Virtuálna realita

Virtuálna realita

Posledná aktualizácia dňa by Milan Tulenko

Hodnotenie:

Virtuálna realita – iná dimenzia.

Prejdite aj vy na druhu stranu do inej dimenzie,do fantastického sveta virtuálnej reality.
Navštívte zázračnú priam rozprávkovú krajinu a vychutnajte skvele pocity a zážitky z úžasného virtuálneho sveta kde sny sa stavajú skutočnosťou.

Určite už aj vy ste niekedy mali živý prekrásny sen,keď po prebudení ste nevedeli či to bol sen alebo skutočná realita. Vtedy ste si určite priali aby takýto prekrásny pekný sen trval večne,lenže vi ste sa prebudili do skutočnej tvrdej reality.

Človek podvedome túži utiecť z reality a dostať sa do iného lepšieho sveta,sveta bez starosti
a prežívať iba pekne a dobre pocity. Takýto príjemný svet až skoro skutočný vam dokáže vytvoriť virtuálna realita. Snívajte kedy chcete a ako dlho chcete z virtuálnou realitou.
Virtuálna realita
Virtuálna realita

Čo je to virtuálna realita?

Virtuálna realita je interakcia človeka z výpočtovým systémom v trojrozmernom prostredí.

Je to vlastne trojrozmerná počítačová grafika v reálnom čase,no nielen to. Virtuálna realita dokáže drasticky zmeniť spôsob prace z výpočtovým systémom, ako aj zvýšiť produktivitu práce a celkové potešenie z práce z vyrátanou realitou.

Virtuálna realita to nie je len vizuálny vnem v 360 stupňovom uhle z polohovou interakciou, ale aj prídavné periférie, ako je priestorový zvuk,hmat a podobne. V budúcnosti za pomoci virtuálnej reality môžeme očakávať že pocítime aj vôňu. Takto virtuálna realita bude vplývať na všetky naše zmysly. Nebudeme vedieť rozpoznať čo je skutočnosť a čo fikcia.
Virtuálna realita
Virtuálna realita

Uplatnenie virtuálnej reality.

Virtuálna realita má nielen dnes ale aj do budúcna veľa uplatnení.
Samozrejme sa virtuálna realita najviac uplatní v hernom priemysle.
Už dnes existuje veľké množstvo aplikácií a hier pre virtuálnu realitu.
Ďalej to bude televízia a filmová produkcia. Predstavte si spravodajsky kanál pre virtuálnu realitu, ktorá vás pritiahne priamo do miesta deja. Takto napríklad pocítite zemetrasenie alebo teroristický útok na vlastnej koži.
Auto trenažér v autoškole z virtuálnou realitou. Cvičenie budúcich pilotov nadzvukových lietadiel a kozmonautov.
V architektúre za pomoci virtuálnej reality sa môžete poprechádzať po sídlisku, ktoré je zatiaľ iba v počítači. Virtuálne si môžete zariadiť váš dom nábytkom a inými doplnkami.
Virtualna realita si samozrejme nášla uplatnenie aj v zdravotníctve.
Nácvik chirurgického personálu na prevedenie dôležitej operácie.
Už dnes virtuálnou realitou liečia tupozrakosť,aviafóbiu,arachnofóbiu a paranoju.
Virtuálna realita
Virtuálna realita

Virtuálna realita pomáha pacientom trpiacim imobilitou,sklerózou,autizmom a podobne.

Vo výučbe biológie môžeme sa za pomoci virtuálnej reality dostať až do jadra bunky alebo prejsť sa krvným riečišťom,či zažívacím traktom a poobzerať sa v celom ľudskom tele ako to tam všetko perfektne funguje.
Čo tak si zájsť na vesmírnu prechádzku,preskúmať našu slnečnú sústavu,čierne diery alebo aj tie najvzdialenejšie galaxie.
Zabudol som na niečo? Ach áno,porno-priemysel-virtuálny sex.

Je to až neuveriteľné kde a na čo sa môže v budúcnosti využiť,možno aj zneužiť virtuálna realita.

 Zábavný priemysel pre dospelých sa stále viac rozvíja a smeruje k virtuálnej realite.

 Príkladom je naj-navštevovanejší eroticky portál PORNHUB ktorý pridal na svoje stránky novú sekciu virtuálnej reality pre GOOGLE CARDBOARD a OCULUS.

Chcete si vyskúšať virtuálnu realitu?

Ešte taká maličkosť. K virtuálnej realite budete potrebovať aj šikovný mobilný telefón.

Virtuálna realita Google Cardboard.

[lockercat]

Na jednoduché vyskúšanie virtuálnej reality v praxi vyvinula spoločnosť Google Cardboart VR.
Virtualna realita Google Cardboard je vlastne papierová krabica z tvrdšieho kartónu.
V tejto papierovej krabici sú zabudované dve šošovky,magnet a suchý zips.
Do tejto krabice stačí vložiť Smartphone podporujúci NFC z operačným systémom Android minimálne 4.1 a vyššim alebo iOS minimálne 8.0.
Virtuálna realita Cardboard
Virtuálna realita Cardboard
 Na vyskúšanie virtuálnej reality za pomoci Google Cardboard vám poslúži akýkoľvek Smart mobilný telefón o veľkosti 4,5 až 5,5 palca zo zabudovaným akcelerometrom a giroskopom. Najideálnejšie riešenie je telefón z väčším displejom, ktorý aplikácia alebo hra rozdelí na dve odlišné časti pre každé oko zvlášť a takto vznikne vo vašom mozgu priestorový vnem virtuálnej reality.
Pre virtuálnu realitu Google Cardboard existuje množstvo hier a aplikácii v Obchode Play a na AppStore.
Virtuálnou realitou sa prenesiete do lunaparku. Môžete si vyskúšať rôzne zaujímave edukačné hry. Milovníci hororu môžu zažiť ozajstne napätie a strach.
Snívate o lietaní? Z aplikáciou Cardboard pre virtuálnu realitu si môžete splniť vaše sny. Zalietajte si nad zemou kam len chcete,napríklad aj ponad tichý oceán z aplikáciou zem Google Earth.
Chodte na výlet do Versailles s miestnym sprievodcom. Preskúmajte kultúrne pamiatky z každého uhla. Vytvorte si vlastne čarokrásne kvetinové záhrady. Pozrite sa na svoje vlastnoručne nasnímané sférické fotky.

Penový Cardboard na virtuálnu realitu.

Chcete prežiť adrenalín špičkového letca,bojovníka alebo automobilového pretekára?
Viete že v zápale virtuálnej hry môžete papierové okuliare Cardboard ľahko zničiť? Preto prišiel na trh odolnejší headset z mäkkej EVA peny. Penový Cardboard pre virtuálnu realitu je určený telefónom z operačným systemom Android,iOS a windows phone.
Veľkosť Smart telefónu je od 4 do 6,7 palca.

Headset pre virtuálnu realitu.

Papierový alebo penový Cardboard slúži iba na prve vyskúšanie ako takáto virtuálna realita vyzerá v praxi. Takto si za minimálne náklady vyskúšate virtuálnu realitu takpovediac na vlastnej koži.
Verím, že vás to už nikdy neopustí a virtuálnu realitu si nadovšetko zamilujete. Ak budete veľmi často používať virtuálnu realitu,čo je veľmi veľký predpoklad,bez Headsetu alebo kvalitných okuliarov na virtuálnu realitu sa určite nezaobídete. Headset na virtuálnu realitu je oveľa lepši a pohodlnejší,ma krajší dizajn ako papierový či penový Cardboard.

[/lockercat]

Virtual Reality Headset HOM001 – VR

Výrobca virtuálnej reality Homido myslel v prvom rade aj na ľudí zo zrakovou vadou, ktorí nosia okuliare. Preto virtuálna realita HOMIDO HOM001 disponuje tromi nastaveniami pre krátkozrakosť,ďalekozrakosť a pre normálny zrak. Ďalej je možne nastaviť vzdialenosť medzi obidvoma šošovkami aby sa Headset presne prispôsobil vašim očiam a kontúram tváre.
Virtuálna realita Homido
Virtuálna realita Homido
Homido vam dá nezabudnuteľný pôžitok z virtuálnej reality vďaka vysokokvalitnej optickej sústave a maximálneho pohlcujúceho pocitu 100 stupňového zorného poľa.
Homido je určený pre telefóny Android,iOS a Windows phone o veľkosti od 4 až do 5,7 palca.
Virtualna realita Homido je jednotka čo sa týka kvality a pôžitku medzi Headsetmi na našom trhu.

Virtuálna realita Trust Exos 3D

Okuliare pre virtuálnu realitu Trust Exos 3D fungujú z telefónom Smart až do veľkosti 6 palcov.
Umožňujú sledovať 3D videa v perspektíve 360 stupňov na YouTube a iných video portáloch.
Zahrajte si z množstva hier ktore sú momentálne na Google Play a na App Store.
Virtuálna realita Trust Exos
Objavte rozšírenú realitu v galériach a múzeach. Prezrite si virtuálne katalógy a brožúrky.
Videa,hry a aplikacie pre 3D a virtuálnu realitu budu v budúcnosti na Google play a App Store iba pribúdať a tak máte o zábavu natrvalo postarané.

Okuliare pre virtuálnu realitu Samsung Gear Oculus

Špecialitou pre najnáročnejšieho užívateľa, ktorý chce si naplno vychutnať 3D a virtuálnu realitu sú okuliare pre virtuálnu realitu Samsung Gear VR SM-R323.
Intenzívnym vývojom výrobca mobilných telefónov Samsung spolu zo svojim partnerom firmou OCULUS, ktorú vlastni Facebook priniesli na svetový trh najžiadanejšie okuliare pre virtuálnu realitu Samsung Gear VR Oculus.
Okuliare pre virtuálnu realitu Samsung Gear

Okuliare pre virtuálnu realitu Samsung Gear

Ak ste majiteľom jedného z mobilných telefónov Samsung Galaxy S7,Galaxy S7 edge,Galaxy Note5,Galaxy S6,Galaxy S6 edge alebo Galaxy S6 edge+,škoda bi bolo ho nevyužiť naplno.
Preto je priam nutnosťou si dokúpiť k telefónu okuliare pre virtuálnu realitu Samsung Gear VR.
Ak plánujete k okuliarom kúpiť mobilný telefón odporúčam vám Samsung Galaxy S7 edge.
Ovládač pre virtuálnu realitu
Ovládač pre VR
Po vložení mobilného telefónu do Headsetu sa automaticky spustí aplikácia Samsung Galaxy virtuálna realita,základne rozhranie pomocou ktorého vstúpite do sveta virtuálnej reality.
V tomto prostredí si tiež jednoducho stiahnete potrebné aplikacie,hry a filmy pre 3D a virtuálnu realitu. Intuitívne prostredie ovládate kombináciou pohybov hlavy a dotykom na Touchpad, ktorý je na pravej strane Headsetu.
Preneste sa do virtuálneho kina z aplikáciou Oculus Cinema od Facebooku. Z virtuálnou realitou Samsung Oculus máte dojem ako keby ste stali pred obrovskou obrazovkou. Z okuliarmi Samsung Gear prekročíte hranice svojho periférneho videnia.
K virtuálnej realite si môžete objednať aj bezdrôtový Bluetooth ovládač pre Android smartphony.
Tak čo vstúpite do neznámeho sveta virtuálnej reality? Ohúrite svojich susedov a známych virtuálnou realitou? Ukážete im čo dokáže váš obyčajný Smart mobilný telefón Samsung?
Ak sa vam članok páčil a našli ste potrebné informácie,prosím zdieľajte ho ďalej. Ďakujem 

Written by 

Píšem recenzie,návody,zaujímavosti z elektroniky a IT.

Prečítajte si aj ďalšie podobné príspevky: