 

Prečo sa KODI v 17.0 Krypton zasekáva a mrzne systém?

Nielen KODI v 17.0 Krypton a KODI v 17.1 Krypton, ale aj zatiaľ nestabilná vývojová verzia
KODI v 18.0 Leia majú zvýšené nároky na Hardware, a preto na starších zariadeniach nefungujú.
Ak potrebujete KODI nainštalovať na Android zariadenie od verzie KODI v 17.0 Krypton potrebujete mať nový Hardware z operačným systémom minimálne Android 5.0 Lollipop.
Podobné problémy môžu nastať aj na staršom počítači alebo Notebooku,kde je menej výkonná grafická karta,nedostatok operačnej pamäte,starý procesor,nepodporovaný alebo Zavírený operačný systém a veľa iných aspektov. Potom sa nedivte ak vám KODI zasekáva a mrzne.
Ak aj napriek tomu chcete použivať KODI máte dve možnosti,buď investujete a kúpite si nové zariadenie,či už ide o televízor,Android Box,Tablet,Notebook,počítač alebo iné zariadenie do ktorého nainštalujete najnovšiu verziu KODI v.17.1 Krypton,alebo uspokojíte sa zo staršou verziou
KODI v 16.0 Jarvis a urobíte takzvaný Downgrade  softvéru KODI.

Downgrade KODI v 17.0 Krypton na KODI v 16.0 Jarvis.

Ak ste poprvýkrát nainštalovali KODI v 17.0 Krypton alebo ste up-gradovali z KODI v 16.0 Jarvis
a KODI vam prestal fungovať vráťte sa späť na KODI v 16.0 Jarvis.
Na veľmi staré zariadenia môžete vyskúšať aj staršie verzie ako je KODI v 16.0 Jarvis.
Najjednoduchšie je vo Windowse odinštalovať novú verziu KODI a nainštalovať staršiu.
Podobne v Android zariadeniach vymeniť APK súbor,treba povoliť inštaláciu z neznámych zdrojov.
Inštalačné súbory starších verzií KODI si stiahnete napríklad aj zo stránky Download latest Kodi for All platforms
Pretože ja už dlhé roky používam na všetkých počítačoch operačný systém Linux Mint,opíšem vám tu ako na Downgrade KODI na Notebooku z operačným systémom Linux Mint.
V operačnom systéme Linux je možné odinštalovať a nainštalovať softvér viacerými spôsobmi ale to je už výklad na iný článok,niekedy v budúcnosti napíšem viac,zatiaľ si prečítajte-Aký OS je najlepší.

Downgrade KODI v operačnom systeme Linux Mint.

Ako sme si už povedali najprv musíme odinštalovať KODI. V Linuxe to urobíme kliknutím pravým tlačítkom myši na KODI a dáme odinštalovať,veľmi jednoduché. Pozrite si video.
V Linuxe sa softvér KODI inštaluje z PPA repozitára. Ak chcete pre-inštalovať na staršiu verziu KODI musíte najprv odstrániť adresu PPA na najnovšiu verziu.
Otvorite správcu inštalačných balíkov Synaptic. Kliknete na nastavenie a zdroje softvéru. Potom kliknete na PPAs. Kliknite a dajte odstrániť všetke XBMC – KODI zdroje softvéru ako je to na videu.
Ak už máte odinštalovanú najnovšiu verziu KODI, ktorá vám nefungovala a odstranené PPA zdroje môžete pristupiť k inštalácii staršej verzie KODI,v našom prípade KODI v 16.0 Jarvis.
Ako som už naznačil,v operačnom systéme Linux je možné inštalovať softvér viacerými spôsobmi,
pre tento prípad som sa rozhodol pre najrýchlejší spôsob inštalácie softvéru a to je Terminál.
Do terminálu zadávate príkazy,môžeme ich písať alebo jednoduchšie skopírovať zo stránky a prilepiť do terminálu,potvrdiť ENTER.
Na nainštalovanie staršej verzie KODI v.16.0 Jarvis potrebujete postupne zadať do terminálu iba štyri príkazy,ktoré nájdete aj na Kodi Wiki stránke.
Po otvorení terminálu zadáte príkaz na pridanie nového PPA. Napíšte do terminálu alebo skopírujte
a  prilepte tento príkaz: sudo add-apt-repository ppa:team-xbmc/kodi-old a potom kliknite na klávesu Enter. Systém vás vyzve na zadanie hesla. Po zadaní a hesla a kliknutí na Enter sa vám do systému pridá nové PPA. Potom zadajte ďalší príkaz: sudo apt-get update a po vykonaní príkazu zadáte: sudo apt-get remove kodi* Ak sa vás systém opýta pokračovať?  Napíšte y a potvrdte, znamená to YES – ÁNO. Po dokončení príkazu zadajte posledný príkaz, ktorý nainštaluje KODI:
sudo apt-get install kodi a kliknite Enter. Po výzve znova zadáte y, že súhlasíte a KODI v 16.0
Jarvis sa vám za chvíľku nainštaluje. Nájdete ho v MENU – ZVUK A VIDEO. 
 
Ako nainštalovať KODI v 16.0 Jarvis ukazuje posledné inštruktážne video. Pozrite si ho.
Tak čo,zvládli ste to? Alebo vám aj po pre-inštalovaní seká obraz? Potom zvážte, či máte dosť kvalitné a rýchle pripojenie na internet. Niekedy je aj kvalitný a rýchly internet obmedzený nejakou časťou domácej siete,napríklad nekvalitný kábel,vadný konektor,zastaralý alebo nevhodný Router.
Menšie výpadky internetovej konektivity je možné limitovať navýšením cache. Existuje na to doplnok do KODI Advancet Settings. Treba ho nainštalovať a nastaviť,ale to je už na iný článok.
 
Ak sa vám článok páči,prosím zdieľajte ho ďalej. Ďakujem. Milan
 
 
 
3.2/5 - (5 hlasov)