Ako sledovať TV zadarmo pomocou doplnkov v KODI.


TV zadarmo je možné sledovať v aplikácií KODI pomocou doplnkov.

Čo je to KODI? KODI skôr známy pod skratkou XBMC je slobodný multiplatformový prehrávač medií. Je to otvorený systém,do ktorého je možné inštalovať doplnky,takzvané Addony z oficiálnych repozitárov.

Pretože je KODI slobodný softvér,okrem oficiálnych doplnkov,je možné inštalovať aj neoficiálne doplnky od komunity a z neznámych zdrojov.

KODI bez doplnkov je k ničomu. Na to aby ste mohli sledovať filmy,TV seriály,počúvať hudbu,hrať hry a iné veci,potrebujete nainštalovať do KODI doplnok,ktorý vam sprístupni takýto obsah.

Najviac obsahu zadarmo vám sprístupnia takzvané neoficiálne doplnky. Takéto doplnky ale niekedy šíria aj obsah chránený autorským právom. Iné doplnky môžu obsahovať nebezpečný malware. Okrem toho môže byť obsah prístupný iba pre jednotlive štáty a pre zvyšok sveta blokovaný.

Prave z výše uvedených dôvodov sa vždy pri použi vani softvéru KODI odporúča pripájať k zabezpečenému internetu pomocou kvalitnej služby VPN.

Vyberte si jednu z najlepších VPN služieb pre KODI  NORD VPN alebo PURE VPN a pripojte sa na bezpečný internet ešte dnes. Pristupujte k obsahu Kodi bez obmedzení.

Neviete ako nainštalovať VPN do KODI? Prečítajte si článok „PureVPN Addon – Ako Nainštalovať Doplnok Do KODI „


Je možné sledovať TV zadarmo?

POZOR!!!

Informácie uvedené v článku slúžia iba na študijné účely a autor článku nenesie žiadnu zodpovednosť za prípadné zneužitie čitateľmi. 

TV zadarmo – KODI MEDIA CENTRUM.

Pre naj-náročnejších televíznych divákov mám tu niečo extra. Možno niekomu z vás niečo hovorí KODI MEDIA CENTRUM alebo skôr nazývaný XBMC-player. O čo ide?

Kód-media-centrum

Kodi Media Centrum je Open Source Home Theater Software – Otvorený system,program na prevádzkovanie domáceho kina pod licenciou GPL-Freeware – zadarmo. 

TV zadarmo – Čo dokáže KODI MEDIA CENTRUM???

TV zadarmo v aplikácií KODI. KODI -TV je softvér nadácie XBMC do ktorého sa inštalujú malé pluginy tretích strán.   Na vývoji týchto pluginov sa podieľajú nadšenci,programátorsky tím z celého sveta,ktorý to pre nás robia vo svojom voľnom čase úplne zadarmo. Je to otvorený systém, do ktorého za pomoci rôznych malých programov-takzvaných Addonov inštalujeme rôzne funkcionality.

1.)      Základnou funkcionalitou KODI -TV je možnosť sledovať online televízne programove tituly a rádia,ktoré práve vysielajú televízne a rozhlasové spoločnosti v reálnom čase.

Samozrejmosťou je EPG – elektronicky programový sprievodca. Počet programov nie je nijako obmedzený a môžete sledovať úplne zadarmo televízie a rádia z celého sveta. Môžete sledovať také televízie aký play-list použijete. To znamená že nie len voľné TV zo Slovenska a Čiech ale aj platené ako je napríklad: HBO,Cinemax,Filmbox,Discoveri,Spektrum,Viasat a podobne,s českým alebo slovenským zvukom. Samozrejmosťou sú aj Adult-TV,18+++ televízne programy pre dospelých.

Playlist TV a rozhlasových staníc môžete mať uložený v zariadení alebo v nastaveniach zadáte adresu online webového sídla,kde sa play-list na internete nachádza. Je lepšie používať online play-list preto,lebo sa na internete automaticky obnovuje a s času na čas pribúdajú aj nové programy.

Niektorý play-list môže byť už nefunkčný a zastarali,preto treba zohnať aktuálny.

Takýto play-list môže obsahovať 300,500 alebo až niekoľko 1000 TV a R programov,ktoré môžete sledovať úplne zadarmo alebo ako platená IPTV služba.

Tak dosť bolo slov,lebo lepšie je raz vidieť ako sto krát počuť. Natočil som pre vás video.   Prosím pozrite si priložené video až do konca.

Našli ste nejaké zaujímave video  YouTube pri surfovaní na počítači?
Jedným klíkom si ho spustite v KODI a sledujete na televízore alebo projektorom premietate na stenu,veľmi užitočná funkcia do prehliadača Google Chrome.

3.)     Za pomoci takzvaného Baroon Scrapers alebo iného Scrapers a  doplnku SOSAČ
si môžete vytvoriť v Multimediálnom centre KODI-TV knižnicu médii,databázu niekoľko 1000 TV filmov a seriálov s CZ-SK dabingom ,ktoré môžete kedykoľvek  sledovať online bez sťahovania z internetu.

Filmy a seriály sú v knižnici radené abecedne podľa názvu,podľa žánru,podľa herca,podľa režiséra,podľa krajiny,podľa roku natočenia. K filmu alebo seriálu je pripojený obrázok a stručný popis s bodovým hodnotením od divákov.

Takto si ľahko vyberiete z knižnice film, ktorý chcete pozerať.
Po kliknutí sa vámi vybraný film alebo seriál do niekoľkých sekúnd sa spusti aj keď fyzicky nie je film uložený vo vašom zariadení, ale niekde na internete.

Najlepšie je na tom to,že celý film alebo seriál si pozriete bez prerušenia a neotravujú vás žiadne reklamy.

Samozrejme vy kedy chcete, môžete film prerušiť,pretočiť dopredu alebo dozadu či zastaviť a pustiť si podľa potreby niečo iné.

Väčšina online filmov a seriálov je dabovaných do slovenského jazyka. Ďalšie filmy a seriály z celého sveta môžete pozerať s titulkami.

Pozrite si ďalšie video:

 

 

TV zadarmo – Aký potrebujem televízor na inštaláciu KODI ???

Na sledovanie TV zadarmo v KODI budete potrebovať Smart televízor s operačným systemom Android.
To znamená, že potrebujete televízor, ktorý sa dá pripojiť k internetu buď UTP sieťovým káblom alebo cez WiFi.
Niektoré Smart TV už majú od výroby nainštalovaný KODI-TV softvér a do iných je možné ho nainštalovať.
 
 
KODI -TV je možne inštalovať iba do televízorov s operačným systemom Android,čo sú všetke nové SMART televízory Sony a Philips od verzie  Android 4.2 a vyššíe. Na staršie verzie Androidu sa nainštalovať KODI-TV nedá,preto si zaobstarajte nový televízor.
 
Do  Android Smart televízora jednoducho nainštalujete KODI-TV z  Google play,podobne ako inštalujete rôzne aplikácie a hry do Android telefónu.
Pozor!!! Ak mate napríklad televízor s operačným systemom TIZEN,čo je väčšina televízorov značky SAMSUNG,do týchto televízorov sa softvér KODI-TV nainštalovať nedá.

Do televízorov Samsung,LG alebo Panasonic môžete vyskúšať IPTV službu
Sledovanie TV,v týchto televízoroch služba funguje najlepšie. Zadarmo je iba 6 programov na skúšku za ostatné sa platí.


KODI je možné nainštalovať iba do televízorov z operačným systemom ANDROID a je to väčšina televízorov značky Sony a Philips.
 
 
Ak momentálne nevlastnite Smart televízor z operačným systémom Android,
alebo v krátkej budúcnosti neuvažujete si kúpiť takýto televízor,výborne vam poslúži aj takzvaný Android Box.
 
 
Android box jednoducho pripojíte HDMI káblom k akémukoľvek televízoru a aj z obyčajného televízora urobíte televízor Smart z rôznymi interaktívnymi funkciami ako je IPTV,archív TV,film na želanie,YouTube a inými funkciami a adonmi nainštalovanými v KODI.
 
Do Android boxu okrem KODI môžete inštalovať aj rôzne hry a aplikacie
z marketu Google Play podobne ako do televízora z operačným systémom Android alebo do mobilného telefónu.
 
 KODI – TV je multiplatformový software a môžete si ho úplne zadarmo stiahnuť zo stránky a nainštalovať na zariadenie pod operačným systémom Windows OS,Linux OS,Mac OS X,Android,iOS,RaspberryPI a iné špeciálne platformy.Za pomoci Android BOXu si urobíte aj z obyčajného TV Smart televízor.

Okrem diaľkového ovládača na ovládanie KODI môžete použiť aj Smart mobilný telefón.

K Android boxu môžete okrem televízora pripojiť HDMI káblom aj projektor a filmy premietať aj na stenu alebo projekčné plátno.

 

 

Ako nainštalovať KODI-TV do iných zariadení?

 


POZOR!!! 
Pred inštaláciou KODI – TV si zistite rýchlosť a kvalitu pripojenia na internet.

Na sledovanie TV zadarmo potrebujete neobmedzený internet. 
Aby ste mohli použivať KODI-TV bez porúch,sledovať online TV, videá bez sekania potrebujete hlavne kvalitné pripojenie na internet bez väčších výpadkov.

Krátke výpadky zvláda KODI-TV,preto že využíva takzvaný Buffer,pred spustením videá si časť z neho načíta do operačnej pamäte a takto krátke výpadky internetovej konektivity kompenzuje.

Pri slabšom internetovom pripojení je možné kapacitu Cache navýšiť za pomoci doplnku Advancet Setting,ale to je už na iný článok.

Keď vám dobre bez výpadkov a trhania fungujú videá napríklad z Youtube,máte pravdepodobne kvalitné pripojenie na internet.

Čo sa týka rýchlosti downloadu pri sledovaní videa v slabšej SD kvalite potrebujete aspoň 2Mbits a pri sledovaní videa v lepšej HD kvalite minimálne 5Mbits,upload nie je taký dôležitý a môže sa pohybovať okolo 1Mbits.

Zmerajte si rýchlosť pripojenia do internetu.

KODI – TV je možné nainštalovať do klasického stolného počítača PC,Notebooku,Tabletu,Android telefónu,mini-počítača RaspberryPI,HTPC a do Android Boxu.

V niektorých Android Boxoch je už od výroby nainštalovaný software Kodi Media Centrum.

Výhodou sú aj počítače ALL IN ONE – všetko v jednom. Počítač je zabudovaný priamo v monitore. Kompaktne prevedenie,odpadajú pripojovacie káble. Veľmi moderné a štýlove počítače.

Inštalácia KODI-TV na stolný počítač.

Ak chcete sledovať TV zadarmo , môžete KODI-TV nainštalovať a používať aj v stolnom počítači vôbec nezáleží aký operačný systém počítač ma nainštalovaný” Windows,Linux,Mac”,len pri sťahovaní musíte si vybrať verziu pre váš operačný systém a dajte pozor aj na architektúru počítača,to je 32 alebo 64 bitová.

 
 

Niekedy vám dobre poslúži aj starší počítač,treba odskúšať. Ak by vám náhodou robil kurzor na obrazovke trhavé pohyby alebo sekalo video,či nastanú iné problémy s prehrávaním videa a máte kvalitné pripojenie na internet,máte málo-výkonnú grafickú kartu alebo málo-kapacitnú operačnú pamäť.

Kapacitu operačnej pamäte sa dá jednoducho rozšíriť inštalovaním pamäťového modulu.

Tiež môžete jednoducho vymeniť grafickú kartu. Pri kupovaní grafickej karty si dajte záležať na tom, aby mala najlepšie HDMI výstup alebo aspoň DVI. Sú to takzvané digitálne výstupy a poskytujú najkvalitnejší prenos obrazového signálu cez kábel,HDMI spolu z obrazovým signálom prenáša aj zvuk.

Potom jednoducho počítač prepojíte z televízorom HDMI-HDMI káblom,keď ma grafická karta z počítača DVI výstup použijete kábel DVI-HDMI.

Ak použijete na premietanie projektor,podobne ho pripojíte k počítaču ako televízor.

Zvukový signál vediete zvlášť zo zvukovej karty počítača do 5.1 alebo 7.1 zvukovej aparatúry či soundbaru.

Keď by ste sa náhodou rozhodli kúpiť nový počítač,vyberte si taký,ktorý má špeciálne a bezhlučné chladenie. Viete aké je nepríjemné pozerať  film,keď vám pri uchu hučí starý počítač?

Takto si vytvoríte kompletné domáce kino a o zábavu máte na niekoľko desiatok rokov alebo až do konca života postarané.

 

Inštalácia KODI-TV na Notebook.

Inštalácia KODI-TV na Notebook je podobná ako na stolný počítač,prosím prečítajte si článok vyššie, ak ste ho nečítali. Ak chcete k notebooku pripojiť televízor alebo projektor a premietať obraz na plátno tiež ho prepojíte DVI-HDMI káblom.

 
 

Pokiaľ váš notebook nedisponuje HDMI alebo DVI konektorom a neplánujete kúpiť nový notebook,je lacnejšia alternatíva takzvaný Dok,DockingStation alebo replikator portov.

Notebooky majú väčšinou vyvedený iba stereo 2.0 zvuk. Ak chcete k notebooku pripojiť 5.1 alebo 7.1 reproduktorovú sústavu a vytvoriť tak priestorový zvuk budete potrebovať externú zvukovú kartu,ktorú jednoducho pripojíte k USB portu. Funguje na prvé pripojenie,nič netreba inštalovať.

 

Inštalácia KODI-TV do tabletu alebo telefónu.

Z multimediálnym centrom môžete byť aj mobilný a sledovať TV,videá aj hocikde vonku,cestou do školy alebo do práce,v čakárni u lekára a podobne.

KODI-TV si jednoducho nainštalujete do svojho mobilu alebo tabletu podobne ako inštalujete iné aplikácie z GooglePlayStore.

 
 
Pozor aplikácia beží iba na novších mobiloch a tabletoch od verzie Android 5.0 Lollipop. 
Oplatí sa kúpiť TABLET zo zabudovaným projektorom a obraz premietať na stenu.
 

Inštalácia KODI-TV do HTPC a RaspberryPi.

RaspberryPi je maličký ale výkonný najlacnejší počítač o veľkosti kreditnej karty.
 

Pre tieto zariadenia už je inštalácia zložitejšia a inštalujú sa špeciálne edície OpenELEC,LibreELEC a KODI-buntu. Sú to špeciálne operačne systémy,ktoré obsahujú KODI-TV. Preto inštalácia už je podobná inštalácii napríklad operačného systému Linux.

Najprv je potrebne vytvoriť takzvané Boot medium, USB kľuč alebo pamäťová karta. Zariadenie bottuje z USB kľúča alebo z externej pamäte a následne sa nainštaluje do počítača Raspberry Pi.

 

TV zadarmo – Ako postupovať po inštalácii KODI-TV.

Ak už máte nainštalovaný software KODI-TV,ovládanie a nastavovanie je jednotné a vôbec nezáleží na tom, či je KODI-TV nainštalovaný v televízore,stolnom počítači,notebooku alebo v mobile či tablete,prípadne HTPC alebo maličkom a lacnom výkonnom počítači Raspberry Pi .

Po nainštalovaní a prvom spustení je ovládacie menu aplikácie KODI-TV v Anglickom jazyku. Prejdete na položku setting a kliknete na Language. Z rozbaľovacieho menu vyberiete Slovak Language a ovládanie sa prepne do slovenčiny. Pozrite si video návod.

KODI-TV je ako stavebnica a ku každej činnosti potrebuje  inštalovať maličký program – takzvaný Addon. Inštalácia trvá niekoľko sekúnd a inštalujete iba raz,ak Addon nevyužívate môžete ho  zakázať alebo odinštalovať.

Napríklad, ak chcete sledovať slovenské a české TV programy potrebujete nainštalovať Addon, PVR-IPTV Simple Client a nastaviť ho.

To znamená, že nastaviť cestu k play-listu,cestu k EPG dátam takzvaný XML-feed a cestu k logám staníc a uložiť. Po týchto úkonoch už môžete sledovať všetke TV a rozhlasové stanice,ktoré sú na play-liste uložené.

Pretože sa ma veľa ľudí pytaju na ďalšie informácie ohľadom nastavení a podobne informácie,rozhodol som sa že v článkoch na tému KODI budem pokračovať a ďalší s návodom ako nastaviť Addon PVR-IPTV Simple Client si môžete už teraz prečítať po kliknutí tu.

Na vytvorenie knižnice filmov a seriálov zase potrebujete takzvaný “Scraper” a tiež nastaviť cestu k súborom a informáciám o TV filmoch a seriáloch.

Po nastaveniach zadáte inštalovať,tento proces trvá aj dva-tri dni,kým sa vytvorí knižnica,zaleží od kapacity knižnice a rýchlosti internetu.

Ak chcete si vytvoriť veľkú knižnicu s filmami na sledovanie online budete potrebovať doplnok SOSAČ,ktorý nainštalujete z SK-CZ repozitára.

KODI – Repozitár SK/CZ doplnkov si stiahnete z tejto stránky: SK-CZ Repozitár  Stiahnutý ZIP súbor nerozbaľujte ale priamo nainštalujte do KODI. Repozitár obsahuje 45 SK/CZ doplnkov,niektoré už nefungujú. Najlepší je asi SOSAČ,cez ktorý si cez scraper vytvorite veľkú databázu filmov a seriálov rôznych žánrov. Ak máte knižnicu nainštalovanú,pohodlne sa usaďte. Teraz môžete si vybrať film alebo seriál podľa abecedy,žánru,herca,režiséra alebo roku natočenia a spustiť sledovanie. Prajem vám príjemnú zábavu. A ešte na koniec pridávam bonus,také odporúčanie. Zaregistrujte sa do česko-slovenskej komunity fanúšikov KODI a vo fóre nájdete veľa návodov a odpovedí na svoje otázky ohľadom multimediálneho centra KODI. Možno tam nájdete aj funkčný M3U IPTV play-list poprípade iné veci a návody. Ak nebudete vedieť niečo nainštalovať alebo nastaviť,hľadajte na portáli YouTube,je tam veľa inštruktážnych videí  ako na to. Odporúčam.
 

PS: Prečítajte si aj článok ” Ako Nainštalovať CZ/SK Doplnky Do KODI.

 

3.6/5 - (16 hlasov)