AITA-Automatický dopĺňač Affiliate odkazov do textu

AITA
Our Score
Zdieľať tento článok ---Shariff: Tlačidlá sociálnych médií s ochranou osobných údajov

AITA – automatický dopĺňač Affiliate odkazov.

Tento článok je určený hlavne všetkým terajším a budúcim partnerom – publisherom najväčšej Affiliate siete na Slovensku DOGNET,administrátorom a správcom rozsiahlych webstránok a magazínov,Developerom a tvorcom webových stránok a všetkým Blogerom,ktorí chcú svoj Blog monetizovať a pomocou nevtieravej reklamy začať zarábať peniaze na svojom Blogu. 
 
PS: Skúsenejší Affilaci nech mi prepáčia,lebo článok píšem takým štýlom, aby mu porozumel každý,aj úplný začiatočník na poli Affiliate marketingu.

Čo je to Affiliate marketing – krátke vysvetlenie.

Affiliate marketing, alebo tiež nazývaný provízny systém je forma predaja produktov a služieb za pomoci sprostredkovateľa (PUBLISHER). Možno ste sa už  stým v minulosti stretli aj v OFF-LINE svete mimo internetu. Mohol vás niekto,napríklad kamarát požiadať, aby ste mu zohnali kupca na dom alebo auto. Po predaji za túto službičku vám vyplatil províziu. Presne toto je Affiliate marketing.
Nástupom internetu a moderných digitálnych technológii sa celý Affiliate marketing zefektívnil a zautomatizoval. Na internete môžete propagovať rôzne eshopy- produkty a služby, ktoré predávajú. Všetko to môžete robiť napríklad na Facebooku,na Webstránkach.e-mailom a na svojom Blogu.
Zarábať peniaze na internete ako Affiliate partner siete DOGNET môžete aj vtedy,keď nie ste právnicka osoba alebo živnostník,v takomto prípade pracujete na dohodu o vykonaní práce. Viac o tomto druhu zárobku sa dočítate na stránke: Ako zarobiť peniaze na internete.

Čo je to AITA – automaticky dopĺňač Affiliate odkazov do textu.

[ARSocial_Lite_Locker id=2]

AITA – Automatic InText Affiliate je automaticky doplňač Affiliate odkazov do textov na blogu, alebo iných webových stránkach. AITA je Javascript kód,ktorý bol vytvorený hlavne pre partnerov -publisherov Affiliate siete DOGNET pre uľahčenie práce pri písaní textov na blog alebo iné weby.

Keď čítate tieto riadky,možno hneď na začiatku vas odradí slovko Javascript,ale nebojte sa
 o žiadne programovanie tu neide a všetko je pred-pripravené tak,že ak budete tento článok čítať pozorne až do konca,hravo si s tým poradíte úplne celkom samy.
AITA - automatický dopĺňač Affiliate odkazov.

AITA – ako to funguje a prečo implementovať tento skript.

AITA skript bol vytvorený v programovacom jazyku Java a slúži na automatické dopĺňanie Affiliate odkazov do článkov na blogu,veľkých magazínov alebo iných webových stránkach vytvorených napríklad aj v najviac používanom redakčnom systéme na svete WordPress a podobne.

Pravdepodobné je, že doteraz ste zadávali Affiliate odkazy do článkov zdĺhavo ručne, alebo píšete Blog iba tak pre zábavu a zadarmo. Odteraz už nemusíte,stačí ak si do šablóny vašej webstránky alebo blogu implementujete maličký kúsok kódu – Javascript AITA a po uverejnení článku sa vám Affiliate odkazy v článku vytvoria automaticky samé,bez akéhokoľvek zásahu z vašej strany.

Affiliate sieť DOGNET má v súčasnosti (Január 2017) viac ako 120 kampaní. Z týchto kampaní je ručne vytvorená veľká databáza kľúčových slov pre skript AITA a uložená je na serveroch DOGNET.
Podobne ako robot Google boot indexuje stránky a hľadá kľúčové slová,tak aj skript AITA keď nájde vo vašom článku kľúčové slová,označí ich a vytvorí s ních klikateľné odkazy.

AITA skript funguje tak,že keď niekto navštívi vaše webstránky alebo blog,po načítaní stránky prehľadačom (Google Chrome,Firefox,Safari ap.) sa textový obsah stránky prenesie na server DOGNET. Tento obsah sa porovná s kľúčovými slovami, ktoré su ručne vybrané a uložené na serveri.
Ak skript nájde tieto kľúčové slová v texte vášho článku označí ich podčiarknutím alebo inou farbou ako je ostatný text a vytvorí z nich klikateľné odkazy s vaším ID smerujúce do e-shopu.

Vaše texty, ktoré boli prenesené na server sa použijú iba raz na porovnanie s kľúčovými slovami a nijako sa na server DOGNET neukladajú.

Všetka táto činnosť sa deje asynchrónne v zlomku sekundy,to znamená že až po načítaní stránky a nijako neovplyvňuje rýchlosť zobrazenia vašej stránky (nespomaľuje načítanie stránky).

 Teraz už nemusíte sa zapodievať zdĺhavým a náročným vkladaním Affiliate odkazov. Napríklad ak vám trvá niekedy aj pol hodiny či dlhšie zadávanie Affiliate odkazov, AITA skript to zvládne za niekoľko málo milisekúnd,pritom AITA skript je presný,vždy aktuálny a neomylný.

Mne sa v minulosti napríklad stalo to,že som zle skopíroval affiliate odkaz a iba jedno chýbajúce čísielko spôsobilo to, že sa mi konverzie vôbec nezapočítavali. Prišiel som na to až asi po štyroch mesiacoch. Ani neviem o koľko peňazí som kvôli takejto maličkej neopatrnosti prišiel. Vďaka skriptu AITA sa to už v budúcnosti už nikdy nestane.

Ďalšou veľmi dôležitou vecou je to, že AITA skript sa stará automaticky o všetky články uverejnené na blogu alebo webu. Ak si nainštalujete AITA skript,automaticky sa vytvoria Affiliate odkazy nielen v nových článkoc, ktoré uverejníte, ale aj vo všetkých ostatných článkoch, ktoré ste uverejnili už dávno pred vložením skriptu.

Skript vytvára odkazy iba v tých častiach stránky,ktoré mu určíte, a vytvorené klikateľné odkazy z viac ako 120 kampaní siete DOGNET sú stále aktuálne.

Nemôže sa stať to,že napríklad obchodník zmení sortiment produktov a zákazník ktorý príde do e-shopu s vašej stránky sa dostane na chybovú stránku a tak vy nezarobíte žiadnu províziu.

Ak sa rozhodnete, že nechcete niektoré kampane využívať,jednoducho to v skripte nastavíte.

Samozrejme do článku môžete zadať odkazy aj ručne tak,ako ste to robili doposiaľ.
Potom budú automaticky vytvorené odkazy odlišné od manuálnych odkazov ktoré ste vytvorili ručne.
Dole na obrázku je automaticky vytvorený odkaz odlišný slovkom TIP modrej farby nad odkazom.
AITA - automaticky vytvoreny odkaz v texte
Ručne vytvorený odkaz „podnikaní z pláže“ smeruje na predaj knihy.Je to česká Affiliate kampaň a s Dognetom nemá nič spoločne. Skript AITA automaticky vytvoril odkaz „Notebook„,pretože je to kľúčové slovo v databáze na serveri siete Dognet a smeruje do e-shopu Gigacomputer.sk,presne na pod-stránku Notebooky.
Takto jednoducho môžete využiť AITA skript aj na inak zamerané webstránky alebo blogy a zarábať peniaze nielen z týchto pôvodných kampaní, ale aj z kampaní siete DOGNET.
Po nainštalovaní AITA skriptu vam odpadnú všetky starosti s odkazmi,vy sa iba sústreďte na písanie.
AITA skript môžete nainštalovať v základnej verzii pre menej počítačovo zdatných ľudí alebo plnú verziu z rozširenými možnosťami a nastaveniami.

[/ARSocial_Lite_Locker]

Ako nainštalovať AITA skript – základná verzia.

Inštalácia AITA skriptu je veľmi jednoduchá a mal by ju zvládnuť každý,ak budete postupovať podľa tohto návodu. Tento java skript je iba základný s minimálnym nastavením pre začiatočníkov.

Tento návod je pre inštaláciu AITA skriptu do blogu v systéme Blogger.com.  Inštalácia do iných Blogov alebo webov (napr.WordPress) je podobná a môžete sa pridržiavať tohto návodu.

1. Skopírujte si do schránky tento AITA skript.

<script>
var AitaSettings = {
  content_element_query: '',
  affiliate_id: ''
};
</script>
<script src="https://aita.dognet.sk/js/latest" defer></script>
Stlačte ľavé tlačítko myši,držte ho stlačené a posúvajte myšou až označíte celý skript modrou farbou ako je to znázornené dole na obrázku. Potom pustite ľavé a stlačte pravé tlačítko na myši. Otvorí sa vam okno, v ktorom kliknete ľavým tlačítkom na kopírovať.
Kopírovanie AITA kódu

2. Prihláste sa do administrácie Blogger na stránke: https://draft.blogger.com

Vľavo dole kliknite na šablóna ako ukazuje kurzor (šípka) dole na obrázku.

Ako nainštalovať AITA skript

3. Kliknite na upraviť kód HTML

Ako nainštalovať AITA skript

4. Točením kolieska na myši zrolujte celkom dole až na posledné riadky.

Ako nainštalovať AITA skript

5. Vyhľadajte túto značku:    < / b o d y 
            
Pozor! Tato značka musí byť presne táka ako na obrazku s lomítkom pred body.

Ako nainštalovať AITA skript

6.Tesne nad (pred) túto značku  <  / b o d y  kliknete a pravým tlačítkom dáte vložiť.Týmito úkonmi ste skopírovali a vložili AITA kód na svoj Blog a prvú časť práce máte úspešne za sebou.
Dole na obrázku je AITA kód označený tmavo.

Ako nainštalovať AITA skript Ako nastaviť AITA skript – základná verzia.

Takto vložený skript do blogu ešte nebude fungovať a je potrebné mu zadať iba dva parametre.

Parametre vkladáme za názvom parametru a dvojbodkou medzi úvodzovky. 
1…Prvý parameter je content_element_query: ,určuje kde na vašom blogu sa majú vytvárať klikáteľné odkazy. Napríklad podľa toho parametra skriptu prikážete aby vytváral iba odkazy tam, kde máte najviac textu a tú časť, kde máte napríklad zoznam článkov ignoroval. 
 
A. Toto okno, kde ste vložili skript necháte zatiaľ otvorené a otvoríte si nové okno prehliadača s ľubovoľnou stránkou vášho blogu. Tam kde máte najviac textu kliknete pravým tlačítkom myši
a ďalší klik na prieskúmať. Pozrite si obrázok.
 
 
Ako nastaviť AITA skript
B. Po kliknutí na prieskúmať,otvorí sa vám takéto okno ako dole na obrázku.
Ako nastaviť AITA skript
Všimnite si vodorovnú lištu, kde je viackrát napísane slovo div. Ak budete kurzorom pomaly prechádzať po tej lište,všimnite si ľavú stranu, ako sa vám text vyfarbuje do modra. Takto si vyberiete tú časť blogu, na ktorú chcete umiestňovať odkazy. Kliknite na toto slovo div, ktoré vám vyhovuje najviac a ukážu sa vám ďalšie slová za slovom div a zároveň ich vidíte aj vľavo hore nad vaším textom,podobne ako dole na obrázku.
Ako nastaviť AITA skript
Všetky tieto slová si presne tak ako sú s bodkami a pomlčkami opíšte na kúsok papiera,lebo kopírovať sa nedajú. V mojom prípade su to slova: div.post-body.entry-content
 
C. Znova sa vráťte do šablóny Blogger,tam kde ste vložili AITA kód. V riadku za slovami  content_element_query: , a dvojbodkou kliknite medzi úvodzovky a presne napíšte slová, ktoré ste si poznačili na papierik. V mojom prípade to vyzerá takto:
content_element_query: 'div.post-body.entry-content',
 
Prvú časť nastavenia skriptu AITA máte za sebou a teraz ostala tá druhá a ľahšia časť,vloženie ID.
2… Druhý parameter a najdôležitejší, ktorý treba zadať do AITA skriptu je Affiliate ID. Vďaka tomuto parametru AITA skript do vytvorených Affiliate odkazov pridá do URL adresy webov na ktoré odkazy smerujú aj váš jedinečný Affiliate ID. Tento Affiliate ID vás identifikuje a následne Affiliate softvér Post Affiliate Pro ma informáciu o tom, že klik prichádza práve z vášho blogu.
Affiliate ID zistite jednoducho tak,že sa prihlásite do administrácie siete DOGNRT,kliknete na kampane. Vyberiete hociktorú kampaň a točením kolieska myši zrolujete celkom dole, kde pod banermi nájdete textový odkaz s Affiliate ID.
Ako nastaviť AITA skript
Tento iba samotný Affiliate ID za slovkom aid= skopírujete, alebo opíšte na papier. Potom ho vložte do AITA kódu  za Affiliate ID a dvojbodku medzi úvodzovky.
Riadok s Affiliate ID  vyzerá takto:  affiliate_id: '1234fd5fe0123',
 

Ak ste to všetko v pohode zvládli,môžem vám gratulovať,teraz stačí kliknúť na uložiť šablónu a hotovo,AITA-dopĺňač odkazov do textov je nainštalovaný na vašom blogu.

Pre zopakovanie a lepšie pochopenie inštalácie a nastavenia AITA skriptu pozrite si krátke video.

Toto video si môžete pozrieť aj priamo na YouTube.

Ako skontrolovať funkčnosť AITA skriptu.

Teraz, keď už máte nainštalovaný AITA skript, je potrebné ho otestovať, či je všetko v poriadku a skript je nainštalovaný a nastavený správne.
Otvorte si akúkoľvek stránku na vašom blogu a pozrite sa či po načítaní stránky vytvoril AITA skript
nové odkazy a v tej časti, kde to potrebujete. Ak na stránke nenájdete nové odkazy skontrolujte si v AITA skripte, či ste dobre zadali hodnotu parametru do úvodzoviek v riadku  content_element_query: ,opravte to!
 
Ak je všetko v poriadku a AITA skript vytvara odkazy v textoch na vašom blogu,
kliknite na niektory a vyskušajte či vas presmeruje do eshopu. Môžete vyskušať
aj viacero odkazov.
 
Teraz potrebujete zistiť či sa vam započítavajú kliky a registruje ich softvér
Post Affiliate Pro – Administratívne prostredie siete DOGNET.
 
Najprv musíte zistiť vašu takzvanú IP-adresu. Zistite ju kliknutim na tento
odkaz: http://www.moja-ip.sk IP adresu si zapíšte na kúsok papiera.
Prihláste sa do administracie DOGNET. V menu na ľavej strane kliknite na prehľady. Vyrolujú sa podskupiny,kliknite na zoznam všetkých preklikov. Na zozname všetkych preklikov kliknite vpravo
hore na rozšírené vyhľadávanie.  Tam ako je dátum,z rolovacieho okienka vyberete dnes a dajte
vyhľadať. Hľadajte v tejto tabuľke svoju IP-adresu.
Ak nájdete svoju IP-adresu,všetko je v poriadku,kliky sa započítavajú a vy zarábate peniaze.
Ak ale ani po pol hodine nenájdete svoju IP-adresu a klikali ste na odkazy vo vašom blogu,zrejme ste zle zadali do skriptu vaše Affiliate ID. Skontrolujte a opravte vaše Affiliate ID na riadku v AITA skripte:   affiliate_id: Kombinácia čísiel a písmen medzi úvodzovkami.

Ako nainštalovať AITA skript – rozšírená verzia.

Ak ste zvládli nainštalovať základnu verziu AITA skriptu hravo zvládnete nainštalovať a nastaviť aj rozširenú verziu skriptu s prídavnými funkciami. Inštalácia je celkom taká istá ako bolo vysvetlené vyššie. Prihláste sa do adminstrácie Blogger a pomocou klávesy Backspace zmažte pôvodný AITA-skript a na jeho miesto prilepte tento AITA skript s rozširenými možnosťami nastavenia.
<script>
var AitaSettings = {
content_element_query: 'div.entry-content',
affiliate_id: '0123456789',
maximum_ad_count: 10,
ignored_campaigns: [],
anchors: {
target: '_blank',
class: 'hilight',
rel: 'nofollow',
custom_params: {
data1: 'somevariable',
something: 'somevariable2'
}
}
};
</script>
<script src="https://aita.dognet.sk/js/latest" defer></script>

Ako nastaviť AITA skript – rozšírená verzia.

Prvé dva riadky nastavenia už poznáte,je to také iste nastavenie ako v základnom prevedení skriptu.
 
maximum_ad_count: 10,
Číslo udáva počet odkazov na jednej stránke vašeho blogu (1-10)
 
ignored_campaigns: [],
Ak chcete niektorú kampaň vynechať zadajte do zátvoriek kód. Môžete zakázať
až 5 kampani. Niekto napríklad nebude chcieť propagovať na svojom blogu e-shop
s erotickým tovarom (SEXSHOP) tak zadá do zátvoriek tento kód: 6bb66abb
Týmto kódom zakážete skriptu AITA vytvárať na blogu odkazy smerujúce do internetového obchodu s erotickým tovarom i-sexshop.sk
Ostatné kódy nájdete na tejto stránke: https://aita.dognet.sk/api/campaigns
 
class: ‚hilight‘,
Anchors class určuje prevedenie klikateľného odkazu. Ak namiesto slová hilight zadáte toto: class: class: ‚aita-anchor-01‘ vytvorený odkaz bude rovnakej farby ako text
a bude iba podčiarknutý.
 
‚aita-anchor-02‘Pridá za odkaz modrý nápis TIP,tak ako je to aj na mojom blogu.
 
aita-anchor-02'Pridá za odkaz modrý nápis TIP
Anchor 03 zafarbí odkaz na modro a pridá malú modrú ikonku,anchor 04 podfarbí
okaz na modro a anchor 05 zmení písmo odkazu na modré a tučné.
 
Existuje ešte niekoľko ďalších nastavení, o ktorých sa tu už nebudem zmieňovať,
pretože všetko je pekne vysvetlené na stránke: https://aita.dognet.sk
 
 

Možné komplikácie pri inštalácii AITA skriptu.

Môže sa vám stať počas inštalácie, že sa nedá uložiť šablóna.
Podobne sa to stalo aj mne a pri ukladaní šablóny Blogger vypísal nasledujúcu chybovú hlášku:
Chyba pri analýze XML, riadok 5815, stĺpec 53: Attribute name „defer“ associated with an element type „script“ must be followed by the ‚ = ‚ character.
 
 

Za pomoci klávesy Backspace som slovo  „defer“ vymazal (na obrazku defer podfarbené červenou) a šablóna sa bez problémov uložila. Aj takto upravený skript funguje správne a kliky sa započítavaju.

 
<script> var AitaSettings = { content_element_query: 'div.post-body.entry-content', affiliate_id: '1234567890123', maximum_ad_count: 10, ignored_campaigns: [], anchors: { target: '_blank', class: 'aita-anchor-02', rel: 'nofollow', custom_params: { data1: 'somevariable', something: 'somevariable2' } } }; </script> <script src="https://aita.dognet.sk/js/latest" defer></script>

Viac informácií na webovej stránke: https://aita.dognet.sk
Pomohol vám tento článok s inštaláciou a nastavením AITA skriptu?

Ak ste boli spokojný a článok sa vám páči prosím posuňte ho ďalej,zdieľajte. Ďakujem.
Zdieľať tento článok ---Shariff: Tlačidlá sociálnych médií s ochranou osobných údajov

Autor príspevku: Milan Tulenko

Píšem recenzie,návody a zaujímavosti z elektroniky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.