Apple iPhone 6

Apple

Posledná aktualizácia dňa by Milan Tulenko

Hodnotenie:

Apple iPhone 6 a 6 Plus.

Na tejto stránke opisujem telefóny Apple iPhone 6 a Apple iPhone 6 Plus.
Medzičasom výrobca uvoľnil do predaja nový telefón Apple iPhone 7

Pre náročnejších používateľov mobilných technológii a milovníkov značky Apple som vybral na recenziu mobilný telefón Apple iPhone 6. Telefónu Apple iPhone 6 konkuruje asi len jeho najväčší rival Samsung Galaxi S7 Edge.  Nejedna sa totiž o jeden telefón,ale sú to jabĺčka dvojičky Apple iPhone 6 a Apple iPhone 6 Plus. Ako to už u dvojčiat býva,sú na nerozpoznanie podobné,líšia sa navzájom iba veľkosťou displeja.

 

Apple iPhone 6 a Apple iPhone 6 Plus

Apple iPhone 6 a Apple iPhone 6 Plus

Apple iPhone 6 a Apple iPhone 6 Plus

Display

HD displeje obidvoch iPhone s označením RETINA sú prekryté zosilneným krycím polarizačným sklom na zlepšenie viditeľnosti zobrazenia na priamom slnku a na rozšírenie pozorovacích uhlov.

[lockercat]

Úžasný displej RETINA zaručuje ostré zobrazenie a výborné podanie farieb v HD vysokom rozlíšení aj na priamom slnečnom svetle,čo u iných menej kvalitných displejov nebýva pravidlom.

Displej iPhone 6 ma 4,7 palcovú uhlopriečku z vysokým rozlíšením 750X1334 obrazových bodov.Displej iPhone 6 Plus ma 5,5 palcovú uhlopriečku HD s rozlíšením 1920X1080 obrazových bodov.

Nový Multi-Touch displej u mobilného telefónu iPhone 6 Plus s brilantnými farbami,vyšším kontrastom a ešte širším pozorovacím zorným uhlom.

Procesor

Veľký výkon dodáva telefónom radu Apple iPhone 6 nový dvojjadrový procesor Apple A8 postavený na 64-bitovej architektúre z 2 miliardami tranzistorov na čipe vyrobených 20 nm technológiou.
Procesor je menší ale o 25% rýchlejší a výkonnejší ako starší tip mikroprocesoru Apple A7.

Koprocesor

V telefónoch radu iPhone 6 je zabudovaný zbrúsu nový pohybový koprocesor M8 ktorý zbiera signál z radu inteligentných snímačov. Dokáže nám vypočítať napríklad prejdenú vzdialenosť,počet krokov,počet vyšliapaných schodov,prevýšenie,barometrický tlak vzduchu a podobne.

Navigácia

Ďalej tu nechýba ani navigácia GPS a GLONASS,už spomínaný barometer a akcelerometer.

Siete

Mobilné telefóny serie Apple iPhone 6 podporujú mobilné siete LTE štvrtej generácie a nechýba im ani technológia VoLTE pre prenos hlasu v sietiach 4G.

Fotoaparát

Fotoaparát s 8 megapixelovým čipom a clonou objektívu f/2,2 plus dvojitý blesk pre lepšie podanie farieb zaostruje dva krát rýchlejšie,lepšie filtruje šum a dokáže spracovať viac svetla pre nádherné zábery. Umožňuje nahrávanie FULL HD videa zo stabilizovaným kino efektom a automatickým zaostrovaním počas záznamu.

Apple iPhone 6

Apple iPhone 6

Inteligentne snímače

Snímač odtlačkov prstov TOUCH ID ochranní vaše citlivé data pred neoprávnenou osobou.
Snímač NFC prostredníctvom ApplePay využijete pri bez-kontaktných platbách v obchodoch.

Oba telefóny radu Apple iPhone 6 obsahujú operačný systém iOS 8 z dostupnou aktualizáciou.

Telefóny Apple rady iPhone 6 sú dostupné zo 16 GB,64 GB alebo 128 GB kapacitou vnútornej pamäte a od toho sa odvíjajú aj cený pristroja.

Li-lon batéria z kapacitou 1 810 mAh výdrži až 24 hodín nepretržitého hovoru,50 hodín prehrávania hudby a 11 hodín prehrávania videa alebo surfovania na internete.

Do telefónov iPhone od spoločnosti Apple si môžete nainštalovať hociktorú aplikáciu z bohatej ponuky 1,3 milióna aplikácii na AppStore.

 Apple iPhone 6 Plus

Apple iPhone 6 Plus

Záverečné hodnotenie

Mobilný telefón Apple iPhone 6 alebo Apple iPhone 6 Plus odporúčam kúpiť všetkým záujemcom o najmodernejšie mobilné technológie. Bude vás prezentovať na obchodných stretnutiach a pri pohovoroch z priateľmi.

[/lockercat]

O porovnaniach cena=výkon a kvalita niet čo polemizovať, nakoľko cena stále klesá od uvedenia telefónu na trh a kvalita značky Apple je celosvetovo na vysokej úrovni.

Telefón si môžete zakúpiť v overenom SK internetovom obchode cez katalóg produktov.

Tak ako ste sa rozhodli? Dáte prednosť značke Apple alebo podporíte konkurenciu a kúpite si telefón značky Samsung? Rozhodnutie iba na vás.

Written by 

Píšem recenzie,návody,zaujímavosti z elektroniky a IT.

Prečítajte si aj ďalšie podobné príspevky: