⚛Anióny-vzdušne vitamíny⚛

tlakomer na krvny tlak

Posledná aktualizácia dňa by Milan Tulenko

Hodnotenie:

IÓNY rozhodujú o zdraví a dĺžke vášho života.

Trpíte často bolesťami hlavy? Trápia vás bolesti kĺbov? Máte zvýšený krvný tlak alebo až hypertenziu? Trpíte nespavosťou,nervozitou a únavou? Máte časté alergie, či astmu? Prepadli ste depresií? Ak vás prenasledujú takéto a podobné zdravotné problémy,na svedomí to majú ióny.
Čítajte pozorne ďalej a zistite ako sa tomu brániť a ako negatívne účinky iónov eliminovať.

⚛IÓNY rozhodujú o zdraví a dĺžke vašho života.

Čo sú to ióny a ako vplývajú na váš organizmus.

Z učiva fyziky či chémie si možno pamätáte na zloženie atómu. Atom sa skladá z jadra a obalu. Jadro obsahuje pozitívne nabité protóny a neutróny, ktoré su bez náboja. Okolo jadra po svojich dráhach obiehajú záporne nabité elektróny a tvoria obal atómu. Elektróny, ktoré sú na vonkajších dráhach sa môžu od jadra ľahko odpútať a volajú sa valenčné elektróny. Keď je rovnaký počet protónov a elektrónov, atóm je navonok neutrálny. Ak sa valenčný elektrón odtrhne od jadra napríklad vplyvom ionizácie,bude mať atóm prebytok protónov a ostane kladne nabitý. Takto vznikne kladne nabitý ión(katión) V opačnom prípade môže preskočiť elektrón zo susedného atómu. Tento atóm bude mať prebytok elektrónov a ostane záporne nabitý. Vznikne záporne nabitý ión (anión).
Vzduch, ktorý dýchame obsahuje molekuly kyslíka v pomere 21%,dusíka 78% a 1% ostatných látok ako je oxid uhličitý,vzácne plyny,vodná para a znečisťujúce látky.
Každý jeden deň prejde našimi pľúcami až neuveriteľných 15 kilogramov vzduchu. Priberáme zo vzduchu? Určite nie. Naše telo potrebuje hlavne kyslík obsiahnutý vo vzduchu, ktorý dýchame.
 Pľúca odovzdajú kyslík krvi,ktorý sa krvným riečišťom dopraví do každej jednej bunky nášho tela.
Bunky potrebujú kyslík pri chemickej reakcii, u ktorej sa z glukózy vytvára energia potrebná na fungovanie bunky a celého nášho organizmu. Je to podobné ako horenie,tiež je to chemicky proces,takzvaná oxidácia. Ak zamedzíte prístupu vzduchu oheň vyhasne podobne ako život, ktorý bez vzduchu nemôže existovať.
Preto je vzduch pre život na našej planéte taký dôležitý, až na niektoré výnimky. Vedci v poslednom období objavili mikroorganizmy, ktoré sú schopné žiť aj bez vzduchu.
Ióny su nedeliteľnou zložkou vzduchu, ktorý dýchame. Ióny su elektricky nabité častice, atómy a molekuly vzduchu, ktoré vznikajú ionizáciou vzduchu v atmosfére. Prirodzeným zdrojom iónizačnej energie je kozmické elektromagnetické žiarenie,rádioaktívne žiarenie z vnútra zeme a elektrostatické výboje v atmosfére – blesky pri búrke.
Už sme si povedali že poznáme kladne nabité ióny takzvané katióny a záporne nabité ióny-anióny.

Kladné ióny – katióny.

Kladne nabité ióny (katióny) majú veľmi nepriaznivé účinky na ľudské zdravie a dĺžku života.
Kladne katióny zabraňujú látke hemoglobín v krvi aby na seba viazal vzdušný kyslík a prenášal ho krvou do každej našej bunky. Preto keď sa nachádzame v prostredí, kde je veľká koncentrácia kladných iónov,zle sa nám dýcha,bolí nás hlava a niekedy až prichádzajú na nás mdloby.
Ak v takomto prostredí sme dlhodobo,prichádzajú rôzne respiračné choroby,hypertenzia,depresie a takzvané civilizačné ochorenia,syndróm nemoci z budov. O tieto nepriaznivé účinky bývania na zdravie človeka sa už začala zaujímať aj svetová zdravotnícka organizácia.
Napriek tomu, že su katióny veľmi nebezpečné,denno denne sa zdržiavame v priestoroch z vysokou koncentráciou kladných iónov. Veľkomesta,znečistený vzduch od áut a priemyselných komínov ,to všetko sú zdroje kladných iónov. Hovorí vám niečo syndróm nezdravých budov? Sú to domy a byty z betónu a tehál. Plastové okná a dvere,umelé materiály,syntetické koberce,PVC podlahy a podobne.
Moderná technika v našich príbytkoch,v kanceláriách a na pracovisku či v škole. Zdrojom kladne nabitých iónov su televízory,LCD monitory,tlačiarne,kopírky,mobilné telefóny a iná elektronika.
smog
Pretože žijeme v takomto nezdravom prostredí, kde nielenže dýchame znečistený vzduch od exhalátov ale aj vzduch, ktorý ma prebytok kladných iónov a veľký deficit záporných aniónov vznikajú mnohé civilizačne ochorenia.

Záporne ióny – anióny.

Záporne nabité ióny (anióny) majú priam blahodárne účinky na ľudský organizmus. Poznáte to sami ako sa vám dobre dýcha po búrke, keď je vzduch nabitý zápornými iónmi. Vtedy ste plný síl a energie. Máte výbornú náladu.

Záporne ióny pozitívne pôsobia nielen na celkové zdravie,vitalitu ale aj na fyzicky a duševný výkon.

Bolo napríklad pokusom zistené,že žiaci podávali oveľa väčšie výkony v učení,keď boli umiestnení v triede,kde bola umele zvýšená koncentrácia záporných iónov, ako v iných triedach.

Záporne ióny maju vplyv aj na váš metabolizmus a trávenie. Počuli ste, že niekto priberá zo vzduchu?

Najviac záporných iónov je skoro ráno v lese,na vrcholoch hôr,pri vodopáde,pri mori,v jaskyni a hovoríme o nich ako o vzdušných vitamínoch.
priroda

 Niektoré zdroje uvádzajú, že by sme mali dýchať vzduch z obsahom minimálne 800 záporných iónov na centimeter kubicky. V prírode dosahujú koncentrácie záporných iónov až 50 000 na jeden centimeter kubicky,no žiaľ v mestách a v našich domácnostiach sa približujú niekedy až k nule.

Na sprehľadnenie situácie uvádzam priemerne namerané hodnoty koncentrácie záporných iónov:
Mesto 0-400,pasívny dom 0-200,panelový byt 200-400,drevená chata v prírode 500-1000,aktívny dom 550-1500,les 500-2000,vodopád 3000-5000,jaskyňa 10000-30000 iónov na centimeter kubicky.

⚛Ako zmerať koncentráciu záporne nabitých iónov.

[lockercat]

Na trhu existuje niekoľko digitálnych prístrojov na meranie koncentrácii záporne nabitých iónov v ovzduší.    Certifikované prístroje, ktoré používajú špeciálne laboratória a pracoviská ministerstva životného prostredia sú veľmi drahé a určite sa neoplatí takýto prístroj si zadovážiť, ak potrebujete iba raz za čas zmerať koncentráciu záporných iónov v ovzduší vo vašom byte,dome alebo na pracovisku.

Ako eliminovať alebo úplne odstrániť nepriaznivé vplyvy prostredia.

Najlepšie je myslieť na záporne ióny,takzvané vzdušné vitamíny už pri návrhu a stavbe domu a zrealizovať stavbu takzvaného aktívneho domu, kde prevládajú záporne ióny.
V poslednom období znova idú do popredia prírodne stavebné materiály. Áno je to hlavne drevo.
zdravý dom

Naši predkovia možno dobre vedeli o pozitívnych účinkoch prírodných materiálov na zdravie človeka a práve preto využívali hlavne drevo na stavbu rodinných domov,aj keď mali k dispozícií aj iné stavebné materiály.

Drevený domček bol zvnútra po-lepený ílovitou hlinou a natretý prevažne modrou hlinkou.
Strop aj podlaha bola drevená alebo žiadna-iba hlina.

Dom obsahoval veľké množstvo záporne nabitých iónov -vzdušných vitamínov.

Ako si doma vytvoriť zdraviu prospešnú klímu.

Nakoniec niečo pre tých, čo neidú stavať dom a chcú kvalitný a čistý vzduch vo svojom interiéri,nabitý  aktívnymi iónmi.

Na našom trhu na tento účel existujú rôzne práčky a čističky vzduchu zo zabudovaným ionizátorom.

POZOR! Nie každý ionizátor je bezpečný.
Ionizátor je vlastne zdroj vysokého jednosmerného napätia a je to kaskádový násobič napätia.
Tvorí ho reťaz kondenzátorov a diód. Na konci kaskády vzniká vysoké napätie zápornej polarity.
Toto napätie je zvyčajne privedené na tenkú ihlu, z ktorej do okolia sršia negatívne nabité ióny.
U niektorých iónizátorov vplyvom znečistenia a iných okolnosti môže vzniknúť koronárny  výboj,
pri ktorom vzniká ozón.
Ako dobre vieme ozón je vo vyšších koncentráciách prudko jedovatý plyn.

Preto je veľmi dôležité si kúpiť iba kvalitnú certifikovanú čističku  alebo pračku vzduchu,u ktorej je garantovaná bezpečnosť.

Práčky a čističky vzduchu je možné používať nielen v domácom prostredí ale aj na pracovisku.

[/lockercat]

Práčky vzduchu BONECO

Napríklad práčky vzduchu BONECO okrem toho že ionizujú a čistia vzduch, ešte ho aj zvlhčujú, aby sa vám príjemne dýchalo hlavne počas vykurovacieho obdobia,keď je vzduch v miestnosti veľmi suchý. Zvlhčovacie disky, ktoré nikdy nemusíte meniť zachytávajú zo vzduchu všetky nečistoty ako je prach,roztoče,peľ a iné alergény. Tieto disky si poradia aj s takými veľkými nečistotami vo vzduchu ako su napríklad poletujúce chumáče zvieracích srstí a podobne. Strieborná Antibakteriálna tyčinka ionizuje vzduch zapornými aniónmy. Okrem toho môžete do práčky vzduchu BONECO pridať esenciálne vonné oleje a využiť tak práčku vzduchu aj na aromaterapiu.

Najkomfortnejšia práčka vzduchu pre náročných užívateľov Boneco IN 2055D

Táto pračka vzduchu by nemala chýbať v izbe žiadneho alergika. Okrem hore uvedených parametrov má táto práčka vzduchu zabudovaný displey, na ktorom okrem iných údajov je zobrazovaná aj momentálna vlhkosť vzduchu v miestnosti.
Práčka vzduchu BONECO
Práčka vzduchu BONECO
Túto práčku vzduchu môžete použiť nie len v malých, ale aj veľkých miestnosťach o rozlohe až do 50 metrov štvorcových. Práčka hravo zvládne vyčistiť,zvlhčiť a ionizovať vzduch až o objeme 125 metrov kubických. Zabudovaná automatika vypne zvlhčovanie, ak sa dosiahne nastavená hodnota.

Čistička vzduchu – Lanaform FULL TECH.

Čističiek vzduchu je na našom trhu pomerne veľké množstvo a niekedy človek ani nevie akú si vybrať. Niektoré lacné a menej kvalitné čističky vzduchu majú iba veľmi malú účinnosť a nemajú napríklad uhlíkový filter alebo pre naše zdravie tak dôležitý ionizátor.
 Jednu super kvalitnú som pre vás vybral a je to Lanaform FULL TECH.
Lanaform FULL TECH.

Komfortné diaľkové ovládanie všetkých funkcií. Pre zdravie a pohodu celej rodiny bojuje zo všetkými alergénmi a ionizuje vzduch. Vďaka senzorom automaticky upravuje chod a otáčky ventilátora. Jeho súčasťou je HEPA,uhlíkový a Nano katalyzačný filter s dlhou životnosťou.

Written by 

Píšem recenzie,návody,zaujímavosti z elektroniky a IT.

Prečítajte si aj ďalšie podobné príspevky: