Nie je fúrik ako fúrik.

Fúrik

Posledná aktualizácia dňa by Milan Tulenko

Hodnotenie:

--------------------------------- OBSAH PRÍSPEVKU ---------------------------------

Ako modernizovať fúrik.

Bol jeden mudrlant a nemal čo robiť tak vymyslel fúrik a potom ho musel tlačiť. Takéto a podobné vtipy kolujú okolo fúrika,nastroja, ktorý podstatne uľahčil ľudskú prácu. Predchodcom fúrika boli takzvané táčky,ktoré vznikli vývojom tragača. Táčky enormne zvýšili efektivitu práce a tým nepriamo urýchlili priemyselnú revolúciu.
drevený fúrik
Prvé fúriky boli celé z dreva akurát koleso obopínal kovový rám. Postupom času sa modernizovali a nahradili ich celokovové,neskôr z gumovou pneumatikou na kolese. V takejto podobe ho poznáme dnes.

fúrik

Fúrik sa skladá z kovového rámu z rukoväťami, na ktorom je namontovaná korba-ložná plocha. Na ráme sú privarené oporné nôžky a premontované koleso z gumovou pneumatikou.

fúrik
Veľmi dlhé obdobie sa nič na fúriku nevylepšovalo a zdalo sa, že už na ňom ani nie je čo vylepšiť.
Až teraz v posledných rokoch začali výrobcovia aplikovať najmodernejšie technológie, ktoré prevzali z automobilového priemyslu aj do takého jednoduchého zariadenia ako je fúrik. Inšpirovali sa elektrickým skútrom a elektromotorom zabudovaným v kolese. Tak vznikol elektricky fúrik.

 

BRAVO Motofúrik Motúčko.

BRAVO motofúrik Motúčko

BRAVO Motofúrik Motúčko. 

Elektricky fúrik veľmi uľahči prácu najmä na stavbe. Stane sa dobrým pomocníkom aj inde
v priemysle,v poľnohospodárstve, na farme ale aj doma v záhrade alebo na chate.
Zbavte sa ťažkej driny a svoj starý fúrik jednoducho vymeňte za moderný elektrický.

Zdieľať na odomknutie obsahuimage/svg+xml

Odomknite tento exkluzívny obsah pomocou jedného z tlačidiel na zdieľanie.

Elektrický BRAVO motofúrik Motúčko z vysokovýkonným 400 wattovým elektromotorom zabudovaným v kolese van vytiahne náklad až o hmotnosti 150 kilogramov do kopca zo sklonom 35 stupňov. Do objemnej 80 litrovej korby môžete naložiť akýkoľvek materiál. Korbu si môžete jednoducho vymeniť za objemnejšiu 120 alebo až 180 litrovú alebo použiť rám na prevoz dreva. Pohodlne ovládanie elektromotora v rukoväti. Maximálna rýchlosť fúrika je 4,5 kilometra za hodinu.
Bravo motofúrik Motúčko čerpá energiu zo zabudovaného gélového akumulátora Panasonic
o kapacite 22 Ah. Na jedno nabitie môžete pracovať z fúrikom až 8 hodín alebo prejsť vzdialenosť 10 kilometrov do kopca zo stúpaním 5 percent a zo záťažou 50 kilogramov. Ak idete z kopca systém využíva rekuperáciu a akumulátorovú batériu priebežne dobíja, čím získate až 20 percentnú rezervu akumulovanej energie a predĺžite čas medzi opätovným nabíjaním.
Ovládacia elektronika neustále dynamický riadi výkon elektromotora,to znamená, že keď idete z prázdnym fúrikom alebo po rovine motor ide iba na minimálny výkon. Akonáhle fúrik naložíte nákladom výkon sa zvýši priamoúmerné od hmotnosti nákladu a od stúpania terénu. Takto fúrik neplytvá drahocennou energiou, ale maximálne ju šetrí a predlžuje nielen dobu medzi jednotlivým cyklom nabíjania akumulátora, ale aj celkovú životnosť akumulátorovej batérie.
Celé prevedenie fúrika je vodedolné. Môžete ho ľahko vyumývať a vystriekať prúdom vody. Korba je vyrobená z antikoróznej pozinkovanej ocele. Ako príslušenstvo si môžete doobjednať väčšie korby o objeme 120 a 180 litrov.
Namiesto korby môžete použiť rám na prevoz dreva. Na približovanie dreva hravo využijete navijak.
Navijak vam vytiahne drevo alebo iný materiál uložený v ťažko prístupnom teréne.
Ako príslušenstvo je dodávaný navijak o celkovej dĺžke 15 alebo 45 metrov.
Proti šmyku je dodávaná reťaz na koleso.
 V zimnom období BRAVO motofúrik Motučko využijete na odhŕňanie snehu.
Na elektricky fúrik jednoducho namontujete radlicu, s ktorou sneh poodhŕňate až štyrikrát rýchlejšie ako bežnou lopatou. Susedia vám budú zavidieť.
Radlicu môžete jednoducho nastaviť na odhŕňanie snehu doľava,rovno alebo doprava.
No a takto vyzerá odhŕňanie snehu z elektrickým fúrikom v praxi. Je to veľmi praktické a zábavne.

Ak ste dočítali článok až do konca,znamená, že sa vám modifikovaný fúrik páči. Môžete si ho objednať v overenom internetovom obchode TPD. Budem veľmi rád, ak článok budete zdieľať ďalej.

Written by 

Píšem recenzie,návody,zaujímavosti z elektroniky a IT.

Prečítajte si aj ďalšie podobné príspevky: