Lenovo Moto G4 Plus

Lenovo Moto G4 Plus

Posledná aktualizácia dňa by Milan Tulenko

Hodnotenie:

--------------------------------- OBSAH PRÍSPEVKU ---------------------------------

Lacný Lenovo Moto G4 Plus so špičkovými parametrami.

Pozor aktualizácia.
V roku 2017 prichádza na trh nový Lenovo Moto G5 z 8 jadrovým procesorom
a najnovším operačným systémom Android V7.0 Nougat.
Pre rok 2018 sú pre vás pripravené mobily LENOVO X a LENOVO Z  foto na konci tohto článku. 
Všetke mobily LENOVO nájdete v katalógu.
 
Písal sa rok 2016 a konečne dorazil aj na slovensky trh pomerne lacný mobilný telefón z parametrami, ktoré majú iba mobilné telefóny vyššej triedy. Čerstvá novinka Lenovo Moto G4 Plus presvedčí nielen 8 jadrovým procesorom ale aj veľmi kvalitným špičkovým fotoaparátom z rozlíšením 16 Mpx z laserovým diaľkomerom, ktorý zaostruje s fázovou detekciou.
Lenovo Moto G4 Plus
Lenovo Moto G4 Plus

Dual SIM Android smartphone Moto G4 vyvinula spoločnosť Motorola Mobility,divízia spoločnosti Lenovo a poprvýkrát ho predstavila verejnosti dňa 17.mája 2016

Konštrukcia a design Lenovo Moto G4 Plus.

Dizajn telefónu Lenovo Moto G4 sa skoro vôbec nelíši od jeho predchodcov,klasické plastové puzdro je doplnené o pevne krycie sklo displeja Gorilla Glass ktoré je lemovane tenučkým rámikom.
Full HD displej typu IPS s uhlopriečkou 5,5″ a rozlíšením 1080X1920 bodov zaručuje kvalitné zobrazenie o jemnosti 401 ppi za každých svetelných podmienok a je dobre pozorovateľný aj na priamom slnku alebo v úplnej tme.
Tlačidlo Power je vrúbkované a dobre na hmat rozlíšiteľné od tlačidiel hlasitosti. Tlačidla sú umiestnené na pravej stráne prístroja Lenovo Moto G4 Plus.
Na nabíjanie telefónu slúži klasický micro USB konektor. Na pripojenie externých pamäťových zariadení prístroj disponuje podporou USB OTG.
Najdôležitejší prvok, ktorý sa výrobcovi ozaj veľmi vydaril okrem kvalitného fotoaparátu, je aj snímač odtlačkov prstov. Snímač odtlačkov prstov zabudovaný v mobilnom telefóne Lenovo Moto G4 Plus funguje rýchlo a veľmi spoľahlivo. Do pamäte telefónu je možne vložiť až 5 odtlačkov prstu,takto môže telefón Lenovo Moto G4 Plus používať aj celá rodina.
Bezpečnostným prvkom ako je snímač odtlačkov prstov disponujú iba mobilné telefóny vyššieho štandardu,ktoré patria do vyššej cenovej kategórie zhruba nad 500€.
Lenovo Moto G4 Plus
Lenovo Moto G4 Plus

Hardvér Lenovo Moto G4 Plus

 

[lockercat]

Okrem toho, že telefón Lenovo Moto G4 Plus disponuje 8 jadrovým procesorom Qualcomm MSM8952 Snapdragon 617 Octa-core a grafickým jadrom Adreno 405 zaslúži si pozornosť aj veľmi kvalitný 16 Mpx fotoaparát, ktorý tiež patrí do vyššej kvalitatívnej skupiny. Zadný fotoaparát nahraje Full HD video až pri 120 snímkoch za sekundu. Predný fotoaparát ma rozlíšenie 5Mpx.
Režim  PRO pre samostatné nastavenie všetkých parametrov fotografovania.
Veľmi príjemným prekvapením je zabudovaný Laserový diaľkomer a zaostrovanie s fázovou detekciou.
Vyšší výkon nabíjania akumulátora štandardom Qualcomm Quick Charge 2.0
Mobilný telefón Lenovo Moto G4 Plus aj nabíjačka sú vybavené špeciálnym čípom, ktoré pomocou senzorov sledujú stav nabíjania a následne riadia prúd nabíjania.
Takéto rýchlo-nabíjanie je veľmi šetrné k akumulátoru a zároveň aj chráni nabíjačku pred nadmerným prúdovým zaťažením.
Inteligentnou rýchlo-nabíjačkou, ktorá je súčasťou telefónu Lenovo Moto G4 Plus nabijete vybitý akumulátor na plnú kapacitu zhruba za hodinku. Pri intenzívnom používaní mobilného telefónu Lenovo Moto G4 Plus vam akumulátor výdrži zhruba 24 hodín,čo je porovnateľná hodnota z ostatnými telefónmi tejto kategórie.
[/lockercat]

Čo dodať na zaver? Mobilný telefón Lenovo Moto G4 Plus sa svojim prevedením a parametrami veľmi približuje telefónom vyššieho štandardu a drahšej kategórie. Za cenu, za akú sa na Slovensku predáva,môžeme konštatovať iba starú známu pravdu,za malo peňazí veľa muziky.

LENOVO MOTO X – Telefón pre rok 2018 LENOVO MOTO Z – Telefón pre rok 2018
Pozor aktualizácia.
V roku 2017 prichádza na trh nový Lenovo Moto G5 z 8 jadrovým procesorom
a najnovším operačným systémom Android V7.0 Nougat.

Written by 

Píšem recenzie,návody,zaujímavosti z elektroniky a IT.

Prečítajte si aj ďalšie podobné príspevky: