Samsung QLED-TV

Celkove hodnotenie

Televízor QLED-Novinka od Samsungu.

Najčerstvejšou novinkou pre rok 2017 medzi televízormi  juhokórejského výrobcu Samsung je QLED-TV. O čo ide a aké inovácie Samsung vytvoril,si prečítajte v tomto článku. 
 
Výbornou správou je, že televízory Samsung QLED je možné kúpiť už aj na Slovensku.
 [P_REVIEW] 

Samsung QLED-Zobrazovací panel.

 
Pozor!!! Nemýľte si to z OLED. 
QLED je celkom iná technológia zobrazovania a je to zdokonalene SUHD – TV.

Samsung QLED
Samsung QLED


Samsung SUHD – Televízor roku 2016 za polovicu.

V minulom roku 2016 dominovali na trhu prevažne televízory Samsung SUHD. Displeje týchto televízorov z technológiou HDR 1000 mali maximálnu svietivosť do 1000 Nitov (cd/m2).
Výbornou spravou je že televízory Samsung SUHD série AV ELITE je možne kúpiť až o polovicu lacnejšie ako pred par mesiacmi. Predajcovia sa chcú zbaviť posledných kusov,ktoré im ešte ostali na sklade.
Ak kúpite televízor Samsung SUHD série AV Elite teraz,ušetrite od 690 až do 2350€ pri najdrahšom produkte.
Prosím posúďte sami,kliknite na obrázok televízora,ktorý sa vam páči…
Zobrazovací panel QLED má svietivosť od 1500 až do 2000 Nitov, čo je obrovský krok oproti SUHD.

Zdokonalená technológia QLED HDR 1500 až 2000 vám ukáže omnoho viac svetlejších a tmavších farebných detailov,ktoré doteraz boli pred vami skryté.

Televízor QLED-Novinka od Samsungu
Podľa nezávislých zdrojov obraz QLED televízorov je už na prvý pohľad iný ako u SUHD-TV.

Špičkové televízory Samsung využívajú technológiu zobrazovania  Quantum Dot, čo znamená organické kvantové body LED. Táto technológia umožňuje jednoduchou zmenou veľkosti častíc zobraziť široké spektrum farieb.

Televízne obrazovky QLED používajú zdokonalenú technológiu zobrazovania Metal Quantum Dot,ktorá využíva inovovaný zliatinový materiál na dosiahnutie ešte živších a krajších farieb.

Výsledkom zobrazovania QLED je nielen veľmi ostrý a kontrastný 4K Ultra HD obraz zo širokou škálou farebných tónov a odtieňov, ale aj veľmi pestré a žiarivé živé farby.

Žiarivá farebnosť a vynikajúci kontrast za každých okolností,či už sledujete televízor cez deň v presvetlenej miestnosti alebo večer v úplnej tme.

Zobrazovacie panely QLED sú najkvalitnejšie a zatiaľ nemajú vo svete žiadnu konkurenciu.

Spoločnosť Samsung dáva 10 ročnú záruku na vypálenie obrazových bodov pre QLED televízor.

 

Televízor QLED-Novinka od Samsungu

Samsung QLED televízor – Vybavenie.

Všetky televízory Samsung QLED sú typu Smart TV z už tradičným operačným systémom Tizen.
U týchto televízorov je OS Tizen trochu vylepšený. Okrem už tradičných aplikácii ponúka aj napríklad špeciálnu aplikáciu pre športovcov, a pre milovníkov hudby schopnosť nájsť názov skladby a interpréta práve hranej skladby z databázy aplikácie Shazam,ktorú poznáme zo Smart telefónov.
Mozgom televízora Samsung QLED je vysoko výkonný štvorjadrový mikroprocesor Q engine od spoločnosti Samsung,ktorý v reálnom čase optimalizuje obraz pre dokonalé sledovanie.
Okrem tradičného diaľkového ovládania je možné použiť aj mobilnú aplikáciu Smart View alebo televízor Samsung QLED ovládať vlastným hlasom.
Všetke televízory Samsung QLED majú okrem DVB-T a DVB-T2 HD Tunera na prijem pozemného terestrialného vysielania aj DVB-C na káblovku a DVB-S,DVB-S2 na pripojenie satelitnej antény.
Okrem toho každý Samsung QLED televízor je možné pripojiť na internet,sledovať IPTV, ostatné online služby a využívať veľké množstvo Smart aplikácií.
Ako u každého nového televízora aj Samsung QLED je vybavený tradičnými HDMI a USB konektormi na pripojenie audiovizuálnych prístrojov alebo pamäťových médií.
Funkcia automatická detekcia pripojených zariadení vám zobrazí všetky pripojené zariadenia.
Možnosť dokúpenia bezdrôtovej klávesnice,stojana,držiaka na stenu a iných doplnkov.

Samsung QLED televízor – Dizajn.

Tento obsah je uzamknutý !!!
Prosím označte že sa vam článok páči a otvorte uzamknutú časť článku.
Like
Tweet
Google +1
Priam futurológické a veľmi pekné moderné prevedenie. Dizajnový kúsok do vášho interiéru. Možnosť podstavca alebo montáž na stenu. Rýchla a jednoduchá inštalácia.
Samsung QLED sa vyrába v troch radách s označením Q7,Q8 a Q9 o uhlopriečke 49,55,65,75 a 88 palcov. Rada Q7 obsahuje rovnú aj zakrivenú obrazovku. Vyššia rada Q8 sú iba zakrivené televízory QLED a rada Q9 iba rovné televízory Samsung QLED.
Najnižšia rada Q7 používa technológiu HDR 1500 nitov a vyššie rady Q8 a Q9 HDR 2000.
Výborne je vyriešená konektivita. Na tele televízora nie sú žiadne konektory, ale televízor je spojený tenkým optickým káblom z malým Connect Boxom, na ktorom sú všetky potrebné konektory.
Pozrite si krátke video.

Ak bol pre vás článok zaujímavý a prínosný,prosím zdieľajte ho ďalej. Ďakujem.

Autor príspevku: Milan Tulenko

Píšem o všetkom čo zaujíma nie len mňa ale hlavne vás. Recenzie,návody a zaujímavosti z rôznych oblasti. Elektronika,televízory,satelity,IPTV,počítače,softvér,mobil,najnovšie internetové a Smart technológie. Veda,technika,medicína,životný štýl. Tvorba webu a SEO optimalizácia,online marketing. Pozrite si ma aj na sociálnych sietiach,lajkujte a zdieľajte články. Ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *