❆❆❆Ako si poradiť so snehom ❆ ❆❆

sneh

Posledná aktualizácia dňa by Milan Tulenko

Hodnotenie:

❆❆❆ Ako si poradiť so snehom? ❆❆❆

Áno už je to tu. Pani zima prišla a zaviala svojou bielou perinou všetko čo jej prišlo do cesty.
Snehovými závejmi sú pokryté nielen polia a lúky ale aj záhrady,dvory,chodníky a cesty.
Pani zima
Pani zima
Pre mnohých majiteľov domov,chát,firiem a iných priestorov začala sezóna odhŕňania snehu.
O okolie týchto stavieb a ostatných vonkajších priestorov sa musíte neustále starať a vyplýva to aj
 s momentálne platného zákona o pozemných komunikáciach.

[lockercat]

Podľa toho zákona je vlastník alebo užívateľ nehnuteľnosti,ktorá hraničí s cestou alebo miestnou komunikáciou v súvisle zastavanej časti obce,je povinný zabezpečiť,aby chodník pred jeho nehnuteľnosťou bol vždy v čas a riadne očistený od snehu a pri ľadovici účinne posypaný.
Tento zákon prihliada hlavne na bezpečnosť chôdze v zimnom období.
Ak náhodou niekto spadne na chodníku pred vaším domom a zlomí si nohu,môžete byť stíhaný podľa uvedeného zákona preto, že ste neodstránili sneh a neposýpali chodník.
Niekedy môže prísť až k situácii,že v plnej výške uhradíte úrazové,nemocenské,operáciu a podobne.
Práve preto počas zimného obdobia nám neostáva nič iné,iba sa o príjazdové cesty a chodníky pravidelne a s dostatočnou intenzitou starať.
Niekedy je zima menej výdatná na snehovú pokrývku, no po iné roky sú zimy, že sneží aj 24 hodín v jednom kuse. Takto vznikajú veľké záveje a jedna snehová kalamita strieda druhú. Dokonca pamätám si zimu keď naša obec bola celý týždeň odrezaná od sveta,kvôli snehovej kalamite. Nepremával autobus,v obchode nebolo chleba a nebolo možné sa dostať do školy,práce alebo k lekárovi.

[/lockercat]

❆❆❆Ako si poradiť s veľkou snehovou nádielkou?❆❆❆

Poznáte to,sneží a sneží. Koľko ho nasnežilo,meter-dva? Pri veľkej snehovej kalamite si sotva pomôžete metlou,lopatou či ručným odhŕňačom snehu,v takomto prípade nastupuje technika.
Ak máte doma traktor alebo mini-traktor ľahko si poradíte namontovaním radlice na sneh. Inou alternatívou je fúrik doplnený radlicou. Nemyslite si, že obyčajný fúrik,asi by ste ho nevládali tlačiť,
je to motorový fúrik  na batérie a prečítať si o ňom môžete článok: Nie je fúrik ako fúrik.
Bravo moto-fúrik Motúčko vám výrazne uľahčí a zrýchli prácu pri menšej snehovej nádielke a cez leto ho využijete v záhradke,okolo domu,na stavbe a inde na prevážanie rôzneho materiálu.
Pri veľkej snehovej kalamite sa asi bez frézy na sneh len veľmi ťažko zaobídete.

Elektrická snežná fréza.

Elektrická snežná fréza je o niečo lacnejšia ako benzínová, ale ma jednu zasadnú nevýhodu a to je nutnosť napájania po elektrickom kábli. Nezávislosť na elektrickej sieti by som riešil akumulátorom a elektromotorom na 12v alebo meničom napätia podobne ako u robotických kosačiek na trávu- neviem či na to myslel aj výrobca. Tieto elektrické snežné frézy disponujú elektromotorom na 230V.
Elektrická snežná fréza Hecht 9181 E
Elektrická snežná fréza Hecht 9181 E
Napríklad elektrickú snežnú frézu Hecht 9181 E zo zabudovaným svetlom pre prácu aj za zníženej viditeľnosti poháňa elektromotor s príkonom 1 800W. Tento motor je dostatočne výkonný na to, aby točil so šnekom rýchlosťou 2 500 otáčiek za minútu a nezastavoval sa ani v hlbokom snehu.
Touto snežnou frézou zo záberom 40 centimetrov dokážete odpratať sneh na tvrdom povrchu až
 o objeme 180 metrov kubických za jednu hodinu. Ctihodný výkon na takého malého pomocníka.
 Pre odhŕňanie chodníkov a cestičiek okolo domu vám bude veľmi nápomocná a nenadriete sa tak ako obyčajnou lopatou alebo ručným odhŕňačom snehu.
Ďalšia snežná fréza z tejto rady Hecht 9200 je o niečo výkonnejšia,ma 2 000W elektromotor a 3 500 otačiek za minútu. Je vhodnejšia na väčšie plochy a príjazdové cesty.

Benzínová snežná fréza.

Dvojstupňová snežná fréza HECHT 9337 s extrémne vysokým výkonom 11 HP ,ktorý jej dodáva motor OHV s obsahom 375 cm kubických. Tato fréza ma jak ručne štartovanie,tak aj elektrické zo sieti 230 V. Samozrejmosťou je aj svetlomet na prácu počas zníženej viditeľnosti. Fréza disponuje šesťstupňovou prevodovkou plus dva stupne reverzne. Veľké 15X6.5 sedem palcové kolesa.
HECHT 9337
Viac informácií aj o iných elektrických a benzínových snežných frézach za dočítate na stránkach obchodu Euronics TPD.

Written by 

Píšem recenzie,návody,zaujímavosti z elektroniky a IT.

Prečítajte si aj ďalšie podobné príspevky: