Špeciálne LED žiarovky na našom trhu.

LED
Our Score
Zdieľať tento článok ---Shariff: Tlačidlá sociálnych médií s ochranou osobných údajov

História žiarovky.

Už tradične je meno Thomas Edison spájané z vynájdením klasickej žiarovky. Lenže asi málo kto vie, že žiarovku prvý vynašiel Angličan Joseph Swan v roku 1878 a tak pána Edisona z USA obehol o jeden celý rok.

Pôvodné Edisonove žiarovky mali uhlíkové vlákno,ktoré sa rozžiarilo prechodom elektrického prúdu. Neskôr uhlík vystriedal volfrám,ktorý lepšie odoláva vysokým teplotám až do 2500 stupňov Celzia.

Aby vlákno nezhorelo pri takej vysokej teplote,je inštalované v sklenenej banke,z ktorej je vyčerpaný vzduch. Na tomto princípe sa klasické vláknové žiarovky vyrábajú do dnes. Ďalším vývojom vznikli žiarovky plnené plynom,takzvane halogénové žiarovky.

Iný typ žiarovky sú takzvané kompaktné úsporné žiarivky.
 LED

 

Žiarovka LED

Dnes už sú na trhu polovodičové,takzvané LED žiarovky. Konštrukciou sa podobajú známej svetloimitujúcej diódy LED,lenže sú zapuzdrené do sklenej banky a opatrene päticou zvyčajne E27 alebo E14.

 Žiarovky LED sú najúspornejšie aké dnes poznáme. Efektivita LED žiarovky spočíva v tom, že iba maličké percento prijatej elektrickej energie sa premení na neužitočné teplo.

Žiarovky LED vam v domácnosti alebo vo firme znížia až o 80 percent náklady na osvetlenie. Ak napríklad teraz platíte 100 eur za elektrinu,po výmene klasických žiaroviek za LED budete platiť iba 20 EUR a tých 80 EUR vám elektrárne vrátia späť.

Potom pri zúčtovaní vam znížia aj mesačné splátky za elektrinu.
Tak nezabudnite,ak chcete šetriť,rýchlo vymeňte staré žiarovky za LED.

Nové LED žiarovky môžete kúpiť napríklad v TPD za skvelé ceny.
To platí aj u všetkých elektrických spotrebičoch,nové sú oveľa lepšie,efektívnejšie a úspornejšie.

Špeciálne LED žiarovky

[ARSocial_Lite_Locker id=2]

Na našom trhu z elektronikou sú dostupné nielen obyčajné LED žiarovky všelijakých rozmerov,tvarov a farieb a z rozličnými päticami a svetelné pásy, ale aj špeciálne LED žiarovky.

Existujú LED žiarovky, ktoré majú v banke zabudovaný PIR pohybový senzor. Takáto žiarovka sa zapína sama pri pohybe okoloidúcej osoby a po určitom čase sa sama vypne. Takto ešte viac šetrí náklady na osvetlenie. Dobre poslúži na chodbách a schodiskách a na osvetlenie vonkajších priestorov.
Iná skupina sú LED žiarovky ovládané diaľkovým ovládačom. Takto na diaľku môžete žiarovky zapínať,vypínať,stmievať alebo meniť farby. Smart žiarovky sa zase ovládajú mobilným telefónom alebo SMART hodinkami,prípadne počítačom,notebookom a tabletom.
Ďalšou skupinou LED žiaroviek sú žiarovky z doplnkovou funkciou. Takáto žiarovka nielen že svieti, ale zároveň aj zosilňuje internetový WIFI signál. Slúži aj ako WIFI repeater. WIFI žiarovku kúpite za pár EUR namiesto drahého WIFI routera a posilnite si WIFI signál tam, kde to najviac potrebujete.
Iná LED žiarovka zase prenáša audio signál a slúži aj ako reproduktor. Môže pracovať v móde ľavý alebo pravý kanál či stereo. Takúto audio sústavu využijete tam,kde nemôžete alebo nechcete ťahať audio kábel.

[/ARSocial_Lite_Locker]

SENGLED BOOST LED Wi-Fi Repeater (A01-A60EUE27)

Kombinácia LED žiarovky a WIFI repeatera.
Jednoduché a lacné riešenie pre slabé alebo nedostatočné pokryte priestory WIFI signálom.
Využitie v domácnosti,obchodné priestory,kancelárie,reštaurácie,bary,hotely a iné priestory.
Ovládanie osvetlenia a WIFI mobilnou aplikáciou.

Zdieľať tento článok ---Shariff: Tlačidlá sociálnych médií s ochranou osobných údajov

Autor príspevku: Milan Tulenko

Píšem recenzie,návody a zaujímavosti z elektroniky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.