Porovnanie bánk

Banka

Posledná aktualizácia dňa by Milan Tulenko

Hodnotenie:

Porovnanie bánk – nie len pre klientov ZUNO.

Iste už aj k vám sa doniesla správa, že ZUNO banka do konca polroka 2017 končí svoju činnosť na Slovensku a v Českej republike. Preto už  21. októbra 2016 zastavila prijímanie nových klientov a znížila úrokové sadzby na sporiacich produktoch na nulu. O ďalších krokoch bude ZUNO banka svojich klientov priebežne informovať.

 
porovnanie bánk
 

Isté je, že aktivity ZUNO banky na Slovensku prevezme Tatra banka a v Českej republike Raiffeiesnbank. Takto skončí osud ZUNO banky,ktorá na slovenskom trhu pôsobila od roku 2010.

zuno

Spolu 266 000 klientov ZUNO banky na Slovensku a v Českej republike prejde do Tatra banky respektíve Raiffeieiesnbank alebo si otvorí konto v celkom inej banke.

Pretože som tiež klientom ZUNO banky hľadal som riešenie pre seba a preto som vytvoril prieskum bánk na Slovensku a vytvoril toto porovnanie,možno niekoho inšpirujem.

Porovnanie bánk – aké som kládol kritéria.

 

platobná kartabankomatPri porovnávaní bánk som dbal na určité kritéria. Jedným z nich bolo, aby nová banka poskytovala podobné alebo ešte lepšie produkty a služby ako ZUNO banka. Ďalším kritériom pri porovnaní bánk bolo to,aby banka poskytovala základný účet za minimálny mesačný poplatok, prípadne celkom zadarmo. Samozrejme k účtu chcem aj platobnú kartu,podľa možností zadarmo a najradšej mám bezkontaktnú,pretože pri pokladni do sumy 20€ zaplatím jednoducho priložením karty a nemusím ani zadávať heslo. Pri porovnaní bánk som kládol veľký dôraz aj na nízke poplatky pri výberoch peňazí z bankomatu alebo výbery celkom zadarmo.

Nemenej dôležitým kritériom pri porovnávaní bánk bola aj možnosť bezplatných prevodov peňazí a trvalých príkazov na úhradu. Ako samozrejmosť som považoval internetbanking,mobilné aplikácie a možnosť vytvorenia účtu online na internete.

Porovnanie bánk – ktoré banky som porovnával.

Hneď v úvode som Tatra banku zavrhol a nechcem do nej prestúpiť, pretože účet s balíkom služieb Tatra personál v Tatra banke vyjde na 7€ mesačne a je jeden z najdrahších účtov na Slovensku.
UniCreditBank vám dá bezplatné vedenie účtu U-konto, ale iba na prvé dva mesiace od založenia,ináč platíte až 8€ mesačne, ak vám na účet nepríde každý mesiac minimálne 400€. Štyristo EUR,to je podmienka, ktorú musíte splniť ak chcete mať účet aj naďalej zadarmo.
Jeden z najlacnejších účtov je môj ÚČETonline+ od Sberbank ktorý vyjde na 3€ mesačne. Podobne môžete ho mať aj zadarmo, ak vklad na účet prevýši v danom mesiaci čiastku 400€.
mBankKeďže mojou hlavnou prioritou bolo získať účet úplne zadarmo a bez akýchkoľvek podmienok,hľadal som ďalej a našiel som dve banky ktoré to splňajú do bodky.
Vedenie balíka služieb úplne zadarmo a bez podmienok vam dá Fio banka alebo mBank.

Porovnanie bank – Fio banka verzus mBank.

Zdieľať na odomknutie obsahuimage/svg+xml

Odomknite tento exkluzívny obsah pomocou jedného z tlačidiel na zdieľanie.

Čo všetko ponúka mKonto od mBank?

ocenenie zlata mincaViete aké výhody využíva už viac ako 200 000 klientov mBank???

Produkty mBank boli mnohokrát v histórii ocenené zlatou mincou.

  • založenie účtu zadarmo online cez internet
  • vedenie účtu mKonto úplne zadarmo a navždy
  • všetky odchádzajúce a prichádzajúce platby vrámci EU zadané cez internet zadarmo
  • všetky trvale príkazy,inkasa a SIPO úplne zadarmo
  • elektronické výpisy na váš e-mail zadarmo
  • okamžité platby medzi účtami mBank zadarmo
  • platobná karta MasterCard alebo VISA Classic k účtu mKonto zadarmo
  • výbery peňazí z akéhokoľvek bankomatu zadarmo
  • pohodlný prístup k účtu 24 hodín denne cez internet banking zadarmo
bankový účet zadarmo
mKonto
 • aplikácie pre váš mobilný telefón zadarmo
platobne karty To bolo 10 vecí ktoré vam dá mBank úplne zadarmo. Stačí si otvoriť bezplatný účet mKonto.
K jednému mKontu môžete mať až 4 sporiace účty eMax a 4 sporiace účty eMax Plus.
mRezerva – povolene prečerpanie zadarmo.
Stačí kliknúť,vyplniť formulár na stránke a počkať si na kuriéra,ktorý vam doručí zmluvu. 
Po podpise zmluvy budete informovaný e-mailom o otvorení vášho osobného mKonta.
 
 
 

V čom je mKonto jedinečné?

V spleti mnohých bankových inštitúcií narazíte určite na veľké množstvo účtov, ktoré môžete využívať k osobnej potrebe. Ide o produkty pripravené fyzickým osobám, pre ktoré predstavujú istú bezpečnostnú schránku na peniaze, ktorú je možné ovládať prostredníctvom internetu odkiaľkoľvek a kedykoľvek.
Do popredia mnohých diskusií, článkov a nezávislých testov sa čoraz častejšie pretláča osobný účet mKonto, ktorého popularita je neustále na vzostupe. Ostáva teda otázka, čím je to spôsobené? Na ňu a na množstvo ďalších vecí, vám odpovedia nasledujúce riadky.

Neplaťte za osobný účet!

Tým najvýraznejším plusom tohto bankového produktu sú nulové náklady. Za mKonto nezaplatíte vôbec nič. Je poskytované zadarmo a bezplatne, iba v prípade špecifických služieb sú vyžadované symbolické poplatky v malej výške.
Pre bežného používateľa ide o ten najlacnejší variant ako spravovať peniaze, prípadne ich zdieľať hneď s niekoľkými ďalšími spolumajiteľmi.
mKonto od spoločnosti mBank vás naláka hneď v samotnom začiatku, a to prostredníctvom významného slovíčka „zadarmo“.
 • Zriadenie účtu je zadarmo
 • Vedenie účtu je zadarmo
 • Prichádzajúce platby sú zadarmo
 • Odchádzajúce platby sú zadarmo

K bankomatu bez jediného poplatku

Bankový účet je primárne využívaný k bezhotovostnému platobnému styku. K nemu nepochybne a neodmysliteľne patria platobné karty, prípadne tie debetné. V mBank máte v tomto smere na výber, keďže je tu mKarta, Zlatá mKarta a mNálepka.
S oboma kartami môžete platiť podľa svojho uváženia, zásadné sú výbery z bankomatu. Prvé tri sú vždy zadarmo, nech už sa postavíte k akémukoľvek bankomatu ľubovoľnej spoločnosti na území Slovenskej Republiky. Od septembra 2016 je navyše možné túto bezplatnosť udržať prostredníctvom výberu nad 70 eur.
Obmedzovať sa mimochodom nemusíte ani v zahraničí. S mKontom stačí vybrať tiež aspoň 70 eur a všetko máte zadarmo.  

Ušetrite na poplatkoch desiatky eur ročne

mKonto, to nie je len dlhodobá úspora bez akýchkoľvek záväzkov, ale tiež profesionálne služby, nepretržitý zákaznícky servis a stále sa opakujúce akcie, v rámci ktorých ušetríte viac ako dosť.
Aj vďaka tomu sa banková inštitúcia mBank stavia medzi prvotriednych poskytovateľov týchto služieb a od svojich zákazníkov nevyžaduje žiadne špeciálne podmienky. Úspory sa môžu pohybovať od 3 do 6 eur mesačne v porovnaní s bežnými a veľkými bankami.

Využite potenciál osobného účtu mKonto

Založte si mKonto a dopracujte sa k celodennej a pohodlnej správe vlastných financií, o ktorých budete informovaní pomocou niekoľkých odlišných komunikačných kanálov.
 • Internetové bankovníctvo
 • Mobilné bankovníctvo
 • Zasielanie SMS správ
 • E-maily
Tieto faktory vypovedajú o tom, že svoj osobný účet budete mať pod starostlivým drobnohľadom 24 hodín denne a 7 dní v týždni. A čo ak si náhodou nebudete vedieť dať rady? Stačí osloviť profesionálne vyškolených operátorov a tí všetko potrebné zariadia za vás. Vysvetlia napríklad aj štyri ďalšie pridružené kontá eMax a eMax Plus ako aj ich fungovanie.
Získajte mKonto tou najjednoduchšou cestou, a to prostredníctvom internetu, teda bez nutnosti navštevovať pobočky mBank, pekne z pohodlia vlastného domova.

Written by 

Píšem recenzie,návody,zaujímavosti z elektroniky a IT.

Prečítajte si aj ďalšie podobné príspevky: